Kdy testovat po intrauterinní inseminaci?

vysocanka
10. říj 2008

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, kdy Vám doporučili testovat po IUI? Dále bych chtěla udělat takovej mini průzkum, na kolikátý pokus se u Vás IUI zdařilo, jaký jste měli průběh atd. Já mám za sebou dvě a první bylo docela nepříjemné, po zákroku krvácení, výtok atd. a po druhé v pohodě. Vůbec nic. Budu ráda za každou zanechanou zprávičku. Mějte se 🙂 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

len
10. říj 2008

Já měla taky 4 IUI bez laparky - průchodnost kontrolovali kymoinsuflací (v podstatě asi dvouminutový zákrok, kdy do mě pouštěli plyn a poslouchali, jak probublává). Těch metod naa zjištění průchodnosti je víc, hlavně, aby to nějak zjištěný bylo. Na druhou stranu IUI je tak jednoduchý a levný zákrok, že občas provedou 1-2 ještě předtím, než začnou tu průchodnost zjišťovat.

vysocanka
autor
10. říj 2008

jo holky tak to mě průchodnost nekontrolovali vůbec. furt se mě spíš snaží natlačit do IVF, ale na to se zatím jaksi necítím. 😖

vm72
10. říj 2008

Mě poslali na laparku až teprve z CARu.Vlastně si ji dělají sami u svých pacientek...

Jak jsem psala,ty IUI mi dělali loni,než jsme se definitivně pustili do IVF.
V březnu jsem poprvé stimulovala,ale nakonec transfer neproběhl,protože jediné embtyo které jsem z toho měla se přestalo vyvíjet.
V červnu jsem stimulovala znovu.Měla jsem 13 vajíček,z nichž bylo nakonec 11 embryí.Začaly transfery- v červnu,červenci,srpnu,září.První 3 byly vždy negativní,ten poslední byl pozitivní,ale jen slabě,prootže šlo o biochem.těhot.To znamená,že embryjko/ka se na nějakou chvíli uchytla,ale potom se zase pustila a to Hcg (těhot.hormon) který mi v krvi naměřili,byl jen ta hodnota za těch pár dní "života" embryjek.
Žádné mrazáčky už nemám a momentálně nemáme ani finance,abych mohla jít hned do dalšího cyklu,takže od listopadu půjdu do práce a budeme šetřit.S Dr. jsem se ale domluvila v tomhle "mezičase" alespoň zase na ty IUI.I když mi to loni ani po 6té mimi nepřineslo,tak si ale říkám že pořád lepší něco než nic a ta 500,- nás nezabije.

suvik
10. říj 2008

vm72 aha tak tomu rozumím 😉 Podporuju vaše rozhodnutí, nejspíš bych postupovala stejně. Tak bych neseděla doma se založenýma rukama. U vás se za IUI platí nebo počítáš cenu za léky??

vm72
10. říj 2008

Za IUI platím v CARu 500,-Kč.Léky k tomu nemám.Jen 2 dny před IUI Pregnyl a ten si kupuju sama za 138,-Kč 3 dávky.

vm72
10. říj 2008

Jak tak pročítám,tak skoro všechny jste měly po IUI Utrogestan.Mě ho Dr.při těch 6ti IUI nedal ani jednou...?!?! 😕
Jenom při IVF jsem ho brala.Tak nevím,možná se ho na to zeptám,jestli by mi ho taky teď nedal.

suvik
10. říj 2008

aha, já za IUi neplatím nic. Stimulovala jsem Clostilbegytem, pak mi píchli Pregnyl a teď po IUI beru Duphaston, tyhle 3 léky jsem platila.

Dup. stál 160,-
Preg. 85,-
Clo nevím, protože jsem měla 1 balení ze dřívějška.
UTZ 13 DC 30,-
poplatek 30,- v den IUI

Takže celkem 305,-

len
10. říj 2008

Vm, já ho měla jednou ještě před IUI, pak při první IUI a protože mi nedělal dobře, při následujících třech IUI už jsem ho nebrala. Na můj dotaz, nakolik je nutný, mi dr. (dva nezávislí) doslova řekli - folikul je, píchneme pregnyl a když praskne, vytvoří se žluté tělísko, které zvládne produkovat progesteronu samo dost. On se dává plošně jaksi pro jistotu a nutný vůbec není. Takže neboj 😉

vm72
10. říj 2008

A můžu se zeptat kam chodíš???

vm72
10. říj 2008

len-díky za info.Dr.se stejně zeptám.Mám tady ještě zbytek z IVFka,tak bych ho alespoň dozobala.

len
10. říj 2008

Teď nevím, na koho byl dotaz, ale já chodím do Prahy k Apolináři a taky jsem nikdy neplatila vůbec nic 🙂 Teda poplatek jo...

vysocanka
autor
10. říj 2008

Holky nejste nekterá kousek od Jihlavy??? 🙂

vm72
10. říj 2008

Dotaz byl na suvik,ale kdyby jsi napsala že nic neplatíš,ptala bych se tě taky. 😉
Tý jo,tak to máte dobrý.My vycálujeme hned při vstupu 500,-.Loni mě IUI stály přes 3 000,- a nakonec z toho nic nebylo. ☹

vm72
10. říj 2008

Holky a tam co za to neplatíte,tak to jsou státní,nebo soukromé nemocnice???
Ale IVF už se asi platí,že?

suvik
10. říj 2008

bydlím od Jihlavy asi 45 km, ale okres J.Hradec(teda bývalý okres JH)

vm72
10. říj 2008

vysocanko-Ty chodíš do Sanusu v Jihlavě,že? Párkrát jsi se objevila i v naší diskusi...

len
10. říj 2008

Státní 😉
Za IVF jsem zatím dala doplatek 4000 za pera (ale kdybych je nechtěla a stačily obyč injekce, tak nic), no a zbytek se uvidí, v pondělí mě čeká OPU. Pokud bych odmítla vymoženosti typu ICSI, PK, AH a nebylo co mrazit, tak se to dá vlastně taky pořídit bez doplatku, ale minimálně to mražení bych byla ráda, kdyby bylo co 😉 Ale to už jsme totálně mimo téma...

palvap
10. říj 2008

Jen bych doplnila VM - u nás se za samotné IUI neplatí, platí se oficko za použití katetru, kterým se embrya zavádí do dělohy. Ale pro pacienta je to fakticky totéž.
Jinak jakékoliv léky (utroš a prednison případně clostilbegyt nebo clomhexal na stimulaci) si musíme říct, takže Věru určo nedobírat co ti zbylo, ale pokud začneš, tak si o ně řekni. Sice si vyslechneš, že se standartně nedávaj při IUI, ale když řekneš, že je chceš, tak ti je napíše.
A co se týká testování po IUI, tak informace nedostávám žádný, jen teda, že máme čekat, zda se dostaví MS, pokud ne, tak zavolat. I když otázka je, jestli třeba novým holčinám to nerozpovídaj víc.

palvap
10. říj 2008

blbost embrya myšleno pochpitelně spermie

len
10. říj 2008

Tak leda by u nás byly jiný katetry, jinak nevím...

vm72
10. říj 2008

Ahoj Pavli!
Koukám že jsi mě vypátrala.Psala jsem ti IP,ale ty už jsi asi četla sama...

palvap
10. říj 2008

Věru ani ne tak vypátrala, ale poslední týden ať kouknu kam kouknu, tak tě tam potkám. Dokonce jsem zjistila, že kolikrát ani nepřispvám, protože si pak připadám, že tě všude stíhám jak stíhačka 😀

vm72
10. říj 2008

Pavli,klidně stíhej,stíhačko. 😉

vysocanka
autor
10. říj 2008

no ahoj.. jojo jsem z Jihlavy, chodím tu i do Sanusu. teprve od července. už jsem ale nemohla jen tak sedět doma, takhle aspon vím, že se něco děje.. 😎

suvik
10. říj 2008

chodím do soukromého centra

Holky, co chodíte do Sanusu, jste tam spokojené?
Do mého užšího výběru CARu se dostal právě Sanus a Art, po dlouhém řešení vyhrál Art

poletucha
10. říj 2008

suvik-tak k tomu dotazu na predchozi strance 😉 HyCoSy- zavedli mi hadicku skrz delozni cipek do delohy a vstrikli kontrastni tekutinu a na ultrazvuku sledovali,jak postupuje...nenarocnej zakrok, behem deseti minut hotovej. A odstraneni toho vejcovodu se provadi prave pri laparoskopii

suvik
10. říj 2008

poletucha:Aha, a rozložit tu zkratku na slova, která jí tvoří, umíš?

vysocanka
autor
11. říj 2008

Holky tak dneska 14 den po IUI a ¨test negativní, tak to je asi šance už nulová že?

hanka01
14. říj 2008

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Jsem 7 den po mém prvním IUI 🙂 . Suviku, nechodíš náhodou do Artu v ČB? Podle příspěvků, co tady píšeš, myslím ceny IUI + léků a taky kdy máš jít na kontrolu to sedí 😀

suvik
14. říj 2008

vysocanka a jak se cítíš, máš nejaké potíže? Jak dlohý máš obvykle cyklus?