Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

mysiiickaaa
13. dub 2011

@silvie_77 myslíš, že když nešpiním tak můžu třeba do obchodu? mě doktor nezakázal ležet, jen se ptal jestli má napsat neschopenku což je na úp k ničemu a že nemám dělat nic namáhavého, v sobotu jsme chtěli jet do Ostravy na boty, ty moje už jsou k.o. tak ať nemusím chodit bosá

silvie_77
13. dub 2011

jo to víš,že můžeš,jen nic těžkého nezvedej a nepřemáhej se jako,že bys šplhala po horách atd. 🙂 Taky jedeme v sobotu do Ostravy do shopinu,potřebuju nutně už těhu rifle,nemám už v čem chodit,bříško děsně rychle roste 🙂

petra123
13. dub 2011

čauky holky@mysiiickaaa @silvie_77 tak dojela jsem baly jsem nadšena ale za hodinku bylo po všem nai jedno embrio nepřežilo ze 4 tak fiasko hodně slz a život bez dětí na další IVF nemáme a dloho nebude tak na chvíli se vším končím.

silvie_77
13. dub 2011

@petra123 sakra,to mně mrzí ☹ Ani nevím co na to říct,vím že veškerá útěcha je zbytečná ☹ Nevzdávej to,možná že se povede i bez umělka .

lenka129
14. dub 2011

To je na nic ten život není peříčko.

lenka129
14. dub 2011

Nejste někdo z Frýdku-Místku?

evik3
14. dub 2011

@petra123 Moc mě to mrzí, drž se a přeju hodně štěstí.

petra123
14. dub 2011

@lenka129 pocházím od tam tud ze Sviadnova🙂)ale ted žiju v Příboře co potřebuješ?
@evik3 díky
@silvie_77 jj kéž by možna ano
@mysiiickaaa díky

mysiiickaaa
14. dub 2011

@silvie_77 my jedem do Avionu, budem tam tak kolem 15 hod., jede s náma manžův kamarád s přítelkyní tak musíme počkat až se vyspí po noční a ve 14 hod. vyrážíme, tak třeba se někde potkáme 😉

lenka129
15. dub 2011

Jen tak jsem chtěla zajít na kafčo si někam sednout a pokecat. No nic tak pěkný víkend všem.

lena.k
22. dub 2011

Ahoj, na 4.5. jsme s manzelem objednani na vstupni konzultaci do Fertimedu v Polance. Muzu se zeptat, jake s nima mate zkusenosti, at uz pozitivni, nebo negativni. Dostala jsem negativni komentar tykajici se jejich pristupu, tahani penez z pacientek atp., tak bych rada mela dalsi informace z vice zdroju. Diky moc.

petra123
22. dub 2011

@lena.k ahojky leni tak Sobek bude trochu neomaleny co se tyče otazek tak to překousněte uvidíte ho naposledy🙂JInak doktoři v pohodě a sestry zlaté a co se tyče peněz mazec to už je trochu na víc ale uvidíš co vam řeknou ale IUI 6x zadara dopaltíš za prášky pak pokud půjdeš na nějaké vyšetření tak max 500kč za anestezii ale anesteziološky sou super tak nemusíš mít strach a co se tyče IVF počítejte cca 23tis.max + co tam projezdíte bo tam pak budte hodně často.KET což je zamražena embrijka 2500 zamražení a odmražení 2000kč + prášky,to se platí až u samotného KET.JInak Ja jsme revirní bratrské pokladny tak mam narok co jsme pochopila co čtvrt roku jen na 4 UTZ pak hradíš sama 300kč za 5 min. masakr jsme čuměla no uvidíš.JInak od kud jsi?jj už vidím z Poruby to máš kousek🙂

lena.k
23. dub 2011

@petra123 Ahoj, Peti, diky za info. Tak to neni tak hrozne, myslela jsem, ze bude hur. Co se tyce te IVF, tak to je standardni doplatek, nebo cena za ctvrty a nasledne pokusy? Zatim jsem se teda vsude docetla, ze 3 IVF jsou kompletne hrazene (je to i na strankach fertimedu), krome snad nejakych leku, k tomu pridruzenych. Jinak jsem taky u 213, na Fertimed strankach je, ze hradi veskerou peci. Manzel je u vseobecne, tam jsou nejaka omezeni, tak dumame, jestli by nemel prejit.

petra123
24. dub 2011

@lena.k Tak omyl to jsme vysvětlovala i můži mojemu bo to taky nechápe jo jsou hrazene nějaké ukony ale doplatek za léky,ukony a prodlouženou kultivaci nebo asistovany hathing a na konec ti to dá častku 23tis.JJ není to hrozné ale jak to pak sečteš a najednou zjistíš že stoho nic není jako třeba u mě vyhozenych 35tis a vlasně nic a znovu šetřit tak pak si řekneš to je suma jak blazen ale co hold dítě chceme a nic nenadělame a prostě ty peníze vysolíme však uvidíš sama možna se ti povede hned na prvním IUI a budeš spokojena. 😀 Já už jsme sklamana hold ja štěstí nemám.

lenka129
27. dub 2011

@petra123 Ahoj, ten odběr vajíček se dělá až po té ceremonii s tím dlouhým nebo krátkým protokolem? A jaký je rozdíl mezi těmi protokoly, a ten odběr těch vajíček se dělá v narkóze? Je to pak bolestivé moc? Od kdy můžu mít nemocenskou a na jak dlouho? Asi moc otázek tak promiň, ale nemá se to kde člověk pořádně dozvědět a na doktory to nechci vše vybafnout naráz. Já jsem měla jít na tu hydrolaparku, kdybych dostala menzes měla jsem se objednat první den, ale ono nic a dnes je už 35 den a nic ale test je negativní a to by se už prokázalo kdybych byla těhu. Jsem tam volala doktorka mě ujišťovala že to příjde za 3, 4 dny ale je dnes 6 den a nic tak budu volat ať mi to vyvolají třeba injekcí, ještě nikdy se mi to nestalo, ale těhu asi fakt nejsem, asi stres, nebo s těch hormonů co mi dávali nebo fakt nevím.

petra123
27. dub 2011

@lenka129 Na hydrolaparku jj taky mam dlouhé cykly ale neboj dojde zítra 🙂 a hydrošku zvladneš ja ji dala taky🙂
otazka1:jj děla se až po stimulaci odběr vajíček.
2:Dlouhy protokol vyfasuješ Syranel to si stříkáš do nosu cca9 dní a pak dostaneš injekce asi fostimon a puregon nevím jak dlouho bo ja na něj nereagovala ale uvidíš jak na to budeš reagovat ale co mi řekli tady holky a i doktoři tak na to reaguje každy 4 holka tak si myslím že to bude jak u mě.
3:krátky protokol hned 1DC si budeš stříkat syranel 2x denně a pak 3DC si začneš pichat ranno fostimon je to injekce tak bud sestra anebo někdo kdo ti to pichne a večer puregon ja osobně si to pichala do 9DC a pak přestaneš podle folikulů jak ti porostou to budeš citít hodně ja nemohla ani sedět pořadně a jak si přestaneš pichat tak večer si pichneš pregnyl a za 36h jdeš na odběr je to pod narkozou neboj ale podle folikulů uvidíš jak na tom budeš ja trpěla ja měla 10 vajíček tak jsme trpěla cca 2h ale dali mi prášek a pak něco do žíly ale pak jak jsme se už šla osprchovat a oblést tak už to šlo.Jetšě ti pichnou augolutin a to jsi pichat budeš až do zavedení embrijek.Budeš asi čekat 72h ja tak čekala.
4:Nemocenskou ti dají od 6DC ale podle toho co dělaš za práci ja jsem si do toho dne vzala dovolenou.
JInak před odběrem určitě zůstaneš v POlance přes noc pokoje super tak si to užiješ telka prostě pohoda.Jo a zůstaneš tam i po zavedení embrijek.

POkud ještě budeš chtít něco vědět napiš.

lenka129
27. dub 2011

@petra123 Díky moc teda čekají mě samé chemické bomby, tak snad to zvládnu. díky

petra123
28. dub 2011

@lenka129 zvladneš neboj taky jsme měla strach a zvladla ale s jinym koncem než jsme si přáli hold jen to štěstí nam chybělo☹

lenka129
2. kvě 2011

Ahojky tak se to zase trochu zkomplikovalo menzes furt nic dostala jsem před 3 dny pregnyl a zítra jdu na kontroli, folikuly mi nepraskly a proto se nedostavila menzes mám je velké asi 40mm na obou stranách se s nich staly cysty doktor říkal že pokud prasknou bude to dobře a pokud ne tak by mi dělali nějakou punkci. Nevíte někdo jak to probíhá?

lena.k
4. kvě 2011

Tak dnes jsme byli na vstupnim pohovoru ve Fertimedu, zatim se nam tam libi 😀 I MUDr. Sobek byl ok. A mam jeden dotaz ( i kdyz asi nebude posledni): co mam cekat od hysteroskopie a hydrolaparoskopie? Chapu, o co v tech vykonech jde, ale spis mi jde o ty veci okolo. Diky.

petra123
6. kvě 2011

@lenka129 punkce je OPU neboj je to pod narkozou odběr vajíček.
@lena.k obojí je docela stejné děla se to myslím zavedení UTZ do dělohy a tam se zkouma co a jak funguje taky jsme na to byla nic strašného pod narkozou cca 20min.pak 2h na lůžku a trada domů sice trochu bolesti ale dá se to přežít cca 3 dny špinění trochu krve ale to přestane je to jen zakrok tak nějak se to musí zahojit neboj🙂

petra123
6. kvě 2011

@lenka129 Leni ty čekaš na menzes a pichli ti pregnyl?jak dlouhé cykly máš?a ty folikuly to je mazec 4mm to už musíš cítět🙂

lena.k
6. kvě 2011

@petra123 diky

evikmi
6. kvě 2011

ahojky holky..... já chodím do fertimedu teprve chvilku a mám jít ve středu na kontrolu, nevíte prosím, kterej pan doktor tam bude? jsem se zapomněla zeptat ☹

lenka129
9. kvě 2011

@petra123 Tak dnes se konečně dostavily měsíčky čekám na ně od 15.4. kdy měly být píchli mi pregnyl pak jsem byla na kontrole ale ten pregnyl nezabral bylo tam 5 folikulů různě velkých od 20mm po 40mm ale já jsem neměla žádné bolesti jen trošku ráno jak jsem vstala ale jen jako bych to měla dostat a za chvilku už mě nic nebolelo na kontrole mi pak píchli injekci hormonu aby mi vyvolali menzes tak to se podařilo ale jen nevím zda praskly ty velké folikuly, chtěli mi dělat punkci a ten doktor se rozhodoval že by to bylo 5 vpichů že je to dost tak že dáme injekci. Ta punkce se dělá jen pod nějakou oblbovací injekcí, že si při vědomí jen si taková oblblá, ale že ten vpich bych cítila. Tak ten odběr vajíček bude asi v té normální anestezii, jak píšeš, snad jo ať nic nevím. No a teď se můžu objednat asi na tu hydrolaparku akorát že to vyšetření předoperační mám od 13.4. nevíš jak dlouho je to platné? Ať zas nemusím čekat měsíc do další menzes bo to vyšetření předop.se má dělat před menz.

lenka129
9. kvě 2011

@evikmi Měla by tam být doktorka Koutná ale oni to mají nějak rozdělené že jich tam je víc a každý dělá v každý den něco jiného třeba ta doktorka Koutná dělá jako jediná tu hydrolaparku a dělá se to v pondělí a ve středu tak je možné že ona bude na operačním a na kontrole u ultrazvuku bude někdo jiný. Asi mladší Sobek nebo doktor Čepelák toho mám nejraději je takový usměvavý působí pozitivně kolem 40 by mohl mít.

lenka129
9. kvě 2011

@petra123 Jinak to že jsem to nedostala se mi stalo poprvé za život vždy mám cykly 28 máx 30 dnů ale většinou to vždy bylo přesně, tohle se mi fakt stalo prvně. No nic dnes si tam zavolám a zeptám se na další postup.

lena.k
9. kvě 2011

@lenka129 snad nevadi, ze odpovim za Petu. Dneska jsem to zrovna resila a sestricka rikala, ze by to predoperacni vysetreni nemelo byt starsi nez +- 10dnu.

petra123
9. kvě 2011

@lenka129 čauky Čepelák zas jezdí do POlanky??ja ho nevidděla cela dva měsíce naposledy na IUI na podzim v OL od té doby ne prí je jen v OL.

Holky jak si pamatuji kdo tam byl od po-pá tak v po:Holub,út.Koutna,st,Holub,čt a pá Matlak🙂)novy doktor kamarad🙂)ale to se tyka POlanky

petra123
9. kvě 2011

@lena.k a co měla jsi to IUI?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru