Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

sido
13. srp 2009

no tak jsem objednaná do Polanky na pondělí a uvidíme co mi řekne Jaroš 😒

j.cien
13. srp 2009

SIdo a Synarel mas stale strikat az do pondeli??

j.cien
13. srp 2009

Teda to je skoda,moc jsem se tesila ,ze na to vlitneme spolu 😵 tak mozna ti take nesedi ten dlouhy protokol...tak ti to asi Kaja stopne,vysadis sprej,pockas na MS a zacnes hned s prvnim dnem MS 😉

bobinka1
13. srp 2009

ahoj holky,tak dnes jsem si začala stříkat synarel,ale nevidím to dobře v noci mě začly bolet vaječníky,děsně mě píchá pravý vaječník,k doktorovi jdu asi až za 14dní v pondělí a mám pořád stříkat,tak uvidíme 😒

bobinka1
13. srp 2009

nejhorší je,že pokud mi to stopne tak jsem v háji,protože mi končí schválení od pojišťovny,to je děs ☹

j.cien
13. srp 2009

Bobi neboj se dopredu,hodne holek ten Synarel snaselo v poho,Occe tento protokol sedel dokonce lip nez kratky..vsak i otehu,i kdyz to nedopadlo.. 😔
Uvidis ...a s tim schvalenim to znam moooc dobre 😠 ale ono se da pozadat i o prodlouzeni platnosti tusim o 3tydny,tak se tim zatim netrap! 😉

sido
13. srp 2009

no stříkat už nemám prý se mi tam udělaly nějaké cystičky říkala sestra a že mi Jaroš možná dá nějaké prášky 😖 no vypadá to že to mám jako ty cienko poprvé že se ti udělaly ty cysty píšou to i v příbalovém letáku jako nežádoucí účinek 😝

sido
13. srp 2009

bobinko a jakto že máš jít na ko až za 14 dní? já měla jít po synarelu na ko 9. den

j.cien
13. srp 2009

jj.Sido,takze ted asi budes cekat na MS..nebo ti ji Kaja vyvola..ale to asi ne,pokud ti nehori termin...
Holky kouknete ted na posleni prispevek v tom Reprofitu..uf...mam spatny pocit teda z toho... 😝

j.cien
13. srp 2009

holky jsem to prekopirovala,ctete:
😕

Ahoj holky,
vezmete mně mezi sebe? Jmenuji se Jarča, v únoru mi bude 36 let (takže stará baba), bydlím v České Třebové, snažíme se o mimi od konce roku 2005. Mám za sebou biopsii endometria (doktor pochyboval o mé ovulaci, ale prý OK), pak laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů (mírná endometrióza, ostatní OK) a jak jinak Fertimed Olomouc (listopad 2007-listopad 2008) . A to byl fakt omyl.
Už ze vstupního pohovoru se Sobkem jsme měli smíšené pocity, celou dobu nám říkal Jaruško a Danečku a prý ať jdu manželovi pomoci na WC s odběrem spermií, ale bacha na sliny. Fakt trapnej. Pak už jsem chodila k Vodičkovi, občas ke Koutné. Jejich vzájemné protiřečení mi na klidu nepřidalo.
Mám za sebou 3 dvojnásobné inseminace, 2x IVF+ICSI+AH (duben a říjen 2008- u prvního pokusu nebyla ani prodloužená kultivace, měla jsem jen 3 embrya kvality A,B,C, tak mi je tam Sobek šoupl všechna a neřekl u toho ani slovo; u druhého pokusu 5 embryí kvality B a 1 C, po prodloužené kultivaci se už začínala zpomalovat, ale Koutná mi tam šoupla 3 a zbytek vyhodili).
Druhý pokus IVF rozhodl - při odběru oocytů jsem vnitřně krvácela, bolesti jako sviňa, chtělo se mi zvracet, neudržela jsem se ani na nohou, ale pořád chodila sestra, ať se jdu osprchovat a zmizím (čekaly na lůžko zástupy dalších, dělají tam i potraty), a pak před transferem……….. klátila se mnou zimnice, měla jsem teplotu, ale Koutná mi suše řekla, ať si skočím do lékárny pro prášky a ať spěchám, že už půjde domů. Naději, že to tentokrát dopadne, jsem pohřbila celkem rychle a rozhodla se, že Fertimed už nikdy více.
V mezidobí mezi pokusy jsem začala se cvičením Mojžíšové, chodím na mobilizaci kostrče. Na podzim jsme byli i u léčitele Jukla v Sádku u Poličky. Měl docela dobré podněty a většinu uhodl.
Letos v lednu jsem jela do Fertimedu pro doporučení do lázní, chodba i čekárna zely prázdnotou, fakt nezvyk. Františkovy Lázně (březen-duben 2009) byly fajn, ráda na to vzpomínám, jen mít u sebe manžela, jinak nádherná dovolená.
No a od jara počítám s tím, že se na podzim objednám do Reprofitu. Čtením Vašich příspěvků jsem se jen utvrdila, že dělám správně. Objednala jsem se u Machače na 31.8., ale do Brna (od nás je to do Olomouce i do Brna stejně km, navíc do Brna nepotřebujeme dálniční známku). A také kvůli manželovi, který má od loňska trošku averzi k jisté části Olomouce. Tak pak poreferuji.

sido
13. srp 2009

NO jo co na to říct???... ☹

bellka
13. srp 2009

Sido, to je mi líto, že Ti to museli stopnout, ale neboj, určitě to bude dobré. Bobinko, to samé u Tebe. Hele, já teď měla taky docela velké komplikace po OPU, Radulka to slyšela sama od holky, co mě viděla, jak jsem krvácela, ale můžu říct, že se kvůli mě vrátila z domu i anestezioložka a s ní byli u mého lůžka dr. Čepelák a 3 sestry celou dobu, takže asi takovou zkušenost mám já.

bobinka1
13. srp 2009

j.cien díky to jsem nevěděla,tak to je dobré, 😉 mně seděl krátký protokol tak uvidíme a sido vychází mi kontrola na pátek a to sestřička nechce kvůli výsledkům,prý je musí mít na druhý den,abych si even.mohla začít píchat a to v sobotu nejde,protože tam nejsou tak proto až pondělí ev.se můžu přeobjednat na čtvrtek do Olomouce,ale to musím ještě doma probrat,protože jedeme s malou nemáme pro ni hlídání a holky ten Reprofit navštěvuje moje známá je tam spokojená ,Machač užasný,ale bohužel už 3roky tam chodí a těhotná není taky,myslím si ,že je to hodně o štěstí,pokud máš otěhotnět tak otěhotníš i v gyncentru,moje druhá známá tam zrovna teď otěhotněla,tak nebojte všechny otěhotníme a teď už žádné černé myšlenky 🙂

bellka
13. srp 2009

Bobinko, přesně tak, když máš otěhotnět, tak je jedno, kde. Mě jenom štve, vzhledem k financím, že tam nedělají tu minimálku, tak jenom z toho důvodu přejdu do CARu, kde jí dělají. Přece jenom jsme se z těch peněz už vydali.

j.cien
13. srp 2009

jj.Bobi...mne se tomu ani nechce verit,ze by ji poslali pro prasky do lekarny...kdyby to bylo nejak vazne...to se mi fakt nezda...ale jak to clovek cte,tak to zni hrozne...

bobinka1
13. srp 2009

bellko,přesně to si myslím i já,kvůli tobě přijely a přijely by i k ostatním je to jen o lidech začneš codit do jiného centra jeden ti tam nesedne a můžeš tady pak psát,jaká je to tam hrůza,holky chodím do druhého centra a můžu vám říct,jak jsem z gyncentra odcházela tak jsem to obrečela,byla jsem tam spokojená,jen to nevyšlo,ale kvůli toho je nebudu pomlouvat,ale cítila jsem ,že chci změnu kvůli mé psychiky proto jsem odešla jinak žádný jiný důvod

j.cien
13. srp 2009

jjBell,to jsem se presne ptala Jarose ted,proc nedelaji miminalky treba hlavne pro ty,co uz maji 3 pokusy vyplacane...a na to mi rekl,ze on je pro,ale docent proti....ze je to "ekonomicky kontraproduktvni pro CAR"

bobinka1
13. srp 2009

j.cien nevím myslím si,že nikde by si nedovolili propustit nestabilního pacienta,to by si nelajzli,a bell chápu tě pokud mi to nevyjde jdu do dalšího centra,protože chci zase zkusit něco nového a máš pravdu je to taky kvůli peněz,ale nebudu nikde troubit,jak jsou nemožní ,jen proto,že mně to nevyšlo,ale vyšlo to tam jiným

verca777
13. srp 2009

ahoj holki,sem to četla,,no nevim,,ja na sobka nemužu říct ani jedno křive slovo,,ja fakt nevim co na to říct ,mam znamou a ta už dvakrat otehotněla v gyncentru,,v ově,,tak jak fakt nevim,,

verca777
13. srp 2009

jo a mi jak min,tyden dělali tu hydro v olmiku tak sem měla taky zinici a naopak sestra mi dala ješte jednu deku,,a chtela jsem jit na zachod a ona že nesmim vstavat byla moc hodna na mě,,a je pravda dělaji tam i interupce zrovna tam byla jedna pani,doma měla dve děti,,a třetí už nechteli,a šla na řadu posledni ale v tomhle jsem normalni,furt lepší interupce než aby to porodila někde do křovi,,rpostě takovyv je holt život,neodsuzuju je,,je to zakrok jako každy jiny a někde se to dělat musi

verca777
13. srp 2009

jee sido,,nakonec nam to fakt vyjde spolu,,sakra tez musíš mit všechno jinačí než ma byt(( víš jaka sem))takže to ber z rezervou 😀 😀 ber to tak jsi vyjimka 😀 ..ale lepší že na to přišli než pak pozde a nějake problemky mit,,,

verca777
13. srp 2009

stebou souhlasim ohledně toho troubeni,,,a ještě ke všemu to říkat tady na nadavat a vědět že jsou holki před stimulkou,,,jak někdo ...jak pak maji byt teh holkam,,že 😠

bellka
13. srp 2009

Holky, prosím vás, sto lidí, sto názorů. Vždyť koukněte kolem sebe v čekárně, někdo se usmívá a je z něj cítit pozitivní energie a jiný vleze a už je poznat, že je naštvaný na celý svět. Někdo uvítá humor, jiný diskutuje pouze na úrovni, vždyť je to jedno, hlavně ať se podaří a máme miminko a je mi jedno, jestli na mě při ET někdo bude nebo nebude mluvit, hlavně ať mi je tam přilepí a hotovo🙂

j.cien
13. srp 2009

jj Belli,moje rec 🙂

verca777
13. srp 2009

🙂 ahoj bell,,to mi připomělo sem včera došla do čekarny do polanky a fakt jako jedine ja marta a sida jsem se smali,,, 🙂

j.cien
13. srp 2009

jj Belli a pry existuje nejake lepidlo na embryjka,jmenuje se to embryoglue...tak nejak a nekde to v CAR pouzivaji na prilepeni toho embryjka 🙂 tak to se jeste musim poptat Kajosa

j.cien
13. srp 2009

jj Verco,my jsme se tam primo rehtaly 😀 😀 az jsem ani neslysela,ze jsem uz na rade 😀 😀

bellka
13. srp 2009

No tak to vidíte samy. Já byla v Polance párkrát, ale Cien se na mě taky usmála a já na ní. Ale když přijedu do Olomouce, tak tam každý kouká jako kdyby měl být konec světa. Když pak se mnou začal někdo mluvit, tak nechápal, že jdu na 6. IVF a směju se. Ale přece nebudu brečet dřív, než je to nezbytně nutné? No a zase ten smutek a vztek odešel a můžu se těšit na další akci.

bellka
13. srp 2009

A ještě něco, jsou tady diskuze, kde třeba přestanou chodit snažilky, protože si potřebují od všeho odpočinout a chodí tam většinou těhulky a naopak, jinde těhulky odejdou a zůstanou samé snažilky, ale podle toho nemůžu soudit, že tam to vyjde pokaždé a někde vůbec🙂

j.cien
13. srp 2009

Jj,uspesnost IVF je ve vsech tech CAR stejna..je to o duvere,o pristupu,nakonec o cele psychice..ale ani to neni zaruka uspechu..kdyz si vzpomenu na Vercu777,jak byla super pozitivni a naprosto v poho a stejne prd....
Chjo..clovek by udelal pro to vsechno a nakonec je to stejne asi na te prirode...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru