Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

lenka129
16. čer 2011

Já jedu zase do Olomouce zítra a tak tam bude buď Koutná nebo ten Čepelák můj oblíbený. Já jsem teď viděla na netu krásně vymalované dětské pokoje s motivy krtečka nebo křemilka moc se mi to líbilo kdyby to vyšlo řív nebo později určitě bych si toho malíře pozvala, když nezabere dlouhý tak hold půjdu na ten krátký pr. musím to zkusit aspoň jednou v tomto roce, když to nevyjde půjdu na podruhé až v novém roce abych si trochu odpočala, a zkusím chodit na to cvičení podle Mojžíšové, ale to už předbíhám. Ještě že rodiče od chlopa se nás na nic ohledně potomka neptají a mé mamce jsem to řekla, taky se moc neptá řekla jsem ji že až to bude tak se to doví včas. Spíš mě jednu dobu srali chlopi v robotě furt se ptali, teď dali pokoj sem jim řekla že až to příjde tak to bude, nemají o ničem ani potuchy oni tomu stejnak nerozumí.

lenka129
20. čer 2011

Tak toho 16.6. jsem dostala Norethisteron na 10dní pak dostanu sprej na dalších 10 dní a pak injekce na 10dní byl tam přímo Sobek starší asi měli ostatní dovču a zase si neodpustil poznámku že proč si ničit postavu že je to škoda, tak sem mu řekla že už dlouho chci mimčo a že to tak neberu. No tak byla bych ráda kdyby to zabralo ale připouštím si i tu verzi o měsíc navíc a pak krátky pr. Když budu mít zas nějakou novinku tak napíšu.

lenka129
12. črc 2011

Dlouhý protokol mi nezabral po 10 dnech užívání spreje Synarel mi narostl folikul na 17 mm a neměl by tam být žádný max do 10mm tak jsem vysadila sprej a čekám do další menzes pak nastaví krátký protokol od prvního dne si budu stříkat sprej a od druhého dne myslím jsou už injekce a kolem 12 dne odběr vajíček to by mohlo být kolem 5.-8.8. tak snad se to podaří.

evik3
12. črc 2011

@lenka129 Ahoj, tak mam pocit, ze je to spis vyjimka, kdyz synarel zabere... me doktor rikal, ze u me bohuzel nezabral, ze se to vyjimecne muze stat.... no ale, jak to tady tak ctu, je to spis obracene 😀

petra123
12. črc 2011

@lenka129 tak to máš stejně jako ja myslím si že prostě nezabere nikomu jen to pořad zkouší jesli to zabere a pak stejnak dají hned krádky protokol.myslím si že zkoušejí nějakou statistiku,neboj krátky ti zaběre ja byla na OPU už 10DC to je fičák jak rychle to roste přeji ti pěknou urodu a neboj🙂)

lenka129
14. črc 2011

Teda myslím si že jen chcou škubnout pojišťovnu a´t zaplatí vše proto dávají ten synarel a dlouhý protokol mě taky řekla doktorka že zabere v 99% a že u mě teda nezabral bude to asi jen výmluva u každého stejná no hlavně že pojišťovny platí, už se těším na ten den kdy půjdou vajíčka zpět, byla jsem s toho celá špatná že ten sprej nezabral ale musím to brát s nadhledem co kkyž se to pak nepovede to bych byla ještě víc zklamaná. pak dám vědět jak se věci vyvedou.

lenka129
26. črc 2011

Čauky tak jsem dostala norethisteron na 10 dní a 1.8. jdu na kontrolu pak budu čekat asi tak 4 dni až se dostaví men. a to už budu stříkat sprej a injekce no mám to vypočtené že pokud to půjde vše jak má tak k odběru bych mohla jít kolem 15.8. tak snad se zadaří. Jak jsme tam byli teďkom v Olomouci byla tam paní v čekárně a měla trojčata teda ta nevěděla kde se má dřív dívat jestli na sedačku nebo do přenosky, bylo to pěkné ale ty starosti myslím že 2 by byly až až. Jedna paní ty děti úplně hypnotizovala až to bylo blbé, já vím asi taky marně čeká ale ta maminka to taky určitě měla z umělého a prošla si tím vším jako ostatní ženské co tam chodí, no když neměla ty děti kam dát musí s nima i do CARu, někomu to vadí, ale pro ni to taky není lehké takové 3 buclíky.

petra123
1. srp 2011

@lenka129 tak držím palečky a neboj zabere to krátky protokol vždycky zabere 😉 stěma trojčatama nebyli to holčičky?mam pocit že jedna maminka má zrovna z fertimedu 3čatka a jsou to holčičky mrkni pár ztranek zpět myslím že tady taky přidavala nějaké příspěvky jesli ji najdu pošlu ti přezdívku at se mrkneš jesli je to ona 🙂 ale to halus kdyby to byla ona 🙂

lenka129
2. srp 2011

Jsem moc nepořídila po norethisteronu mi zůstaly 2 folikuly a tak dostanu na 21 dní antikoncepci a pak se uvidí snad pak už začnu s kr. prot. Myslím že to byly holčičky. teda 2 určitě to třetí nevím.

lenka129
2. srp 2011

Jak je to s těma vajíčkama u toho IVF to dávají jedno nebo dvě či tři nebo se ptají jestli chcem jedno dítě nebo dvojčata podle čeho to berou, asi taky podle toho kolik těch vajíček je ?.......

petra123
2. srp 2011

@lenka129 uvidíš kolik budeš mít vajiček a kolik se jich opldní a kolik jich přežije první hodiny a pak ti dají dvě prí je to lepří tři nedavají a jedno ti dají v případě že budeš mít jen jedno

evik3
31. říj 2011

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste byly ve Fertimedu na prvotrimestrálním screeningu, jak vyšetření probíhalo a jestli bylo zdarma a nebo se to muselo platit?

petra123
6. lis 2011

@evik3 Evi nevím ale myslím si že tě pustí ke svému gyndařovi až po 12tt tak určitě ano a screening se neplatí nikde ne??tak si myslím že ne a ty už jsi těhu povedlo se nakonec pokud ano gratuluji🙂)

evik3
6. lis 2011

@petra123 Ahojky, druhé IVF v září vyšlo 🙂 K mé gyndařce už mě pustili teď, původně si mě tam teda chtěli nechat až do toho 12tt, ale domluvili jsme se, že kvůli práci mě tam pustí. Víc mi vyhovuje její ordinační doba, nemůžu si pořád brát propustky. Jen na ten screening půjdu ještě do Fertimedu. Ten screening se právě někde platí, někde ne a mě vůbec nenapadlo se jich na to zeptat. Asi jim tam příští týden zavolám a zeptám se.

evik3
6. lis 2011

@petra123 A jak to vypadá s tebou, plánujete další IVF?

sweethy
7. lis 2011

@evik3 my jsem za ten screening neplatili. Taky jsem už v té době byla u svého dr, ale do té Olomouce jsme si zajeli a stálo to za to 😉

petra123
8. lis 2011

@evik3 my nic nejsou peníze až někdy ☹

evik3
8. lis 2011

@sweethy díky za info, tak snad taky nic platit nebudem, já jsem se sice neptala, ale o penězích nic ve Fertimedu neříkali a většinou když jsem měla něco platit, tak mi to řekli předem. Nevíš, jestli se na ten screening může jít i s manželem? Já si teda myslím, že jo, ale ať ho tam netahám zbytečně.

evik3
8. lis 2011

@petra123 Tak moc držím pěstičky, ať se taky dočkáte. U nás jiná šance než IVF nebyla, ale vy máte šanci i přirozeně, ne?

jahodnice
8. lis 2011

zdravím všechny, krátce popíšu náš příběh. Šance na přirozené oplodnění z důvodu špatného spermio téměř není, takže jsme se rozhodli pro ivf. V červenci jsem byla na OPU, 9 vajíček z toho se 6 oplodnilo metodou ICSI. Mně bohužel vyšla špatná cytologie, takže se všechna embrya musela zmrazit a já jsem byla na konizaci čípku. Včera, tj. 2 měsíce po konizaci jsem byla na KETU, zavedli mi 2 osmibuněčná embryjka a teď už mi nezbývá nic jiného než čekat a doufat...
Držím všem snažilkám palce.Tina

jahodnice
8. lis 2011

@lenka129
Já chodím do ISCARu v Praze, dávají maximálně 2 embrya, zbylá zamrazí na další pokusy.Tina

sweethy
8. lis 2011

@evik3 určitě můžeš i s manželem. To by snad neměl být problém nikde. Tam to tak bylo i snad nějak automaticky, že chodili i tatínci 😉

evik3
10. lis 2011

@sweethy myslela jsem si to, dik za odpoved 🙂

rehonka
30. pro 2011

myslím, že by si toto vlákno zasloužilo oživit... Kelišky, kde jste? Kde jste spolubojovnice z Fertimedu....

lenka129
18. led 2012

Ahoj holky tak ten 1 IVF pokus nevyšel byla jsem 20. října. Sice se to uchytilo ale pak se zastavilo ve vývoji měla jsem 2 embrya. Hodně mě to zklamalo i chlopa. Doktorka řekla že můžem za půl roku že jsem prý mladá (v únoru 30 mi bude), já vím že jsou tam i starší chtěla jsem jít už za 3 měsíce ale prý až za půl roku takže v půlce dubna se objednám na kontrolu a na domluvě co dál, snad bude vše v pořádku a budem moct co nejdřív začít. Nebyl tam teď někdo z vás je tam nějaký nový doktor? V září odešel pan dr. Čepelák a zbyla tam jen Koutná a Sobek starší myslím v Olomouci tam jsme jezdili a budem zas jezdit. Máte zkušenost s druhým pokusem udělají něco jinak než při tom prvním?(myslím jinak nastavené hormony v injekcích nebo nějaké další vyšetření )?

evik3
19. led 2012

@lenka129 Ahoj, ja jsem byla na druhem IVF a bylo uspesne 🙂 teda aspon prozatim a verim, ze to tak bude az do konce. Pri prvnim IVF jsem mela napred dlouhy protokol ale synarel (nebo jak se jmenuje ten sprej) nezabral, tak jsem hned navazala kratkym protokolem dalsi cyklus, po 14 dnech jsem mela i pozitivni test, ale mimco se neudrzelo a hned jsem zacala krvacet. Na druhy pokus jsem mohla jit taky az za pul roku, chteli mi dat znova dlouhy protokol, ale ja jsem rekla, ze ho nechci, ze mi poprve nezabral a ze chci hned kratky, uz jsem dlouhemu neverila, i kdyz mi rekli, ze kdyz jednou nezabere, tak to vubec neznamena, ze podruhe taky ne... Nechtela jsem porad chodit z prace na propustku... Jinak pri stimulaci se nic zvlastniho nezmenilo, akorat jsem mela misto Puregonu Gonal, protoze ho v te dobe nejak nevyrabeli nebo co a pero i davky byly jine, ale to jen kvuli zmene pripravku, ne ze by mi to nejak chteli menit... No a ze 2 zavedenych embryi jedno vydrzelo a jsem problizne v pulce tehotenstvi 🙂 Tak preju i tobe napodruhe uspech 🙂

evik3
19. led 2012

@lenka129 Jinak klid jsem po transferu moc nemela, s triletym synem to ani jinak neslo 😀

lenka129
23. led 2012

Tak to je fajn že vám to na podruhé vyšlo, snad budeme mít také štěstí. A je tam pořád jen ta doktorka Koutná nebo i někdo nový za pana Čepeláka v Olomouci? Mi také dlouhý protokol na poprvé nezabral až krátký a bylo to stejné pozitivní test ale po měsíci se zastavilo ve vývoji asi den jsem špinila a pak mi z výsledků krve zjistili že to hcg kleslo takže to bylo tím špiněním pak jsem vysadila utrogestan a bylo po všem. Pozitivní snad bylo aspoň to že se to uchytilo, tak snad podruhé už to vyjde. Jestli se ještě můžu zeptat za jak dlouho od prvního objednání při tom druhém pokusu jste začala podávat injekce, pojišťovna to schválila do 14 dní? Ptám se abych se objednala na vhodný termín asi před menzes.

evik3
23. led 2012

@lenka129 Já už tam teď nechodím, chodím ke své doktorce, tak nevím, jestli je tam někdo místo Čepeláka. Schválení trvalo přibližně těch 14 dní. Držím pěsti na druhý pokus 🙂

luciasek1982
14. únor 2012

Ahoj maminky, těhulky a snažilky 😉 Mohla bych se vecpat mezi Vás a mít měkolik dotazů ohledne Fertimedu v Polance?
Jak jste spokojené, jak to tam chodí a pokud máte s čím srovnávat, tak proč zrovna tento CAR?
Už jsem si také něčím prošla ( více v mém fotoblogu ), ale zatím bez úspěchu ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru