Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

sido
10. srp 2009

abig: a jak jsi dopíchávala ty zbytky? všechno až nakonec nebo jsi druhou dávku dopíchla zbytek a ještě kousek z nového kontejneru? já mám denně píchat 225 j

abig
10. srp 2009

Já jsem si píchala 125j ráno a 100j večer ... vždy jsem píchala do konce ampule .... jak už nešlo dopíchnout, zapsala jsem si počet co zůstal na penu a hold celý proces znova píchla ten zůstatek .... vyfasovala jsem 5ampulí ... dopíchala necelé 4 .... píchala jsem "jen" 6 dní ....

sido
10. srp 2009

tak teď to s těma zbytkama nechápu 😕 když budu píchat 225j a v ampuli bude jen 100j tak si to dopíchnu a vezmu novou ampuli a natočím 125j a znova píchnu jo? 😒 a nebo se z toho picnu 😀 😀 😀

sido
10. srp 2009

a ty sis píchala jen 6 dní a stříkala sis pořád ten synarel? 😉 a který den jsi šla na OPU? sory že mám tolik otázek 🤐

abig
10. srp 2009

Klidně se ptej , já se tady ptám taky, ikdyž dost často bez odezvy.

sido
10. srp 2009

a ty chodíš do Fertimedu do Polanky nebo do Olomouce?

j.cien
10. srp 2009

Abig nemela bys Utros radeji zavadet?

abig
10. srp 2009

Ano, nadále jsem stříkala Synarel. Sedmý den jsem šla na kontrolu (ponděl, tam zjistili, že je čas na OPU. Bylo to moc rychle, nestihla jsem si ani zařídit předoperační vyšetření .... vyfasovala jsem Pregnyl, který jsem si ještě ten den večer píchla sama (36 hodin před OPu). Ve středu proběhla OPU. Svoje bublinky mi dali až včera,což je od středy páte den ...

Ten synarel jsem si naposledy dala v to pondělí v danou hodinu, kterou mi určily sestry.

sido
10. srp 2009

a kolik jsi měla vajíček? když jsi stimulovala jen 6 dní a zůstali vám sněhurky?

abig
10. srp 2009

Sido : na střídačku .... většinou do Polanky, máme to tam blíž, ale měli teď zavřeno a než to zase rozběhnou ... takže OPU i ET se dělalo v OL ...

J.Cien : zapomněla jsem napsat, že ho zavádím ...

abig
10. srp 2009

Měli jsme 16 vajíček, z toho 14 kvalitních, oplodnili 10, bohůžel vydržely jen 2 a ty mi zavedly, takže to budu muset nejspíš podstoupit ještě jednou .... k tomu se u mě projevil OHHS prvního stupně, po punkci jsem byla 4dny v bolestech o kterých se mi ani nezdálo .... pátý den mi bylo lépe, dokonce jsem už i spala a to udělali ET

Zbylé 4vajíčka jsem darovali. Řekli nám, že mám velmi kvalitní vajíčka, že bude stačit deset a určitě budou i k zmražení ... bohužel ... ale nelituji, že jsem je darovala, měli jsme z toho s manželem strašnou radost, že někomu možná pomůžeme ... jednou se nám to snad vrátí ...

sido
10. srp 2009

mě by zajímalo jestli už někomu dělali ET v Polance jednou jsem tam viděla holčinu co šla z vrchu a měla jěště zavedenou kanylu v ruce vypadalo to že byla na OPU

sido
10. srp 2009

a měli jste ISCI?

abig
10. srp 2009

Sido ... když jsem měla píchnout př. 125j a v ampuli bylo je 50j, tak jsem si z nové dopíchla 75j ... když si pícháš a už tam nic není, tak se ti na tom péru zastaví šipečka na počtu jednotek, které je třeba ještě dopíchnout ... pro jistotu si to zapsat ... znovu péro vynulovat ... dát novou ampuli, nastavit počet jednotek, které ještě chybí dopíchnout (to co jsem si zapsala) a píchnout .

abig
10. srp 2009

Dr.Jaroš mi tvrdil, že v Polance OPU i ET dělají .... ale né často ....

Měli jsme ICSI (poslední spermio 1mil), prodlouženou kultivaci a asistovaný hatching (snad to píšu správně).

sido
10. srp 2009

jj dík radši si to nechám vysvětlit jako pro tupce než abych něco zkazila 😉

sido
10. srp 2009

a to bylo tvoje první IVF?

abig
10. srp 2009

Ano, moje první ...

sido
10. srp 2009

tak ti přeju aby bylo poslední 😉 😉 😉 a jsi na nemocenské já mám PN od svojí doktorky ale Jaroš se mě dneska neptal jestli chci nemocenskou

abig
10. srp 2009

Děkuji ... nemocenskou mi dal Fertimed a to tři dny před OPU ...

kasa
10. srp 2009

Ahojki ,pěkné odpoledne všem,já jsem právě dorazila z práce,jdu si uvařit čajček,a lehnout si k telce,protože po dnešním dni v práci i když jsem se šetřila tak mě bolí celý spodek,včetně zad.
Jak vidím jak je to s tím pícháním složité,tak jsem vcelku ráda,že mám mamču zdravotní sestru,a v práci jich je taky dost,kdybych si pak musela píchat taky a nevěděla si ze začátku rady.Uvidím co se v pátek dovím.
Jinak dneska dopoledne jsem se dověděla aspoň 1 dobrou zprávu,kamarádce se dneska narodila Magdalenka,má 3000g ,45cm,a je zdravá to je hlavní. 🙂 🙂 🙂 .Tak mám z toho radost,jdu se natáhnout.papa 🙂

j.cien
10. srp 2009

Abig hodne stesticka preji,at vse dopadne,jak ma 😉 🙂 at jsi nase dalsi tehule 😉 a inspirace pro nas cekatelky na IVF 😵

kasa
10. srp 2009

No spíš to vidím taky na IVF.

abig
10. srp 2009

J.Cien : moc děkuji ...
😵

bellka
10. srp 2009

Jsem teď dorazila z pole, OMG. Sido, já to dělala stejně jako abig s tím dopícháváním. Píchala jsem 160 iu denně 6 dní. Abig, nikdy jsem žádné takové problémy z Utrouše neměla, tak snad Tě to co nejdříve přejde. Přeju Ti hodně štěstíčka, tfujtfujtfuj🙂

radule82
10. srp 2009

Abig: držím palečky, at nám za dva týdny řekneš, že jsi těhulinka!!!! 😀

radule82
10. srp 2009

Abig: a kdo ti dělal OPU a ET, taky dr. Cepelák?

Dneska jsem mluvila s dr. Jarošem a ten říkal, že technicky už jsou připraveni na celé IVF (včetně OPU atd) dělat v Polance, ale že jsou ted prázdniny a je málo lidí...

Sido: já myslela, že jsi to ty, ale bylo mi blbé si tě "prohlížet" 😀

radule82
10. srp 2009

Abig: já taky teď zaváděla Utrouš a žádné problémy jsem neměla, ani unavená z něho jsem nebyla.... ale nejlepší je zavolat do OL, tam ti určo řeknou 🙂

bellka
10. srp 2009

Jé, tak to já unavená byla ažaž, ale jinak nic. Sido a Radulka, jako Cien a já, jsme se na sebe taky jenom culily, toť vše😀

sido
10. srp 2009

jj to je tak u mě vždycky když si nejse jistá tak dělám jako že nic 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru