KET, listopad 2011

blanula85
3. lis 2011

Je tu nějaká holčina co jde taky na ket ted v listopadu? 🙂

jahodnice
21. únor 2012

@darazv
já chci další pokus dát až červen-červenec, snad vyšetření zjistí, kde je zakopaný pes. I když ket má pravděpodobnost úspěchu jen 20%, tak to tak zatím beru.

vormoni
21. únor 2012

@darazv Tak to ti přeju, at na to přijdou a můžeš to zkusit zase:o)Já se cítím dobře,měla jsem tak týden pocit přefouknutí,špatně se mi dýchalo..ale nějak se to upravilo..Jedu ted v pondělí do gennetu na odběr té plodovky,to budu taky pod ultrazvukem..tak snad to přežijeme ve zdraví 🙂 nevím, jestli bude mít chut se zrovna natáče,t ale bylo by to prima 😀 a když ne,tak podle výsledků to pak budeme vědět na 100%..ale snad až za 14dní?To bude čekání.. 😲

vormoni
21. únor 2012

@jahodnice Tak je jasné,že když máš ještě mražáčky ,tak to zkusíš s nimi,i když ET by měl možná větší úspěšnost..ale zase by jsi vše platila celé..Problém bude určitě jinde,dnes jsem např.četla o vysoké aktivitě NK buněk,tj.když má tělo hodně protilátek proti obalu oplod.vajíčka..a to zjistí z té imunologie..Uvidíš,až co zjistí,škoda -že to tak dlouho trvá..zase ale víc našetříte.. 😉

jahodnice
21. únor 2012

@vormoni
já už nemám mrazáčky, takže to bude opět záloha 16tisíc ☹ , nevadí mi, že to bude trvat delší dobu, chci to stejně nechat na konec školního roku nebo začátek prázdnin, nechci si brát další volno v práci.

darazv
21. únor 2012

@jahodnice ja sa tým uspechom v pervcentách neriadím vela žien otehotneli ked nie pri et tak pri ket alebo naopak je to loterie 😉 si mi dala chrobaka do hlavy neviem či na imunologii mi budu robit aj hematologii zajtra tam radšej zavolam aby som zase nečakala mesiace 😒

jahodnice
21. únor 2012

@darazv
na hematologii zjistí srážlivost krve, jestli není ji třeba ředit a tak

vormoni
21. únor 2012

@jahodnice Aha,já myslela ,že ještě jo.. ☹Tak to je fakt ,že před prázdninama to bude dobré kvůli tomu volnu co mají učitelé.. 😉 Ale je to táááák daleko.. 😒

jahodnice
21. únor 2012

@vormoni
je to daleko,ale alespoň stihnu všchna potřebná vyšetření a hlavně během prázdnin je člověk tak nějak víc v klidu a v pohodě.

jana321969
21. únor 2012

@darazv ahoj a ta imunologie je dobra kdyz se embrya spatne vyvyji kdyz ti zavadi dobrou kvalitu a dobre stadium naco je pak dobra imunologie? to snad uz pak je v tele jeslti se to chytne nebo ne???

darazv
21. únor 2012

@jahodnice ja viem čo to znamena len neviem či to robí automaticky imunologia.

darazv
21. únor 2012

@jana321969 imunologia zisti či nie si alergicka na embrya ak ti zistia že si tak ti nepomože ani najvysie kvalitne embryo,,

jahodnice
21. únor 2012

@darazv
to taky nevím, já jdu do caru 1.března tak se zeptám tam nebo zajdu k obvoďačce.Někde jsem četla, že spoustu holek si před ivf a během těhotenství píchá léky na ředění krve. Prostě nic nenecháme náhodě, příště už to musí klapnout, nám oběma

darazv
21. únor 2012

@jahodnice tak tak ja prejdem všetkymi možnymi vyšetreniami aby som zistila problem pretože aby sme zase cvakali prachy a za nič a tolkú psychiku mi to za to nestojí,,,už sme to mali urobit davno pred ivf a boli by sme už davno maminy 🙂

jahodnice
21. únor 2012

@darazv
jenže po mě nikdo ta vyšetření nechtěl, tak mě to ani nenapadlo...mohly jsme si obě ušetřit spoustu peněz a nervů.
Teď jsem viděla reklamu na Sportku, 189 milionů, to by bylo něco 😉

darazv
21. únor 2012

@jahodnice tak to by bolo 🙂 ale vela penez škodí 😖

jahodnice
21. únor 2012

@darazv
ale troška peněz by nevadila 😉

monivo
21. únor 2012

Holky, pořád mluvíte o hematologii - my na žádné nebyli. Podle mě se vyšetřuje imunologie a genetika. Mě na genetice zjistili špatnou srážlivost krve - tzn. riziko vzniku žilní trombozy. Už od začátku stimulace jsem si začala píchat injekce na ředění krve. A píchala jsem si je až do konce šestinedělí, denně!!!! Je to fakt hrůza, injekce se nesmí vyhazovat do koše a když pak vidíte, jak se to hromadí, kolik jich do sebe napícháte, nikomu to nepřeju. A teď je to to samé. Už od prvního dne před KETem si píchám injekce znovu. Ráno zavedu utroš, píchnu injekci a vstávám. Píchám do břicha, někdy v pohodě, někdy se udělá modřinka. Jakmile budu mít po UTZ, tak se musím objednat do trombocentra na Karlovo náměstí, kde mě pak celé těhu hlídají. No a co se týká imunologie - tam mi zjistili vyšší % NK buněk. Ani pořádně nevim, co to je. Brala jsem před ET Prednison. Ale teď před KETem jsem nebrala nic.
Jinak nevolnosti stále pokračují, dnes se mi udělalo děsně šoufl ještě v posteli poté, co jsem si píchla injekci. Musela jsem to hodně rozdýchávat. polil mě studený pot. Ale dopadlo to dobře, hned jsem pak snědla pár sušenek a mohla jsem fungovat. Ale je to hnus. Žaludek mě pak prakticky bolí celý den.

darazv
21. únor 2012

@monivo vieš ja mam z toho všetkeho tabu bojím sa čo i len niečo vynechat aby som zase nebola sklamana že som nebola na nejakom doležitom vyšetrení ☹ pretože dnešné zdravotnictvo je na prd sami ti len tak neponukaju komplet všetko tak sa radšej informujem.

z4401
22. únor 2012

Krásné ráno holky 🙂
Tak je to u nás asi pěkně v pytli :(((((( Dnes ráno jsem to dostala. Já to mám fakt jak hodinky, ani citron nezabral :( Dnes budu volat do Caru a domlouvat se, ale nevím nevím. Manžel je příští týden mimo republiku :( takže pokud by měla být příští týden OPU tak je to paséééééé :((((( Sakra práce :(((((

jana321969
22. únor 2012

@darazv to by pak teda ja nemohla odnosit mimino??? to jsou ale snad ojedinele pripady ne?

vormoni
22. únor 2012

@monivo Ahoj,zrovna včera jsem četla o tom vyšším počtu NK buňěk a je to prý mnoho protilátek proti obalu vajíčka..Právě prednison má pomoct..Tak bud ráda,že ti ted vyšlo i bez něj.. 🙂 Jinak tě moc obdivuju,že ssi zvládáš dávat sama injekce a že je máš na celé těhu,to je mi zase líto..ale co by člověk neuděl pro ten výsledek,vid..Já jsem si injekce nepíchala musel manžel a moc jsem se těšila,až to bude za mnou,i když někdy to ani nebolelo,měla jsem už averzi..S těma nevolnostma to je fakt blbý,snad tě to brzy přejde..a ktomu ten žaludek,nemáš to lehké.. 😒 Drž se a přeju ať je to brzy lepší..opatruj se 😉

vormoni
22. únor 2012

@darazv Ahoj,máš pravdu,že ti nikdo nic jen tak dopředu neřekne ,neinformuje..proč asi..?A není to jen ve zdravotnictví,ale všude, kde pro laika je těžké se orientovat..Já naposledy řešila daňové přiznání,sama tomu nerozumím ani ň,a nikdo mi sám od sebe neporadil,v danou chvíli,až letos jsem zašla na finanč.úřad se na to přeptat a díky opravnému přiznání za předminulý rok,dostanu zpět nějakých 7tis..Ale kdybych v tom nešťourala,propadly by "ďáblu".. 😠 Je lepší se zajímat o vše protože všude jde vždycky o peníze..

vormoni
22. únor 2012

@z4401 Tak to mě mrzí,že ten citron nepomohl.. ☹ Uvidíš jak se domluvíte v caru,a manžel by tu cestu nemohl asi přeložit,co..?

vormoni
22. únor 2012

@jahodnice Sportku jsme dali v neděli a prd..Peníze jsou to krásné,ale kdo je sakra vyhrává? 😲

z4401
22. únor 2012

@vormoni Bohužel manžel tam jede lyžovat, má zaplacený dopředu :( No není jak mu. Už jsem to řešila po telefonu v CaRu a domluvila se raději na odsun. Teoreticky prý by to mělo výjít, ale nebudu riskovat, co kdybych měla náhodou hyperstimulák a pak by bylo vše v háji. Tak raději nějaké 4 týdny ještě vydržím a je. Navíc mám i brouka v hlavě, zda nezkusit jen NATiv 😕

z4401
22. únor 2012

@vormoni naprosto souhlasím, co si clovek nevyběhá sám, nepozjišťuje tak nemá. Manža také teď lítal kvůli dańovým úlevám a díky tomu, že do toho také ňoural a zašel přímo se zeptat na finanční úřad tak mu poradili a nám aspoň zpětně vrátí také nějakou tu tisácikorunu 🙂 Přece když to jde, tak proč to nechat státu ne?

vormoni
22. únor 2012

@z4401 Přesně tak,škubou nás už tak dost.. 😠 A co to je ten nativ?Tak asi bude lepší počkat než se stresovat jak to vyjde,že.. 😉

darazv
22. únor 2012

@z4401 ahojky tak to ma mrzí že citron nepomohol 😒 každopadne jeden mesiac hore dole a potom šup do uspešneho transferu.

darazv
22. únor 2012

@vormoni Tak tak radšej všetko obehat ako neskoro zistit sklamanie 😒

z4401
22. únor 2012

@vormoni Ten nativ to je vlastne IVF s minimalni stimulaci (treba s Clostilem atd.) vyjde cenove daleko levneji. Ale nakonec to vidim stejne na IVF, je to nejvetsi uspesnost.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru