Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

verca777
8. dub 2009

jo ja ještě určitě napíšu,,,tak ja se jdu oblect a něco udělam doma,,budu žehlit...co jineho papa

spasinka
8. dub 2009

ahoj, kočenky 🙂
Teď dorazila MS, synarel mám samozřejmě doma, takže až večer a do Polanky jdu ve středu.
Včera jsem nakonec seděly jen s jednou kámoškou, trošku jsme se cinkly, tak jsem zase měla krušné ráno 😀
A teď musím pracovat, bleeee
Hezký sluníčkový den všem 🙂

rona2
autor
8. dub 2009

Spasinko taky asi pojedu ve středu do Polanky,záleží co mi Kájik v pátek poví.
A je třeba si povirazit. 😉

rona2
autor
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rona2
autor
8. dub 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Dne 18.4. od 16 hod. v restauraci Taurus v Ostravě Radvanicích.
Účast přislíbily:
Katrin
Evča
Rona
Michina
Rozinka
Spasinka
Kacza
Asmeen
Sido

Ostatní pokud souhlasí ať se připíšou

spasinka
8. dub 2009

No jsem taky zvědavá, máme přijet oba, ale to už mi říkal minulý týden. Od kterého dne se pak píchá puregon, když teď mám ten synarel? Takže i tak mi srázek vyjde a jen doufám, že nebudu muset na žádnou KO do Polanky, když tam nebude Kája 😒 Holky, jak se mi to zpočátku nelíbilo, jak jste ho přejmenovaly na doktora ze Slunce, seno...tak se to dost ujalo a už to používám taky 😀

verca777
8. dub 2009

nevim spasi,ja hned začala píchat puregon,,neměla jsem ten sprej nebo co to je---ale jak budeš píchat tak budeš muset jezdit na kontroy,,ale to ty víš,,to je tve druhe????ivf??

rona2
autor
8. dub 2009

Vždyť je to krásné mu říkat Kájo. 😀
Se jednou spletu a jak tam půjdu tak mu řeknu dobrý den Kájo. 😀

spasinka
8. dub 2009

JJ, Vruši, to je 2.ivf, ale u 1. jsem neměla ten spray, to až teď. Ale jak to tak počítán, myslím, že OPU budu mít kolem 26.4. No jo, si můžu počítat co chcu, stejně jsem jen informovaný laik a amatér 😀

verca777
8. dub 2009

😀 😀 😀 jooooooooooo laik

verca777
8. dub 2009

no a to je možna chyba že smeneměli ten sprej!!!!!!!!!!!!!!!§ 😀 😀 takže se sprejem to musi zabrat počkej to zase n něho příště vybafnu!!!!! se z emě obuli jaroš,,, 😀 😀 se sprejem sem ještě na něho nešla teda

verca777
8. dub 2009

no jo romčo ty mužeš mu říkat kojošku!!!!! 😀 😀

verca777
8. dub 2009

se dívam spasi že si u prvniho stimulovala 6 dni puregonem,to ja sem stimulovala 11dni 225j. apak mi uprostřed to zvyšil na 250.apak zase snížil a bylo z osmi jen 3 dobre ☹

evcaa
8. dub 2009

ahoj broucci tak jsem zpet od obvodaka nechal mi udelat rozbor moce a krve na cukr vysledky budou zitra tak mi drzte pesti at to je dobry a jeste jsem dostala papir na ekg tak si tam asi v patek zajdu

ja taky stimulovala prve synarelem a pak fostimonem a ten synarel me skrabal v krku jako hrom ale nekychala jsem a fostimon stipal ale nelituji ani jedne jedine injekce nebo tabletky 😉

j.cien
8. dub 2009

Krasnou slunickovou stredu !
mam opet odpoledni 😝 bleeee 😝 a jeste k tomu je mi soufl z toho spreje.... 😝

rona2
autor
8. dub 2009

Evi to víš,že držíme pěsti!
Cien vydržať je treba a pak nad tím jen mávneš rukou. 😉
Holky jedu na nákup,tak se mějte a zatím pááá.

spasinka
8. dub 2009

Marti, a je to v nežádoucích účincích? Nechceš cinknout do Olmíka, jestli je to pro Tebe vůbec vhodné? Jsem zvědavá, co to udělá dneska se mnou, jsem taky pčíkací typ 😀
Evi, jasan, že držíme palečky, všechno bude v pořádku 😉

j.cien
8. dub 2009

To vis ,ze to JE v nezadoucich ucincich...a ja,jakozto traged,je budu mit VSECHNY 😠 😠

evcaa
8. dub 2009

cien ty jsi nase male trdylko vid neprivolavej si to a bud pozitivni 😀

evcaa
8. dub 2009

a jinak vsem mocinky dekuji a ja jsem ¨taky ten synarel nejak zvlast nesnasela neboj

evcaa
8. dub 2009

http://img.mimibazar.cz/foto-ssd/1/080706/09/a1...

holky co rikate na ty saty koupila jsem si je na svatbu celkem jdou ne????

j.cien
8. dub 2009

JJ,ja to zvladnu,klidne budu tyden srackovat po kazde davce Synarelu a klidne si necham vyzrat cely nos....pro mimi VSECHNO vydrziiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀

Eci drzim palce,at mas vysledky OK a to teda jo !!!!!!!

hnedoocka23
8. dub 2009

ahoj holky....uklízím,tak vás jdu jen pozdravit 🙂

evcaa
8. dub 2009

ocicko prijed i ke me 😀 😀

kat77
8. dub 2009

Zdravím všechny snažilky, doufám že se mohu k Vám přidat a podělit se s Vámi o společné problémy. Mám za sebou 1IVF, která proběhla loni v červnu a neúspěšně. Momentálně se chystáme na 2 pokus. Četla jsem si vaše příspěvky a je moc dobře, že se tak držíte. Můj Dr. je Jaroš už skoro 2 roky a je vážně zkušený v tomto oboru. Dpjíždím k němu do Fulneku i do Polanky. Připravuje se někdo z Vás na IVF?

hnedoocka23
8. dub 2009

Evi,to už mi řekla i segra 🙂 🙂 to b\ch potřebovala ještě 2 ruky 😀 ty pěkně lež a kašli na uklid....pá

evcaa
8. dub 2009

jj ocko ted jeste jo ale ta vymena oken toho se fakt desim holky zacinam trosilinku stresikovat nemam nic vyprane a baby na nasi dikusi perou zehli atd a ja si frajerka budu jete v kvetnu menit okna a malovat ☹ 😒

kat77
8. dub 2009

Pro Evcaa: Otěhotnět se Vám podařilo normálně, nebo IVF?

evcaa
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

evcaa
8. dub 2009

po IVF kat po prvnim pokusu 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru