Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

petra123
4. kvě 2010

čauky holky tak po hydrolaparoskopii jsem dopadla nasledovně pravy vejcovod tekutina neprotekla tak že ucpany a levy po nějaké době se tam tekutina dostala tak doporučené IVF tak že se zazrakem otěhotnět můžu ale lepší bude IVF ☹

zelenka
4. kvě 2010

Ahoj Peťul, to je mi moc líto ☹ A co ti k tomu řekli? Co třeba nějaké profouknutí vejcovodů? Jestli se to ještě vůbec dělá, já nevím...

petra123
4. kvě 2010

Zeli ja nevím nic mi k tomu moc neřekla spíše se hned bavila o IUI nebo IVF a ja že hned chceme IVF jak na něj našetříme myslíš kdybych napsala Sobkovi o radu myslíš že mi odpoví na email??co by mi doporučil??

princ
5. kvě 2010

Ahojky všem, je mi to moc líto Peti, čekání je dlouhá doba,ale po všech těch nezdarech musí příjít to co čekáš.

Já ležím a mám toho plnou prdel ... Ale včera jsem se zasmála tak jak nikdy. Bydlíme společně s tchánovci na baráku a to co včera předvedl tchán.... 😀 Tchán chodí sázet .... za minimální částku 5,-Kč a včera tomu bylo tak stejně. Jel na kole,aby byl doma rychleji, že ještě potřebuje něco udělat. Odjel a v sazce potkal kamaráda co spolu pracovali na šachtě.Kecali, kecali a kamarád mu říká jdeš domů, nebo jestě do obchodu? A tchán - že jde domů.... a tak šli .... ani si neuvědomil že tam nechal kolo stát ...a podotýkám že NEZAMKNUTÉ..... normálně přišel domů a všechno v pohodě. Celé odpoledne se nic nedělo, ležím a dívám se na tv, večer přišel manžel a díváme se na tv .... a je kolem půl desáte a nahoru přijde švagr a říká mi kde je můj manžel ... a já mu říkám že v ložinici na pc.... tak se ho ptá kde je kolo? jestli náhodou ho někomu nepujčil atd.... a ten říká že ne ... a švagr že viděl kolo stát u sazky.... tak se šel ptát tchána kde je kolo, jestli náhodou dneska na něm nejel? a tchán říká že jo,ale ..... a už to začalo že ho tam zapoměl, jak se zakecal s kamarádem ..... no já jsem měla záchvat smíchu, kolo které nebylo zamknuté tam stálo od 2 do 9.30 a nikdo ho neukradl ..... a manžel říká svému otci ... no a tobě mám svěřit dítě???
😀 😀 😀

michina
5. kvě 2010

Princ - 😀 😀 😀

princ
7. kvě 2010

Haloooo, žijete vůbec?????? 😉 😉

miky123
8. kvě 2010

Princ,ahoj tak se dívám že se ti to taky krátí ty tt 😉

petra123
8. kvě 2010

😀 princi tak to je super příběh mě se stalo něco podobného ale nechala jsem kolo před naší hospodou a odešla domů a až ranno jak jsem byla na balkoně a věším prádlo tak mě se zastavilo srdce ted jsem uvažovala kde jsem ho nechala a najednou jsem se rozběhla před tu hospodu a naštěstí tam bylo ale ja měla a mám horaka tak by mě trochu štavalo kdyby mi ho někdo vzala ale naštěstí tam bylo ale pak jsem se tomu i zasmala většinou ted to říkam pro pobavení přátelům 😀

princ
9. kvě 2010

Ahojky Peti, no to se někdy stává 😀 😀

Ahojky Miky, jo krátía,ale koník ukazuje víc než jsem, podle dr. jsem dneska 31+5, ale podle utz měření prďolky 33+5, a termín mi taky skáče 20.6. 30.6. 4.7. a 8.7., takže mám si vybrat, říkal pan dr. 😀 😀

Já vždycky někde položím telefon a potom hledám, hledám a nic.... jednou se mi stalo že mi spadnul do boty, večer jsem ho začala hledat, prozvonila jsem ho a někdo ho vypnul, manžel mi říká no to je pěkné, tak jsme hned blokovali hovory ... celou noc jsem nemohla spát.Na druhý den přijdu dolů k rodičům od manžela a ptám jestli náhodou neviděli můj mobil, otevřu dveře od švagra,který ještě spal a dívám se na polici a tam můj mobil. Říkám mu kde ho vzal a on mi říká že přišel večer domů v trošku opilém stavu a slyší jak zvoní mobil, myslel si že to je jeho tak ho vypnul -hovor a a když jsem to zkoušela víckrát, tak vytáhnul baterku,ať ho nikdo neotravuje. Takže mobil se neztratil moc daleko.

To jsou v životě takové situace, že to ani v tv nevymyslí ... jak říkala Růžičková v Slunce, seno ..... 😀 😀 😀

evakim
9. kvě 2010

tak nam prvni pokus IVF nevysel, 27.jsem mela ET se dvemi mimisky, 8.den po ET jsem zacala menstruovat takze nic, na krev jdu sice az ve stredu, ale nepredpokladam zadny zazrak☹ ted uz jen ziju tim, kdy to budeme moci zkusit znova. Zadne embryjka na zmrazeni nam nezustaly takze vsechno budu muset absolvovat znova. Vsem ostatnim drzim palce

princ
9. kvě 2010

Evi je mi to moc líto, ale příští pokus bude úspěšný. Já jsem si tím taky prošla, 2 x to nevyšlo a do třetice jo.
Takže mnoho úspěchu v dalším snažení.

evakim
9. kvě 2010

princ: tak to te moc obdivuju asi si dovedu predstavit cim jsi prosla, ikdyz nevyjit to ani na podruhe to musi byt jeste vetsi nervy!☹ muzu se zeptat za jak dlouho jsi sla na druhy pokus a jestli jsi mela nejake mrazacky nebo jsi musela absolvovat znova i stimulaci?

princ
10. kvě 2010

Evik, já jsem podsoupila 2 x IVF ve Fertimedu, bohužel ani z jednouho IVF nezbyli mrazáčky, vždycky se urodilo max 5-6 vajíček, a vždycky zůstali 2 co se zaváděli. 1.IVF jsem stimulovala Fostimonem, 2.IVF Puregon a vždycky to bylo stejné .... k ničemu.
Mezi prvním a druhým ivf jsme měli pauzu4 měsíce (cykly). Ale slyšela jsem že je lepší delší doba.
3.IVF jsem podstoupila ve FN Olomouc - doc. Oborná a tak jsem měla 16 vajíček, což jsem nechápala....
Jinak co se týče Fertimedu .... tahají jenom penízky z lidí. Ve FN nás to vyšlo méně, dali si záležet abych jejich práce byla k něčemu. A ty chodíš kde?

evakim
10. kvě 2010

ja chodim na Fertimed, ale na pobocku do Polanky, v OLomouci mame rodinu, manzel od tama pochazi takze fakultka by nebyl problem, taky jsem uz slysela, ze to je dost o penezich ve Fertimedu, nas ten prvni pokus pri kratkem protokolu a stimulaci Puregonem,prodlouzenou kultivaci a nakonec i ICSI vysel na 30 tisic a na dalsi pokus momentalne nemam, za 4mesice neco nasetrime, ale pokud by to slo nekde levneji a "kvalitneji"byla bych samozrejme radeji. a jak jsi na pani docentku prisla? odkud jsi? promin za tolik otazek🙂 ale do te stredy bych se chtela rozhodnout co dal, jdu na Fertimed se dohodnout jaky bude dalsi postup? jo jeste jsem se chtela zeptat, kdyz prechazis z Fertimedu na jinou kliniku oni ti daji tu dokumentaci?

princ
10. kvě 2010

Evi, napíšu do IP.

kacusa
13. kvě 2010

ahoj holky, našla jsem vás na internetu, můžu se k vám přidat? 😉 Včera jsme byli poprvé s manželem na vstupním pohovoru ve Fertimedu... jsem z toho ještě dneska trošku mimo... prosím Vás, Doc. Sobek bude s námi ještě v kontaktu nebo je jen u pohovoru? Jaké jste prosím měli zkušenosti se Sobkem vy?

lucccy
13. kvě 2010

ahojky holky, taky chodím do Fertimedu (do Polanky), mám za sebou 2x IUI, hysteroskopii a za cca měsíc začnu stimulovat na 1. IVF

kacusa: já jsem se s doc. Sobkem setkala jen při to vstupním pohovoru, pak už jsem ho jen jednou viděla na chodbě, takže nějakou větší zkušenost nemám... působil na mě zvláštně, byl takový nemastný, neslaný, fakt nevím, co si o něm vlastně myslet. Jako odborník na mě působil, zodpověděl vše, na co jsem se ho ptala. Takže tak 😉

kacusa
13. kvě 2010

lucccy: a u vstupního pohovoru Vám přímo sdělili, ke kterému doktorovi budeš chodit? Máš jednoho doktora nebo se to střídá? Nám vůbec nic takového totiž neříkal... byl celkově takový nepříjemný, hned ze startu začal mluvit o tom, že u mě v rodině má sestra trošku ekzém a že je možné, že by ten ekzém mohlo mít třeba i naše dítě... a jestli mu to chci udělat 😲 ... jestli třeba nepřemýšlím o tom, že bychom vzali dárcovské vajíčko... protože tam je jistota! Na moji otázku, že dítě od dárkyně nebude mít tedy ekzém, ale může mít jiné choroby, mi už jen kývnul hlavou a řekl, že je to možné... ale pořád rozebíral tu dárkyni - jak chtějí lidem pomáhat a že to rozhodně ty dárkyně nedělají pro peníze... 😎 no prostě jsem to nechápala... myslela jsem, že přivítání bude jiné ☹ je jasné, že dneska má každý v rodině něco - nikdo není úplně zdravý, ale segra má chlapečka, nikdy jí nic neřekli, že by zrovna tohle mohlo být překážkou - celkově doktoři se nikdy o ničem nezmiňovali... tak jsem z toho byla hned ze startu s manželem taková rozpačitá, že nám nutí vajíčko dárkyně a přitom mě ještě ani neprohlídnul.... prostě byla jsem z toho pak normálně špatná... tak jsem se proto chtěla zeptat, jestli se s ním ještě uvidím, popř. jestli jsou tam ti ostatní doktoři aspoň trošku normální a příjemní, aby fakt toho člověka trošku podpořili...

lucccy
13. kvě 2010

kacusa: vážně vám začal kvůli pitomému ekzému nutit vajíčko dárkyně? 😲 to byl asi hloupý vtip, ne? (doufám!!!) Když jsme tam byli poprvé, tak taky občas zavtipkoval, já sice ten vtip pochopila, ale vtipný mi nepřišel, takže jsem jen zdvihla koutky vzhůru, aby mu nebylo trapně... 😖 Už ho ale podle mě nepotkáš, já se s ním vážně setkala jen při tom vstupním pohovoru. Důležité bude, jak vám výjdou krevní testy (hormony atd.) + jaké máš cykly + jak dopadne spermiogram. Co se táký "přiděleného" doktora - nee, už mě tam prohlíželi celkově 4 doktoři, takže ne, záleží na tom, kdy jsi objednaná a kdo tam z dokrotů zrovna je, můžu ti ale říct, že je mi to už docela jedno, kdo v bílém plášti příjde a po hysteroskopii jsem ztratila všechny zábrany 😀 Ostatní doktoři jsou v pohodě, nejsympatičtější mi příjde dr. Čepelák.

kacusa
13. kvě 2010

lucccy: no vážně, byla jsem z toho fakt v šoku... 😖 , nevím, nepřišlo mi, že by vtipkoval, spíš jsem měla pocit, jako že jsem úplně šílená, když má segra ekzém a já chci dítě, jak to tomu svému dítěti můžu udělat, že mi to bude vyčítat? no přiznám se, že jsem ho jen poslouchala a nevěřila jsem svým uším, úplně jsem oněměla... pak začal ještě o nějakém klukovi, který má psychické problémy, jeho děda se zastřelil, otec je v léčebně...a že on i když má dobrý spermiogram, tak že mu říkal, že by tohle svým dětem nikdy nemohl udělat, proto se rozhodl žít bez dětí... tak to jsem taky nepochopila, kam tím směřuje...
včera jsem byla nalomená, jestli tam ještě vůbec jít, protože ten přístup se mi nelíbil, připadalo mi to, jako kdyby měli hodně dárkyň a po vajíčcích nebyla poptávka... ale vzhledem k tomu, že to centrum máme nejblíž (kromě teda Ostravy, na kterou ale prý nadávají, tak nevím ☹ ), tak jsme si řekli, že to ještě zkusíme a uvidíme příště, jaký bude přístup... sestřičky mi tam přišly fajn 😉. Krev nám brali, teď budeme čekat na výsledky.
Děkuju moc za informace 😉, uklidnila jsi mě, že jsou ostatní v pohodě.
Do Olomouce jsi už musela jet nebo zatím ti to vyšlo pořád jen do Polanky?

lucccy
13. kvě 2010

kacusa: já myslím, že po tom prvním pohovoru je více párů v šoku, on na nás taky na začátku vybalil, zda jako opravdu chceme mít děti atd. nejdříve jsem taky trochu nechápala... 😒 ale pak jsem to nějak zkousla a říkala si, že bude záležet na výsledcích krve atd. Neboj, už to bude jen a jen dobré, konečně budete vědět, na čem jste a kde je problém 🙂
Do Olomouce jsme museli zatím jen jednou, protože mi ovulace při plánované inseminaci vyšla na víkend... Ale bylo to v pohodě, udělali jsme si výlet 😀
Co vám teda zatím navrhli? Jako jaký typ léčby? Nám už na tom úvodním pohovoru řekl, jakým směrem se budeme ubírat.

bellka
13. kvě 2010

Ahojky holky, chtěla bych vás moc podpořit, ale já se bohužel, musím vyjádřit k Fertimedu negativně, protože mám své několikaleté zkušenosti a je fakt, že jsme byli pouze pokusnými králíky, buď a nebo. Vím, že se to některým nebude líbit, ale nejsem pro mazání medu kolem pusy, protože tady na to není ani čas ani místo. Moc všem přeju hodně štěstí, ať to výjde napoprvé, protože mám spoustu známých, kteří mají díky Fertimedu miminko v postýlce, ale né, pokud mají nějaký jiný problém, než s početím. Koukněte na diskuzi s názvem Reprofit Olomouc a samy se přesvědčíte, jak to opravdu je, holky vám tam moc rády poradí a vesměs odešly právě z Fertimedu, tímto ale Fertimed nehaním, jenom jim nevěřím, toť vše. Držte se, protože je to běh na dlouhou trať 😵

kacusa
13. kvě 2010

lucccy: 🙂 díky moc za podporu 🙂
vzal nám krev, první den měsíčků mám volat a objednat se na 10.den, mrknou, jestli bude ovulace, pak bychom se domluvili kdy a udělali by první inseminaci... první měsíc říkal, že by se to zkusilo bez hormonů, potom s hormony... ale to nám řekl ještě před prohlídkou, po prohlídce mi říkal, že mám polycystický vaječník a ten že ten je trošku nevypočítatelný, takže by při inseminaci hrozilo vícečetné těhotenství, takže by to potom asi zavrhnul... takže spíš uvidíme co a jak...
a taky podle spermiogramu... ten se včera manželovi nevyvedl... nějak se netrefil do té lahvičky 😅 bobek, byl asi nervózní a špatný i z toho pohovoru... takže ten 10. den půjde se mnou a udělá si nový spermiogram...
A vám navrhli jaký typ léčby? Zjistili vám nějakou vážnou příčinu?

lucccy
13. kvě 2010

bellka: přečetla jsem si tvůj fotoblog a ještě teď mě mrazí ☹ vážně tě moc obdivuju, že po tolikaletém úsilí máš ještě sílu, ale o to víc ti přeju, aby z toho už byl nějaký ten výsledek!!!!!! 🙂 Já samozřejmě (asi jako každá tady) tajně doufám, že 1. ivf vyjde, ale sama vím, že to není vůbec žádná jistota, ale chci tomu věřit!!! O té diskuzi vím, ale zatím jsem ji nečetla 😉

kacusa: no u nás jsou hormony atd. ok, problém je v lenivých spermiích 🙂 takže po dvou inseminacích (2x v každém cyklu) a hydroskopii (průchodnost obou vaječníků je ok) začnu za cca měsíc se stimulací k ivf, třeba to výjde... jinak se snažíme cca rok a půl, od začátku jsme věděli, že to asi nepůjde kvůli mrchám lenivým, takže to od začátku beru sportovně a k ničemu se neupínám...

bellka
13. kvě 2010

lucccy: já taky nechci nikoho od ničeho odrazovat, protože se již opakuji a opravdu mám spousty známých, kterým to tam vyšlo na poprvé nebo podruhé, tohle jsou jenom mé zkušenosti a moc vám všem přeju, aby to vždy vycházelo poprvé, opravdu všem, protože neúspěchy udělají s psychikou člověka strašně moc, doufám, že to nepoznáte 😉 Přeju vám všem hooodně štěstííí 😵

smilers
13. kvě 2010

Ahojky, zase se Vam to tu pekne rozjizdi jak vidim 😉 to je fajn

co se tyce Fertimedu, tak ja jsme jedna z tech, co IVf v tomto centru vyslo hned napoprve, nemela jsem s nema nikdy problem a vzdy na nas byli velmi vstricni a v pohode, na doc. Sobka jsme byla upozornena, takze jsem vedela, jaky styl humoru ma a kupodivu s nama jednal na rovinu a v pohode, mozna proto, ze jsme tem jeho vtipkum nedali sanci😀, nase ivf bylo v roce 2008, a kdyz to vemu ted, tak bych uz ted hodne premyslela, jestli bych tam sla znovu, vsude slysim, ze s ehodne pohorsili,ze uz to neni, to co byvavalo, a hlavne je to uz vic o penezich nez o tom resit opravdu to, proc to nejde, na to pak uz radsi doporucuju Reprofit nebo Fn v Olmiku, ale kdo chce mit co nejrychleji vse vyresene a nevadi mu, ze defakto plati za vse a ze pristup nemusi byt zrovna koser, tak pak Fertimed, nehanim tento Car, ja na ne nemam krive slovo, ale casy se meni a lidi taky, a co si budeme povidat, soukrome vetsinou znamena jen tovarnu na penize 😉

petra123
13. kvě 2010

Holky naše první navštěva taky s Doc.Sobkem nic moc ale jak říkate nudny vtip ale jak tady bylo řečeno byla jsem připravena tady od holek co nas čeka tak to šlo mam za sebou dvě neg.IUI a hydrolaparoskopii a ta mi zjistila po roce že mam neprůchodné vejcovody tak jak našetříme tak jdem na IVF tak v zaří možna uvidíme podle peněz 🙂 ale dítko chceme moc a dvojčátka by mi už nevadila bude mi 30 tak bych to i brala 🙂

lucccy
14. kvě 2010

bellka: díky, uvidíme 😉

smilers: tyyyyjo, přečetla jsem si fotoblog a smekám, s trojčaty to musí být vážně pořádný zápřah 🙂 Zatím mi to jako továrna nepřipadá, taky nemůžu porovnávat s ost. centry, jinde jsem nebyla... ale doposud jsem doplácela pouze za léky + klas. poplatky, nic víc...

petra: tak to jsme na tom úplně stejně, u mě ta hydrolap. ale dopadla naštěstí dobře, ale i tak jdeme to ivf, třetí pokus iui jsme zavrhli 🙄 Hodně štěstí 😉

verca777
14. kvě 2010

přeji pěkny den,já patřím taky pod pobočku fertimed,i když se mi tam kde co onelíbí,tak přesto nechci fertimed hanit,,,jen reaguji na otazku ke kteremu doktrovi,,,pokud se vám některy doktror zalíbí))) tak vždy je třeba u objednání říct že chchete např. k panu mudr..dotyčnemu a sestřičky vás k němu objednají,,,,to není problem,,

zelenka
14. kvě 2010

Bellko, držím palečky a moc vám přeju, aby to už tentokrát vyšlo! Teď už musí!!! A jsem v šoku, že se štítnou žlázou nezabývá nikdo dřív! Hned v pondělí na kontrole požádám, aby mi ji taky vyšetřili a myslím, že by to měli dělat hned ze začátku při všech těch vyšetřeních. Díky za zveřejnění tvého příběhu, dodal mi sílu a odvahu dál bojovat a věřit ve šťastný konec!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru