Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

rozi.nka
7. dub 2009

teda holky tohle je poprvé za moji keliškovskou éru co tady po sedmé večer nikdo není 😕 😕 😕

spasinka
7. dub 2009

Rozi, super, že už je Bibi v pořádku 🙂 A zítra bude další fotečka?
Holky, jdu s kámoškama na pivko, scházíme se pavidelně v úterky, tak jdu podrbat 🙂
Hezký večer, dobrou noc a moc nekeliškujte, ať nemusím moc dočítat 😉

rozi.nka
7. dub 2009

ahoooj spasi 🙂
jj zítra bude fotečka, teda doufám 😀
dočítat určo nebudeš, holky se uprocházkovaly a teď už asi spí 😕 😀
užij si dámskou jízdu 😉

j.cien
7. dub 2009

Ahooooooooooooooj!Kde jste kdoooooooooo?

j.cien
7. dub 2009

Spasi uzij si pivko 😉 a prosim te,taky te ten sprej tak strasne svedi v nose???Uz ho aplikujes??

AhojRozi,ty nase tehule ! 😅

rozi.nka
7. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

j.cien
7. dub 2009

jj,vsichni spi....nebo cekaji na Pusace 😀

rozi.nka
7. dub 2009

ahoj cien 🙂
tak jsk se má kerinka? v sobotu jsem si na ni vzpomněla jak se nám Bibka nemohla probrat z nárkozy ☹ ach ty naše děti 😀 jsem zvědavá co budem dělat s těma dvounohýma 😀 😀

beruska81
7. dub 2009

cien já už ho stříkám od včerejška a nic mi to nedělá, kdy jdeš na kontrolu?

j.cien
7. dub 2009

Ahoj!No Keri uz ani nevi,ze je vykuchana 😀 radi jak cerna ruka 😀 lita jako dabel,furt s nejaou hrackou v hube...tak jako pred tim 😀
Ale byly to nervy!!!Rikam si,ze jestli budu mit dite,ze toho psa uz nebudu tolik prozivat....ale kdo vi 😀
Mozna kdyby to byla nejaka potvora pes,ale ona je taaaaak zlataaaa 🙂

beruska81
7. dub 2009

jo je to hrůza s těma pesanama, my jsme si taky užili svoje, když měl nohy polámané,museli jsme mu každý den utahovat šrouby aby mu to pěkně srostlo 😉

j.cien
7. dub 2009

Tak to mam asi nejaky divny nos nebo co....jsem traged,mam proste vsechno divne...ale desne to svedi a skrabe me to az v krku,chce se mi STRASNE ,ale STRASNE kychat!!!!!
Rano jsem ho vykychala asi cely....ted se snazim na to nemyslet........ach jo

j.cien
7. dub 2009

Berus KO mam pristi stredu,jeste nevim v kolik,zitra se objednam....a ty?

beruska81
7. dub 2009

já jedu do olmíku v úterý a od středy bych měla začít píchat fostimon, říkal, že kolem 25.4. by mělo být opu

j.cien
7. dub 2009

Rozi ale to je super,ze vam dal veterinat automaticky ten limec!!Nam ho po kastraci vubec nedal,i kdyz jsem ho chtela...ze pry to lidi nechteji,ze to stoji 400,-,...tak jsem ho musela vyrobit a to bylo teda dilo!!!!!

beruska81
7. dub 2009

my jsme ten límec měli taky, stál taky kolem 400,- ale byla to taková záloha, límec jsme mu pak vraceli a peníze dostali zpátky,

j.cien
7. dub 2009

Tak to sedi,ja jsem zacala strikat dnes a KO mam den po tobe,ve ST,takze v Polance...
ALe je mi jasne,ze s ET se do 24.4 proste nemam sanci vejit!!!!

j.cien
7. dub 2009

JJ,ptala jsem se ho,jestli tam nejaky nema aspon na pujceni..a on :prosim vas,vzdyt ten pes ho zrusi...

No byl to boj,obsivala jsem do frote takovou plastovou nadobu z lizatek.....a na to jeste nasivala dalsi dil,protoze to nestacilo a couhal ji z toho cumak a dosahla si do rany........

rozi.nka
7. dub 2009

cien , já jsem teda ten límec vůbec nechtěla. ten den jsem si ji ohlídala a stejně nemá tendence si to okusovat, občas si to lízla, ale to jsme na ni hokli tak už ví, že to nesmí a má natáhnutou ponožku přes záda ať jí to neláká.
jinak ten límec byl tak velký jak půlka Bibiny, absolutně s ním nemohla chodit. natvrdo jsem se s tou doktorkou pohádala protože jí ho nechtěla sundat 😠
no hlavně že už je to za námi a jsme v péči našeho milého veterináře 🙂

beruska81
7. dub 2009

jsi šikulka cien
holky loučím se začíná ordinace, tak zatím pá 🙂

j.cien
7. dub 2009

Mne picne,musim letet....rano jsem mela do 1/2 hod po Synarelu take prujem....a ted zase......pomoooc,jsem TRAGED!!!!!!!!!!

j.cien
7. dub 2009

Rozi Keri si to strasne chtela lizat a to fakt nesmela,to by se ji otevrelo cele bricho...takze ja bych za limec byla fakt vdecna.....nakonec si na nej zvykla,az se zorientovala ,pak prestala i narazet do veci,do zeme...bylo to zpocatku strasne jak s tim chudinka zapasila...ale bylo to fakt nutne......

j.cien
7. dub 2009

zatim pa............nebo se po............

asmeena
7. dub 2009

Ahoj holky, pomalu vás dočítám a tak budu postupně reagovat na vaše vzkazíky.
Spasi: musím to uvést na pravou míru, mně dokumentaci neztratili, ale už jsem zažila, kdy sestra dokumentaci nemohla nají.

asmeena
7. dub 2009

lucii: 10 tisíc? Já dala před vánocema myslím 6500,- a k tomu mi dal Vodička 2000,- slevu, takže nás to vyšlo na 4500,-

asmeena
7. dub 2009

michi: tak potichoučku gratuluji, ale myslím, že už to je tutovka. 😉 Příští rok jdu na IVF taky někdy začátkem března- je to asi ta nejpříhodnější doba.

Já jsem byla dnes v Ikey pro postel, matrace a rošty - kolegyně z práce mi půjčila svého muže s větším autem, tak jsem s ním lítala po Ikey. Zatím můj muž hlídal doma malíře a pokladače koberce. Jak jsem se vrátila z Ikey, tak jsme se hned vrhli do skládání a už máme krásnou ložničku, ještě to teda chce skříň, ať je kam uklidit binec.
Jo a taky sranda. Jak jsem myslela, že všechno narvu pod postel, tak bohužel, protože ta postel je tak nízká, že tam můžu tak zasunout úzkou krabičku.

kacza.b
8. dub 2009

dobre ranko kelisky,vcera mi to vubec nevyslo na vas kouknout.

michinko drzim palecky at vse pokracuje jak ma 😉 delas mi moc radost.

asmeen tak to pujdem mozna na IVF spolu,ja bych taky chtela az pristi rok na jare,ale moje draha polovicka jeste letos 😒

cien ja taky ze synarelu porad kychala tak si toho nic nedelej 🙂

verca777
8. dub 2009

dobre rano holky,,tak je tady někdo.. 🙂

rona2
autor
8. dub 2009

Hezké ráno,sluníčko opět svítí. 😉

verca777
8. dub 2009

ahoj romi jenom at sviti 🙂 jak se daří sem tě dlouho tady neviděla neměla jsem štestí na tebe

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru