KET 2012

leagux
9. únor 2012

Ahoj holky,
přidá se někdo ke mně, koho čeká KET v únoru?
Ráda bych sdílela pocity ze všeho, co nás čeká.
Byla jsem včera na UZ a KET plánujeme na pondělí 13. nebo úterý 14.února. Už jsme již i rozloupli otázku kolik embryjek si nechat transferovat a jdeme do dvou 🙂
Jak jste na tom vy ostatní ?

samanta001
17. čer 2013

@pikusa tak to jste měli spostu zamražených miminek, to nám toho moc nezbylo. Z prvního IVF vůbec nic, nechávali jsme zavést dvě a máme z toho krásného chlapečka takže mě to ani netížilo,teď něco malinko zbylo, ale bůh ví jak to dopadne. Ty se nevzdávej věřím, že to určitě dáte. Držím palce! 🙂

elisafabri
17. čer 2013

Ahoj holky, mě čeká asi zítra první KET. Chci se zeptat, jestli jste před tím brali nějaké prášky? Mě nedali žádné. Jakto probíhá. Mám zamražené 3 embrijka, tak doufám, že přežijí všechny 🙂

pikusa
19. čer 2013

@elisafabri tak já brala vždy od 1.dne cyklu....ale je to tím,že sama nemám ovulaci...
ty máš teda KET v přirozeném cyklu......a léky dostaneš....minimálně utrogestan a pak možná píchnete pregnyl

elisafabri
19. čer 2013

@pikusa no říkali mi že mi pak dají Utrogestan. Nakonec asi to budu mít zítra, protože jsem ještě neměla ovulaci. Tak jsem zvědavá jak to dopadne zítra

pikusa
19. čer 2013

@elisafabri držím moc palce

elisafabri
19. čer 2013

@pikusa děkuji. Chci se ještě jen zeptat, to mi zavedou a jdu domu ?

olasek
19. čer 2013

Ahojda holky, mam dotaz. Mam 3 zmrazena embryjka...az pujdu na KET tak mi rozmrazi vsechna 3 nebo jen dve a to jedno mi zbyde na priste? Nebo vsechna a dve zavedou a jedno pak jeste znovu zmrazi? Jak tohle je? Moc diky za odpoved 😵

olasek
19. čer 2013

@elisafabri ano, cca za 1-2 h po transferu pujdes domu. Nejdriv si tam chvilicku polezis 🙂 Moc drzim pesti!

martas14
19. čer 2013

@olasek ahojky, my to měli právě tak.....záleží na tom jak je máš zamrazené jestli zvlášť (to bývá za příplatek, takže bys o tom měla vědět, nebo to být v papírech) a nebo na jedné pejetce čímž, ti je rozmrazí všechny tři a záleží na tobě kolik si necháš zavést jestli jedno nebo dvě, pokud přežijí a to nejméně vhodné se bohužel vyhodí, pokud teda přežijí všechny rozmrazení........my měli dvě jedničkové a třetí slabší, které se špatně po rozmrazování vyvíjelo, takže nám zbyly ty dvě a pro jistotu jsem je nechali vložit obě ....no a teď netrpělivě čekám jak to dopadne 😉

elisafabri
19. čer 2013

@olasek děkuji za odpověď. Snad to všechno klapne

olasek
19. čer 2013

@martas14 mooc diky...ja vlastne vubec nevim, jak je mam zmrazene, to jsi mi dala brouka do hlavy. Tusim, ze ani v papiru, ktery mam tohle neni. Tak polozim dotaz primo do CARu. Ja doufam, ze aspon jedno zvladne rozmrazeni. Jsou to embryjka z naseho posledniho pokusu hrazeneho pojistovnou. Z cerstveho z tohoto pokusu se nam zadarilo 😉 . Tak uvidime.... Moooc drzim pesti...kdy budes testovat?? At tam mas plnotucne 2!!

olasek
19. čer 2013

@elisafabri MUSI 😉 !!

martas14
19. čer 2013

@olasek to víš, že zvládnou to rozmrazení a bude z toho další takové bojovné mimi jako už máš doma 😉 Třeba budete mít štěstí a budete to mít pěkně na třikrát a pak si klidně zajdete ještě pro třetí 😅
já jedu v sobotu na krev, ale před tím asi ještě načůrám i na test, takže děkuji za plnotučky budou se moooooc hodit, pak ti je pošlu pěkně zpátky aby se ti taky po Ketíku pěkně vybarvily 😉

pikusa
20. čer 2013

@olasek mě v praze i dobrá embrya znova zmrazily. Ale stejně žádný ket nevyšel. Tak držím moc palce.

olasek
20. čer 2013

@martas14 urcite dej vedet! Juu, kez by ti to vyslo, to by byla i pro me super motivace....koukala jsem, ze tvemu prvnimu miminku je ted rok a 3 mesice- to je idealni a i my chceme mit tento vekovy rozdil 😵 Takze ja mam jeste pul roku cas na pripravu ( snazeni se prirozene, trochu zhubnout, uzit si Misu jako miminko ) Na KET pujdem cca prosinec-leden.
@pikusa ja jsem s tim smirena, nemusi se zadarit. Pro me je bonus, ze mam doma v postylce moje vymodlene miminko a kdyz se povede to druhe tak to bude jen tresnicka na tom nejsladsim dortiku, ktery uz mam 😵

pikusa
21. čer 2013

@olasek no to že mám matyáše je to co mě nějak drží nad vodou jak se říká. Děkuju denně že se to povedlo a mám jeho. I když touha po dalším je obrovská.

olasek
21. čer 2013

@pikusa rozumím....My čekali na Míšu 4 roky takže jsem se smířila se všemi možnými a nemožnými variantami, jak mít dítě. Každopádně jsem víc, jak o jednom ani nepřemýšlela....ale teď, když mám jedno tak bych docela ráda i druhé. Čím víc Miška roste tím víc si říkám, jak by bylo parádní, kdyby měl sourozence a že nechci, aby jednoho dne byl na světě sám....říkám si, že když to nevyjde tak to budu brát v pohodě, ale už se úplně vidím, kolik slziček mě to bude stát....a nebo třeba taky ne - kéž by 😉 .....kdy máte v plánu další KET?

pikusa
21. čer 2013

@olasek už nemáme embrya. Tak by jsme museli celé znova. A to nevím jestli do toho půjdeme. Bude mi 39 let tak nevím jestli se nesmiřit s tím že další prostě nebude.
Na matyáše jsme čekali 3 roky bylo to náročný však vís. U nás i v tom že manžel už 2 děti má a já byla pořád jen teta

olasek
21. čer 2013

@pikusa uff...no, tohle je těžký rozhodování. Četla jsem tě tu zpětně...pokud máš ještě dva pokusy na pojišťovnu a smíření se pouze s jedním dítětem je pro tebe zatím nemyslitelný tak bych o tom hodně uvažovala - pochopila jsem, že Matyášek se vám povedl z čerstvého embryjka? Pokud ano tak v tom třeba něco bude a ten čerstvý pokus by mohl opět vyjít!? Jasně, věk v tom hraje taky roli....ale 39 je ok a evidentně se na to cítíš. Můžu se zeptat, jestli jste použili asistovaný hatching embryjka před KETem?

pikusa
22. čer 2013

@olasek ahoj.....
no ano,mám ještě 2 pokusy na poj.
Jenže manžel we do toho už nehrne..... 😒
ale já se na to cítím...... 😀
ne neměla jsem AH při KETU.....vždy říkala embryoložka,že není třeba...že jsou to blastocytsy krásný,jen se vyloupnout z obalu.....
kdo ví,jak by to bylo s ním

olasek
22. čer 2013

@pikusa no kdo ví...jen takhle vím, že se to docela s AH daří....vlastně i my při tom posledním pokusu jsme do toho šli...Pamatuju se, že říkali, že občas mívá embryo tuhý obal a nemůže se vyloupnout tak je třeba tomu pomoct.... jestli to bylo to, co nám pomohlo nevím, ale vím, že příště do toho půjdu zas - pro jistotu 🙂 .... Ještě to doma prober, nevzdávej to 🙂 a nezapomeň se podělit s výsledkem 😉

pikusa
22. čer 2013

@olasek y jsme to tak nějak nakousli,probírali.....
manžel ví,že já chci...on váhá
z toho důvodu,že byl se mnou na konzultaci,kde dr.říkala,že zase hrozí hperstimulace...že je to u mě riziko..mám vysoké aMH....
že pak zase budeme mít embrya a já budu chtít pořád zkoušet dál a dál....
Ale já chci prostě jedno čerstvé embryo 😝 😀

olasek
22. čer 2013

@pikusa ufff...tys měla OHSS? tak to tě moc lituju....to muselo být hrozný! To mě naštěstí nepotkalo, ale bála jsem se toho. Myslíš, že by se to mohlo opakovat? ....

pikusa
22. čer 2013

@olasek měla jsem první stimulaci stopnutou ještě před odběrem vajíček.....
druhou jsme začali na minimálních dávkách....a stejně jsem měla 30 folikulů a mírný OHSS
ani mi nechtěli zavádět.....že zamrazí
nakonec teda že dají jedno embro,pokud chci......naštěstí....to je Matyášek

olasek
22. čer 2013

@pikusa to tak to bylo celkem dramatický...ty jo...30 vajíček! Ty jsi panečku nosnice 😀 To já nejvíc 16 kousků ( odebrali mi jich ale 13 bo ty 3 byly daleko a nedostali se tam jehlou ), ale ne všechny přežily...vlastně jedno mi zavedli - povedl se Míša a tři mám ještě zamražené. Ale povím ti perličku - jak mi tam ty tři zůstaly tak jsme si s manželem zaskotačili a on mě ještě přirozeně oplodnil - čekala jsem dvojčata až do 10.tt pak proběhl syndrom mizejícího dvojčete a prostě zůstal jen Miška.

pikusa
22. čer 2013

@olasek fakt????jako z těch neodebraných???? 🙂
o ani nevím,kolik jsem jich teda měla při té stopnuté stimulaci 😲 🙂

olasek
23. čer 2013

@pikusa jojo, z tech neodebranych 😵 Si neumis predstavit ten sok, kdyz nam to doktor rekl...teda i on byl pomerne zaskocen 😀 😀 😀 .... meli jsme s manzelem total zachvat smichu a u toho mi tekli slzy, jak hrachy dojetim 😵 Po tech letech me zaplavilo totalni stesti.... 😉

martas14
23. čer 2013

@olasek ahojky tak bohužel u nás to nedopadlo ☹ cítila jsem se dobře a i průběh byl fajn, ale nakonec nic......takže se oklepávám a snažím se vzpamatovat......nám už se hold jeden zázrak stal, protože s naší diagnózou má vlastní dítě jen malé procento, takže jsem opravdu vděčná za dcerku...
trochu už jsme se bavili s manželem a vypadá, to že by to ještě jednou nakonec zkusil (musí bohužel u toho podstoupit operaci aby se dostali k spermijkám ) teď to ale kvůli jeho práci nepřipadá v úvahu bohužel až do vánoc, takže by jsme to zkusili leden, únor....třeba se pak do toho pustíme spolu a budeme čekat na // a mačkat si palce 😉 😉

olasek
24. čer 2013

@martas14 ...to je mi strašně strašně líto....ach joooo....tohle zklamání je hrozný! Nejlepší je se vyplakat a jít dál...naštěstí teď už můžeme obejmout to jedno malý štěstíčko, který máme 😉 A po novém roce se podpoříme určitě, bude to třeba .-))) Drž se!!

ratatooy
24. čer 2013

@olasek ahoj mely by se te zeptat předem kolik jich chceš rozmrazit,mi chtely dve a dve nam ještě zbyli,ale pokud by nepřežily rozmražení tak by vzaly ty dalši dve aby bylo co zavest,jinak mi řikaly že se daji i opet zamrazit ale tam už za kvalitu neručí

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru