Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

spasinka
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

luciik
6. dub 2009

Michinko, strašně mooooooooc držím palečky 😵 😵 😵

michina
6. dub 2009

Děkuji.. 😉 No uvidíme v pátek.. zatím jsme optimističtí... 😎

katrin111
6. dub 2009

ahoj holky konecne jsem se tady dostala.....je mi moc lito katy pobrecela jsem si jak jsem to cetla.zivot je kurva.........jinak jak psala michi tak jsme se videly v polance i s vercou...ja jsem podle utz 7+2tt mimco je velke 1,15cm a srdicku mu krasne bije.................ko bude jeste za 3 tydny to tam tyden kaja nebude tak mam radost a musim k holubovi 😒 potom jeste za 5 tydnu mi udela dr.koutna ten screening to co rozince........opet jsem platila za utz a to jsem mela mit zdarma...........pry ze jak tam je srdecni akce tak se to plati.........takze do 12.tt jsem porad jejich pacientka 😒

katrin111
6. dub 2009

janak jsem si konecne uspokojila chute v mekaci 😀 v polsku nebylo nic vsechno uz zavirali tak jsme jeli zbytecne.........

katrin111
6. dub 2009

luciii a kde jsi to objevila o te katy m????na jinem tematu to psala?????nejde mi z hlavy porad na ni myslim,dost me to dostalo

luciik
6. dub 2009

Katrin, takže obrovská gratulace k srdíčku 😵 Nechápu, proč tě nepředají ke své dr. 😒
Jinak jsem to našla na tématku femigardu, je to hropzně smutné 😢

luciik
6. dub 2009

Píše to na stránce 116 😢

katrin111
6. dub 2009

dekuju moc lucinko...ja jsem taky uz nasrana proc me tam porad drzi.jen praCHY ZE ME PORAD VYTAHUJOU.........ale co,nic uz nenadelam..............

michina
6. dub 2009

Katrin, ta to byla verča?? Já si to myslela, ale seděla tam s mužem, tak mi připadalo blbé ji oslovit.. tak snad na srazíku. 😀

katrin111
6. dub 2009

jj michi to byla ona.ja myslela ze sis tam sedla k ni schvalne ze vis ze je to ona...............verca na srazek nechce nema se tam jak dopravit tak jsem ji prekecavala a ani sido nevi jestli dorazi m usim na ni bonznout..........jinak s kajou jsem se uz rozloucila dala mu malickost a podali jsme si ruce............uz se s nim asi neuvidim priste jen s holubem a pak s koutnou

katrin111
6. dub 2009

normalne jsem total rozhozena s te katy.............

katrin111
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

michina
6. dub 2009

Je to hrozný, že? Clovek by si rekl, že kdyz už tolik vytrpel, tak by ta priroda a ten nahore mel byt shovivavy a zase nekde jinde pridat.. je to fakt hrozný...
KAtrin, kdy ma Kaja dovcu?

katrin111
6. dub 2009

ty jo ani nemluv a cigani jsou vuci vsemu odolni.......michi datum presne nevim ale uz toho 27.4.tam nebude tj.pondeli asi ten cely tyden.........

katrin111
6. dub 2009

michi co to tam byla za sestricka???tu jeste neznam...byly hotove ze jsem po 1.iui otehotnela.ta laborantka se mi sla hned podivat do karty kdo to zrovna chystal ty spermie a mela smulu nebyla to ona ale ta druha

katrin111
6. dub 2009

michi kde jsiiiiiiiiiii

asmeena
6. dub 2009

ahoj holky,

s tou katy to je opravdu hrozné, je mi jí taky moc líto - mám co dělat, abych tady nebulila.

michi: tak tfuj,tfuj ať Cé je správně

katrin: to je síla, že za to ještě platíš a do 12tt si tam asi pacientky drží, aby z nich měli ještě nějaké peníze.

cien: máš moc sympatického chlapa. 😉

Já jsem se Káji ptala na prednison, protože mi ho doporučovala kámoška, ale rovnou mi to zavrhl, ať na to okamžitě zapomenu, že do sebe nebudu zbytečně rvát kortikoidy. Udělal mi IUI - měla jsem na pravé straně folíky 18,20,21,22 a na levo taky jeden a sliznice 0,73. Tak mi řekl, že je dobře, že tu IUI budeme dělat dnes, protože Holub mě chtěl objednat až na středu a nakonec jsem ho přemluvila už na pondělí a to už jsem nemusela k Holubovi, když už tam Kájošek byl (v pátek totiž Kája v Polance nebyl)
Dostala jsem pregnyl a budu dnes píchat a ve středu reinseminace. 😉

asmeena
6. dub 2009

katrin: tak to jsi měla asi opravdu štěstí na laborantku. My jsme dnes čekali na spermoušky víc jak hodinu a pak když je nesla ve zkumavce, tak s nima ještě nějakou dobu čekala u sestřiček. Chtěla bych vědět, kolik jich v tom roztoku přežilo než mi je Kájík zavedl.
A měli jsme dnes kritické množství - jenom 6 mil. to jsme ještě neměli.

asmeena
6. dub 2009

Cien: já jsem se na prodloužené kultivaci domluvila s Vodičkou, že ji budu chtít, ale to proto že se mi dvakrát nezadařilo IVF a tak říkal ,že je u toho třetího IVF necháme kultivovat déle a kdyby se přestaly vyvíjet, tak mi je aspoň nebudou zbytečně dělat ET. Uvažuju, ale i o PDG, když už to bude moje třetí IVF.

asmeena
6. dub 2009

Holkýýýýýý to tady žádná není?
Už se moc těším na srazík až vás zase uvidím.

katrin111
6. dub 2009

ASMENKO JSEM TADY...... stavil se svagr tak jsme chvili kecaly.............jsem zvedava kolik budu platit za ten screening.............zapomela jsem se zeptat ale mela jsem to na jazyku ale nejak jsme to zamluvili...............manza uz nadava ze z nas furt tahaji prachy...........ma pravdu..ale mu rikam dyt je to pro nase mimco.ale za ty prachy bych mela zavinovacky 😀

katrin111
6. dub 2009

studovala jsem svou kartu nez jsem prisla na radu a spermijek po promyti je o dost min ale zato jsou rychlejsi............

katrin111
6. dub 2009

zitra zavolam do fertimedu a objednam se k holubovi,chudak manza si musi vzit dovcu protoze ma mit ranni a to nam tim padem nevyjde asi...........taky se moc tesim na srazik........snad do te doby rifle zapnu............protoze nic nemuzu sehnat 😠

asmeena
6. dub 2009

a tak už si kup rifle s tím těhotenským pásem.

asmeena
6. dub 2009

a kolik jste měli katrin vy těch spermijek

asmeena
6. dub 2009

katrin: myslím, že i evča měla nějaké problémy s tím, že chtěla hned přejít ke svému gynekologovi a ten screening, že nechtěla podstupovat v Olmiku a nakonec to nějak ukecala. Myslím, že jí Holub na to řekl, ať si jde klidně rodit do pole.

kacza.b
6. dub 2009

ahojky kelisky.

michinko tak na tuty je to odpoved C 😉 o A ani B vubec neuvazuj.

katrin blahopreju k srdicku 😵

berus tak uz stimulujes,tak at je to bez komplikaci.

asmeeen foliky super,spermosky horsi,ale oni to zvladnou nejmin jedna sikovna tam bude,ale zas tak moc se mi tomu nechce verit ze by byl takovy skok v tom mnozstvi 😠

s te katy jsem taky cele odpoledne spatna a asi dlouho budu 😔

asmeena
6. dub 2009

jak jsem tak pochopila, tak ona porodila živé miminka a musela počkat, až jim dotluče srdíčko? Proč jí je dávali? To musí být ještě větší psychický nápor.

kacza.b
6. dub 2009

jo asmeen to ji rekl no. to si vzpominam. no,ale nekdo jim to asi musel nakazat,kdyz to tak delaji. ja nekde cetla na jinem tematu ze po srdicku uz predavaji ke na svou gyndu,ale fertas je asi vyjimkou. 😒

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru