Ket, květen 2012

simca31
17. únor 2012

je tu nekdo kdo jde v kvetnu na ket?chce si popovidat a podelit se o sve skusenosti nas to ceka po druhe tak se modlime aby nam to konecne vyslo 🙂

simca31
autor
15. kvě 2012

@darazv to vis ze se to podari a budes tehulka uz tu smulu musis prolomit 😉

lenny2
16. kvě 2012

@simca31
Neboj se, dopadne to dobře! 😉

gyty
17. kvě 2012

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala...Procitam si temata na internetu i primo tady a hledam odpovedi a podobny zkusenosti co mam ja...
Pred 4 lety jsem byla na IVF - kvuli OHSS jsme museli zamrazit a asi po dvou mesicich jsem byla na KET. Ze dvou zavedenych embryek se jedno uchytilo a mame detatko. Po nejake dobe jsme chteli dalsi, ale zadny z dalsich KETU jiz nevysel. Vzdy jsem uzivala Agolutin a pri poslednim pokuse cca pred dvema lety se mi na nej udelala alergie. Tak jsem to musela vysadit. Od te doby mam v miste vpichu takove kolace zatrvrdlin - ani ne tak bolestive jako spis neprijemne. Kdyz sedim, lezim proste tam je neco tvdeho a neprijemneho. ALe zvykla jsem si na ten pocit. Ted se pripravuji na dalsi KET a pri uzivani estrofemu se mi ty zatvrdliny preformovali do koulicek o velikosti nehtu na malicku. Ted uz bolestive jsou a musim spat jen na brise. Estrofem a acidum folikum uzivam ted 8.den. Je mozne aby ty boule byly reakci na hormony? Nemate s tim nekdo zkusenost? Diky moc za propadne postrehy.

simca31
autor
17. kvě 2012

@gyty ahoj vitej mezi nama 🙂 je mi lito cim vsim sis musela projit ale tohle slisim poprve ze nekdo tak reaguje na hormony ohss to beru estrofem beru taky a problem nemam ale treba jeste nekdo napise kdo stim ma skusenosti hlavne preju mooooooc stesticka aby to vislo a aby si byla v poradku ale stejne je to mazec co vse clovek musi vytrpet aby mohl mit dite ☹ a jine co ho mit muzou kdykoliv tak si toho nevazi 😠

gyty
17. kvě 2012

@simca31 diky. to je pravda. kdyz jsem byla na udrzovani minuleho tehu tak tam cele dva mesice byli jen holky na interupcich....
nejhorsi moje zkusenost byla s tim ohss /hyperstimulacni syndrom/ to byla paseka. volala jsem do institutu a chteji ty boule videt, ale ja jsem v zahranici a vracim se az v sobotu...a v utery jdu na usg jak roste sliznice....tak nevim co mam delat ☹ 😒

simca31
autor
17. kvě 2012

@gyty vis co kazde prasky maji nezadouci ucinky ale ze to zrovna schytas vse najednou tak to je mazec tak to asi budes muset vydrzet hlavne aby si byla v poradku prinejhorsim asi budes muset do nemocnice v zahranici ale verim ze to zvladnes a v poradku se vratis a da se vse do poradku a pak uz se budes tesit jen na mimi 😉

simca31
autor
17. kvě 2012

@darazv ahoj cetla sem ze jeste musis na uz ale to nevadi hlavne ze to roste a za chvili budes mit zmrzliky v brisku a kolik si jich budes davat?kolik jeste mas embrii?ja mam jeste dve a uvazuji ze jestli se obe v poradku rozmrazi tak jedno jeste zamrazime

gyty
17. kvě 2012

Spis sem cekala ze kdyz se kouknu na net nebo tam zavolam, tak se dozvim, ze tohle agolutin dela a ze ty zatvrdliny nic neznamenaji a ze je holt budu mit porad a ze ty boulicky se z toho proste nakonec udelaji a ze je to ok....no nic. tak uvidim. jinak je mi zle ze bych jen blila. sem jak priotravena. asi naka v oslabeni. nepamatuju se, zeby to sem mnou pri predchozich pokusech takhle cloumalo....
taky resim otazku zda jedno nebo dve este sem se nerozhodla. vim, ze dvojcatka bych nerada. pri prvnim pokuse mi to bylo fuk a ty dve jsem preferovala. chtela jsem aby se udrzely obe embryjka, ale ted s tim nasim prckem si dvojcatka predstavit neumim. z druhe strany vim , ze je to vetsi sance...no uvidime jak to nakonec dopadne.

simca31
autor
17. kvě 2012

@gyty ty jo a nechces radeji dojit do nemocnice v tom zahranici jen pro klid duse aby te vysetrili do soboty jeste daleko drz se kocko budu na tebe myslet mi sme si taky nechali na prvnim dat dve a bylo mi jedno jestli se zakousnou obe ale ted si rikam jestli by to jedno nestacilo a to druhe nechat treba jeste na dalsi transfer protoze bych nerada zase cekala nez mi najdou darkyni a nez ji nastimuluji a tak je to strasna doba cekali sme rok tak ted prave nevim no asi se rozhodnu az po rozmrazeni 🙂 ale jinak ja bych dvojcata brala jeste dite nemame ale kdybych uz jedno mela tak bych asi taky premyslela jestli bych sla do dvou 😉 ale vis co se ma stat stane se a i s toho jednoho muzou byt nakonec dve 🙂 uvidime co nam osud dal do vinku

darazv
17. kvě 2012

@simca31 Ahoj mojka prepac uplne som zabudla ti napisat,,,bola som sustredená na hokej 😀 ano idem ešte v pondelok na UZ aj som s tym rátala,, a mam posledne dve varky jednu morulku a dve embrya ,chcela by som zase dve zmrzlinky ak teda prežijú 😉

darazv
17. kvě 2012

@gyty ahoj ja som mala tiež OHHS ale mierny,,mala som v brušku 42 vajičiek 🙂 no nemala som také problemy jak ty a ani neberiem pred ketom žiadne lieky estrofem atd,,iba 5 dní pred transferom dostanem ovitrelle injekci a acidum beriem a utrogestan,,,ale na tvojom mieste letím na pohotovost nieje to žiadna sranda,,

simca31
autor
17. kvě 2012

@darazv no jo hokej 🙂 tak to ja nesleduju tak hlavne ze to roste tak jdes do dvou rikas jo)ja porad nevim no ale rikam uvidim co bude po rozmrazeni 🙂 ty jo ale dneska mam takove divne bolesti v podbrisku takovy tlak jak by se to ve me roztahovalo tak snad tam je vse v poradku zadnou komlpikaci nepotrebuju 😠

darazv
17. kvě 2012

@simca31 To je dobré sliznica rastie a folikuly 😀

simca31
autor
17. kvě 2012

@darazv to je hezke ze roste 🙂 ale ten tlak je fakt neprijemny ☹

simca31
autor
17. kvě 2012

pri prvni stimulaci sem takovy tlak nemela spis az po transferu

gyty
18. kvě 2012

cau holky, tak se mi k tomu este pridala horecka mam 38°C a je mi na umreni. klouby a zada jako bych byla v drticce. sem slaba jak moucha. fakt.

simca31
autor
18. kvě 2012

@gyty ty jo tak to uz bych letela k doktorovi nic jineho ti asi neporadim nejsem doktor ale radeji bych si nezahravala to muze byt cokoliv mooooooooc drzim palecky aby si byla brzo dobra 🙂

simca31
autor
18. kvě 2012

@gyty ahoj tak co jak ti je byla si u doktora?

gyty
18. kvě 2012

@simca31 horecka ustoupila, bolesti kloubu taky. porad je mi ale zle. zase sem zvracela. v pribalovym letaku sem u toho estrofemu cetla nezadouci ucinky caste - nauzea, nevolnost, zvraceni, mene caste plynatost...tak to asi bude s tim spojeny. i kdyz sem s tim nikdy zadny problemy pred tim nemela. tak nevim. dneska sem to konzultovala v institutu a rikali kdyz se mi neulevi tak at radsi du k doktorovi, ale ze si nemysli ze me muze bejt az tak zle z tech prasku....tak nevim. nakonec sem ale nikam nesla. porad je mi soufl, ale uz aspon lezu.

simca31
autor
20. kvě 2012

@gyty ahpj tak jak je byla si v tom caru ?

darazv
21. kvě 2012

@simca31 Ahojky tak KET sa posúva o mesiac,,,nechapem to tak vo štvrtok na UZ som mala sliznicu oki a folikul len 10mm,,dnes som mala sliznicu len 5mm a folikul len 7mm,,nikdy som nemala problem s ovulkou ani so sliznicou tak mi dr nasadila estrimax a od 1DC mam brat tri tablety denne a na 12-13 DC prist na UZ ale mne to nevadí hlavne nech som oki a potom šup do ketiku mate niektora skusenosti s tym estrimaxom?

hokinka
21. kvě 2012

@darazv Ahoj, jak je to možný??? to jsi byla na ultrazvuku u dvou lékařů? brala jsi před tím hormony? 😒 moc mě to mrzí ☹
Já beru od druhého dne cyklu estrofem a piju 3x denně kontryhel. Ultrazvuk mám ve čtvrtek....

simca31
autor
21. kvě 2012

@darazv ty jo to neni mozne to sem jeste neslisela ze by byl takovi pokles sliznice ty musis mit vse extra vid 🙂 🙂 ale mozna to tak melo byt a pristi mesic bude urcite vse ok a uz konecne s toho urco bude mimisek 😉 ale to cekani je mazec furt na neco cekat

simca31
autor
21. kvě 2012

@hokinka preju at uz mas v poradku a muzem brzo jit do transferu 😉 ted sem si uvedomila ze jdu taky ve ctvrtek na uz tak uvidime kdo bude mit vetsi sliznice 😉 ale urco asi ty ja beru jen ten estrofen kontryhel nepiju i kdyz sem o nem uz slisela ale ja a bylinky ☹

darazv
21. kvě 2012

@hokinka Ahojky no bola som u dvoch vo štvrtok cez doktora a dnes s doktorkou,oni sa tam točia,,no a tieto lieky mam prvy krat čo mi dala nokdy som nemala problemy či so sliznicou alebo ovulkou 😒 ale nevadí dejú sa aj horšie veci,,,Tebe prajem skorí transfer nech je všetko jak má 😉

darazv
21. kvě 2012

@simca31 dakujem a budem na teba mysliet vo štvrtok tak písnite jak ste dopadli aj s hokinkou 😉

simca31
autor
22. kvě 2012

@darazv urcite dam vedet neboj doufam ze sliznice bude ok ale kdyz ne tak si pockam no 🙂

hokinka
22. kvě 2012

@simca31 moc děkuju, Tobě taky hodně štěstí. Věřim, že naše sliznice nás nenechají ve štychu. 😅
...držím pěsti 🙂

hokinka
22. kvě 2012

@darazv jj, alespoň hezky uzraje do příště a budeš skvěle připravená. Hodně štěstíííí 😉

simca31
autor
23. kvě 2012

@gyty ahojky tak jak si na tom ?