Kdy se po IVF zvýší HCG, aby byl test pozitivní?

filouska
20. kvě 2011

Ahojky všem! 🙂
Měla bych k vám malý dotaz.....Právě jsme se pohádaly s mou nej kamarádku k vůli těhotenskému testu ☹ V úterý byla na transferu (2x 8-mibuněčná embrya) a dnes si udělala test 🙄 a vyšel jí negativní. Dostala hysterický záchvat! Musela jsem jí jednu plesknout, aby se vzpamatovala, až se za to stydím... 😔 Řekla jsem jí, že HCG ještě nemůže být vysoké, ale ona mi nevěří. Co myslíte Vy? Podle centra, by si test měla udělat až 2.6. Celou tu mašinérii prožívám s ní a teď jem z ní zoufalá, byl to její 3-tí IVF. Předem děkuji za odpověď. Danule 😉

nikolet92
18. dub 2016

@tehulka1167 ja lednacky nemám :(

tehulka1167
18. dub 2016

@nikolet92 a co zkusit nativní IVF?

nikolet92
18. dub 2016

@tehulka1167 jestli se můžu zeptat co to je nativní IVF

tehulka1167
18. dub 2016

@nikolet92 vajčko které se tvoří normálně každý měsíc tak ti ho odeberou oplodní a vráti ti ho. Je to bez stimulace.

pesis
18. dub 2016

@cllowie Ahojky, na odběru jsem byla už včera 🙂 Odebraly mi myslím 9 folikul a z nich máme 5 vajíček, ostatní byly bohužel prázdné. Ty jooo, to já jsem ráda, že mám stimulaci za sebou 😀 zažila jsem totiž otřesné injekce do břicha přes stříkačku se strašnou jehlou, takže hrozná bolest, kterou jsem musela podstoupit třikrát ☹ 😀 zlatá první stimulace 😀
Zítra jedu na kontrolu po punkci a taky mě čeká ráno hovor jak na tom jsou embryjka a kolik jich je 🙂 tak jsem docela nervozní 🙂

nikolet92
18. dub 2016

@tehulka1167 na to se zeptám ale problém je v tom že mi doktoři řekli že ja jsem jakoby v přechodu a nedávají mi už dlouho šanci a já nemám vůbec hormony :(

tehulka1167
18. dub 2016

aha ☹ a ovulaci a menses máš pravidelně?

lenuska115
18. dub 2016

@nikolet92 tak to je mi líto
😢😢😢😢a co ti řekli?co bude dál?

lenuska115
18. dub 2016

@tehulka1167 já mas ještě dva😉tak snad mi to vyjde podruhé

nikolet92
18. dub 2016

@tehulka1167 poslední paar měsíců už ne :(
@lenuska115 řekli že to mám zkusit zas a že to vypadá že se vajíčka vůbec neusidlili

lenuska115
19. dub 2016

@nikolet92 aha tak budu držet palecky,určitě se to podaří na podruhé,neboj.neztrácejí naději!!!

lenuska115
21. dub 2016

Ahoj holky,tak mám test negativní, čekala jsem to a chci se zeptat,mam ještě dvě v mrazacku a příští měsíc mám jít ne KET.nabídli mi jestli chci nativní nebo s lekami.co je nejlepší, poraďte někdo,aby mi to konečně vyšlo. Diky

tehulka1167
21. dub 2016

@lenuska115 To zaléží na tom jestli s cyklem nemáš žádný problém a sliznice jestli dobře roste. Pokud je vše ok tak bez léků a jestli je někde problém tak do toho jdi s léky 🙂 Já jedu na Ket v pondělí 🙂

cllowie
22. dub 2016

@pesis Ahojky tak jak to všechno dopadlo? Kolik teda máš embryí? Mě včera píchli ZOLADEX. 5.5. jdu ULT a tam se rozhodne další postup. Jinak dr. říkala, že do měsíce by měla proběhnout stimulace, odběr a transfer. Taky mí říkali, že mi budou dávat více injekcí. Nějak to se změnilo od té doby co sem stimulovala poprvé. Já se zase moc netěším na odběr. Po odběru mě bylo hrozně zle a bolelo snad vše. Jinak na tebe myslím a držím palečky.

lenuska115
22. dub 2016

@tehulka1167 tak držím pesticky, já mám cyklus normální i ovulaci, tak to zkusím asi bez léků. Jinak jsem sedmý den po ET krvácela 8 dní pak jsem vysadila léky (utrogestan,prednison,estrofem)a začala jsem znovu krvácet, je to normální?

tehulka1167
23. dub 2016

@lenuska115 to nevm. Já když jsem měla to biochemicky těhu tak jsem začala krvacet pak to přestalo a po týdnu znovu.

pesis
27. dub 2016

@cllowie Ahojky, omlouvám se, po dlouhém odmlčení, ale nějak nebyl moc čas a popravdě trošku i nálada...U mě po velkém nadšení s větším počtem folikul nastalo zklamání...z 10 jsem měla 5 folikul prázdných, takže jsem měla "jen" 5 vajíček, ale z těch 5ti se oplodnily jen 2 a nakonec mi bylo vloženo jen jedno 8mi buněčné, dnes jsem 7 den po transféru a doufám, že to dopadne dobře...mražáčka tentokrát nemám žádného z čehož jsem docela smutná ☹ a 4.5. jdu na kontrolu..
A odběr jsem taky tentokrát neměla nic moc, dlouho mě všechno bolelo, byla jsem nafouklá jak kdybych byla v 6tém měsíci, málem jsem dostala takový ten syndrom co po tom hrozí když se v tobě drzí voda, ale naštěstí to bylo v normě...no prostě děs 😒 jsem ráda, že je to už zamnou a břicho se vzpamatovalo a už jsem zase v pohodě 🙂 myslela jsem, že když to bude všechno po druhé, tak to bude pohoda, ale vůbec, tohle bylo pro mě fakt děsné a bolestivé...opravdu jsem ráda, že teď mám klid.
Takže 5.5. začínáš 🙂 ty jo více injekcí? já jsem si vlastně píchala sama dvě denně u té stimulace, po stimulaci jsem chodila na agolutin a pregnyl a ten pregnyl nebyl každý den, jen ten agolutin. Tak snad tě moc neopíchají 😉 hlavně ti přeji ať dopadneš líp než já 😉 🙂

haja1
9. kvě 2016

Dobrý den přeju.omlouvám se zw se vkladem sem do diskuze.ale je tu někdo kdo má za sebou 4 ivf a řekl by mi kolik ta 4 cca stala.není to uz hrazené od pojišťovny a nevím na kolik to může vyjít.

vvercatkoo
9. kvě 2016

@haja1 ahoj, pojišťovna hradí čtyři, já teď čekám na pátý pokus. První dva byly hrazeny pojišťovnou a ty další už ne, protože mám jen minimalky. Ale cenově to vychází pořád stejně, aspoň u mě, vždy platíme kolem 15000kc

cllowie
9. kvě 2016

@pesis Ahojky tak jak to všechno u tebe dopadlo? Doufám, že jen a jen dobře a potvrdili ti, že jsi těhotná 🙂 . Já jsem 5.5. byla na kontrole a píchám si teď každý den injekci. V pátek v jdu opět na kontrolu. Další týden by měl být odběr.

monicka0038
25. kvě 2016

Dobry den jsem po transefu 8 dni pred 5 dnema jses si delala test a byl negativni prosim vas neudelala jsem si ho moc brzo poradte mi dekuju Monika

cllowie
25. kvě 2016

@monicka0038 Určitě je to brzy. Měl by se dělat 14 dní po transferu.

monicka0038
25. kvě 2016

@cllowie ok dekuji vam moc jeste pockam tyden a pak jdu na krew snad to bude pozitvni drzte mi palce dekuji moc

lenuska115
6. čer 2016

Ahojky holky,pristi pondělí jdu na doble KET,jste nějaká už na neschopence?moje práce je celkem náročná,tak si chci nechat datnapsat neschopenku,ale chci ji od obvodního lékaře,mate s tím nějaká zkušenost?diky

damae
6. čer 2016

@lenuska115 Ahoj, já byla na KET v dubnu, uchytlo se jedno embryo. Nejdřív jsem si neschopenku napsat nechtěla dát, ale pak jsem měla problémy s oslabenou imunitou, jsem alergik, astmatik, beru léky na štítnou žlázu. Nechala jsem si napsat neschopenku od obvoďáka, s tím, že jsem si myslela, že se z problémů dostanu do dvou týdnů a pak se vrátím do práce, ale můj obvoďák mě drží doma už přes měsíc - je fakt zlatej, že v mém případě by rozhodně neriskoval, abych něco chytla a že po šesti letech snažení a jednom potratu bych tomu měla dát maximum. Takže jsem doma... Jednou za čas za ním jdu, vždy s bohulibým přesvědčením, že půjdu do práce, ale vždy mě zas překecá, abych byla doma. Teď naposledy jsme se dohodli aspoň do konce prvního trimestru.
Měla jsem trochu výčiky kvůli práci (mám tam prima kolektiv a holky za mě makají), také nemám žádné problémy související vyloženě se současným těhotenstvím, ale prostě jsem riziková, hrozně snadno něco chytnu, alergie mi hrozně snadno přecházejí v chřipky a podobné... Plus se teda v práci docela stresuju... A upřímně jsem ráda, že nápad nešel z mé hlavy, ale z hlavy mého obvoďáka...

Jinak teda obvoďák ti jí může napsat na začátku, ale prý jí na sebe nemůže mít napsanou věčně - rizikové těhotenství pod sebou prý může mít jen gynekolog. Nicméně obvhoďák to asi může napsat a přehodit na gynekologa.

lenuska115
10. čer 2016

@damae dekuju za odpověď,mas pravdu,nakonec mi ji napsal gynekolog a vůbec s tím neměl problém,tak už jen aby všechno dobře dopadlo.

lenuska115
20. čer 2016

Ahoj holky,tak jsem dnes 8 den po double Ket,nevydrzela jsem a udělala si test ,objevila se mi tam slabší druhá čárka ,snad to dopadne dobře a čárka bude sílit😃na krev jdu až v pondělí,potichoucku se radují,ale můžou to dělat hormony,tak ještě počkám na krev.snad nám to všem holky dobře dopadne,drzim pěsti všem😃přikládám foto testu.

zdenic
21. črc 2016

Ahoj, holky, přidávám se k Vám do diskuze, já jsem 8. den po ketu, krom nespavosti po dexamedu, který si píchám na oslabení imunity jednou týdně a sem tam bolesti v podbříšku z Estrofemu (2 * 1 denně) a utrogestanu (2 * 2 denně) vlastně nic necítím. Ještě si musím píchat, respektive mi manžel píchá clexan na ředění krve každý den.

Já mám za sebou už 3 potraty, proto ty další léky, embryo mám vyšetřené genetickou metodou PGD, takže mi vkládají embrya největší kvality a přesto pořád čekám na zázrak, takže Vás všechny moc dobře chápu.

@lenuska115 tobě moc gratuluji, věřím, te to tentokrát dobře dopadne.

@damae také bych se na tvém místě opatrovala, už dávno jsem pochopila, že řeči typu těhotenství není nemoc je pro ženy jako jsme my fakt mylná informace. Proč si zbytečně vyčítat, že jsi něco udělala špatně, nebo že kvůli nějaké blbosti jsi o ten zázrak přišla? Všichni víme, že je to na přírodě a co se má stát, se ve skutečnosti v tom 1. trimestru stane a i když to zní hrozně, je to tak nejlepší, lepší teď, než později. Ale proč prostě neudělat maximum a alespoň ulevit svému svědomí, že více, jsi proto už udělat nemohla. Takže pokud tě nechá doktor doma, tak zůstaň. Nevím, jakou práci děláš, ale co nějaký home office?

damae
21. črc 2016

@zdenic hezky jsi nadopovana prasky. Drzime palce.

Ja jsem uz v 5. mesici a uz skoro mesic zase chodim do prace. Jsem relativne unavena, nicmene da se to. Jsem rada, ze jsem mezi lidma. HO se jednou za cas da vyuzit, a take mam docela dost dovolene, protoze jsem ji nemela jak cerpat... Cili doufam, ze vydrzim az do materske... Ale mas pravdu - po tech letech to je hlavne o tom udelat pro to max. Coz si myslim jsem udelala - jsem docela rada v praci mezi lidma, obzvlast, kdyz muzu odstrihavat metr s pocty zbyvajicich dni 🙂

kristyna1112
7. lis 2016

Ahoj, jsem 10tý den po ET, vloženo 5tidenní embryo (blastocysta), kvalita výborná, embryo přichyceno,doufám ze i zahnízděno. Kdy myslíte,ze můžu zkusit test? Děkuju