Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

evikmi
6. zář 2009

já chci být na vše připravená...tedy i na finanční stránku věci... na Obilňáku se vlastně nic neplatí, jen poplatky 30kč a léky. ne,už tam jinak nechodím, chodila jsem tam asi rok,ale bez uspechu,proto jsem se domluvila s gyndarem,ze to zkusime chvilku zase bez doktoru...ale vysledek byl dva potraty ☹

trombofilie je porucha srážlivosti krve.... když jsem byla těhu - teda aspon na tu chvilku- musela jsem si do břicha píchat injekce fraxiparinu :-P je to fuj,dělá to hnusný modřiny,ale budu to potřebovat při dalším těhu.... až do porodu a pak tabletky na ředení krve ☹

a jinak mi je necelých 26let 😉

radule82
6. zář 2009

Asmee, díky 🙂 včera jsem byla teda pěkne navlečená, měla jsem tričko s dlouhým rukávem, na to krátký rukáv, mikina a ještě bunda a jak jsem tam viděla ty hloupé nány co byly v minisukni a tričku tak jsem fakt nechápala!!! ale dneska tam je chlup tepleji 🙂)))

asmeena
6. zář 2009

radul: já budu raději vypadat jak eskymák z vesnice, ale bude mi teplo, než tam odhalovat prdel a nachladit se. Nechápu takové pipinky.

evikmi
6. zář 2009

no je to trochu z ruky,ale gyndar me tam posila kvuli panu doktorovi 😉 stesti,ze neordinuje treba az v Aši....to by bylo horsi 😀 v olomouci jsem asi za hodinu rychlikem 😉

asmeena
6. zář 2009

evikmi: taky mám kamarádku, která má problémy se srážlivostí krve, potratila ve skoro 7 měsíci dvojčátka, pak ve 3 měsíci (to počala vždy po IVF) a teď se jí po roce zadařilo úplnou náhodou přirozeně a je už v 19tt a musí taky stále píchat, ale prý je vše v pořádku.

asmeena
6. zář 2009

tak já osobně jsem se s Doc. Sobkem setkala pouze dvakrát a to u pohovoru, kdy sršel svým pro mě nepochopitelným humorem a pak u ET, kdy ani nepozdravil a neřekl ani Bů. Takže to je má zkušenost s Doc. Sobkem za 2 roky ve Fertimedu.

asmeena
6. zář 2009

možná je kapacita, ale tu já jsem nepoznala.

evikmi
6. zář 2009

"blbý" je,že já problém s otěhotněním jako takovým vubec nemam... vzdy jsem otehotnela spontanně... ale problem je s udrzenim ☹ proto pujdu k panu doktorovi..pry je odbornik na tromboticke problemy

radule82
6. zář 2009

Evi, jak říká asmee, jestli tam jedes jen kvůli Sobkovi, tak opravdu se s ním uvidíš jen u vstupního pohovoru, a pak možná u OPU nebo ET... jinak budeš chodit k jiným doktorům....

asmeena
6. zář 2009

možná, kdyby se evik domluvila přímo se Sobkem, tak se jí bude třeba věnovat on, jestli chce řešit trošku jiný problém než my co chceme IUI a IVF. To ale opravdu nevím, nejlepší by bylo zavolat možná přímo Sobkovi.

evikmi
6. zář 2009

dobra.... je mi jedno kdo tam bude,hlavne kdyz pomuzou.... ale ja nechci IVF ☹ pro me je "zbytecny" ... ja otehu muzu... ale oni to asi "zkusi" a kdyz se neudrzi tak teprve zacnou resit dal,ze?

asmeena
6. zář 2009

evik: tak to vůbec nevím jak se řeší takový problém co máš ty.

radule82
6. zář 2009

No Evi, tak to nedokážu posoudit, ale myslím si, že tě do IVF poženou, jsou z toho penízky... ale uvidíš, co ti řekne sobek u vstupního pohovoru a pak se můžeš rozhodnout, co dál... Hlavně at ti to co nejdříve vyjde 🙂)))

Holky tak já utíkám, paaaa , pak sem ještě nakuknu 🙂

evikmi
6. zář 2009

budu se objednavat asi za deset dni... budu totiz mimo republiku.... ☹
ale hned po prvni konzultaci dam vedet sve pocity z pana doktora 😉

evikmi
6. zář 2009

no prave ,protoze z toho maji penize,budou me cpat do toho...ale kdyz odmitnu,budou se ke mne podle toho chovat si myslim☹

asmeena
6. zář 2009

radul: pápá

evik: taky si myslím, že tě potlačí do IVF. Mě po prvním neúspěšném IVF dokonce hnali do dalšího IVF s darovanýma vajíčkama, i když u nás není žádný velký problém (manžel má horší spg, ale prý s tím se dá otěhotnět)

asmeena
6. zář 2009

Jdu se protáhnout na rotopedu, zatím pápá

evikmi
6. zář 2009

plus mínus s kolika penězma mám počítat? spermijky máme relativně dobrý,já ovulaci taky mám... koukala jsem že záleží i na pojišťovně?

kasa
6. zář 2009

Ahoj Evi ,Sobka se bát opravdu nemusíš,je v pohodě.A třeba zrovna tobě pomůže.Možná se tě ujme,když tě p.doktorka posílá přímo k němu.A neztrácej naději.Sestřenka taky nemohla nikdy mimi udržet a nakonec u Ferťasu se jí podařilo mimi udržet a dneska má Simonku 8 měsíců a je zdravá,a kamarádka co má přesně stejný problém jako ty tak se jí nakonec pod kontrolou lékařů podařilo taky otěhotnět a mimi udržet,sice měla hodně těžký porod a komplikace,ale dneska už má malá 18 měsíců a je zdravá.Akorát už ji řekli ,že už nemůžou mít druhé mimi. 😒
Zaplať pánbuh ,ale za jedno. 🙂

asmeena
6. zář 2009

evik: my jsme dali za jedno IVF kolem 24.tis.

evikmi
6. zář 2009

no snad to bude podobne i u me... sice jsem vzdycky chtela aspon tri deticky,ale i za jedno zdravoucky budu moooc rada 😉

evikmi
6. zář 2009

asmee..tak to neni zase az tak moc... ale ani malo ☹
a jak je to s tema pojistovnama? u "moji" pojistovny na strankach fertimedu stoji, ze proplaci veskerou peci.. to nejak nechapu:-/

kasa
6. zář 2009

To nás nechápe víc.Taky jsem říkala,že si nechám vystavit doklad a zkusím se na to zeptat. 😠

evikmi
6. zář 2009

jako že když dostanes doklad na uhrazene penize a das ho na pojistovnu,ze by to proplatili?to asi nee... a kdyz,tak ti daji treba jen tretinu nebo ani ne a budes "spokojena".... ale bylo by to fajn,kdyby to proplaceli 😉 zkusim se zeptat i na pojistovne,kdyz mi to nereknou na fertimedu

no nic,jdu vybirat jadra.. dekuju za privitani a za info.
zatim pa

kasa
6. zář 2009

Není zač,Evi klidně se ptej,já jsem ve Ferťasu taky chviličku,a tak jsem ráda,že mě moje kamarádka Romča tady přivedla,a že to můžu s holkami tady řešit,když si nevím rady. 😀

asmeena
6. zář 2009

evik: pojišťovna proplácí třeba jen 6 nebo 7 UTZ v roce, 6xIUI za rok, některé léky na IVF a jen něco. To co neproplácí je nadstandard jako např. ISCI, AH, nocleh.... a jiné. Ale to ti řeknou určitě tam. Hlavní je se hodně ptát a ptát.

j.cien
6. zář 2009

Tak jsem si schrupla a vy tu zatim drbete 😀 😀
As.chlebicek nezbyl,t vis,jak je neco za darmo,tak to zmizne hned 😀 😀 ale jinak Petr byl s aukci spokojen,byla to jeho 50.,jubilejni...prijelo mu skoro 70lidi,takze srumec...

Holky zitra ficim uz do rachoty ..no ani se mi moc nechce po tech 14dnech dovošky...ale zase jsem rada,ze vypnu trochu mozek a zapnu ho na jinou vlnu 😉

asmeena
6. zář 2009

cien: to je určitě lepší, aspoň přijdeš na jiné myšlenky, i když ty už si těhulka a budeš mít i tak úplně jiné myšlenky. Kdy jdeš na krev do Polanky?

katrin111
6. zář 2009

asmee ty utz tak maji jen ve fertimedu ze maji svuj limit pac jsem se nato ptala u nas na gynde a proplaci jich neomezene...........cus marti tak se jutro setri.............a testuj

asmeena
6. zář 2009

katrin: fakt? No uvidím co po mě budou chtít v Reprofitu za poplatky. I když to já řeším až na druhém místě, hlavně aby se nám zadařilo.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru