Kdy jít na OPU s Fostimonem?

sonka.77
25. čer 2009

Ahoj holky, napište mi prosím, která jste stimulovala Fostimonem, který den cyklu jste šly na OPU? Díky moc!

len
25. čer 2009

Sonka, tohle bude strašně individuální jako asi s každou stimulací... někomu stačí 5-6 dní, někomu 10, někdo potřebuje 14. Záleží na velikosti dávky, konkrétní reakci těla... Proto je potřeba pravidelné sledování zkušeným lékařem, který určí konkrétní termín. A pokud se jedná o první stimulaci (tudíž nejde srovnat, jaká byla reakce v minulých cyklech), tipla bych, že odběr může být tak 7.-17. den od první injekce 😒

spes2009
25. čer 2009

Sonka, přesně jak píše Len, je to hrozně individuální. Já třeba měla dlouhý protokol, píchala jsem Fostimon 3 ampule denně a píchala jsem dokonce 11 dnů. Začala jsem píchat 5.5. a na OPU jsem šla 18.5. Ale toto všechno by ti měl říct lékař, jak to bude v tvém případě 😉

sonka.77
autor
25. čer 2009

Tý jo, Len klidně už 7DC??? Budu mít krátký protokol a říkali mi, že v 99% případů je to až po 10DC. Srovnání nemám, jdu na první IVF.

sonka.77
autor
25. čer 2009

Jo vlastně 7DC to být nemůže, k dr. půjdu na 1. UTZ až 8DC a to mi ještě říkala, že je jedno, jestli 8DC nebo 9DC. Spíš mi jde o to, jestli je úplně běžné, že se chodí na OPU 10DC nebo ve většině případů 12-14DC.

len
25. čer 2009

No, těch 7.DC by byl fakt úlet, to uznávám, taky bych počítala spíš až po tom 10.DC. Jde o to, že pícháš určitý počet dní (třeba 7), další den (8.) píchneš Pregnyl, dalš den (9.) se neděje nic a teprve další den (10.) jdeš na OPU. Takže záleží, kolik dní bude třeba píchat, a k tomu pak přičti tři dny. Nejmenší počet, co si tu z diskuze pamatuju, bylo píchání 5 nebo 6 dní. Průměr je tak těch 8-11, takže OPU 11.-14. den od začátku píchání probíhá asi nejvíc punkcí, ale prostě výjimečně to může ulítnout oběma směry 😉

len
25. čer 2009

Pozor, jedna věc je DC a druhá věc je začátek píchání (jasně, někdo začíná 1.DC, ale zdaleka ne všichni)! To taky záleží na protokolu a tak, já začala píchat až 11.DC (při dlouhém protokolu), 18.DC jsem byla na kontrole, píchla další tři injekce a na OPU jsem byla až 23.DC - takže 13. den od začátku píchání. Měla jsem teda Puregon, ale asi mnohem víc než na konkrétním preparátu prostě záleží na reakci konkrétního těla 😉

sonka.77
autor
25. čer 2009

Len dík moc za vysvětlení. Ještě se zeptám přímo své dr. jaké má zkušenosti.

Mě jde o krátký protokol, tedy, když se začíná píchat po MS. Já bych měla začít píchat 3DC.

len
25. čer 2009

No tak orientačně počítej 11.-17.DC 😀

sonka.77
autor
25. čer 2009

Díky!

ladyh
17. lis 2010

ahoj, mám taky píchat fostimon, tak jsem se jen chtěla zeptat jestli je jedno v kolik hodin nebo jestli to musí být současně s clostíkem?

elana
17. lis 2010

@ladyh je to jedno, stimuluj kdy Ti to vyhovuje časově, ono si to tělo přebere 😉

jennyska
7. led 2014

Ahoj @sonka.77 @elana @ladyh @len @spes2009 a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti ohledně užívání Fostimonu podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/fostimon/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním snažilkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @sonka.77 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all