KET- embrya nepřežila rozmrazení. Stalo se vám to?

petra49
3. led 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat- jestli se některé stalo, že by embrya nepřežila rozmrazení a ke KETU vůbec nedošlo. Dnes jsem měla jít na KET, ale ráno mi volali, že ze 6 se nerozmrazilo ani jedno nebo se přestala vyvíjet. Děkuji

petra49
autor
3. led 2012

Nikdo nemá zkušenost?

nikolic
3. led 2012

Ahoj...já měla 2 zamražený a ani jedno to nepřežilo,tak ke Ketu nedošlo☹

petra49
autor
5. led 2012

Nikolic- děkuju za odpověď, mě je právě divný, že ze 6 nepžežilo ani jedno.

petra49
autor
7. led 2012

Holky, nikdo další nemá zkušenost???

drndapetka
24. led 2012

ahojky, mě se ze třech rozmrazilo dobře jen jedno embryo, to mi zavedli, ale těhu z toho nebylo. Také jsem se divila, protože před mražením mi říkali, že jsou hodně kvalitní-byly to všechno blastocysty. Ale pak jsem se někde dočetla, že mražení může přežít jen 1/3 zmražených embryí, tak nevím, co je na tom pravdy 😒 Holky co znám, tak se všem rozmrazilo v pořádku.

lnk
2. led 2013

ahojky, nám ze 4 zbyly 2, pak ze 4 zbyly 3 a pak ze 4 zbylo jen 1 a to se konečně podařilo a ted se tu po mně plazí 🙂 u těch prvních dvou pokusů prý byly výborny, u toho posledního prý nic moc, a výsledek byl přesně opačný...

ccrocodile
25. zář 2015

dneska jsem měla jít taky na ET, ale ráno volali, že embryo zdegenerovalo

ela01
29. lis 2015

přidávám se také se špatnou zkušeností, 3 mame ještě u ledu, ale k prvnímu KET se musely rozmrazit 4 a zavadělo se pouze jedno ☹ myslela jsem, co budeme mit pokusu a jak to tak vypada, pokud bude druhy KET tak budem radi

salenas
2. únor 2016

ahoj děvčata,mě nevyšlo et,chystám se na ket..jak je to s placením,když nejdřív rozmrazí jedno,nepovede se,rozmrazí druhé a to bude ok,nebo když se nepovede rozmrazit žádné?

pesis
7. únor 2016

Ahoj holky, taky se podělím o svou zkušenost...měla jsem zamražené dvě embrya a po rozmražení se nám jedno hned rozpadlo a druhé bylo "polorozpadlé" šestibuněčné, ale řekli, že nějaká šance je...jenže rozmražení provedli okolo jedenácté hodiny a o půl jedné mi ho vložili, teď si říkám, že jsme měli třeba ještě pár hodin počkat jak by se "polorozpadlé" embryo chovalo. No ale teď už je pozdě...prostě jsme to riskli a jsem zvědavá jak to dopadne, ale nedávám tomu moc naději. Čekali jsme větší úspěšnost když nám před zamražením říkali jak silná embrya máme....

pesis
7. únor 2016

@salenas Ahoj, já jsem měla dvě embrya zamražené spolu, které taky obě rozmrazily a zjistilo se, že jedno je rozpadlé a druhé "polorozpadlé"...to polorozpadlé jsem si nechala zavést, jelikož mi bylo řečeno, že nějaká šance je...vyfasovala jsem tedy utrogestan a částku skoro 9 tisíc korun. Za rozmražení pokud si to dobře pamatuju jsem měla zaplatit 5 tisíc korun a zbytek za vložení a ještě něco a utrogestan. Myslím si, že částka se může lišit, záleží kolik si účtují jiná centra.

joslin
7. únor 2016

Ahojky, bude to asi blbé v rámci tohoto dotazu, ale prosím prosím, mám jednoho mrazáčka u Apolináře a vůbec nevím, jak to vše probíhá, myslím tím přípravy na transfer, léky, jak dlouho ten proces trvá atd. Mysllím tím, stačí zavolat do car a říct, že chci KET, tak co následuje potom? Prošla jsem IVF a o Ket nemám tucha. A platí transfer pojišťovna?

majenka34
7. únor 2016

To by mě také zajímalo jak to je. Ve středu jdu na první ket tak uvidíme. Minulý týden jsem se ptala v caru že jsem slyšela že nemusí dojít k transferu že se přestanou vyvíjet. Dr.v caru mě říkala že dřív se to stávalo ale teď se zamražují jinak a jiným roztokem.Že se to stává vyjímečně...

joslin
7. únor 2016

@majenka34 držím palečky 😉

majenka34
7. únor 2016

Děkuji moc. Moc do toho vkládám. V listopadu jsem byla na mém prvním ivf.Zadařilo se ale byl vidět jen ges.váček. Plod nee.Tak jsem to nechala na přírodě a odešlo to s menstruací. Máme tři mražáčky nej kvality.Snad to tentokrát výjde 😉

majenka34
7. únor 2016

@joslin Já mám přípravu na ket v nativu. V den menstruace jsem se objednala na ultr. cca 10 den cyklu.Sliznici jsem měla krásnou 9mm a folík 16mm. 11dc jsem si píchla pregnyl aby byla jistota že odovuluji, 13dc nasazen utrogestan. A 18dc což je ve středu je et....

joslin
7. únor 2016

tak to je docela rychlý 🙂 a v jakém caru jsi?

majenka34
7. únor 2016

V Brně v Reprofitu 🙂

joslin
7. únor 2016

@majenka34 tak doufám, že u Apolináře v Praze to půjde taky tak...ale zkoušíme to zatím přirozeně, po létě do ket přinejhorším půjdem...a nevíš jaká potom musí být pauze na případné IVF?

majenka34
7. únor 2016

Tak podle mě pokud nevyjde ket,můžeš jít v následujícím cyklu na ivf. Ale to byste pořešili s dr. v caru....

pozi
5. dub 2016

ahojky,dlouho sem nikdo nepsal,tak se zeptám,na kolik tak vyjde KET?Platí se romražení i zavedení?Jen abych se připravila na nějakou částku,máme 1 sněhuláka a nevím,jestli do přežije,snad jo...

joslin
5. dub 2016

@pozi mluvila jsem se sestřičkou z Apolináře...říkala 3.000,- za transfer z mrazáčku

pozi
5. dub 2016

@joslin díky,asi to bude jak kde,teď jsem našla ceník z Gennetu a tam píšou 5200,-Tak vybereme úspory amísto na dovolenou pojedeme do Gennetu pro jednoho sněhuláka 😉

joslin
5. dub 2016

@pozi týjo 5200,- je dobrá pálka...by mě trefilo....ale 3.000,- jsou taky dost - se nerozmrazí a penízky v pytli.... ☹ je to děs....strašný....člověk se snaží myslet optimisticky, ale ne vždycky to jde. Ach, ty ženský, co otěhotní levou zadní a ještě jdou na potrat, já to nepochopím! Bo ty ženský, co jsou těhotný a dělají všelicos, jakoby v sobě to dítě ani neměli....
Mooooc držím palce všem snažilkám a párům při umělku!!!! chce to hlavně sílu a chuť mít pro co bojovat! Já, když se podívám na ten poklad, co nám při 1.IVF vyšel...nedokážu popsat štěstí! Ale popravdě, to druhé či třetí mímo si přeju děsně moc....těhotenství je sice náročný, ale krásný období! A pak ten porod, - zlom života...změna....teď se dívám na svět jinak než předtím!!!! Je to sice náročné, ale príííma.
Držím palčáky, ať Ti KET vyjde!

78marcela
5. dub 2016

@joslin u nas se plati za KET 7000,- je to palka no..sla jsem sestkrat.,ale nakonec to vyslo a stalo to za to, za vsechny ty nervy,penize, roky cekani..je to krasny.

pozi
6. dub 2016

@joslin no tak to je super,že se podařilo 1.IVF,já mám za sebou 2. a z toho jednoho sněhuláka,tak to zkusíme a jinak půjdeme ještě do 3.,ale až tak na podzim,doma už máme kluka,ale postiženého,jinak bychom normálně těhotněli,ale já jsem přenašeč vady,tak abysme neměli druhého.Naprosto s tebou souhlasím ohledně ženských,který si to ani nezaslouží a nechtějí to a vše jim klape,mají zdravá miminka,i když dělají vše pro to,aby to dopadlo jinak.Děkuji moc a přeji moc moc štěstí,ať se vám podaří to druhé 😉

joslin
6. dub 2016

@78marcela tak to je ještě větší síla...kampak docházíš? a dali Ti při KET nějaké hormony anebo ne? u Apolináře říkají, že někdy se hormony nedávají, pokud žena ovuluje....jinak se dávají...ale já si myslím, že hormony pak zvýší šanci či? Já teď řeším hlavně problém s tím, že prckovi sice bude 8 měsíců, ale stále vyžaduje noční kojení....denní jsem už nahradila, ale pije jen šťávičku, umělý mlíko do něj ani nedostanu, vodu a čajík taky ne... Prý s kojením nemám na KET ani chodit ☹ achjo ☹

joslin
6. dub 2016

@pozi achjo, osud přeje těm špatným, co? takže máš status přenašeč vady, to je taky super slýchávat, ale hlavní je, že se to dá v dnešní době řešit. Ale i postižený prcek má své srdce, svou duši a rozhodně před Tebou smekám, máš určitě spoustu starostí a péče o něj. Moje mamča pracovala v Praze v institutu Eda Robertse, který bývával - teď už není, tedy alespoň jsme o něm už neslyšely, takže jako malá jsem se s různými dětmi s vadami seznámila, hrála si s nimi v dětském koutku, když jejich rodiče měli nějaké sezení, seminář atd. a vím jaké to je. Každopádně jsou to lidi jako lidi 😉 ať už je vada menší či větší, jsou to lidé strašně zlatíííí! Se mnou se tahne status neplodná, sranda je v tom, že nikdo nepřišel na to proč. Takže to zkoušíme sami a buď se zadaří anebo ne. Ale čekat měsíce, roky...a říkat si, to vyjde, to vyjde...to už jsme zkusili a stačilo. Jsem moc ráda, že máme jednoho prcka a že je zdravý, protože když se dívám kolem sebe, je tu tolik mamin, co měli zdravý plod a pak při porodu něco nedopadlo, anebo se po narození něci našlo....hrůza pomyslet! Moc věřím, že druhý prcek vyjde a je úplně jedno,jestli kluk anebo holka 😉 Moc děkuju za palečky!

78marcela
6. dub 2016

@joslin mela jsem hormony, neovoluju.

pozi
6. dub 2016

@joslin jo,já bych Šímu nikam nedala,je to naše usměvavý zlatíčko,je náš a hotovo.No taky to nemáš jednoduchý,ale člověk musí být rád,že má aspoň jednoho prcka doma,tuhle u nás byli známí,kterým už je kolem 50 a chlap se mi málem rozbrečel,co by dal za toho našeho,že jim se prostě nepodařilo a adoptovat manželka nechce,pak je to smutný,takže my když máme období,kdy je Šímovi dobře,tak jsem spokojená,když pak udeří zas epilepsie,tak bych nejradši nevím co,prostě jde člověk proti větrným mlýnům,sám nic neovlivní,to je stejné i v tom umělým,prostě je to tak daný,jestli někdo otěhotní nebo ne,asi osud 😕