Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

spasinka
16. dub 2009

Ahoj, Beruš 🙂 Díky! A Ty máš Fostimon? A to sis vybrala sama?

beruska81
16. dub 2009

jo mám fostimon, probírala jsem to s Vodičkou a doporučil mi ho, že prý tam není velký rozdíl a prý jsem mladá, zdravá a už jedno dítě mám tak proto. Zatím nic necítím, injekce nebolí, takže v pohodě 🙂

spasinka
16. dub 2009

achá. Mi hned při prvním IVF doporučil Puregon a je to i pro mě pohodlnější, do zadku bych se sama nepíchla a jsem děsný srágora 😒

beruska81
16. dub 2009

no mě to píchá manža, musím říct, že je děsně statečný, on má už v tom praxi, segra když byla minulý rok na ivf tak když jí to neměl kdo píchnout, tak jí dal žihadlo on.
Jo určitě je puregon pohodlnější,no uvidím jak budu reagovat,pokud to nevýjde tak příště půjdu do něčeho lepšího.

spasinka
16. dub 2009

jo, mě by taky Roman píchnul, ale znám se, dělala bych u toho děsné scény 😀 To je Tvoje 1.IVF? Tak držím aplečky, třeba se sejdem na OPU 😉
Kam se zase všichni poděli? Že by akce Peugeotu? 😀 😀 😀

beruska81
16. dub 2009

to je dobrý s tím peugeotem 😀
Jo moje první IVF, předtím jsme zkoušeli 4xIUI, ale nic z toho, tak jsem se naštvala a řekla jdeme do IVF, tak uvidíme co se z toho vyklube.No na OPU by jsme se mohli sejít. Spasi a ty tam budeš spát?Chtěla bych tam i manžu, ať nemusí pořád jezdit tam a zpátky, tak uvidíme 🙂
U nás na jiném tématu už máme dvě těhule po prvním IVF, otěhotněly začátkem dubna 🙂

beruska81
16. dub 2009

už jsi volala na ty výsledky?já tam volám, protože jsem se zapomněla včera objednat a nikdo to tam zase nebere 😠

beruska81
16. dub 2009

tak jsem se dovolala 21.4. 9.00hod. kontrola UTZ

spasinka
16. dub 2009

jj, dovolala, tentokrát napotřetí, úspěch!! 🙂 A hned jsem se i objednala na pondělí a už jsem si i píchla první dávku, kolega mě přitom chtěl fotit, tak jsem šla do kuchyňky 😀
Spát tam asi nebudu, nespala jsem ani před 1.OPU a teď hodně zvažuji, jestli tam zůstat na noc po transferu. Doma je doma.
Beruš, tam můžeš mít i manžela, nahoře jsou pokojíky

beruska81
16. dub 2009

No oni chcou ať tam jsem 2 noci, ale to si nemůžu dovolit, malého dám k našim, ale psy by se zbláznili, jednu noc to vydrží.
Ty jdeš na ko už v pondělí?
Tak to gratuluju k první dávce 🙂

spasinka
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

evcaa
16. dub 2009

Dne 18.4. od 16 hod. v restauraci Taurus v Ostravě Radvanicích.
Účast přislíbily:

Katrin
Evča
Rona
Rozinka
Spasinka + cien
Kacza
Asmeen
Sido

Ostatní pokud souhlasí ať se připíšou

tak ahoj holky vcera jsem si psala s michinkou bojovnici nasi malutkou a napsala mi ze je stastna jak blecha ze ji nakonec nerezali ale delali ji laparo mela to mimi naknec "jen" v pahylu vejcovodu tak ji to cele odstranili a snad pujde v patek domu ale na srazik neprijde a rikala ze uz se na vas na vsechny tesi a ze jak prijede domu tak se hned pripoji 😉

spasinka
16. dub 2009

V olmíku to doporučují, v Polance mi Jaroš říkal, že to není nutné, že záleží, kde se budu cítit líp. Ale někomu, myslím Očce, popraskaly nějaké folíky cestou. Mi naštěstí ne.

spasinka
16. dub 2009

Ahoj, Evči!
To jsou dobré zprívy, mám obrovskou radost!!! Při vší té smůle to nakonec dopadlo jakžtakž. Až budeš Michi psát, moc ji pozdravuj a taky se na ni tady moc těšíme 🙂

beruska81
16. dub 2009

evi ahoj, pozdravuj michinku, holku jednu statečnou 🙂
No on právě říkal ať ty foliky nepopraskají, tak jednu noc to vydržím.
Musím jít, jdu do školky pro obědy, tak zatím pá

j.cien
16. dub 2009

Tak SLAVA Michi !!!! ze to nakonec vsechno dopadlo takhle !!! ze mas delohu,jupiiiiiiii !!!!!!! 🙂 🙂

Spasi tak hura do boje!Tfuj tfuj tfuj,at stimulka probiha,jak ma a at se hned pak posunes o patro vys 😉 😀 spolu s Beruskou 😉

spasinka
16. dub 2009

Ahoj, Marti 🙂
Díky! Teď to beru tak jak to je, ani se nijak netěším. Buď to vyjde nebo to nevyjde, ono jiná možnost není, tak se nechci stresovat. Teď jsem frajerka a za týden tady budu vyšilovat od rána do večera 😀
Co stromečky? Všechy zasazené?

evcaa
16. dub 2009

dnes jdeme slozit zalohu na okna dela to 90 000 celkova cena bude 128 000 i se zaluzkama a sitema i dverma coz celkem jde a budou hotove kolem 10 kvetna takze pak to vypukne malovani atd ja sem vcera zacala prat pidi vecicky mam toho 8 pracek uff takze dnes jdu zehlit 50ks platenych kosilek dalsi varka dupacek uz visi na okne
dnes mam poradnu tak i drzte pesti at je ta bakterie v moci ok prosim

evcaa
16. dub 2009

nic kocky jdu se okoupat umyt hlavinku jeste ze jsem se ostrihala oholit a pak zehlit

beruska81
16. dub 2009

tak jsem zpátky, dneska máme masové kuličky s rajskou a těstoviny, mňamka
evi držím palečky ať je na poradně všechno v pořádku
s tím žehlením mi ani nemluv, já jsem taky měla plno věcí a pak jsem polovinu ani nepoužila, ale je to krásné se tak připravovat na příchod miminka 🙂

j.cien
16. dub 2009

Eviiiiiiii,to je kraaaaasa,ja ti uplne zaavidiiiiiiiiiiiiim 😉 🙂
Takove krasne pripravy na miminecko !!!!!!!!!!!

Spasi stromecky,kericky,jahody zasazene 🙂 byla to fuska,ale radostna !Keri mi "pomahala",asi si umis predstavit,jak... 😀 Delala jsem to do vecera,pak jsem jeste skoro hodinu zalivala....tak snad se to prijme

spasinka
16. dub 2009

jasně že se to ujme. Už se těším, až si u vás sednem na kafe a kočárky dáme do stínu pod stromečky 🙂 Jestli teda můžem 😀

j.cien
16. dub 2009

A ne ???!!! To si pis !!!! 😀 Ty blaho,tak to je uzasna predstava 😵

spasinka
16. dub 2009

tak super, už teď se těším 😎
A taky se moc těším na srázek 🙂
Holky, jsem po obědě a chce se mi táááák spááááát. No jo, když já přes týden chodí spát po jedenácté a i když si každý den říkám, že už fakt půjdu v 9, nikdy se mi to nepovede. Ale dneska hned po Ordinaci!!
Už se vidím.... 🙂

kat77
16. dub 2009

Ahojky všichni...jsem ráda, že Michinka dopadla dobře...je někdo vůbec teď online 🙂 ?

spasinka
16. dub 2009

ahoj, kat!!! Jsem tu, ale asi jediná 🙂

kat77
16. dub 2009

jj, já taky...poslední dny neatrefím na všechny...odpo většinou trávím čas venku se psíkem, když je tak hezky

j.cien
16. dub 2009

nn,jsem tady broukove 😉 😎

j.cien
16. dub 2009

A Spasi ty mas uz dovcu nebo PN ?????

kat77
16. dub 2009

kdopak z nás se chystá v brzké době n IVF?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru