KET 2012

leagux
9. únor 2012

Ahoj holky,
přidá se někdo ke mně, koho čeká KET v únoru?
Ráda bych sdílela pocity ze všeho, co nás čeká.
Byla jsem včera na UZ a KET plánujeme na pondělí 13. nebo úterý 14.února. Už jsme již i rozloupli otázku kolik embryjek si nechat transferovat a jdeme do dvou 🙂
Jak jste na tom vy ostatní ?

kotcheva
23. bře 2012

@spunda
máš pravdu - a držet se budu. Sice mám za sebou "jen" dva neúspěšné pokusy - presto jsem včera měla pocit, že to znova nezvládnu. Zase injekce, čekání, punkce, čekání, ET, čekání... Dneska je mi smutno a vím, že do toho půjdu znova. Možná to zní hloupě, ale je mi 35, děti zatím nemám a začínám se bát, abych to vůbec stihla...

spunda
23. bře 2012

@kotcheva No tak to ti mooc dobře rozumím já mám za sebou jedno IVF říjen 2010-nevydařené ,pak jsem měla dost zdravotní problémy,léčím se na hematolce s krví a chytla jsem trombozu do levé ruky takže rok na Warfarinu a stop všem pokusum.Ted jsem měla KET 15.2. -nevydařený a hned jsme šli do IUI to bylo 9.3. a dnes jsem si dělala test a negativní 😒 😒 😒 ale počkám jestli dojde MS ale i ten dnešní test mě dost rozhodil i manžela .Takže vím o čem mluvíš ,taky nemáme zatím žádné mimi a mě bude zachvilku 40let,takže tomu dávám čas do konce roku .Musime holt bojovat!!!

spunda
23. bře 2012

@kotcheva odkud jsi ????Já z OLomouce a chodím do Reprofitu k Dr.Machačovi 😀

kotcheva
23. bře 2012

@spunda
ja jsem z Prahy, chodim do Iscare. Je fakt, že jsem na Reprofit slyšela dobré reference. My jsme to zkoušeli dva roky, potom mě gynekolog doporučil do CAR. Z prvnich návštěv jsem byla rozhozená, nebyl problém mít každou kontrolu u jiného doktora. Ale potom jsem pochopila, že si v tom můžu udělat trochu vlastní systém, takže chodím k doktorce jediné. Jí věřím a nechce se mi hned měnit CAR. No uvidím. Každopádně já zatím vycházím ze všech vyšetření jako zdravá, partner má horší spermio. Ale zase nic tragického. Proto jsem věřila tomu, že když jsme v podstatě oba v pořádku, nebude problém s IVF...

kotcheva
23. bře 2012

@spunda
líbí se mi Tvůj přístup🙂 věřím, že ti to klapne

pikusa
23. bře 2012

@kotcheva já chodím do Prahy do Podolí.....
a určo ti to taky klapne..... 😵

spunda
23. bře 2012

@kotcheva no víš jak musime bojovat dokud to jde 😀 😀 😀 já chodím k Machačovi jen ted,jsme byli u jeho kolegyně Dr.Souškové ale ta je také velice příjemná i ten přístup dělá hodně.Ted to vím a můžu srovnávat,po tom IUI tady ve Fakultce no velká hruza ☹ si člověk říká jestli je to v dnešní době ještě možné ale asi ano ,bohužel.... ☹

leagux
autor
23. bře 2012

@spunda Spundi, moc mě to mrzí 😢 Ale děláš dobře, že to nevzdáváš, musíme bojovat a určitě to vyjde. To čekání je hrozné, ale neuspíšíme to 😉

leagux
autor
23. bře 2012

@kotcheva Vítej, jsme tu od toho, abychom se navzájem podpořily. Po 1.ET jsem taky nenavštěvovala diskuze, ale po nezdaru jsem začala a dost mi to pomohlo. Stejně jak píše spunda, muži nám pomáhají, ale nemůžou se vším.
Já také chodím do ISCARE, jsem teď po 2.KET z 1 IVF. K jaké dr. chodíš? Mě nějak nevadí, že chodím pokaždé k jinému dr. Manžel je po vasektomii (přerušení chámovodu) a já bych měla být naprosto zdravá. Ale začínám se obávat, že je něco u mě v nepořádku, takže když to tentokráte nedopadne, tak budu muset projít imuno vyšetřením, které mě děsí dlouhou dobou na objednání a pak na výsledky. Začali jsme minulý rok v listopadu a už se mi to zdá dlouhý a náročný hlavně na psychiku, když si myslíš, že jsi v pořádku 😠

spunda
24. bře 2012

@leagux Ahojky ,přesně jak píšeš nedokážem to uspíšit,bohužel 😀 já počkám až dojde MS a uvidíme jsem dnes teprve 26DC a to mi holky na jiné diskuzi psaly že je to ještě brzy po IUI tak počkám a pak musime s doktorem něco vymyslet.Ty se taky drž a určo nám to jednou výjde,neboj 😀 😀 😀 😀

ivanachomistekov881
24. bře 2012

@leagux AHOJ ako tak čítam, vy to máte podobné ako mi, manžel má veľmi zlý spermiogram, ale ja som vraj naprosto zdravá a tiež už o tom začínam vážne pochybovať keď sa stále nedarí, ale keď som sa pýtala doktorky, tak povedala, že je to proste medzi nebom a zemou, buď je tomu dieťatku súdené žiť, alebo nie je vhodný čas, je to ťažko všetko pochopiť, hlavne keď sme taký netrpezlivý a chceme mať všetko hneď 🙂 🙂 ale niekomu sa to tak aj darí, povie si - teraz chcem mať dieťa - a šup má ho, no to je proste život
A ty ako sa cítiš, je to iné ako ten minulý raz??

ivanachomistekov881
24. bře 2012

@spunda ahoj, takže ešte máš nádej, že to výnde tento raz, to by bolo úplne super

ivanachomistekov881
24. bře 2012

Baby a chcela som vám povedať, že od utorka chodím každý večer poctivo behať aj s kamoškami ha, ha , 😀 😀
veľmi ma bolia nohy, ale aspon sa riadne nasmejeme a odreagujeme, aj ked dnes idem na oslavu, tak viem, že sa riadne napapám a už bude po chudnutí, tak sa držte PRAJEM VŠETKÝM KRÁSNY VíKEND

leagux
autor
24. bře 2012

@ivanachomistekov881 cítím se teď líp, minule jsem měla Estrofem 1-1-1 a Utrogestan 2-2-2, teď má jen Utrogestan 1-1-1. Není mi na zvracení, nebolí mě hlava a nejsem tak utahaná. Myslím, že jsem to měla minule z těch léků. Dnes jsem měla pocit, že to dostávám, měla bych dostat MS až 27., ale zatím je vše v pořádku. Musela jsem si i připít malinko červeným vínem na mamčiny narozeniny, abych nebyla podezřelá, ale dala jsem si jen málo, protože ještě odpoledne pojedu. Hezky si užij oslavy 🙂

spunda
24. bře 2012

@ivanachomistekov881 Ahojky no víš jak moc tomu nedávám ale počkám jestli dojde MS a uvidíme.To víš že bych byla moc ráda 😀 😀 😀

kotcheva
24. bře 2012

@spunda
Ahoj, ještě počkej, naděje je tu pořád🙂

kotcheva
24. bře 2012

@leagux
Ahoj, tak to máme stejný průběh, tenhle neúspěšný pokus byl po KET, z 1. IVF jsem měla zamražená 3 embrya. Jinak v Iscaru chodím k dr. Jaržymbovské. Je to mladá "holka", ale dá se s ní mluvit rozumně a na rovinu. Ke komu chodíš ty?

mia75
24. bře 2012

Ahojte, ja mám uz 10.den po KET a nervy pracuju riadne 🙂 zavedene dve embryjka. Po roku druhy pokus, minuly rok po hyperstimulacii a IVF som v 5tt mala reviziu :( Ako ste na tom KETacky z unora?

leagux
autor
24. bře 2012

Já jsem byla mojí gynekoložkou poslána přímo k dr. Mrázkovi, ale ten tam moc není a bylo těžký se mi do něj strefit, protože dojíždím 150 km. Pak několikrát u dr. Turkové, dělala mi taky OPU + 1 ET a zbylé dva byly od Jaržemborské, u které jsem taky byla jednou na prohlídce. Jednou jsem byla u dr., má ruské jméno, nevzpomínám si na něj a ten byl sympatický a velmi racionální.

leagux
autor
24. bře 2012

@mia75 Vítej 🙂
Myslím, že kromě kotcheva (když tak mě opravte) jsme tady všechny únorové KETačky a negativním testem, jen jsem přejmenovala diskuzi na obecný KET 2012.
Držím palečky, ať nervy pracují v dobrém slova smyslu a věř, že najdeš //. Kdu budeš testovat?

mia75
24. bře 2012

@leagux Dakujem za privitanie a povzbudenie. Testujem v utorok rano krv, ani nemam odvahu dovtedy skusit bezny TT 😉 Ja chodim do Brna, CAR na Obilnaku. Su tam fajn, akurat, ze za vsetko platim plne sumy. Aj ked ma minuly rok hospitalizovali kolabujucu kvoli silnej hyperstimulacii. Ale co si kvoli tej tuzbe nevytrpime 😉 Skusali ste niektora psychologa? Ja sa vcelku bojim, do akej depky ma pripadny nezdar zase asi dovedie ☹

ivanachomistekov881
24. bře 2012

@mia75 ahoj mia, aj ja ťa vítam, psychologa som teda neskúšala, ale myslím si ,že každá snažilka po neúspechu a po tej veľkej túžbe po dieťatku sa občas cíti ako blázon 😲 😲 ja som sa poučila z vlastnej skúsenosti, že každý neúspech ťa niekam posunie a posilní ťa, pokiaľ tu je nádej že budeš mať dieťatko tak depka rýchlo odýde a budeš bojovať dalej a dalej a dalej. . . veľmi ti držím palce a ešte nemysli na depku, mysli na to že tam budú // čiarky a všetko bude o,k., veľa síl 😀

leagux
autor
25. bře 2012

Dobré ráno holky,
vezmu to zeširoka. Předem se omlouvám za literární dílko, ale jinak by to nevyznělo tak, jak to doopravdy je :D
Dneska ve 2.30 nového času po dvo hodinách spánku jsem se probudila a šla na WC. Testy byly připrany a jako náměsíčná jsem si teda testa. Jenže se mi chtěla tak spát, že jsem ani 3 minuty nevydržela, viděla jsem jak sílí testovací čárka a moje vytoužená nic. Tak jsem to zahodila a šla si zase lehnout. Ráno mi to nedalo a koukla se na dobře ukrytý TT a byl tam duch ! Nevěřila jsem svým očím. Ale jelikož manžel šel do práce, tak jsem nic neřekla a dělala že nic. Po dlouhým telefoně s kamarádkou jsme se domluvily, že testnu zítra ráno, abych to měla jistější s ranní močí. No jenže to bych nebyla já, abych to vydržela a hned testla na jiný TT. A dušík, i když už ne z ranní moči, je tam stále. Tak se modlím :andel: , aby z dušíka v úterý už byla silnější dálnice. I když nemám zdaleka vyhráno, je to velká úleva, že se člověk posune o krok dál a ví, že snad otěhotnět umí :P

Všem krásný den a velkou naději, že to někdy vyjít prostě musí 🙂

kotcheva
25. bře 2012

@leagux
Ahoj, tak to je krásná zpráva po ránu🙂 Já jsem to měla úplně stejně jako ty - nejdřív to vypadalo jako nic, a potom později ráno, když jsem chtěla test vyhodit, jsem najednou viděla ducha🙂 Partnerovi jsem to řekla, až když to byly krásný //. Potom to sice neklaplo, ale ten pocit z rána mám v sobě čertvě🙂 A přesně jak píšeš, už vím, že otěhotnět "umím". To mi dává sílu v tom pokračovat. Tak držím palce, věřím, že to dopadně moc dobře!!! 😅 !

spunda
25. bře 2012

@leagux tak držím palečky .-D

spunda
25. bře 2012

@kotcheva no musim čekat nic jiného mě nezbyde,dnes od rána hrozně cítím vaječníky a podbřišek tak bud už dorazí MS a nebo se tam něco děje ,no uvidíme .-(

kotcheva
25. bře 2012

@mia75
Ahoj Mio, vítej. Kromě toho, že samozřejmě držím palce, mám dodatek k tomu psychologovi - myslím, nejlepší psychology máš tady. Já jsem při 1. IVF nejdřív jen četla diskuze, protože jsem chtěla vědět víc. Když to nevyšlo, pomohlo mi aspoň číst, že v tom nejsem sama. A když mi teď nevyšel KET, už jsem se si přišla vylít srdíčko sem. Je mi z toho ještě smutno, ale půjdu dál - ta podpora vás tady mi pomohla, když mi bylo nejhůř. 🙂 Zatím věř a nevzdávej to.

kotcheva
25. bře 2012

@spunda
Držím palečky - těžko se rozeznává, co se děje. Tohle si prostě musíš odčekat... Ale je krásně, tak to by bylo, aby nebylo🙂

ivanachomistekov881
25. bře 2012

@leagux ahoj, tak to je super správa, veľmi ti prajem aby to tak aj zostalo a aby čiarka silnela, ktorý deň si to po KET?? ak dobre rátam tak 10. , tak sa drž

spunda
25. bře 2012

@kotcheva No tak už vím co se děje,došla mrcha a a o dva dny dříve ,no nic ☹ ☹ ☹ Ten smutek musel ven ,takže mám umyté okna vyprané záclony ,prostě jarní uklid tak aspon něco .Objednám se k Machačovi a uvidím co spolu vymyslíme 🙂)))

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru