Kdy je vhodné ICSI/PICSI?

martulka30
7. dub 2013

Ahoj holky,
ráda bych znala Vaše názory na metodu ICSI. Je nutné tento způsob při IVF použít, i když má manžel spermio OK (i když prý hraniční 😝 )?

betysek
7. dub 2013

Asi bych to zkusila bez ICSI. My jsme ICSI měli, ale manžel měl horší spermio.

kaijko
7. dub 2013

@martulka30 Můj přítel měl ukázkové spermio, ale i přesto jsem (rozhodování bylo po OPU na mě na pokoji) ICSI dala. Měla jsem strach, že kdyby se nic neoplodnilo, měla jsem 6 vajíček, tak že bych si to pak vyčítala, že jsem chtěla ušetřit a jedno IVF by bylo fuč ☹ Nejlépe je se poradit s embryologem 🙂

aktaka
7. dub 2013

My jsme měli 6 ICSI a 7 přirozeně, manžel spermio ok, ale chtěla jsem mít jistotu. Někdy se nemusí oplodnit ani s dobrým speriem.

terezkax
8. dub 2013

my jsme měli taky hraniční spermio a embryolog doporučil ICSI

jawuna
13. dub 2013

Nám bylo na základě zvýšené fragmentace DNA spermií doporučeno a provedeno PICSI.

mardusenka30
14. dub 2013

nás tato metoda čeká poprvé, manžel má špatný spermiogram, můžu se zeptat, zda se vám touto metodou otěhotnět podařilo???

terezkax
15. dub 2013

já otěhotněla po ICSI při 1. IVF

mispulina912
16. dub 2013

ahoj holky my při OPU MĚLI 15 folikulů a z toho dvě ISCI a dvě přirozeně... ted jsme dali 1 které se oplodnilo přirozeně a nezadařilo se ,ted chceme dát dvě které jsou ISCI,tak uvidíme......

honeypet
11. srp 2013

my měli doporučeno u prvního IVF ICSI, ale já chtěla mít jistotu, tak jsem raději volila PICSI. Ze 6 vajíček byly všechny oplodněny, ikdyž nakonec se dobře vyvinulo jen jedno a s tím se naštěstí zadařilo.