Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

katy.m
1. srp 2012

Ahoj ,
obnovuji téma. Máme v plánu se po 4 letech vrátit do Fertimedu v Polance.Jak to tam teď probíhá?Jaký je personál a hlavně jejich přístup a jak je to nyní s doplatky,když má pojišťovna má s nima smlouvu?
Moc díky za rady 🙂

lenee
14. srp 2012

Ahoj, taky bych se ráda přidala 🙂 Já jsem začala jezdit do Polanky letos v lednu, mám už holčičku 2,5 roku z Fertimedu, tenkrát jsme jezdili do Olomouce. Čekám na darovaná vajíčka, stejně jako poprvé a zítra zrovna jedu na kontrolu... dneska mi volali, že snad budou mít pro mě dárkyni, tak už jsem nervózní, jak to dopadne 😅 Jinak podle zkušeností z Olomouce před 3mi lety je to pořád stejné, včetně doplatků - alespoň u mě, pro všechny platí, že pojišťovnou je hrazených asi jen 6 ultrazvuků, potom se platí myslím 240,- Kč, ale to už taky tenkrát bylo... Sestřičky tam mají pořád stejný binec, zapomínají na podpisy, výsledky stěrů a odběrů a jak tenkrát tak i letos se nám stalo, že se kvůli tomu dost zbytečně zdrželo i prodražilo... Ale to už je asi nutné zlo pokud jde o Fertimed, nevím, jak je to jinde 🙂 Dívám se Katy, my máme skoro stejně staré mimísky 🙂

kasa
15. srp 2012

@katy.m ahojki já mám taky chlapečka z Fertimedu,má 2 roky a 2 měsíce,ale dost podražili a zkazili se ,takže pokud budeme chtít druhé,a zadařilo by se tak jako uprvního jem pomocí inseminace ,tak do fertimedu možná dokíždět budeme ,ale ted je i nové centrum ,které má doktor Jaroš z fertimedu ,tak možná tam,taky je v Ostravě,jinak je výborný Reprofit,ten má výbnorné výsledky,ale je v Olomouci a Brně,ale jde jim tam o to aby párům pomohli a ne jen tahali z klientů penízky.

kasa
15. srp 2012

@katy.m Třeba už jen tím ,že dělají i minimálky která je o hodně levnější než klasické IVF,což ve Fertimedu nedělají ,protože prý to pro ně není finančně zajímavé.

lenee
15. srp 2012

@kasa Určitě máš pravdu, že je to Fertimedu hodně o penězích, ale to bylo ostatně vždycky. Fakt ale je, že nás by jen ta darovaná vajíčka vyšla v Reprofitu na 35 000 a ve Fertimedu si drží pořád stejnou cenu po těch 3 letech - 18 000... a to je pořádný rozdíl. Takže my se musíme snažit ustát to všechno okolo, protože ten rozdíl je pro nás dost podstatný. Jinak s tou cenou za ultrazvuk jsem se sekla, je to rovných 300,- 😠

lenee
15. srp 2012

Jinak mám za sebou odpoledne s pořádnou depkou, byla jsem dnes na kontole v Polance a sliznice je moc nízká, takže pá pá vajíčka ☹ Jsem na Estrofemu 4x1 už od února a čekám a sliznice roste s každým cyklem pořád hůř. Takže ode dnešla silnější prášky a 5x1 a v pondělí další kontrola. Ach jo 😖

kopretinalouka
16. srp 2012

@kasa
@lenee Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak probíhá vstupní vyšetření ve Fertimedu, jestli si ještě vzpomenete. Jsme tam objednaní na první konzultaci a prý se bere krev, spermiogram a vaginální vyšetření. Co zjišťují z té krve?
A jak je to tam s inseminacemi? Doplácí se na ně něco?
My chodili řadu let do gyncentra, podstoupili tam všechny 3 IVF a nedaří se, tak je čas na změnu. Co jsem se teď ale tady dočetla, tak mi moc optimismu nedává, placení za ultrazvuk, nedělají se minimálky...Ani nevím, co si od toho slibuju, stejně momentálně nemáme peníze vůbec na nic, doufala jsem jen v nějaké vyšetření, které by konečně odhalilo, proč to nejde a případně pak ty inseminace. Ptám se na ně proto, že třeba u Čaplygina ve FM se na ně doplácí snad tisíc, nebo dva, že ty spermie promijou nějakým speciálním roztokem.

Z Eurofertilu mi napsal Jaroš (ještě jsem ho zažila v gyncentru), že nemají smlouvu s VZP, u které jsem, tak je to nic, když změna pojišťovny jde až od 1.1.2014. Ti minimálky dělají.

kasa
16. srp 2012

@kopretinalouka no my jsme za to IUI zaplatili asi když jsem to sečetla asi kolem 7000kč,ale to je nic proti IVF.Ale taková malá rada,kterou si prošla moje kamarádka ,čekali na bobiška 12 let ,má za sebou 8 IVF a minimálky ,ale ty až potom co v Reprofitu ji konečně udělali vyšetření na štítnou žlázu a zjistili ,že tady je problém,tak dříve než podstoupila ty minimálky tak ji tu štítku zaléčili,jinak by zbytečně zase vráželi penízky do umělka.A byli doted neštastní,ted už mají nádherného Šimonka a jsou z nich nejštastnější rodiče.Za každý ultrazvuk se tam opravdu platí a to se mi nelíbilo ,protože to dostali proplacené pojištavnou a podruhé klientem.

katy.m
16. srp 2012

Ahoj
@kasa děkuji 🙂 Dr. Jaroše si pamatuju. A v ketrém centru teď je?

lenee
16. srp 2012

@kopretinalouka Kopretinko, kdybych mohla radit, Fertimed nééé! Nechci na ně sice jen nadávat, fakt je, že zrovna z Ferťasu mám naše 2,5 leté sluníčko, ale teď při dalším snažení, když jsme se vrátili, jsem vrcholně NESPOKOJENÁ 😠 Sestry tam mají neuvěřitelný bordel, každou chvilku něco zapinkají. Stalo se mi, že jsem tam kolikrát musela jet úplně zbytečně a dokonce se mi stalo v Polance - bývá tam nějaký doktor, Petr se jmenuje a ten mi na začátku předepsal antikoncepci (!) , že se mi prý nejdřív musí nastartovat cyklus a až potom můžu začít s Estrofemem. Bylo mi to divné, ale bylo to na začátku, tak jsem hned nechtěla prudit. Pak jsem měla na nějaký čas léčbu přerušenou kvůli laparce, na kontrole jsem byla zase u Péti a když jsem se ptala, jestli zase budu muset začínat antikoncepcí, tak se na mě díval, jako proč, že já už přece menses nemám, takže mám první den cyklu v podstatě kdykoliv, že můžu pak rovnou ten Estrofem. Když jsem se ho zeptala, proč mi teda ty anťáky poprvé předepsal, tak se se mnou začal dohadovat, že to určitě nebyl on, že někteří to tak možná dělají, pak se podíval do karty a říká "No jo, je to tady, tak jsem to asi byl já... Ale vždyť to není nic proti ničemu, ta antikoncepce tomu nijak neublíží... " 😖 Takže o důvěryhodnosti si udělej obrázek sama... 😒 Jinak po dnešním telefonátu s OL jdu psát mejla Sobkovi, že už jsem teda tak nas..ná, že jestli se něco nezačne dít v tomto cyklu, tak požaduji vrácení zálohy a odcházím jinam. Takže asi tak.

kasa
16. srp 2012

@katy.m můžu ti to zjistit kamarádka k němu chodí ,má otevřené svoje centrum.

rehonka
20. srp 2012

I my chodíme do Fertimedu. Je pravda, že tam mají v penězích bordel a že bych chtěla vidět, jak by obstáli před kontrolou z finančáku. S těmi vstupními vyšetřeními je to také blbé... Mě například po druhém potratu řekli, že se to stává a že mám přijít příště na další IVF pokus. Než jsem na něj šla, obešla jsem si různá vyšetření a zjistili mi hemofílii. Je smutné, že jsem si vždy píchala heparin a že miminka odešla proto, že jsem si ředila krev, namísto toho, aby mi jí stavěli...

jenixa
7. zář 2012

ahoj snazilky ja taky patrim do fertimed a jdu na prvni pohovor tet v pondeli za doktorem sobkem.ctu tady ze to snim neni zadna slava a kamoska co tam uz taky chodi mi to taky potvrdila. ze ma suche vtipy.je to opravdu takovy suchar?

nierika
8. zář 2012

Fertimed nééééé... my tam nechali cca 80 tisíc a nic z toho ..ztracené dva roky-zhuntované tělo!! a jen domění,že mé vajíčka nestojí za nic...po přestupu do Reprofitu ..spokojenost a ejhle já jsem zdravá???!!! a mimčo pláče v postýlce.. Fertimed je továrna na prachy-bez debat!!! o přístupu docenta Sobka nemluvě..

michina
8. říj 2012

@katy.m
Dr. Tomáš Jaroš má centrum Eurofertil http://www.eurofertil.cz/
Chodila jsem do taky do Fertimedu, byla jsem tam spokojená, ale po třech neuspesných IVF jsem centrum změnila a můžu porovnat přístup. Zvolila jsem Gyncentrum a jsem spokojená. I když tady je mnohokrát haněno a já tam při první volbě proto nešla, co se týče profesionality, provedených vyšetření a ochoty zkoušet i nemožné, vede Gyncentrum. U Jaroše v Eurofertilu jsem byla na konzultaci, znám ho totiž z Ferťasu, ale momentálně zůstávám v Gyncetru u Čermáka. Měnit zatím nechci..

janaol
11. říj 2012

ahoj holky, nedá mi to a taky přispěji svoji troškou. Do fertimedu jsme také chodily pár let. Podstoupily 3x IUI a 1x IVF (odběr dělalal Mudr. Vodička - super, ET doc. Sobek - už nikdy více). Když z fertimedu odešel Mudr. Vodička, tak jsem to vzdala. No nic méně jsem začátkem loňského roku zjistila, že je zpět v Olomouci a hned se k němu objednala, potěšující že si mě pamatoval. Podstoupila jsem 2 IVF - pracuje 1x týdně v Olomouci v G centrumu a zbytek týdne je v CAR Pardubice - SANUS. Ultrazvuky mě dělal v Olomouci, přišel i ovíkendu a na OPU a ET jsem byly v Pardubicích - super přístup, prostředí, personál - nedá se z fertimedem vůbec srovnat. No a to nejdůležitější - máme zdravou holčičku. Takže za mě FERTIMED - UŽ NIKDY: 😠

beedrunka
19. pro 2012

Ahoj holky, mám dotaz bdu moc ráda když mi na něho některá z vás odpovíte, chystáme se s manželem v lednu do fertimedu do Polanky, první dotaz máme spermigram rok starý budou chtít nový nebo to stačí? A jěště když podstoupím IU můžeme sperma donést z domu? Nebude to problém? Moc děkuji za odpovědi

jarosilek
2. led 2013

@beedrunka

Ahoj, spermiogram budou dělat určitě nový a co se týče dotazu, jestli při IU můžete přinést vzorek z domů, tak si myslím, že by to neměl být problém, ale musí byt doručen do Polanky nejlépe do 30min po pohlavním styku a hlavně musí být vzorek uchován a přepravován v teple 🙂

aguaverde
8. dub 2013

Holky, omlouvám se že sem lezu 😅 ale v pátek jdeme na spermiogram, a zapomněla jsem se zeptat zda je možné odebrat vzorek až tam (zda mají odběrovou místnost nebo jak to nazvat 😀 ) nebo zda dovést vzorek z domu? 😕
Potřebujeme jen výsledky spermiogramu takže máme se připravit na placení? (máme žádanku takže by to mělo být zdarma v rámci pojišťovny) ale zda se platí něco navíc za konzultaci nebo tak 🙂

edit: dodávám že jdeme do olomouce

petra123
5. kvě 2013

Ahojky všem:
@aguaverde neměla by jsi platit a pokud by měl chlap problém tak to udělejte doma dej si to mezi kozy a dovezte to jak je tu napsané do 30 min.

A jinak ja už do Fertasu nejdu vyhozene penize kominem a nic 7 let nikdo nebyl schopny nic říct a jak mi dělali v 09 hydrlaparskopii tami řekli že mam nerůchodne vejcovody a jak sem byla ted v říjnu 2012 tak světe div se jsem v naprostém pořádku ani srust a vejcovody průchodné jen to mimi pořad nikde ale ted čekam na poslední vyšetření na výsledky imunologie pač to by se mělo dělat poprvé a nakonec je to poslední co nemáme a světe div se ve Fertimedu vám to nenapíšou podle Sobka str. je to zbytečné ale můj gynekolog řekl to je hodně podstatné.tak holky ja už se tam nevrátím ja pojedu do FN Olomouc raději prí je to tam levnější a dělají i nativ IVF bez zbytečnych hormonu a aji KET.

zirafka1988
13. led 2014

@bludimira1 ahojek, je to sice hodně dlouho, co jsi psala v této diskuzi, ale mohla bych se zeptat, kterou zdravotní pojišťovnu jsi nakonec zvolila? děkuji

bludimira1
13. led 2014

@zirafka1988 Ahoj Žirafko, já už ani nevím, co jsem sem kdysi psala. 🙂 Nicméně pojišťovnu jsem změnila na všeobecnou. Zákrok jsem zatím nepodstoupila, těhotenství taky neproběhlo, takže nevím, jak to finančně vychází. Přeji hodně štěstí. 🙂

zirafka1988
13. led 2014

@bludimira1 ahojek, děkuji moc za odpvoěď. já si teďka zjišťuji, které pojišťovny jsou v proplácení shovívavější 🙂

katrin11
15. říj 2014

ahojky holky začala jsem chodit do Fertimedu Polanka máte s nimi zkušenosti?
Užívám tet synarel

radiz
21. lis 2015

Holky, jsme objednaní na začátku prosince do Fertimedu v Polance na vstupní konzultaci. Chtěli bychom nejdříve zkusit IUI. Recenze na netu jsou různé. Je tady někdo, kdo tam byl aktuálně tento rok 2015 a jaké máte zkušenosti ? Jak s lékaři, tak s termínem objednání a celkovým přístupem ... Děkuji 🙂

maslicko
17. únor 2016

Ahoj holky, chystáte se některá do FERTIMEDU v roce 2016??🙂

hanickkaa
23. únor 2016

Ahoj,máme už jednoho chlapečka ke kterému nám pomohl Fertimed a pro druhého brobečka si tam půjdeme taky a to buď teď koncem roku a nebo začátkem příštího roku

maslicko
23. únor 2016

@hanickkaa a jak jsi spokojená s přístupem?

hanickkaa
24. únor 2016

@maslicko když jsem tam chodila tak ja byla hodně spokojená,sestřičky úžasne. A dr taky

maslicko
24. únor 2016

@hanickkaa díky za ínfo, nás to asi čeká v květnu :( tak se jen ptám jak to tam vypadá 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru