Kdo se chystá na IVF v červenci a srpnu 2018?

veverka55
12. čer 2018

Ahoj holky.Kdo se chystáte toto leto na IVF přidejte se, rada bych s někým sdilela aktuální pocity,přípravy a pod 🙂

evawest
25. zář 2018

@rybkaryb Nejpravdepodobneji za to mohla kvalita spermii, manzel je musi mit chirurgicky extrahovane, a to je pro ne velike trauma a hodne to tu kvalitu ovlivni. Petkrat jsem stimulovala Gonalem a vajicek bylo 12, 6, 9, 11 a pak taky tak nejak. Poseste mi stimulacni lek zmenili, ale na kontrole v den, kdy mel doktor potvrdit zacatek stimulace, mi ho na posledni chvili zase zmenil, na Meriofert. A z toho bylo tech 23 vajicek, takze tenhle cyklus bude zase Meriofert. Po transferu mam pak 4 ruzne injekce denne plus jedina zmena - budu mit navic Cyclogest.

dendinka
25. zář 2018

@veeev mně už lázně předepsali, odjíždím v neděli do Františkových, už si se mnou neví rady, stanovil mi to primář v našem caru ještě před 3.ivf, že pokud nevyjde ET, pošle mě do lázní. ET sice nebyl kvůli hrozbě ohss, ale z ket místo něj jsem // opět měla, ale už po 4. potratila, vyšetření už mám všechny a na vše léky a prd

veeev
26. zář 2018

@evawest Ty vago....to je fakt des. My jsme na tom podobne. Mela jsem behem 3 IVF 9, 10, 5 vajicek. Oplodneno bylo 6, 7 a 4 a prvni dva pokusy zbylo jen jedno a posledni pokus 2 embrya, ale treti den. A pokazde nic. Po poslednim IVF jsme zkusili nativ a folikul sice byl, ale prazdny. Uz si taky nevi se mnou rady. Ale jestli to takhle pujde dal, tak asi zkusime darce.

veeev
26. zář 2018

@dendinka Jeee, tak pak poreferuj, jake to tam bylo. A do jakeho hotelu pojedes? Ber to jako psychicky ocistec. Ta hlava ma vazne velky vliv. U nas bohuzel nikdy // nebyli a taky nikdo nevi proc.

dendinka
26. zář 2018

@veeev poslali mi v pozvánce Pawlik a je tam sice nějaký doplatek, ale nižší než na stránkách, že to mám jako Last minut, teď mají ještě jakože letní sezónu až do října, tak je doplatek snad všude. V Pawliku bych se na všechny procedury měla dostat spojovacími chodbami nebo jsou některé přímo v něm, tak když se teď tak ochladilo, tak to bude fajn.

veeev
26. zář 2018

@dendinka Ja prave koukala na toho Paelika, ale zdaji se mi silene ty ceny. Ja bych rada do jednoluzaku. Aspon za tebou muze na prespani ptijet manzel/pritel. Proste mit sve soukromi 😊 Ja koukala na Dr. Adler. Ten mi prijde taky fajn. A navic je to i blizko toho Aquafora (coz Pawlik je hned vedle). A kolik budes doplacet, jestli se muzu zeptat?

veeev
26. zář 2018

@dendinka Ja nevim proc, ale desne se tam tesim. Ja miluju welnessy, takze i na ty procedury se tesim a celkove na klidny rezim.....bazen, prochazky,jit se probehnout....paradicka 😁

dendinka
26. zář 2018

@veeev i s lázeňským poplatkem 6100, nemám jednolůžkový pokoj, to by byl doplatek ještě vyšší a mně by byl k ničemu, manžel se mnou nemůže tam být o víkendu.

veeev
26. zář 2018

@dendinka Tak to jo,pokud mas dvouluzak, tak to je cena jinde. Navic pokud jsi "last minute" 😉 Ja bych chtela ten jednoluzak kvuli svemu pohodli. Nejak si nedovedu predstavit byt na pokoji s nekym cizim. A v tom Dr. Adler je doplatek 9-10 tis. za jednoluzkovy pokoj. Tak hlavne pis,jak se ti tam libi 😁

dendinka
26. zář 2018

@veeev taky bych radši jednolůžkový, mám z toho trochu stres, ale hned po lázních budeme pokračovat v ketech a tak si ho nemůžu dovolit

veeev
26. zář 2018

@dendinka Je to penez vsechno, co? 😕 Tak treba budes sama, kdyz je to tak narychlo a nebo naopak budes mit primovou holku na pokoji. Uvidis, bude to fajn. Ja si budu brat i sluzebni notas s sebou, musim obcas pracovat, tak nechci taky nikoho vecer rusit bouchanim do klavesnice 😁

dendinka
26. zář 2018

@veeev jj peněz už v tom máme strašně, máme za sebou 3 ivf, 2x ET a 7x KET.

evawest
26. zář 2018

@veeev Ty jo, ja uz si moc nepamatuju, kolik se nam jich oplodnilo. Poprve z 12 vajicek to byla 4, pak ze sesti jen jedno. Pak uz nevim, ale vzdycky to bylo max 4. Tady v Anglii necekaji do dne 5, pokud je mensi pocet embryi, delaji transfer rutinne v den 2 a 3. My jsme nikdy nemeli blastocysty. Ale vzdycky jsem byla nakonec "rada", ze to nevyslo vubec, nez mit pozitivni test a pak o to prijit. To si vubec nedokazu predstavit, musi to byt neskutecne tezky.

veeev
26. zář 2018

@evawest My meli jednou blastocystu, jednou morulu a pak osmibunecne. V Podoli taky zavadeji radsi driv, kdyz je malo embryi. Asi to neco do sebe ma, v deloze jim muze byt lip nez v misce. A pokud jich je malo, neni na co cekat. Kdyz je moznost vybirat z 10 embryi, tak bych klidne do 5. dne pockala na to nejlepsi. A taky ti nerekli, cim to je, ze tak nevydrzi? U nas nevi, cim to muze byt.

dendinka
26. zář 2018

@evawest
@veeev
Holky ono je to ve finále asi úplně jedno, my máme embrya super kvality, máme jich dost a co z toho, když jsme se dohrabali nejdál k 7.tt a vždy spontánní potrat. Už mám vše vyšetřeno, na vše léky a stejně jsem teď v srpnu zase potratila. Netuším, co je lepší, jestli ty // nikdy nemít, nebo je mít dostat přívaly radosti, naděje a pak ze dne na den o vše přijít.

veeev
26. zář 2018

@dendinka Mam zalozeny sanon na mimino a davam tam vsechny veci a hlavne uctenky. Az jednou dali panbuh porodim, tak to orientacne sectu. Asi se mi zatoci hlava z te castky.....je to mazec. My bohuzel zadny KET nikdy nemeli,nezbylo nam na mrazacky nic. Tak ted mame posledni pokus na pojistovnu. Premyslim, ze bych zkusila nejaje nativy a hlavne zmenu CARu, nez pujdu do toho posledniho. Jako pak penize na dalsi pokusy jsou, ale asi se mi zatim nechce je placat.

veeev
26. zář 2018

@evawest A jinak sdilim nazor,ze videt // a pak o ne prijit musi byt psychicky teror. Nerikam, ze kdyz to nevyjde, tak je to lepsi...Ale aspon clovek neprijde o tu radostnou zpravu a od zacatku vi,ze to nevyslo. Ale objebit jednou // by byl teda sen 😊

veeev
26. zář 2018

@dendinka Pozeptam se ti jedne holciny, se kterou si pisu v jine diskuzi. Mela taky takovyhle problem a ted to vypada nadejne. Treba by to mohlo pomoct. Ja vim, kazda je jina, ale aspon neco. Je mi z toho desne smutno, nechci ani pomyslet na to, cim sis musela projit. Ale bohuzel klasicka otrepana fraze...musime vydrzet a myslet pozitivne. Jednou se nam zadari 😘

evawest
26. zář 2018

@veeev Ja jsem taky vzdycky rikala, ze kdyz mame jedine zbyle embryo, radsi mu dam sanci a bude transfer v den 3, nez cekat do den 5 a ono se mozna prestane vyvijet. Ale to uz se mi tady na MK taky parkrat stalo, ze nejaky zensky mi pak pisou, ze v den 3 nema embryo v deloze co delat a urcite to nevyjde. To bych jim pak nejradsi ozehla oboci.
Nerekli vylozene natvrdo, ale nejspis je to tou kvalitou spermii. Nebo mozna kvalitou mych vajicek. Delozni stelku jsem mela vzdy nad 10-11mm, takze tam by problem byt nemel, ale nevime, no.
@dendinka Ja ti nevim, me docela psychicky pomaha vedet, ze nam to dosud nevyslo kvuli kvalite embryi. Mit vsechno v poradku, velky pocet a krasna embrya, vysokou sliznici, zadne imunologicke problemy, ale stejne to nevychazi... Radsi to mit na co 'svest', nez byt bezradny a skrabat se na hlave. To musi byt tezky. Ale to je pouze muj pocit. Ale souhlasim, nakonec je to jedno, nevyslo to ani jednomu paru.

veeev
26. zář 2018

@evawest To jo, taky jsem tu zazila spousty nazoru, ze 3denni embryo nema co delat v deloze. A ze spousta zenskych s 3dennim embryem otehotnela, to je asi nahoda....nekterym to proste nevysvetlis....

kakaramelka
26. zář 2018

@mandarinka90 Ježíš tak to mě moc mrzí... Já ti tak fandila...drz se kocko

mandarinka90
26. zář 2018

Holky tak já dneska volala k mojí Dr a ta mě okamžitě poslala do nemocnice, není zastáncem toho nechat to na přírodě 🤷 zatím jsem doma, rozmyslím se ještě a kdyžtak pojedu navečer, abych mohla zítra na zákrok... pořád nevím co je lepší..to čekání je nejhorší,ale zase se bojím narkózy a celkově operace.. rizika jsou asi v obou případech..

veeev
26. zář 2018

@dendinka Poslala jsem ti zpravu 😉

europa00
26. zář 2018

@evawest ahoj ja jestli pujdu tak do nativu, s jedním mým vajíckem a urcite nebdu nechávat 5 denní kultivaci...ano 3 den nema co v deloze delat...ale v petriho misce taky ne .-)..myslím ze je to mezi nebem a zemí proc se zacnou v petriho misce opozdovat a pak kdyz se presto zavedou 3 den tak se bez problemu uchytí...uz tu bylo xx pripadu, kdy jim jasne rekli ze 5 dne by se nedozily ty embria a zavadeli se 3 a jsou z nich deti...jindy sezavadi ukazkove 5 denni neni z toho nic...je to proste mezi nebem a zemiiii...kdyz mas vajicek 20 tak to proste clovek riskne tu prodlouzenou kultivaci ale u jednoho, to asi neee...to emrio se tam uz ten 3 den nalepi...a ceka na svuj den hnizdení...urcite bych ty 3-4 dny mela klidovy rezim bez namhy nez se zahnizdi.

europa00
26. zář 2018

@mandarinka90 ahoj nechci te zvyklavat...ale me prave kyretaze zpusobily velike srusty v deloze a kvuli nim jsem pak dokola potracela...ted jsem bxal na jine klinice a tam doktor potvrdil ze opravdu tu delohu mohou poskodit a kazdy vstup je proste riziko srustu...takze jsem se rozhodla ze podstoupim hysteroskopii abych vedela jak na tom jsem protoze jinak mame vsechny testy za sebou a vse v poradku i ty embrijka co jsem potratila v 5 tydnu mely genetiku ok takze vadne nebyly...no a potvrdilo se to, videla jsem to i na obrazovce..jednu tretinu delohy jsem mela srostlou, takze mi to ambulantne rozrusili...a jasne rikali ze v tom se embrio ma poblem uhnizdit..proto jsem asi potracela, ale nikd otomu nevenoval pozornost rikali ze jsem blazen a ze urcite mi tam nic neudelali...no asi tak...a i kdyz delozni sliznice doroste..coz mi dorusta, na ultrazvuku srusty nevidi...no a byly tam a ne malo...za mesic jdu na kontrolu a uvidime jak to vypada....dodneska lituji ze jsem se jim nepostavila v nemocnici.mohla jsm ted u sebe mít treba uz miminko prirozenou cestou..prodelala jsem 3 kyretaze behem roku a neco...

dendinka
26. zář 2018

@mandarinka90 mám za sebou oboje a tak můžu porovnávat, za mě určitě lepší nechat to odejít samo. I ta rekonvalescence je úplně o něčem jiném, když to odejde samo, tak je to prostě jen jako delší možná o něco bolestivější ms, ale pokaždé je to trochu jiné. Zkus popíjet po trochách šalvějový čaj, horkou vanu, kdyžtak místo revize tomu můžou i na gynekologii pomoct injekci na stažení dělohy. Oni rádi dnes nutí do revize, ale pokud nemáš velké bolesti, nekrvácíš jak šlak, tak se s revizí dá počkat i 2 týdny i dýl jsem od holek slyšela.

zetta01
27. zář 2018

@dendinka
@mandarinka90
já se přidávám a souhlasím s názorem, že bych do sebe taky nenechala nějak zasahovat a prostě zkusila, aby to odešlo samo je to to nejlepší co teď pro tělo můžeš udělat jako. Já jsem na to byla tak jak ty možná o nějaký ten den dýl a sice to pár dní trvalo, ale odešlo to a na revizi můžeš kdykoliv. Ale je to pro tělo lepší a přesně tak, je to jak hodně silné MS bolesti ale nesnesitelné to bylo fakt tak půl dne až den, pak už se to dalo. Já jsem pak začala hned popíjet kontryhelový čaj, který po potratu doporučují na posílení dělohy, 2 měsíce pauza a mezitím byla hysteroskopie a za 2 měs. byl KET a teď jsem 26+1. Ono přeci jen ta revize je to už zásah do těla a nikdy nevíš co se pak může stát a co díky tomu může pak být za komplikace a problémy

mandarinka90
27. zář 2018

@europa00
@dendinka
@zetta01 holky děkuju,no včera jsem z toho byla úplně špatná.. zažívám tohle poprvé,už tak to byl v úterý pro mě docela šok a když jsem teda volala mojí Dr,jen ať mi vystaví neschopenku,tak hned mě hnala do nemocnice a úplně mě vystrašila..no nakonec jsme to konzultovali ještě s doktorkou z caru a ta mě znovu ubezpečila,že mám určitě týden počkat, vůbec zatím nekrvacim ani nešpiním.. navíc mám v sobě jen váček a nějaký větší plod.. takže prý komplikace nehrozí.. každopádně pro jistotu mám sbalenou tašku do nemocnice,kdyby bylo nakonec potřeba...tak snad to budu mít brzo za sebou.. zkusím tu vanu, děkuju

mandarinka90
27. zář 2018

*a ne nějaký větší plod

zetta01
27. zář 2018

@mandarinka90 určitě zkus horkou vanu a fakt mě pomohl i ten svařák z červenýho vína. A pokud nechceš ten tak aspoň spařit ten hřebíček, skořici to jsou věci na vyvolání MS. Tak držím moc palce, aby se ti MS brzy spustila, ono než se to rozjede tak to taky chvilku trvá není to hned, ale určitě je to nejlepší řešení a myslím, že se ti nic stát nemůže. Kamarádka byla těhotná a byla v 10tt na kontrole vše ok měla dojít za 3 týdny a plod byl bez akce a zastavil se vývoj právě v tom 10tt a 3 týdny v sobě měla mrtvý plod, žádné problémy neměla a nic se nestalo. Uvidíš, že to bude dobré