Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

kat77
16. dub 2009

A kdepak děláš?

beruska81
16. dub 2009

aha tak to máš super,mě ta cesta výjde na stejno, Olomouc je asi o 5km blíž, jezdila jsem tam i se segrou když ještě nebyla Polanka,tak jsem to ani neměnila.
Na Odry moc nejezdím,sem tam pro sestřenku, je z Opavy a chodí k vám na střední církevní, ale klidně se můžeš stavit taky,uděláme si sraz sami, můžu říct i Žandě.

kat77
16. dub 2009

No to by šlo, ale musíme se domluvit dost předem, ať se podle toho zařídím 😉

kat77
16. dub 2009

No nic holky, budu muset jít dovařit polévku a se psíkem ven...tak zase zítra, spíše odpo...papa

beruska81
16. dub 2009

kat a ty pracuješ nebo jsi doma?

kat77
16. dub 2009

Já jsem dala výpověď, firma jde od 10 k 5, tak dokud dávali odstuné, tak jsem to brala.

kat77
16. dub 2009

Tak já letím, papa

beruska81
16. dub 2009

jo vlastně to je ta firma kde dělala žanda, co byla v odrách a pak to přestěhovali do ostravy?ona na ně taky nadává

beruska81
16. dub 2009

kat měj se 🙂

luciik
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

luciik
16. dub 2009

Děvčátka, takže mi to opět nevyšlo.
Přeji Vám všem, aby jste byly o mnoho úspěšnější než já 😵

beruska81
16. dub 2009

ahoj luci to mě moc mrzí 😒

luciik
16. dub 2009

JJ, je to boj, ale co se dá dělat.
Mám teď spoustu plánů, takže se do všeho vrhnu po hlavě, abych zapomněla na tu šílenou bolest a bezmocnost...

beruska81
16. dub 2009

Jo Luci to je nejlepší vrhnout se do něčeho jiného. Ty jsi byla na krvi?

luciik
16. dub 2009

Jo, nechala jsem si vzít krev v práci a je to negat.
Bude to zase síla vrhnout se do toho šíleného kolotoče, mám dvě práce, takže rozjezd bude náročný 😀

beruska81
16. dub 2009

jo já si to nedovedu představit vrátit se do práce, po tak dlouhé době,už jsem doma strašně dlouho a doufám, že ještě dlouho budu 🙂

luciik
16. dub 2009

To já s tím taky vůbec nepočítala, ale co mi zbývá, je to boj.Jetě, že už je teplo a pěkně, že člověk je alespoň trošičku pozitivně naladěný 🙂

spasinka
16. dub 2009

Lucii, přeji hodně síly a hlavně neztrácej chuť do dalšího boje!!!

beruska81
16. dub 2009

jo to jaro člověka trochu povzbudí
já jsem dneska celý den sama doma a hrozně se nudím, celý den sedím tady, chtěla jsem se trochu natáhnout, ale nevydržím ležet a nic nedělat,tak sedím u pc

luciik
16. dub 2009

Spasi, děkuju a a nevzdám to 😵
Já dnes hlídám celý den dcerku kamarádky, má osm měsíců a je to anděl 😵
Právě se chystáme papat 🙂

j.cien
16. dub 2009

Luciiiiiiiiiii,to me teda mrzi......to je skoda.....a neudelas s tim vubec nic....ach jo.
Preji ti,at se s neuspechem brzo srovnas a hlavne,at je to pro tebe motivaci do dalsiho boje !!!
Jednou to vyjit MUSI,jinak by jim ty statistiky vubec nesedely !!!

Spasi,Berus ,tak ted je to na vas holky !Uz tu smulu IVF nekdo musi zlomit !

beruska81
16. dub 2009

sakra nevím čím to je, že se tady nikomu nezadaří po IVF,na jiném tématu máme teď 2 těhu po prvním IVF,už jsem to tady psala

luciik
16. dub 2009

Martinko, děkuju, já věřím, že to jednou výjde a možná i přirozeně, protože šanci máme 😉

j.cien
16. dub 2009

Luci a jak to vidis...jestli nejsem moc drza,ze se ptam...budes chtit na dalsi IVF ve Fertasu?
A das si ted pauzu..nebo jde do dalsiho co nejdriv?

j.cien
16. dub 2009

Berus a to tema,kde se darilo i prvni IVG...to je take ve Fertasu ??

spasinka
16. dub 2009

Tak bych si to přála, Marti, už jen abych povzbudila ostatní a přeji to všem!!
Ale pomalu rezignuji. Jak jsem psala ráno, buď to vyjde nebo nevyjde. Nevzdávám to, to ani náhodou, ale nechci ani vyšilovat.

beruska81
16. dub 2009

né to je téma IVF duben/květen, jsme tam holky z celé republiky.

j.cien
16. dub 2009

Luciiiiii,pojd s nama na sraziiiiiiiiiik !!!!!

j.cien
16. dub 2009

JJ,Spasi presne tak,chtelo by to inspiraci a poradnou chut jit do IVF !!!

Mne bylo tak lito Kaczi....pak Verca nic,Michinka takova nadeje a zase prd a Ket Lucika jsem brala jako tutovku,jakoze JO !!!

A to je jaro a vsechno puci a buji a my furt nepucime !!!

beruska81
16. dub 2009

cien ještě 5 minut a máš padla,to ten den dneska nějak rychle uběhl 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru