KET 2012

leagux
9. únor 2012

Ahoj holky,
přidá se někdo ke mně, koho čeká KET v únoru?
Ráda bych sdílela pocity ze všeho, co nás čeká.
Byla jsem včera na UZ a KET plánujeme na pondělí 13. nebo úterý 14.února. Už jsme již i rozloupli otázku kolik embryjek si nechat transferovat a jdeme do dvou 🙂
Jak jste na tom vy ostatní ?

ujujuju
29. dub 2012

@mia75 ahoj mia, tak to si ma teda milo prekvapila, ja som si myslela že to s tebou je zle a ty takto prekvapíš, ale teším sa s tebou, nech sa máš dobre!! A na krv ideš kedy, v utorok?? a ako sa cítiš, to krvácanie sa už teda neobjavilo, bolo to teda asi uhniezdovanie???

ujujuju
29. dub 2012

@spunda ahoj spundi, ako sa máš, kedy začínaš znova bojovať na dietatku a čo práca???

ujujuju
29. dub 2012

@leagux a

@pikusa ahojte dievčatá, ako sa vám darí, čo máte nového, užívate si slnečné dni, prajem vám všetko dobré a veľa úspechov v práci i v živote

mia75
29. dub 2012

@ujujuju Ahoj, no tie dve ciarky milo prekvapili aj mna, aj ked stale nie je vyhrane, aspon trochu povzbudenia 🙂 mierne spinim a krvacam stale, ale len obcas. Takze som stale v strehu 🙂 Na krv sa ide zajtra rano. A ty ako? Uzivas si tepla?

spunda
29. dub 2012

@ujujuju Ahojky práce super a musím počkat na MS a začnu zase bojovat 2-6DC budu brát Glostík a uvidíme jaká bude uroda 🙂

verry
30. dub 2012

ahojte holky, chtěla bych se u vás optat. čeká mě tento měsíc KET. A tak kdy jste začali brát prednison? A kolikáty DC se chodí na KET? A taky jakou jste měli uspěšnost-nevím jestli dát jedno nebo dvě? Komu se chytlo jedno?
....... předem díky za odpovědi 😉

ujujuju
30. dub 2012

@verry ahoj verry a vitaj, aj mňa čaká tento mesiac KET, prednison neberiem, ja beriem od 1 dňa cyklu- teda od dostatia ms Estrimax, na ket sa chodí 19-20 deň cyklu, a 14 deň sa chodí na kontrolu výšky sliznice, ale to ti oni určite všetko povedia a dajú rozpis, ako jesť lieky a podobne. Mne sa na prvý pokus, prvé IVf podarilo hneď dieťatko, dali sme si vtedy 1 embryjko, ale druhé dieťatko sa nám nedarí už skoro 2 roky - bola som asi 7 krát na ket-e, dávam si vačšinou 2 embryjká, teraz mám posledné 2, tak si dám tie zaviesť a vy ako dlho sa snažíte o mimi a čo si už podstúpila a kde chodíš do car-u???

ujujuju
30. dub 2012

@mia75 tak ako moja???

mia75
30. dub 2012

ahojte, takze vysledky krvi budu v stredu (dnes si Dr. urobila skor volno a zajtra je sviatok), ale vysli mi opat // na tehotenskom teste, tak dufame, verime 🙂 Mam si pichnut dnes Agolutin a Neofollin na podporu tehotenstva a mozem brat Ascorutin. Tak dufam, ze tie drogy pomozu udrzat mimi a zastavia krvacanie.
@verry Ja som na KET isla nasledovne:27.2. MS, 1.3. Stimulacia Neofollin kazdy 4.den, 11.3. Pregnyl, 12.3. Utrogestan, 15.3. KET, 27.3. Test krvi (negat.)
@ujujuju A ty sa ako mas a citis?

ujujuju
30. dub 2012

@mia75 mia ja sa mám celkom fajn, užívam si slniečko, dnes som prezliekala periny a robila poriadky zvecami, zimné šli na pôjdik a letné pekne oprať vyžehliť a šup do skrine, manžel mi išiel na týždňovku tak si z malým užívame slniečko, ja by som mala ísť na ket asi budúci piatok, uvidíme ako to výnde, ja mám už ztoho také zmiešané pocity, po toľkých neúspechoch- ale na druhej strane myslím že iné ženy podstúpili oveľa viacej a stále bojujú, tak idem bojovať aj ja, som veľmi rada že tebe zo vyšlo, myslím že keď je test // tak to už bude o.k., drž sa a dávaj si na seba pozor

mia75
30. dub 2012

@ujujuju Viem si predstavit, ake je tazke mat optimizmus po 7mich KEToch. Ale raz to musi vyjst, nie? Ved tie KETy maju celkom dobru uspesnost.. A este stale si rozhodnuta neskusit uz dalsie IVF, alebo uvidis, ako na tom budes financne aj zdravotne? Budem velmi drzat palce na ten piatok 🙂

vicki2
30. dub 2012

ahoj holky mam na Vas otazku ohledne Ketu jake leky jste museli brat pred transferem?chteli bychom zkusit v cervnu transfer podarilo se na po 2 ivf 1 mimi -po zavedeni 3 embrii a mame jeste 3 mrazacky .....diky 🙂

verry
30. dub 2012

@ujujuju ahoooj, díky za uvítaní. Já mám jít 7.5. na UTZ, to budu 12DC, a tak už se těším. Jinak já měla ted první IVF-ET a ikdyž to vypadalo moc slibně (spoustu pozitivních testu, v krvi HCG),tak to nakonec nedopadlo a neudrželo se,takže jdu hned do KETu, v něj věřím 😵 Koukam,ty už toho máš teda za sebou taky dost 😨 ale ted to určitě výjde 😉 kdy jdeš ty na UTZ? jinak chodím do Sanusu v Pardubicích. A taky uvažuju o dvou sněhulačkách. Máme jich teda 5 v mrazáčku.

pikusa
30. dub 2012

@mia75 jupííííííí kouknu po dlouhé době a taková krásná zpráva.....jen tak dál 😵

ujujuju
30. dub 2012

@mia75 no vieš, ja ak to teraz nevýnde, tak to zatiaľ necháme tak a proste uvidíme čo nám život prinesie, budem si musieť nájsť prácu a ako sa poznám tak určite o nejaký ten čas ma to bude znovu pokúšať, ale v dnešnej dobe sa proste nedá plánovať, lebo nevieme ani čo bude zajtra nie to ešte o pár mesiacov. . . rokov . . . , len viem, že nateraz to bude pre mňa uzatvorená kapitola a budem sa venovať tomu veľkému množstvu detičiek, ktoré sú okolo mňa, o 3 mesiace sa narodí malé dievčatko môjmu bratovi, veľmi sa teším. Tak sa drž a aké máš vlastne pocity, je ti aj nejako zle??

ujujuju
30. dub 2012

@verry ahoj, ja pôjdem na UTZ asi v pondelok tiež ako ty, takže KET nás čaká približne rovnako, tak som rada, že si napísala, aspon sa trochu povzbudíme navzájom, pozerala som si tvoj fotoblog takže máš za sebou párIUI, škoda že neúspešne, snáď ti táto zmena prinesie bábetko, určite si už prežila dosť sklamaní, tak zatiaľ .
ja chodím do Heliosu- Martin

mia75
1. kvě 2012

@vicki2 Ahoj, ja ako som pisala trochu vyssie som mala KET nasledovne: 27.2. MS, 1.3. Stimulacia Neofollin kazdy 4.den, 11.3. Pregnyl, od 12.3. Utrogestan 2-2-2, 15.3. KET, 27.3. Test krvi (negat.). Drzim palce na KET
@ujujuju Ved uvidis, snad to vyjde a vzdas sa snazenia kvoli tomu najkrajsiemu dovodu 🙂 Nie je mi zle, som rada, ze sa ukludnuje to krvacanie. Beriem kopu liekov, tak snad...🙂
@verry Tak zatial drzim palce na UTZ, aby si mala dokonalu sliznicu pre mrazacky. Das jeden alebo dva?
@pikusa Tie moje male sa snazia napriek protestujucemu telu, tak som im vdacna 🙂

verry
1. kvě 2012

@ujujuju juu, tak to je super, tak si aspon budeme psat jak na tom jsme 😉 a ty budeš v pondělí kolikátý DC?

verry
1. kvě 2012

@mia75 tak to je zatím ve hvězdách 😅 uvidím jak se vyjádří přítel,který je momentálně v zahraničí a pak taky co mi v po řekne Dr. jakou mají uspěšnost. Ale já bych to viděla na 2 kousky 😵 😵

mia75
1. kvě 2012

@verry Mne v Brne v mojom CAR jednoznacne povedali, ze dve. Kvoli veku (mam 37r.) a uspesnost sa zvysuje. Minuly rok som tiez asi udrzala nacas len jedno, tento rok to tiez vyzera vselijako, dufam, ze aspon jedno sa tam drzi a udrzi zubami-nechtami 🙂 A verim tym CAR-akom, ked uz zalozili tu asistovanu reprodukciu v Ceskoslovensku a mali aj prve babo zo skumaavky 🙂

verry
1. kvě 2012

@mia75 mě je 28, a když jsme šli do IVF, tak nam dr. říkala,že když jsou kvalitní embrijka tak nám opravdu stačí jedno. A víš jak to dopadlo,... (psala jsem to na druhý diskuzi,kam taky chodíš) ted si tak říkam,že než se trapit transferama po 1,tak kdyžby nahodou vyšli dvojčátka,tak bych už to měla aspon při jednom 😅 stejně chceme aspon dvě dítka, tak proč ne rovnou dvojičky? 😀 😵 😵

mia75
1. kvě 2012

@verry Jo, jo, ved prave. Vies si predstavit absolvovat toto oplodnovacie peklo znova? Nech vyjdu dvojcatka a mas to naraz 🙂 Susedka mala dvoch chlapcov a chcela este jedno dievca. Narodili sa jej dievcata dvojicky 🙂 a zvlada

verry
1. kvě 2012

@mia75 tyjooo, a to byla na umělým?? nebo normálně? to je stejně rarita, mít dvoje dvojičky. A musí to být pěkný záhul, po kolika letech je ma po sobě?

mia75
1. kvě 2012

@verry Pocala normalne. Ti chlapci neboli dvojicky, ale s rocnym odstupom, takze skoro 🙂 Starsi mal 4 roky, ked sa narodili dievcata. Maju tiez taky maly domek ako my (a my sme v nom dvaja s priatelom 🙂) takze to bola celkom sranda, zabyvat tam 2+4 🙂 Ale zvladaju a decka su zlate.

verry
1. kvě 2012

@mia75 ty brdooo, aspon maj plný barák 🙂 a děti jsou radost 😉

mia75
1. kvě 2012

@verry Mne celkom dlho trvalo, kym som sa na deti odhodlala, lebo som ich za nejaku velmi velku radost nepovazovala. Zmysel mali praca, cestovanie, party, sport.. A som za to vcelku potrestana 🙂

verry
1. kvě 2012

@mia75 vidíš, a já chcu dítě už 4 roky.... no a taky jsem potrestaná, ikdyž jsem nikdy nikomu neskřivila ani vlásek 😅 prostě osud... ale je takových lidí tisíce, nejsme v tom sami.. 😕

mia75
1. kvě 2012

@verry Ved ja viem 😉 Len som sa dostala aj pod tlak veku - ked som si povedala v 34 r., ze ideme na to a velke prd a v 37 este nic 🙂 Clovek mieni, Boh meni..

verry
1. kvě 2012

@mia75 přesně tak... 😅

spunda
1. kvě 2012

@mia75
@verry Ahoj holky uplně vám rozumím mě zachvili bude 40 a taky nic ☹ ,ten věk mě štve asi nejvíc,to ostatní by člověk překousnul,prášky,injekce, na stimulku ,odběry a ET ale věk člověk neovlivní .já jen doufám že se nám aspon jedno mimi podaří 🙂 Já ted čekám až dojde MS a začnu brát Glostík na stimulaci a znovu do boje.Tak se držte !!!!! Aspon si tady mužem navzájem poradit a podpořit se 🙂 Přeji hezký den všem ...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru