Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

michina
13. dub 2009

Ahojky holky,připojila jsem se k vám přes mobil,tak jsem vás aspoň chtěla pozdravit z nemocnice a poděkovat,že na mě myslíte.

verca777
13. dub 2009

ahoj romi,,,a michinko ja tebe taky zdravim,,a je mi moc líto....odpočívej a šetři se ano..posíam moc pozdravu,,,romi nevim vubec,,muž něco mluvil o znamych že by sme jeli ,,nevim ale dam vědět..

rona2
autor
13. dub 2009

Ahoj Michinko tak jak je? A jak dlouho budeš v nemocnici?

rona2
autor
13. dub 2009

No muž tě veme za známýma,za náma. 😀 😀 😀

verca777
13. dub 2009

😀 😀 😀 hahahahaha,,a ty pokračuješ v nemocenske??

rona2
autor
13. dub 2009

Do konce měsíce jsem na Pn a pak snad nastoupím do nového.Zavazí mi tam ta rekondice,ale co se dá dělat jak už je to domluvené tak dlouho.

verca777
13. dub 2009

sem se včera važila,,no břicho mam po tom všem jak 15 měsíci 😀 😀 a stalo mě to dohromady 5 kilo ale vše do toho břicha,,ale od zitřka se zapojim do pracovního procesu a pujde to dole,,,sakra ale k dyž mi tak chutna ☹ 😀

verca777
13. dub 2009

aha tak oni tě pustí po měsíční vypovědi??

rona2
autor
13. dub 2009

Já jsem se snima domluvila,tak jdu dohodou.Končím úplně 20.4. a apak už jsem volná.

rona2
autor
13. dub 2009

A kašli na břicho a na nějaké kilečka,hlavně zdraví. 😉

verca777
13. dub 2009

no hlavně zdraví,,,to jo,,tak ještě že šlo domluvit tak u tebe v praci

rona2
autor
13. dub 2009

Taky jsem se divila,že mi vyhověla vrchní.Jsem snad první co jde dohodou.Vymluvila jsem se,že to dávám ze zdrav.důvodu.

michina
13. dub 2009

No,zatím se mám dobře,nic neboli,jen mě sledují,na dost rizikovou operaci si doktoři,co tu jsou přes svátky sami netroufli,takže jdu pod kudlu zítra☹ Na UZ jsem včera viděla plodik,který roste,bije mu srdíčko,bohužel je v děložním rohu☹ Tak mi držte palce,ať to dobře dopadne a ať máme ještě naději,hrozí,že by mi mohli vzít celou dělohu ☹ ☹ ☹

luciik
13. dub 2009

Ahoj Michinko, bobečku ty si teda musíš vytrpět ☹ A kde ležíš???
Moc na tebe myslím a držím palečky ať je vše o.k.

verca777
13. dub 2009

o michinko moc držím palečky,at vše dobře dopadne,,,,,

michina
13. dub 2009

Ležím v Ostravě ve fakultce,sestřičky jsou na mě zatím moc hodne. Po operaci tu budu ještě tak 5-7dní,podle stavu, prý to hodně krvácí,takže plánujou transfúzi. Ale věřím,že to dobře dopadne,protože to už by snad nebylo ani možný,tolik smůly.. Až zas budu zpátky z JIP,tak se ozvu. Papa.

luciik
13. dub 2009

Drž se hollka, fakultka je mooc dobrá.
A brzy se ozvi, moc na tebe myslíme......

kacza.b
13. dub 2009

ahojky kelisky.

michinko drz se holka!!! je mi o moc lito,ze to tak dopadlo,verila jsem ze je vse v poradku. tak hodne stesticka at operace dopadne jak nejlip to jde!a jsi brzy doma. vsechny na tebe moc myslime a drzime palecky!

luciik
13. dub 2009

Ahoj kačko, to je hzůza s michinkou, co 😢 😢 😢
Je mi z toho na nic, ale ona to zvládne, holka jedna naše

rona2
autor
13. dub 2009

Michinko moc na tebe myslíme a držíme pěsti ať to dopadne jak nejlíp to jde a je ti dobře a nic nebolí.

beruska81
13. dub 2009

ahoj holky
Michinko držím palečky ať všechno dobře dopadne, té smůly sis už vybrala dost,myslíme na tebe 🙂

hnedoocka23
13. dub 2009

michinko ahoj,taktéž ti držím palečky..myslím na tebe a jsem s tebou..když bude nejhůřř vzpomen si na nás keliškovky,máme tě moc rády 😵

rozi.nka
13. dub 2009

ahoj holky, tak už to máme za sebou, velikonoce jsou v tahu 🙂

michinko moooc na tebe myslím a držím ti pěsti ať všechno dopadne jak nejlíp může, je mi líto, že se to tak vyvrbilo. všechny společně nakopeme tu tvoji smůlu do půlek ať se sune o kus dál 😠
všechny jsme s tebou ty naše keliško 🙂

evcaa
13. dub 2009

ahoj holky tak jsem se pripojila ze vam napisu ne moc dobre noviny o michi a kacenka uz se pripojila pres mobil rikala jsem ji ze je mi to desne lito 😢 😢 😢 😢 😢

evcaa
13. dub 2009

jinak my predelavame v celem baraku vodu takze je tu bordel prach atd a jinak mame opet po roce nemocnou kocicku nemuze se vycurkat takze musime zitra k veterinari asi pro antibiotika ufff a tchanovci dnes museli nechat uspat 10letou fenecku jorka mela problemy s jatrou bylo to hrozne a pritom to zaclo tak nevinne skocila spatne z z auta podvrtla si pacenu a jak ji to na vet vazali tak ji to dr spatne prevazala kolem toho bocniho drapku ten se ji zalomil a zacal hnisat a jelikoz se ji na to nikdo 3 tydny nepodival tak dostala gangrenu tak ji museli zachranovat pac mela otravu krve tak ji mejak premenovali metabolismus na kocici a pak ji nakonec stejne tu pacenu urizli a tema lekama ji poskodili delohu tak ji museli vykastrovat a pak ji to vzalo jatru a dnes umrela ☹

hnedoocka23
13. dub 2009

ahoj Evi,michince musíme držet palečky....
přijde mi že s umíráním se roztrhl pytel 😔 😢 s tou fenečkou to je mi líto..takže je to vina veterináře..
kdyby se tak něco stalo našemu čikovi,zbláznila bych se... 😖

hnedoocka23
13. dub 2009

to je jak moje miminko....nedala bych to..

hnedoocka23
13. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

hnedoocka23
13. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

beruska81
13. dub 2009

ahoj holky, evi pejska je mi líto,my taky máme jorka, nedovedu si to představit. ☹
Tak velikonoce jsou za náma, malý přivezl 5 velkých igelitek plných sladkostí, ani to nemám kde dát.
Zítra jedem do Olmíku na kontrolu a od středy bych měla začít píchat injekce, tak uvidíme.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru