Kdy po neúspěšném KET začít stimulovat na IVF?

sandol
24. říj 2010

Ahoj holky,nevíte náhodou,kdy jde po neúspěšném KET začít stimulovat na další IVF?
Jestli musí proběhnout celá menstruace, nebo jestli je třeba nějaký protokol,kdy se začíná hned po skončení menstruace?
Nebo se musí čekat vlastně až na druhou menstruaci a teprve potom začít stimulaci?
Ráda bych šla do dalšího IVF hned. KET jsem měla v nativním cyklu,jen jsem brala utrogestan.
Moc děkuji za odpověď 🙂

elana
24. říj 2010

Po KET se dá ihned stimulovat na IVF, tam je jen podmínka, že mezi dvěma hyperstimulacema vaječníků musí uběhnout aspoň 3měsíce. Takže spíš záleží na tom, kdy bylo IVF, ze kterého byli teď ti sněhuláci. Co se protokolu týče, tak ten samozřejmě určí lékař, krátký začíná 2.DC, dlouhý okolo 22.DC, kdy se píchá zastavovačka nebo stříká sprej. Jelikož na léky je nutný dát žádost na pojišťovnu, jejíž schválení trvá průměrně měsíc, tak pokud ho nemáš, tak rozhodně nepočítej s tím, že to půjde tak rychle. Hodně štěstí, ať je to kdykoli 😉

lukza
24. říj 2010

já měla 1IVF po něm sem musela mít 3mc pauzu pak byl 1Ket neuspěšný hned pak po MC byla nasazena antiko na měsíc a pak následoval 2ket neuspěšný a pak sem byla domluvené že hned jak po vysazení léku se dostaví MC tak hned se muže začít stimulovat ,ale já si daka pauzu a nakonec se zadařilo samo 🙂) jo ale každý klinika to má jiné někdo prostě chce mít delší pauzu někdo zase jede vše hned po sobě.