Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

petra123
27. pro 2010

@bludimira1 Jak jsme přečetla tvou slohovku je dobře že máš na to takový pohled ja mam stejny se Sobkem starším jsme se potkala jen jednou na vztupní prohlídce a byla jsme na něj od kamaradek připravena tak mě nějak moc nedostal,jinak taky jsme byla rada že se to začlo řešit byla jsme 2x na IUI neuspěšně a ted v dubnu myslím na hysterolaparoskopii a zjistili mi neprůchodnost jednoho vejcovodu a druhy sice je ale těžko říci jesli by jse povedlo přirozeně tak ted v lednu nas čeka první IVF.chodíme do centra už od srpna 08 ale peníze byl velký problém bo toho bylo na nas moc stavění domečku a pak se stoho trochu dostat ale ted jsme v pohodě a v lednu hned konečně si začneme plnit náš sen jsme spolu 10 a půl roků a myslím si že na to už máme konečně narok aby se nam splnit ten nejkrasnější sen.

Co se tyče doktorů mam rada všechny ale hlavně pana Čepeláka a novou paní doktorku co tam je śkvěla a kamaradcka a dá se sní mluvit na rovinu moc bych si přála aby mi IVF dělala ona ale to asi nevyjde ale kdyby byla aspon u zavadění embriek byla bych hodně ráda moc ji důvěřuji.Jinak pan Sobek ml. je taky super byl to on co mě přemluvil na hydrlaparoskopii pač jsme se bála jako mala narkozy,ale zbytečně pač v Olomouci byla super anesteziološka a super sestry tak to se mě spadlo 😀 a aji jsme se zasmala.-))

Jinak ted jsem ráda že vše i IVF se celé děla v Polance tak nemusíme do Olomouce tak ja jsme s Fertimedem spokojena a pokud jsi to pochpila jinak ne pač jsi myslím že jsme spokojene všechny myslím si tedy 🙂

mysiiickaaa
27. pro 2010

@bludimira1 já budu klidná až budu mít mimčo v náručí, mám známé kteří do pokusů o drobečka dali přes 200 000 a nemají ani mimčo, ani peníze ☹

mysiiickaaa
27. pro 2010

@petra123 takže další pokusy nepřipadají u nich v úvahu

petra123
27. pro 2010

@mysiiickaaa myslím si to stejné jen jeden musí hned vyjít moc si to přeji a doufám v to jako i můje polovička modlíme se tiše nejsme věřící ale tohle je jedina utěcha jak to všechno přežít

mysiiickaaa
27. pro 2010

@petra123 já jsem taky zapřísáhlá ateistka, věřím jen v to co vidím a ještě na duchy 😀 , ale taky se modlím aby to už vyšlo 🙂

bludimira1
27. pro 2010

Holky, já jsem nereagovala konkrétně na vás dvě, ale tak všeobecně. Četla jsem si staré příspěvky, protože jsem se chtěla původně dozvědět něco o hydrolaparoskopii, jestli někdo bude popisovat zkušenosti s ní a tak. Ale všechno mi tady připadalo hrozně zoufalé a plné skepse. Taky jsem bývala taková. A když mi někdo řekl. že to chce klid, tak jsem si ťukala na čelo (jako teď asi vy) a říkala jsem si, že se to snadno řekne a hůř udělá. Postupem času člověk začne zjišťovat, že to neustálé přemýšlení není stejně na nic, navíc mi ještě ubližuje. Stres taky ovlivňuje plodnost.
Myslete pozitivně a dělejte věci, které máte rády. Vím co říkám. Pracuji ve školce a mám děti kolem sebe neustále. I jejich maminky, když každou chvíli přijde nějaká těhotná. Mezi spolužáky je každou chvíli nějaká těhule. Dřív jsem to vždycky obrečela, ale teď už NE. PŘEJU JIM TO. Upřímně. Já se taky dočkám a vy taky.

mysiiickaaa
28. pro 2010

@bludimira1 já jsem to nemyslela nijak zle 🙂

mysiiickaaa
28. pro 2010

jinak holky mrkněte ke mě do alba na ducha a držte pěsti ať zesílí 😖

petra123
28. pro 2010

@mysiiickaaa nekecej super že by se povedloooooo super 🙂

petra123
28. pro 2010

@mysiiickaaa Tak ještě se testni zítra rano to by jsi měla vědět pravdu dneska jsi 11 dní po IUI tak držím palečky jesli se zítra ukaže hned ráno jsi těhulka🙂

mysiiickaaa
28. pro 2010

@petra123 já si ráno skočím do laborky na krev, jinak testíky dělám vždy ráno a zítra než půjdu tak to ještě radši testnu ať tam nejsem za magora, ono dnes je asi ještě brzo na // dálnice

petra123
28. pro 2010

@mysiiickaaa neboj možna to vyšlo držím palečky a pak hned napiš co ti řekli?ju a neboj vyjde to 🙂

mysiiickaaa
29. pro 2010

@petra123 můj strach byl oprávněný, dnes už ani čárečka, příroda si se mnou pěkně hnusně pohrála, na krev teda nejdu, už je to jasné, měla bych si začít zvykat na život bez dětí 😢

petra123
29. pro 2010

@mysiiickaaa Miško nebud smutna taky jsme stoho byla sklamana jak sviňa doslova taky jsme to zažila při prvním i druhém IUI taky čarečky a pak nic sněhobilo tak ted už jedno IVF 🙂 neboj to vyjde

Vám řekli co vám je?A od kud jsi?

mysiiickaaa
29. pro 2010

@petra123 já jsem z Rožnova, máme snížené spermio, jednou dobré a pak nízké, jenže manžel bývá hrozně nervozní, no a já jsem měla srůsty a endometriozu ale to mi Mudr. Holub odstranil tak nevím, v srpnu jsem otěhotněla ale někdy mezi 4. a 5. týdnem mi začlo klesat HCG a já potratila
a ty jsi z kama?

petra123
29. pro 2010

@mysiiickaaa Z příbora a dělam z hodně lidičkama z Rožnova dělam v Brose 🙂

U nas nic chlap v normě a ja jen neprůlchodne vejcovody ted jeden uplně a druhy stěží bez cyst a srůztů je to z nelečených zanětů o kterých jsem ani nevěděla ☹ spíše nebyl asi čas řešit stavěli jsme domeček a nebyl čas něco řešit vše jsme lečila sama čajičky ☹ ale pak pozdě vše pač před 4 lety jsme byla na HSG a proůchodnost byla skvělá ale ted jalovica ☹

petra123
29. pro 2010

Taky jsem jdnou otěhotněla jak jsem chvilku brlala HA půl roku a jak jsme vysadila tak na 4+2 jsme byla ale pak jak ty potratila bez revize to bylo naposledy v životě ☹

mysiiickaaa
29. pro 2010

@petra123 tak to jsme na tom podobně, můj švagr a strejda dělají v brose 😀

zuzka74
29. pro 2010

ahoj holky,můžu se k Vám připojit?Jezdím do Polanky a ted mám po ET 17 den. Taky sem tam potřebuji malou radu. děkuji předem

petra123
29. pro 2010

@zuzka74 jasně posloucháme🙂
@mysiiickaaa jo a kde dělají??ja na lordose dělam s petrem Slovákem a s holkama spíše ze Zubří 🙂

silvie_77
29. pro 2010

@bludimira1 AHOJKY nemyslím,že by se tady měl někdo vzpamatovávat,od toho ta diskuze je,aby jsme si tady napsaly naše problémy,starosti a prostě to co nás tíží,mi to teda aspon pomáhá,se vykecat s holkama,které jsou na tom podobně. Nehrotím svou situaci,ale je pravda,že mně trápí pomyšlení na to... jak malou šanci na otěhotnění mám a ráda,si přečtu,když některé to vyšlo,mně to aspon nakopne. Na pana Sobka tady nikdo nenadává,jen se tady zmínilo o jeho humoru,který při první návštěvě opravdu zaskočí,ale každý jsme nějaký a já beru pana doktora jakou kapacitu a nejdůležitější je,že mu na 100% věřím a to je pro mně nějdůležitější. Já osobně na Fertimed nedám dopustit,protože se tam cítím dobře a všechny sestřičky tam jsou naprosto úžasné. Je fajn,že si to přestala řešit,máš pravdu v tom,že to ničemu nepomůže,spíš naopak,psychika je velmi důležitá,já se jakž takž uklidnila právě díky fertimedu,jelikož vidím,že se konečně něco začalo dít.

Přeji vám holky všem krásný zbytek roku,veselý Silvestr a v novém roce hlavně zdravíčko,lásku a štěstíčko a taky samozřejmě to co si všechny tady přejeme.....

elza81
29. pro 2010

Ahoj holky, neda mi to a musim reagovat, jelikoz negativni zkusenost, taky zkusenost.
Bohuzel mam z Fertimedem naprosto otresne zkusenosti, jak pisete, sestricky i personal jsou mili, ale o tom to neni.
Jsme s manzelem oba v poradku a nechali jsme v teto firme tisice korun, v podstate zbytecne. Zaplatili jsme si ICSI a z 10 zdravych krasnych vajicek a normalniho spermiogramu, nebylo jedine oplodnene. Duvod? Odpoved Fertimedu: NETUSIME PROC, MUSITE IVF PODSTOUPIT ZNOVA.
Okamzite jsem presla do jineho centra, kde mi po prvni kontrole zjistili zvysenou funkci stitne zlazy a nasadili leky. Ve Fertimedu se o nic nezajimali, pritom kdyby alespon timto zacali, teoreticky jsme nemuseli IVF ani podstupovat.
A bohuzel jsem se nasledne od znamych zdravotniku dozvedela, ze tyto praktiky nebyly jen u nas, ale uteklo odtud nekolik nespokojenych pacientek, ktere nasledne jinde otehotnely, protoze se resil konkretni problem...
Mozna me nektere ukamenujete, ale myslim si, ze i tyto zkusenosti by mely byt k dispozici ostatnim.
Vsem drzim palec a preji hodne stesti.

petra123
29. pro 2010

@elza81 tak to ja mam udělané všechny testy jen hematologii a imunologii jinak uplně vše včerně štítné žlázy

elza81
29. pro 2010

@petra123
Peto, to ja mela taky. I tu stitnou zlazu a tvrdili mi, ze je vsechno v poradku... Ale nebylo, protoze jsem si vypis z karty, tudiz vsechny vysledky, prinesla do noveho centra...
Nerikam, ze to muze byt u kazdeho, jen pisi svou zkusenost, podobne byly u par mych znamych...
Drzim pesti, aby jsi mela vice stesti a meli zodpovednejsi pristup.

petra123
29. pro 2010

@elza81 me štítku dělal i můj obvodák bo jsem to po něm chtěla a říkal že v pohodě tak to mam i z jiného zdroje

mysiiickaaa
29. pro 2010

@petra123 Peti můj švag je Petr Jurča, montuje volvo sedačky a strejda Richard Bechný a ten nevím kde, a já jsem v Zubří žila od narození do 20 😀 , tak koho znáš, jestli znám taky? 😀

mysiiickaaa
29. pro 2010

holky vy mě děsíte 😲

mysiiickaaa
29. pro 2010

@petra123 a v Přiboře žije teta mé mamky, Milada Judová a moje učitelka čj ze střední Darja Babůrková 😀

petra123
29. pro 2010

@mysiiickaaa Petruš Pavličková super holka,Lucka holišová a víc mě nenapadá ted.

petra123
29. pro 2010

@mysiiickaaa my bydlíme v klokočově v příboře uplně na konci a tetu neznam možna jsme se viděli ale musela bych ji vidět spíše ale v obchodě🙂ale jinak ja pocházím ze Sviadnova u Frýdku Místku tak moc lidí tady neznám 20 let jsem bydlela doma a ted 10 let tady v příboře 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru