Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

mysiiickaaa
12. únor 2011

@petra123 neboj, miminka se dočkáme 😉 , takže ty taky začneš znova stimulovat v dubnu? to by bylo super kdyby nám to vyšlo podobně 🙂

petra123
12. únor 2011

@mysiiickaaa ne už ted v březnu

mysiiickaaa
12. únor 2011

@petra123 aha, já myslela že máš pauzu, tak alespoň mě budeš informovat 😉

petra123
12. únor 2011

@mysiiickaaa jj budu jen se bojím jak zase zareaguji ale doufám že to ted klapne a konečně budu mít v sobě mimiska 🙂 dneska jsme začala jíst ty prášky na ustalení hormonu a menzesu tak příští pondělí jedu na kontrolu a myslím si že v uterý to dostanu a pojedu asi ještě jednou 2DC a uvidíme co bude to bych si měla už píchat puregon.Tak nemocenská to jistí 🙂 doufám ted jsem se těšila a jak to dopadlo už se netěším raději

mysiiickaaa
12. únor 2011

@petra123 neboj, teď už to 100 % klapne 😉

silvie_77
17. únor 2011

ahoj holky,tak jakpak se daří?? Mi je tak děsně špatně,že nemůžu vůbec nic jíst,mám už dvě kg dole ,sice mi to prospěje nějaké kilečko dolů,ale nemuselo by to být tak brutálním způsobem 🙂 Dnes jsem byla na kontrole ve Fertimedu,tak už šlo ten fazolek vidět , má 4mm ,ale srdeční akce jen takové náznaky,ještě je brzo,za týden už bych měla být klidnější,Ted jsem 5+4 tak příští čtvrtek to už bude 6+4,tak to už tam musí být. Dneska tam byly samé těhulky na kontrolu,asi se jim fakt tento rok daří 🙂 ,tak neztrácejte naději,určitě to ted už vyjde 🙂

petra123
17. únor 2011

@silvie_77 kéž by to bylo i pro nas tam nějaké mistečko pro snažilky ☹ ach jo ja chci být už taky těhu ☹ ja pořad budu čekat......drž se a neboj vše dopadne dobře 🙂

silvie_77
18. únor 2011

@petra123 neboj,brzo budeš těhu a pak držet v náruči svůj uzlíček štěstí a na všechno trápení zapomeneš. Já si těhu užívám se vším všudy 🙂 Špatně mi je 24hodin denně,prsa bolí jak čert a prospala bych celý den .... No aspon můžu být klidná,že je asi vše o.k 🙂

petra123
18. únor 2011

@silvie_77 jj jak říkaš ale ty se opatuj a tyhle stavy se těším vše si užiju i když budu nadavat jak mi je zle ale co vydržím to všechno, v pondělí kontrola tak se uvidí co se děje se spotkem jesli je vše OK ☹

mysiiickaaa
18. únor 2011

ahojky holky, já se přiznám, že poslední dobou nějak ani nemám sílu sem psát, nechci myslet na to co bude, dostala jsem kontakt na jednu léčitelku tak to ještě zkusím
@silvie_77 držím pěsti, myslím, že to, že je ti tak špatně je dobré znamení, prý těhulky co mají drsný začátek těhu mají zdravější miminka 😉
@petra123 neboj, uvidíš, že než se naděješ budeš těhule 😵

lenka129
21. únor 2011

Ahoj jsem tady nová po 2,5 roku neúspěchu jsme skusili Olomouc mám za sebou zatím 2x IUI v jednom cyklu zatím čekám jestli se za 14 dní podařila nebo ne beru utrogestan a chce se mi z toho hrozně spát. Měli jste také takové příznaky? Můžete mi popsat jaké je to po punkci nebo co to obnáší? Když by se to teď nepovedlo nechám si ještě udělat IUI a pak asi tu hydrolaparosk. - kdo jste na tom byli prosím písněte mi co to obnáší a jak se člověk pak cítí? Asi na prd, že? Díky všem za odpovědi.

lenka129
21. únor 2011

K té léčitelce, byla jsem u léčitele protože člověk když neví a nedaří se tak zkouší vše ale musím říct že je to škoda peněz nechala jsem tam za jednu návštěvu za medikamenty 4600Kč a nepomohlo. Je to dobré jen na celkové zlepšení stavu organizmu třeba zmírní to bolesti před menzes nebo když je špatná pleť, jsou to jen přírodní přípravky které léčitel prodává za nehorázné ceny ale neléčí. Pokud jdete k jiné léčitelce tak hodně štěstí ale pokud bude nabízet medikamenty rozmyslete se zda si je koupíte fakt je to jen doplněk stravy.

silvie_77
21. únor 2011

@lenka129 ahoj já byla taky na dvě iui v jednom cyklu a z utrogestanu je pravda, že je člověk strašně unavený a ospalý,obzvlášt pokud ho polykáš ,to se ještě přidá točení hlavy a nevolnost. Po IUI mně děsně týden bolely prsa jinak nic. Test jsem si dělala tuším devátý den a byl pozitivní další den byl slabší takže asi jen zbytek z pregnylu no a 11 den po druhé IUI už začal zase sílit a už nezeslábl. 🙂 Nám se IUI povedlo napoprvé,mají ted velkou úspěšnost,tak držím palečky ....

mysiiickaaa
21. únor 2011

@lenka129 vítáme tě mezi náma 🙂
já tam jdu jen kvůli odblokování, domluvily jsme se dnes, že nebudu chtít žádnou léčbu a bude to stát prý max. 600 Kč, jsem se ptala kolik si mám s sebou vzít jak jsem se objednávala 🙂

petra123
22. únor 2011

petra123 čauky holky tak včera jsme byla v CARu na kontrole a vyfasovat vybavu na IVF.Mám kradky protokol s namichanýma ingrediencema tak 1DC si začnu stříkat opět syranel 2x denně a 2DC rano začnu Fostimonem 150 a večer Puregonem 100.Ten puregon s perem zvladnu ale holky ty jehly na ten fostimon to mě dostalo asi první davku si zajedu pichnout k obvodakovi at mi to sestra ukaže bo mě to trochu děsí at něco nezku.... přinejhorším kamoška od vedle to brala taky tak kdyby tak pomůže mi.

Jo holky puregon musí být v lednici ale ten fostimon musí být taky nebo může být v normalní pokojové teplotě?

JInak mam dostat nemocesnkou až 6DC ale nevím jak si mam na odpolední píchat puregon v práci dělam ve fabrice kde je všechno špinavé a mastné a v takovém prostředí si mam pichat?nebo prí před ranní si mam pichnout injekci do nohy svalu a jet do práce jak by se nechumelilo?Holky ja nevím hned jak to dostanu volam do CARu bo máme jít na krevní testy s chlopem tak hned se snima domluvím na nemocenské hned.
Dnes v 08:23 • snaží se • Odpověz


petra123 (30, Příbor, Okres Nový Jičín) pas uživatele
Registrovala se 15. března 2007 na modrykonik.cz. Přidala 3017 příspěvků. Snažíme se otěhotnět
petra123 Jo a to mě dostali asi jsme přepískla kontroly s ultrazvukem zak jsme zapaltila 300kč za uTZ masakr a za léky na 6 dnů 2490 mazec a to mam jednu ampuli puregonu doma ale co bych pro mimisko neudělala

mysiiickaaa
23. únor 2011

@petra123 tak to je síla, nech si napsat tu nemocenskou u obvoďačky, já jsem se svojí obvodní domluvená, že hned jak začne příprava na umělé, mám přijít a dá mi neschopenku, a ty už si za ty léky krom těch 2500 něco platila?

petra123
23. únor 2011

@mysiiickaaa nene neplatila jen tohle a to je teprve začatek mam stimulaci jen na 6 dní a další bude asi na 5-6 dní podle vajíček tak opět 2500kč zatím zbytek hradí pojištovna jak překročím jednotky tak vše platím za plnou cenu ted mam polovinu jednotek vyčerpanych.Puregon stojí 890kč za ampuli to máš asi na 2-3 davky.Beru si dovolenou hned jak si začnu pichat a pak nemocenskou z centra od 1.3 se snima domluvím ted čekam jen na krámy

petra123
25. únor 2011

petra123 dobré ránko holky

Tak dneska jsme začala stimulovat na krátký protokol dneska už mam vztřik do nosíku Syranel a zítra to začína rano fostimon a večer puregon.Jsem zvědava jak to dopadne dneska jsme volala do Caru na objednaní na krev na infekce s chlapem.Jinak co se tyče menzes opět teskně hoří niagara

evik3
25. únor 2011

Ahojte holky, taky chodim do Fertimedu v Olomouci, mela bych pristi mesic zacit stimulovat na kratky protokol a chtela jsem se zeptat, jestli si pri odberu vajicek nechate dat anestezii nebo ne? Sestra se me ptala, ale ja jsem rekla, ze nevim, ze ji reknu priste... nemam s tim zadne zkusenosti.

evik3
25. únor 2011

A pripadne jestli jste meli anestezii, to jste musely jit na nejake vysetreni krve? Jen do laboratore a nebo i k obvodakovi?

petra123
25. únor 2011

@evik3 ahojky ja chodím do Polanky ale v OL jsme párkrát byla ale ja ted stimuluji a už mam napsané že anestezii chci bo tu bolest bych nechtěla zažít myslím si že když se zeptatš holek co neměli anestezii že to hodně bolí podívej se na YOUTUBE na odkaz IVF tak je tam přímo zobrazen zakrok OPU a tu jehlu bych vidět nechtěla tak ja jdu určitě.Už jsme tam anestezii zažila v OL na hysterolaparoskopii bala jsme se jako mala byla jsme poprvé v umělém spanku a musím říct že jsme nakonec přežila a bylo to nakonec fajn.A paní anesteziološka je tam fajn🙂)

petra123
25. únor 2011

@evik3 na tohle ti neodpovím ale jak jsme šla na to vyštření tak jsme šla na krev a kontrolu v obvodakovi a ten mi do papíru napsal že jsme schopna jít na anestezii ale ted nevím to jse dozvím ted v pondělí zeptam se a pak napíšu ti pokud sem budeš chodit

evik3
25. únor 2011

@petra123 dekuju za info, na youtube mrknu a nevis cenu anestezie a taky jak dlouho po ni tam pak musis lezet?

evik3
25. únor 2011

@petra123 a jeste mam jeden dotaz, jak to, ze stimulujes fostimonem i puregonem? Me rikali, ze se mam mezi nima rozhodnout, bud jeden nebo druhy. A ten fostimon te nechaji pichat samotnou? Myslela jsem, ze ti to musi pichnout nejaky zdravotnik? A ukazali ti aspon, jak to delat?

petra123
25. únor 2011

@evik3 anestezie 500kč a ležíš na pokoji 2h a pak jdeš dom

A u mě je to trochu složitější prostě podle doktorky mam namichany mix Syranel do nosu fostimon rano a puregon večer taky jsme si myslela že budu mít jen puregon ale nakonec tohle nechavam to na nic hlavně at mi to pomůže k mimisku nic víc mě nezajíma a už za tento koktejl jsme vyhodila 2500kč a další půlka mě čeka 2.3 tak doufám že se vše bude vyvyjet jak má nebo mě už trefí ☹ měla jsme dlouhy protokol do 9DC sem si stříkala jen syranek a pak jsme si měla začít píchat ale na syranel jsme ani nezareagovala tak douám že ten zareaguji.

petra123
25. únor 2011

jo fotimon tě nechají pichat sami pokud to zvladneš tak do stejna zítra mi to ukaže kamoška ale pokud to nedam tak si to nechaám každé ráno k sestřičce u obvodaka vždycky se projdu nebo zajedu autem uvidím vezmu si nemocenskou tak uvidím ale naštvali mě bo mi doktroka říkala že mi to napíše až od 6DC ale neumím si představit jak bych si ve fabrice na zachodě píchala injekce ☹ tak pokud mi ji nedají oni tak si ji vezmu u obvodaka

evik3
25. únor 2011

@petra123 aha dekuju za odpoved, ja jsem uplny IVF novacek. A musi se ty injekce pichat v nejakou presnou hodinu a nebo proste jen rano a vecer?

evik3
25. únor 2011

@petra123 a s tim synarelem jsme na tom stejne, taky jsem ho mela minuly mesic do 11 DC a pak mel byt dlouhy protokol, ale taky jsem na nej nereagovala, tak mi to ted chteji zmenit na kratky protokol

petra123
25. únor 2011

@evik3 přesně tak to jsme dvě co jsme na to reagovali stejně ale ja hned nasledovny cyklus jako ted počínaje dneškem jsem opět začala stimulovat a zítra si už píchat a ranno by to mělo být nejpozdějí do 8h ranno a pak přesně do 12h tak ve 20h večer si pichnout davku mělo by to být hodně přesné ja budu si píchat do té 8h ranní a večer kolem té 20h když dříve uvidíme ale s kamoškou co mi to bude zítra píchat tak jsme domluvena na 7.45 tak před 8 to pichnem a večer to bude perem tak to jsi pichnu sama to už zvaldnu.Nic valím na poslední odpo pak doufám dlouhéééééééé volno spojené s mateřstvím kdyby něco napiš ja jsem sice taky poprvé s IVF spojena ale hodně sem se dozvěděla tady tak pročti diskuzi hodně do toho vklouzneš.zatím pá

evik3
25. únor 2011

@petra123 diky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru