Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

j.cien
13. srp 2009

HOlky nejvetsi prdel bude,az se nakonec vsechny presuneme do toho Reprofitu 😀 😀 😀
Jo a rikal Kaja,ze z tech par IVF co probehly uz primo v POlance,maji uz i 1tehuli-Holandanku-samoplatce samo...tak jsem se ho zeptala,jestli ji oplodnili nejak specialne,kdyz je samoplatce...a on se smal,ze ne,ze stejne jako ostatni 😀

j.cien
13. srp 2009

Za chvili asi zdrhnu,dnes nemame sefa 😉 tak se tu opatrujte a poradne drbejte,at mam pak co docitat 😀 😀 jako za starych casuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂

kasa
13. srp 2009

Ahojki tak vás všechny zdravím,i když ne moc z vesela.Dneska jsem doplatila na svou dobrotu.Kamarád v práci mě poprosil jestli nevím jak se zavírá okno,a tak jsem vyskočila na něho a vdobrém úmyslu mu pomoci,no a okno jsem nechtic vyhačila a jak jsem neměla stabilitu tak mě smetlo na zem a bouchla jsem se páteří o tel.budku co stála v cestě pádu ,a tak mě vyslali na rentgén.Pro jistotu jsem si dělala i těhu test,ale byl negativní,no a na rengenu zjistil ,že mám asi zlomené hrudní žebro.Tak teď doufám,že to bude v pořádku,a hlavně ,že v tuto chvíli nejsem těhu,protože to bych asi neustála.Zítra jdu k Jarošovi tak jsem zvědavá co mi řekne,protože mi tam doktor řekl,že mám na vaječníku cystu,tak doufám,že to opravdu v tuto chvíli cysta je a není to mimi. ☹
Ach jo je mi do pláče,teď mám jen strach co to bude znamenat pro další týdny. ☹ ☹

kasa
13. srp 2009

Ahoj Sido tak to je mi líto?

bellka
13. srp 2009

Peťko, jejda, to snad není možné. Drž se a hlavně ať to moc nebolí, beruško.

kasa
13. srp 2009

No zatím to trochu bolí,ale doufám,že se z toho nevyklube,nic ještě vážnějšího.Trošku mám strach.Mluvila jsem z mamčou a ta mi říkala ,že to většinou sroste samo,akorát nevím co mi na to zítra řekne Jaroš,a jestli mě teď bude moci vůbec přivést do těhu stavu.Zítra se uvidíme.Tak uvidíme co mi řekne.Budu mít hnědé kalhoty a bíly kabátek.

kasa
13. srp 2009

Trochu mě bolí i hlava,a kolegyně říkala,že jsem se praštila i do ní,já si toho ale nejsem vědoma.Ránu do zad jsem cítila ,ale do hlavy ne. ☹

bellka
13. srp 2009

Kasi, taky můžeš mít lehký otřes mozku, hlavně si myslím, že bys měla být doma a né v práci. Já ještě nevím, co budu mít na sobě, ale do večera to budu vědět, tak Ti to napíšu😉

kasa
13. srp 2009

No však doma jsem,z práce mě právě poslali do fakultky ,kde zjistili co zjistili,a pak jsem jela domů.zítra do práce nejdu,až v po a doufám ,že to bude dobré,protože kdybych skončila na nemocenské,tak mi mamča říkala,že bych mohla dostat tu nemocenskou k úhradě,že jsem si to způsobila,při výkonu práce,který jsem neměla dělat,ale řekni ne nepomůžu ,když tě někdo hezky prosí,to já boužel neumím. ☹

bellka
13. srp 2009

Já myslela, že to máš jako pracovní úraz? Vždyť se Ti to stalo při výkonu povolání, né? Nebo jsi porušila bezpečnost práce? Božátko, za dobrotu na žebrotu, tak ať se brzo zahojíš.

kasa
13. srp 2009

No právě,protože jsem to neměla v popisu práce,a navíc jsem si na to nevzala žebřík tak by to mohlo být jako porušení pracovních pravidel a předpisu,jen to tě v tu chvíli kdy žádá někdo o pomoc nenapadne.

bellka
13. srp 2009

To je fakt, prostě udeláš to, co Tě v tu chvíli napadne a co je přirozené. Ach jo, tak ať Tě to nebolí.

sido
13. srp 2009

ahojte tak se zase hlásím dorazili jsme z výletu 🙂 bylo perfektně o půl druhé jsme se rozhodli že se nám nechce být doma a zajeli jsme si na pustevny 😎 paráda dokonce jsem překonala sama sebe protože se bojím výšek a sjela jsem na lanovce 😀 😀 😀 jsem fakt dobrá nahoru jsem se křečovitě držela ale dolů to bylo fajn asi to bylo i tím že jsem hned nahoře do sebe lupla jednu štamprli a ještě jsem si dala svařáka na ohřátí dolů jsem jela jako borec 😀 😀 😀 jsem nádherně unavená prošli jsme se k radegastovi a zpátky a koupila jsem pár suvenýrků 😉 jako třeba "valašský penicilín" je to slivovička s medem a nějakýma bylinkama to mám pro babi má v sobotu narozky tak ať furt nejí ty prášky a dá si léčivou štamprli 😀 😀 😀

sido
13. srp 2009

kasi auuuuu 😢 tchán sebou v květnu sekl ze schodů a měl zlomených 8 žeber ☹ 6. týdnu si poležel ve špitále a ještě teď ho to někdy bolí 😕 a ty jdeš zítra do Olmíku protože je pátek a Jaroš by měl být tam ne? a co ti bude dělat?

rojenka
13. srp 2009

ahooojky holky..zdravím vás....chtěla jsem se zeptat ten dr.jaroš v polance pátky není?něco jste tu tak psali?
ale tam jsou jen pon.středy a pátky v polance ne??? 😕

bellka
13. srp 2009

Sido, teda to jsi odvážná školačka😉 rojenko, v Polance jsou po, st a pá, ale teď po novému bývá Jaroš v Olomouci a místo něho byla minulý týden Koutná, tak zítra tam možná bude zase.

smilers
13. srp 2009

kaso cece davej na sebe vetsi pozor 😕

jinak se jeste vyjadrim k te pisatelce asi z jine diskuze ohledne fertasu, nechci ho porad nejak hajit, pravdepodobne se to tam asi fakt zhorsilo, ale za me byli vseci opravdu v pohode, vstupni pohovor se Sobkem byl na urovni, nikdy nas pocas vstupniho pohovoru neoslovoval krestnima jmenama, ani jejich zdrobnelinama, vtipy skoro vubec nezaznely a pokud jo, tak me to nejak nepoznamenalo, co se tyce zakroku co jsem tam absolovala, hydrolaparka i hysteroskopie, OPU a ET byla v pohode, nikdo me nikam nehonil, sestricky vstricne, KOutna i Vodicka si sice sem tam opravdu v anamnese odporovali, ale aspon se ve vetsine shodli, proste k nam se chovali vsichni v pohode

asmeena
13. srp 2009

ahoj kelišky,

kasi: to je zákon schválnosti, ale určitě to v práci nahlas, svědky máš, že se ti to stalo, nějaký nárok možná na náhradu budeš mít, akorát ti z toho strhnout spoluvinu. 😉

sido: tak to je blbé, že ti to stopli, ale asi ti opravdu taky neseděl ten synarel, tak ti příště změní stimulaci a pak už jenom budeš žasnout nad // na testíku. Moc nám je všem přeji co nejdřív.

cien: jak jsi tady kopírovala ten příspěvek, tak já měla zase zkušenost, jak jsem byla na ET, tak s námi na pokoji ležela holčina s hyperstimulákem a byla na kapačce a sestřička Petra jí pořád nadávala, že nesmí chodit na záchod, jenomže té holce se chtělo po těch kapačkách pořád čurat a že si to nesmí odpojovat a nesmí to a ono. No byla na ni teda docela dost nepříjemná, ale to naše Petruška, ta už jiná nebude.

rojenka
13. srp 2009

aha tak ta loutná je prý taky dobrá jsem slyšela ne?máš nějaké zkušenosti?? 😨

smilers
13. srp 2009

me KOutna moc nesedla, spis me sedl vic Vodicka, byl takovej vic komunikativnejsi, koutna moc nevysvetlila a tak trochu byla prislapla, nevim jak ted

asmeena
13. srp 2009

roj: já mám s Koutnou dobré zkušenosti, vždy mi všechno perfektně vysvětlila, při stimulaci mi krásně na UTZ popisovala folíčky. Ale když mi hned po prvním neúspěšném IVF začla doporučovat darování vajíček, přitom zatím nemám potřebu, tak to mě trošku psychicky poznamenalo, ale Jaroš mě zase po psychické stránce napravil. Je to zatím nejlepší doktor, na kterého jsem kdy natrefila. 😉

asmeena
13. srp 2009

No vidíte, každá máme s Koutnou jiné zkušenosti, to se potom nesmíme tady hádat, že někdo haní Fertimed a někdo jiný CAR, prostě každý má jen jiné zkušenosti a každý si na té cestě k tomu svému miminku prošel něčím jiným. Musíme se spíš podporovat. 😉

smilers
13. srp 2009

asmee, jj kazdy mame jine zkusenosti a o tom to je, proto bych je nikdy nehanila, pac i dr maji svoje dny, bohuzel ac by to z profesniho hlediska takhle nemelo byt

rojenka
13. srp 2009

asme-jojo přesně tak..asi záleží jakou mají zrovna v ten den náladu.. 😖 ale toho doktora si tam vybrat asi nemůžeš ne?řeknou ti kdy máš dojít a pak záleží kdo tam bude ne? 😢 a ty jsi byla pokaždé u někoho jiného nebo pak už tě léčí jen ten jeden doktor?

kasa
13. srp 2009

ahojki tak nahlášené to je.,ale snad to tak vážné nebude,ikdyž bolet to bolí.Je to 8 žebro nalomené,a říkal,že by to mělo srůst samo,ale musím za týden na kontrolu a rengén plíc,protože je to v té oblasti.Nechci ať jsou z toho nějaké problémy,protože už tak mají připomínky,že teď chodím častěji k lékaři.Tak doufám,že se nevyskytnou nějaké větší komplikace.Jinak zítra jdu určitě na 8:45 do Polanky,když mě v Olmíku objednávala,tak mi říkala,že k Jarošovi,ale jestli tam teď není,tak tam bude asi někdo jiný.No ,hlavně ať je vše v pohodě.Budeme tam mít sraz Bellkou.Jde na 7:30 tak se tam asi potkáme,už jsme si psali.

asmeena
13. srp 2009

já jsem jezdila jenom do Olomouce a střídala se tam Dr. Koutná a Dr. Vodička, ale větší štěstí jsem měla na Vodičku.

smilers
13. srp 2009

rojenko ja mela ve fertasu pokazde jineho dr pri navstevach, budto koutnou nebo vodicku

rojenka
13. srp 2009

takže je se na co těšit....holky co,
😨

asmeena
13. srp 2009

kasi: tak ti na zítra přeji jenom dobré zprávičky.

asmeena
13. srp 2009

roj: ber to pozitivně a hlavně žádná negativa, musíš jít do toho s tím, že ti tam pomůžou a vy se dočkáte vytouženého miminka

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru