Kedy začať brať Utrogestan po IUI?

swika
22. lis 2007

Ahojte kocky, rada by som vedela, ktory den po IUI ste zacali brat Utrogestan. Mam v tom trochu chaos. Mne povedali, ze hned ten isty den vecer dve tobolky a potom kazdych 12 hodin tiez po dve, ale tiez som citala, ze niektore kocky ho zacinaju brat az na treti den.

fedra
22. lis 2007

ja som ho zacala brat na druhy den. Rano 2x a vecer 2x.

mila30
22. lis 2007

Ahojky Swiko,
to je asi individuální. Já ho začala zavádět do pochvy hned ten den večer po IUI. Mám ho zavádět 2xdenně ( ráno, večer ) po dobu 3 týdnů. Pokud mezitím dostanu MS Utrogestan ihned vysadit a pokud po 3 týdnech MS nedorazí musím do CAR na kontrolu.
Určitě bych se ale řídila tím co ti řeknou doktoři. 🙂
Přeju hodně štěstí 🙂 .

roasha
22. lis 2007

babulky,aby vas nepomylilo,utrogestan sa moze spapkat,alebo zaviest do posvy/vyhoda,ked ste tehotne,a byva vam zle/. 😉 inak podla doporucenia lekara. 🙂

taffy
23. lis 2007

Milka, ked som ja brala utros mrchu som dostala az ked som ho vysadila. Nikdy som ju nedostala pocas uzivania a utros mi drzal hore bazalku.

lienka2
23. lis 2007

taffy, tak to si ma nepotesila.. som po IUI, beriem utrogestan a teplotka sa mi krasne drzi hore 😅 ale sa utesujem tym, ze stupla este pred tym ako som zacala brat utrogestan... ved uvidime 😉

chimena
24. lis 2007

Ja hneď prvý deň. Včera som bola na druhé IUI.

brita
24. lis 2007

Ked som bola na IUI, hned na druhy den som zacala brat Utros, dve rano, dve vecer, ale vkladanim.

vanda01
10. pro 2009

Holky, pokud si zavádite utrogestan už třetí týden a stále jste nedostali menzes, může to znamenat těhotenství? Nebo až se přestane utroš zavádět tak příde MS?

len
10. pro 2009

Oboje je možné...

len
10. pro 2009

Ale po třech týdnech už by mělo být velice spolehlivé udělat si těhutest 🙂

vanda01
10. pro 2009

test negativní... dočetla jsem se, že pokud se zavádí a pak se přestane tak MS příde, tak právě nevim.

len
10. pro 2009

No, já to tak měla, MS dorazila pokaždé až několik dní po vysazení, a to klidně 3 týdny po IUI (a těhotná jsem nikdy nebyla). Jestli chceš mít jistotu, můžeš si zajít ještě na test z krve, ale pokud je po třech týdnech test negativní, viděla bych to spíš, že MS drží Utrogestan, to bohužel moc dobře znám 😒 Já mívala instrukce - 15-17 dní po IUI testnout a pokud bude negativní, tak Utr. vysadit.

zdenin
18. kvě 2010

ja som brala v ten den večer prvý krát (zajtra idem na test či to vyšlo)

zdenin
25. kvě 2010

nevišlo

zuzanka7834
6. říj 2010

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, ci Vam prisla menstruacia aj pocas brania Utrogestanu, alebo az po jeho vysadeni, ak ano, kolko dni po uziti poslednej tabletky?

aluska1973
1. dub 2011

ahojte dnes som bola na IUI a lekar mi naordinoval utrogestan kazdych 12hod. 2 tbl vaginalne nie je to vela?

dlabinecka
1. dub 2011

@aluska1973 Utrogestanu není nikdy dost. Může jen pomoct 😉

aluska1973
1. dub 2011

dakujem pekne za odpoved tak idem sa krmit

t_novotna
30. led 2012

Ahoj holky, četla jsem na jedné z diskuzí na těchto stránkách názor, že Utrogestan se má brát až poté, co proběhne ovulace, pokud se bere dřív, působý prý jako antikoncepce - nevíte o tom někdo něco víc???

dadenka111
3. únor 2012

@t_novotna Ahoj ja som sa tiez zlakla, ze to moze byt pravda. Tak som si overovala co obsahuje hormonalna antikoncepcia. Je to prave estrogen a progesteron. Takze som presvedcena, ze progesteron moze zabranit ovulacii, ale nie v takej miere ako v kombinacii s estrogenom. Tu je zdroj co som si citala: http://www.clinic24.eu/clanky/24/hormonalna-ant...

sherny
1. pro 2012

ja som bola vo stvrtok na iui.doky mi vlozil utros hned pri zakroku a pak kazde rano a vecer si vkladam...a budem dufat za na 14 den bude krv s vyskym hcg 🙂
vsetkym snazilkam zelam ten najkrajsi darcek pod vianocny stromcek..dufam ze budem jedna z nich..
🙂)))

ada83
1. pro 2012

@sherny mne kázali až večer po iui že si máme dať večer sex a po tom si ho mám vložiť my sme mali 3 IUI a neuspešné kam chodiš do centra?

martula83
23. říj 2013

ja som po IUI hned ,ako som prisla domov si zacala zavadzat dve rano dve vecer.aj ked som si zavadzala utrogestan mi menzes prisla na cas ,v den ked som mala ist na krvny test... ☹

babo78
9. led 2014

Ahojte holk,y ja som skoro tyzden po IUI, tiez som zacla uzivat vecer utrogestan 2x2, az kym nepojdem na kontorlu ohladne tehotesneskeho testu. Dobre chapem ze kym uzivam tento liek tak menszes nepride? Lebo za normalnych okolnosti som uzivala duphaston, ktory som mala zacat vcera uzivat, tym padom sa mi posunie menstruacia asi, aj ked by som bola stastna keby neprisla a bol maly drobec. Inak ako to je s milovanim, ked si zavadzam utrogestan zo spodku, ked si ho dam uz potom sa da asi tazko milovat nie?
Podarilo sa vam niektorej babätko po IUI?🙂

zuzanka7834
22. led 2014

Ahojte, neostal Vam nahodou doma zvysny Utrogestan? Surne zhanam a u nas v lekarnach mi ho nevedia dat. Duphaston brat nemozem, lebo som nan alergicka. Dakujem.