Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

petra123
25. únor 2011

@evik3 jo ještě kdo ti napsal ten dlouhy protokol dr.Holub?

mysiiickaaa
26. únor 2011

ahojky, tak koukám, že se to tady pohlo 🙂

evik3
26. únor 2011

@petra123 Doktor to byl, ale jmeno nevim, ale rikal, ze se to stava jen obcas, ze na synarel nekdo nereaguje... ale asi to neni zas tak vzacne...
A jak zvladas aplikace injekci? Ja mam z toho docela strach.

petra123
26. únor 2011

@evik3 taky jsme se bála ale chodím na fostimon pichat ke kamošce je sestra a dneska večer začínam s puregonem a to jdu večer ke kamošce se zeptat jesli jsi to picham v pohodě jinak dneska je ještě brzy ale zatím v pohodě uvidím po 6 dnech jak mi bude.Jinak Holub je ten starší s knírem pokud to byl mlady tak to byl mlady Sobek takovy vysoky hnědovlasy.

evik3
26. únor 2011

@petra123 Tak to byl asi Holub. Tak snad ty injekce taky zvladnu v pohode, ale porad si to nejak neumim predstavit neco pichat sama do sebe... No ale pro mimco vse 🙂

petra123
26. únor 2011

😉 @evik3 jj dneska večer puregon se to dobře píchá neboj

petra123
28. únor 2011

Kura dneska tam bylo lidiček na kontroly jsem s chlapem hleděli my byli ne na krev tak jsme byli docela rychle 🙂 zítra na odběry kvůli anestezii na OPU a pak ve středu na kontrolu ve 13h nebudte tam některá?

lenka129
28. únor 2011

Teda tady se člověk dozví věcí hlavně o těch cenách, já teď čekám jestli dostanu menzky nebo ne ještě mám do zítřka 3 utrogestany a pak si udělám ještě test ale dneska jsem si dělala a nic ☹ , jsem na začátku a bylo by to velké překvápku kdyby se to podařilo jen z IUI. Nevím zatím nic o tom co je to dlouhý nebo krátký protokol ale to s těma injekcema to bych asi nedala píchat si to sama a chlop by mi to asi taky nepích tak bych asi taky šla k sestře na obvodní. Chci se ještě zeptat jestli byl někdo na te hydrolaparce jak dlouho jste tam pak leželi a jak se cítili? Ještě jsem taky nebyla pod narkózou mám s toho strach už teď a to ještě nevím co mě čeká.

petra123
28. únor 2011

@lenka129 Leni tak ptej se ja ti odpovím🙂)

1.hydrolaparoskopie moje nervy ja jsme o tom slyšela ted se usmívama jsme ráda že to mam za sebou,jinak narkoza je v poho taky jsme poprvé byla až v CARu v Olomoci a super anesteziloška a bála jsme se jako čert krve by ses mě nedořezala a ted jdu na OPU a hned jsem řekla že narkozu chci je to super spíš a ani nevíš že spíš jen poslední co jsi pamatuješ že usínaš a probereš se až na pokoji na si to na sale nepamatuji a kecala nesmysly 😀 ted se směji a jinak pak 3 dny špiniš trochu krvacíš a neboj trva to 20min,.max a ležíš na pokoji 2h a jedeš dom.Clap mě tam čekal.

2.Dlouhy protokol jen vím že to trva déle 😀 prvně stimuluješ se syranelem to je nosní sprey a pak až 9DC si teprve začneš píchat ale ja na to nereagovala tak jsme to měla přerušene a hned druhy měsíc mam což je ted mam krátky protokol tva kratší dobu 1DC si začneš stříkat zase syranel spray do nosu a hned 2DC si začnš píchat ja mam jak jsme psala fostimon ránno a večer mam puregon v peru to je super ani nevím že jsi pícham fakt rano mi to píchá kamoška sestřička.

evik3
28. únor 2011

@petra123 ahojky, jak casto a kdy se chodi pri kratkem protokolu na kontroly a na krev? A kvuli te anestezii musis k obvodakovi a nebo jen nekam do laborky na odbery?

petra123
28. únor 2011

@evik3 Ja tam byla před MS cca 2 dny před v ten den jsme dostala léky a pak jsme tam byli dnes 4DC na krev na infekce to se bere jesli pak budou folikuly at se můžou zamrazit a jedu tam ted 6DC na kontrolu jak mi rostou folikuly a tam se dozvím víc jesli mi navíší dávky nebo sníží nevím víc napíšu ve středu.Ale často nemít auto tak to nedava chlap v práci aby mě vozil jo a na krev musíte oba samozdřejmně a pak až na odběry spermii a vajiček zaroven OPU.

lenka129
1. bře 2011

@petra123 A jestli se můžu zeptat tak teda co se zjistí s te hydrolaparky asi jen jestli jsou průchodné vejcovody, že? No a kdyby tam něco bylo tak musí pak provést někdy laparku nebo ne? To je fajn že tam člověk leží jen 2 hodky a u odběru vajíček je to asi déle ,že? Ta doktorka co tam je ta mi moc nesedla nic moc neřekla byla jsem na 2 IUI v jednom cyklu a ona už mi říkala o te hydrolaparce tak jsem ji řekla že to určitě zkusíme ještě jednou to IUI a pak že se rozhodnem. Ale to je jen takový první dojem možná ji křivdím a je to dobrá doktorka, příjemně na mě působil ten doktor takový hnědovlasý vyšší vcelku mladý kolem 35 asi nevím jak se jmenuje ale jak jsem si tady četla některé příspěvky tak by to mohl být ml.Sobek.

petra123
1. bře 2011

@lenka129 u odběru taky ležíš jen 2h a pak jedeš dom jen ti řeknou kolik máš vajíček a pak vše telefonicky prí to ještě nevím to teprve zažiju doufám že vše dopadne dobře.

JInak jsou tam dvě jedna má bříško jak by byla těhu a druha je takova štihla s bruneta neřeknu ti jak se ted jmenuji ale jo ten mlady vyšší je Sobek ml. ten mě přemluvil na ten zakrok a jsme ráda.A jo podívaji se do vnitř a zjistí co a jak ale pokud by tam asi byli srůsty a podobně tak jo asi by jsi šla na laparku ale ja měla slepené vejcovody tak mě asi laparka nepomůže a říkal mi to kamarad co tam děla doktora.

mysiiickaaa
1. bře 2011

@petra123 Peti melírovaná s těhu bříškem je Stefaniová a je opravdu těhotná 😀

petra123
1. bře 2011

@mysiiickaaa jj to je ona a ona mi taky řekla že prí jsme ve 30 mlada a na dítě mam čas a sama je stejně stara a těhu ale jo je dobra doktorka naordinovala mi kratky protokol

petra123
1. bře 2011

@mysiiickaaa jo jinak trochu deprese těhu doktorka v centru asistované reprodukce jsem se ji chtěla zeptat ale nakonec jsme raději držela hubu

mysiiickaaa
1. bře 2011

@petra123 a navíc ona už jedno dítě má, je to opravdu paradox, no já mám taky novinky, od dneška jsem nezaměstnaná ☹

lenka129
2. bře 2011

Mi řekla ta těhotná, když jsem ji řekla že po tak dlouhé době se to nedaří že člověk už ani moc nedoufá že by se to mohlo podařit normálně třeba, tak mi řekla že ona čekala 20let........No každý to bere jinak každopádně je to takové deprimující že je těhu ale je v práci a dělá svou práci musíme věřit, že i my budem. Jinak dík za odpovědi

mysiiickaaa
2. bře 2011

holkyyyyyyyyyyyyyyy

sweethy
2. bře 2011

@mysiiickaaa krása 😉 přeju ať je vše, jak má být 😵

lenka129
2. bře 2011

Je to tam 🙂

mysiiickaaa
2. bře 2011

takový strach jak teď mám bych nikomu nepřála, snad mimíšek cítí jak moc ho chceme

lenka129
2. bře 2011

A jak máš citlivý ten test 12,5 já jsem si dnes ráno dělala 12,5 citlivost testu a byla tam strašně nepatrná ta druhá čárka ale fakt jen takový přelud nebo jak to nazvat tak skusím ještě zítra to je 25 den cyklu včera jsem odpoledne dobrala utrogestan a dělala jsem si ten test i včera a nic jsem tam neviděla no zkusím to ještě zítra. Ale jinak gratuluju určitě vše dobře dopadne! 🙂

mysiiickaaa
2. bře 2011

@lenka129 ten test je citlivost 10, pořád tomu nemůžu uvěřit, pere se ve mě šílená radost a ještě větší strach, v pátek jsem objednaná do Fertimedu, sice asi nepůjde nic vidět, je brzo ale snad mě to alespoň malinko uklidní, já jsem dnes 27 DC

silvie_77
3. bře 2011

@mysiiickaaa a já ti to říkala 🙂 já věděla,že otěhotníš ještě než půjdeš na ivf 🙂 no a je to tady asi si zařídím věšteckou kancelář 🙂 🙂 tak gratuluju a neboj, vše bude o.k 🙂 i když to říká ta pravá,dneska jsem byla na kontrole a v kabince se třásla jak startka,jestli je mimi vpořádku.. a je ,má už 3cm 🙂 a srdíčko tluče jak má,akorát by mi už mohl konečně dovolit se najíst nebo aspon napít a ne proti všemu protestovat 🙂

evik3
3. bře 2011

@petra123 Ahojky, tak jak jsi dopadla na kontrole?

mysiiickaaa
3. bře 2011

@silvie_77 kdy ti začly ty nevolnosti? mě nic není zatím teda 😅

silvie_77
3. bře 2011

@mysiiickaaa buď ráda,není to nic příjemného mi to začalo už začátek pátého týdne ☹ Mám dole už tři kg a občas mám stavy,že jen brečím a nedokážu si představit,že to takhle bude trvat ještě několik týdnů. Ted poslední dva dny se mi kapánek ulevilo,že jsem schopna přijmout aspon trošinku jídla,ale večery jsou nejhorší,to staávím s hlavou v hajzlíku i dvě hodiny 😒 no prostě maras. Předešlé těhotenství jsem měla taky nevolnosti,ale né až tak, anebo jsem už zapomněla 🙂 Tentokrát zvracím i z čisté vody 😒 Takže ti přeji at patříš mezi těch pár štastných maminek,kterým se nevolnosti vyhnou anebo je mají jen slabé , já je mám jak bych čekala asi trojčata 🙂 Jak mně viděla dr. tak se zhrozila,že jsem bílá jak stěna,vypadám fakt jak mrtvolka a né jak štastná těhulka 🙂 Ale snad to brzy přejde a začnu si to užívat a na tyto stavy zapomenu hned jak budu držet v náruči mimíska 🙂 Jinak hormony se mnou mávají taky dokonale,brečím i u pohádky 🙂 manža už má se mně srandu 🙂

mysiiickaaa
3. bře 2011

@silvie_77 tak to ti teda nezávidím, ale i tohle bych vydržela, jen ať vím že to to naše kuřátko nevzdá 😢

silvie_77
3. bře 2011

@mysiiickaaa ono ti ani nic jiného nezbyde než vydržet 🙂 trošičku na chvilku mi i pomáhají ty zázvorové lízátka,ale tak na 20 minut. Ale sestřička mi dneska ve Fertimedu říkala,že ona neměla žádné nevolnosti,že jen kynula,jinak by ani nevěděla,že je těhotná 🙂 Moje segra taky ani nevěděla pomalu ,že je těhotná až v porodnici,kdy ji přišla první kontrakce 🙂 Jsem byla s ní u porodu a už bych nikdy nešla a od té doby obdivuju chlapy,fakt smekám,znám to z obou stran a radši budu rodit než být u porodu 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru