KET na srpen 2012

lucido
25. črc 2012

Je tu někdo kdo plánuje kryoembryotransfer v srpnu?

dashi
30. črc 2012

@pawlla ah, tak už v tom mám jasno 😉

@lucido no já čekám na MS ta by měla dorazit příští týden, pak taky začnu dlabat estrfem 😉 kontrolu mám taky 12-14DC 🙂
Stále mám dilema jestli 1 nebo 2 😒

lucido
autor
30. črc 2012

@dashi Tak to budu o pár dní dříve, pak poreferuji. Dilema mám také, ale dám asi nakonec 2. 🙂

dashi
30. črc 2012

@lucido ja asi taky 2 🙂 pokud teda obě zvládnou rozmražení 😉 A jestli se zadaří, budeš na neschopence, nebo budeš chodit do práce? V tom mám taky dilema, jelikož dělám administrativu tak práci nemá zas až tak náročnou 😎

lucido
autor
30. črc 2012

Ahoj, přesně tak zda to embrya po rozmražení přežijí. Tentokrát budu na neschopence, nehci nic podcenit. Víš, po 1. IVF jsme normálně chodila do práce po odběru i po ET, bylo mi fakt blbě, dost jsem trpěla díky hyperstimulačnímu syndromu, byla jsem hloupá, měla jsem doma zůstat a psychicky jsem také nebyla ok. Sice nyní je to lehčí u KETu, ale neschopenku si vezmu. Budu více v pohodě, myslím, že je to důlěžité. V práci mám hodně stresu, sice také kancelář, ale stres tomu neprospívá... kdyby se to ujalo tak také, nechci už nic podcenit.

lucido
autor
30. črc 2012

@dashi Odpověděla jsem Ti nějak centrálne 🙂 výše... Už z toho horka blbnu.

dashi
30. črc 2012

@lucido no jasně 😉 já uvidím, jestli mi bude blbě, nebo co doporučí Dr. 😉 Už aby to bylo viď, budu na tebe moc myslet a doufám, že budeš podávat info 🙂

lucido
autor
30. črc 2012

@dashi Určitě podám info co a jak. Doufám hlavně, že bude sliznice ok, že embrya přežijí a už se na ně těším 🙂. Také na Tebe budu myslet, aby Ti to vyšlo. 🙂

mishi
31. črc 2012

dobry vecer, hledam par info o KET, na ktere chceme jit v zari. mam uz holcicku z IVF (hned prvni pokus vysel-ICSI, 5denni kultivace), a v CAR 1 jedine embryo. pristi tyden mam konzulatci s primarem. jaky den cyklu se zavadi emryo do delohy (pokud tedy prezije rozmrazovani a bude se dal vyvijet)??? mam kratsi cykly cca 24dni, ovulaci tak 15DC. vim, ze se sleduje sliznice, bere se progesteron,....predpokladam, ze to bude par dni po ovulaci????

velmi dekuji za odpovedi!!!!

a drzim vam palce, at jste brzy tehotne!!!

lucido
autor
31. črc 2012

@mishi Hezky vecer, vitej. Chystam se nyni v srpnu na svuj prvni ket, jsem nyni 3DC, jsem objednana na ultrazvuk na 13DC. Cyklus mam delsi. Brala jsem od minuleho 16DC Duphaston po dobu 10ti dni. Pak s prvnim dnem menstruace Estroden. Ket bude dle stavu sluznice, obvykle 16 DC, ale kazda to mame jinak. Kdyz budes mit cyklus pravidelny a ovulaci ok, pak nicemu nebrani ket v prirozenem cyklu. Resime zde, zda dat 1 nebo 2 embrya..., kdyz preziji rozmrazeni. Mam 9 mrazacku, mela jsem prodlouzenou kultivaci i z pulky ISCI.

mishi
2. srp 2012

@lucido aha. diky za tve info. takze jestli to chapu spravne, KET se dela nekdy asi jen kreatce po ovulaci. ja mam pravidelne cykly a myslim, ze urcite ovuluju (delozni hlen, bolestivpravo ci vlevo). prave pristi tyden se mam stavit u sveho soukr gyn (zaroven je tedy i primar CAR), aby zkontroloval tu ovulaci a domluvime zbytek.
desne se tesim🙂)) a verim, ze ty taky, urcite nas informuj, moc me to zajima. tak jeste 13dni a jdes na to🙂))
drzim ti moc palce, ty to potrebujes vis, kdyz cekas vytouzene na sve prvni miminko. jestli muzu poradit, zkus se hodit do pohody, ber to jako prijemnou vec, ze bude hokus pokus v laborce, ze budes relaxovat a zbytecne se neupinat na vysledek. myslim, ze proto jsem otehotnela hned, ze jsem byla uplne v klidu a tesila se, co se bude dit, me to vylozene bavilo....byla jsem totiz i soucasti klinicke studie pro dansko (vysledky otehotneni menopur/puregon), tak se mnou delali vic veci a vice casto. treba nataceni dvd, jak se chova ma deloha a jak rostou folikuly, no proste sranda....kdyz neni zjistena pricina, ze to "NEJDE", tak je to urcite o 80% vliv psychiky. ale je to tezky pro nekoho, ja si to umim predstavit...kdyz nekdo ceka na dite nekolik let a spousta penez, zamava to i se vztahy, prioritami v zivote, ....

tak tfuj tfuj, at jsi uz stastna se svym partnerem a embryo ci embrya se spravne zavrtaji hluboko do delohy!!!!!

lucido
autor
3. srp 2012

@mishi Ahoj, děkuji, že držíš paplečky. Všechny tady potřebujeme velký kus štěstí, aby to už každé z nás vyšlo.
S tím termínem KETu to možná bude později, každopádně poreferuji co a jak. Estrogen beru do příštího čtvrtka to bude 12DC, pak v pátek ultrazvuk a uvidíme. Jupí už aby to bylo, těším se ale zároveň mám sevřený žaludek ze stresu, musím se toho nějak zbavit. Hlavně aby ta zmražená dvojka přežila a měla se k světu 🙂.
Kampak chodíš do CARu zdali to není tajemství?
Přeji pěkný dena víkend.

dashi
3. srp 2012

ahoj holky, v práci blázinec konec a záčet měsíce, prostě katastrofa 😝 Může mi bejt špatně z toho prednisonu? Mám návaly na zvracení a pořád chodím čůrat, ještě že k večeru je to trochu lepší ☹ Jo a mám před mojí vytouženou MS, ale už mě 2 dny sakramensky bolí v podbřišku, v noci jsem si musela vzít 2 brufeny 😝
@lucido Bolí Tě taky podbřišek nebo to zvládáš v phodě?

lucido
autor
3. srp 2012

@dashi Ahoj, podbrisek me boli i po menstruaci, citliva prsa, to asi ten estrofen co beru. Po prednisonu mi take nebylo dobre, ale tezko rici, nevolnost jsem mela urcite z toho, ze jsem byla par tydnu tehotna. Neboj, bude to lepsi.

dashi
6. srp 2012

Ahoj holky, kde jste všechny? ☹ Tak mě krutě bolí podbřišek, že moje vytoužená MS je nejspíš na cestě 😉 Už aby dorazila a začlo se něco dít 😉 🙂 A pak zááááse to dloooouhý čekání 😝

lucido
autor
6. srp 2012

@dashi Neboj, však dorazí, šílený jak na tu menstruaci před ketem všechny čekáme což. Už se mi to blížím v pátek jdu na sono a dozvím se termín transferu.

dashi
7. srp 2012

@lucido to mi povídej 😉 už aby dorazila 🙂 Tak hlavně ať naroste sliznice a můžou ti zavést miminečka 🙂 Budu na tebe myslet 🙂 Tak to já budu od tebe asi tak 14 dní 😉

dashi
9. srp 2012

Ahoj kde jsteeeee všechny ☹ Tak 20. srpna hlasím kontrolní utz 🙂 před KETíkem, už se nemůžu dočkat 😉
Takže sbohem MS 😅 , užila jsem si tě dost, uvidíme se až za 9 měsíců 🙂 😉

lucido
autor
9. srp 2012

Holky to se válíte u moře nebo co?
Zítra jdu na kontrolní ultrazvuk a dozvim se snad konecně termín trasferu. Jsem pěkně nervózní.

kopretinalouka
9. srp 2012

@lucido
@dashi Hlásím se po delší době, u mě posun, už mám po transferu 🙂. Byla jsem na něm dneska, dostala jsem dvě čtyřdenní moruly, tak teď se jen modlím, ať to dobře dopadne.

lucido
autor
9. srp 2012

@kopretinalouka Ahoj, uz jsem si rikala co je s Tebou a Ty na nas vybafnes s prekvapkem. Jupi, to je parada, takze at se morulky drzi zuby nehty a hlavne tam kde maji, zadne putovani! Drzim palusky!

dashi
10. srp 2012

@kopretinalouka Jejda držím palce 🙂 ať se mimouška pěkně zavrtaj 😉 Hlavně odpočívat a žádný stres 🙂
Já jdu na utz 20.8., tak transfer asi 24. nebo 25.8. 😉 Nejhorší je to čekání 😕

@lucido budu na tebe myslet, hned napiš jak jsi dopadla 🙂

lucido
autor
10. srp 2012

Ahoj holky, dnesni UTZ nic moc, sliznice jeste potrebuje trochu dorust, takze v pondelu znovu. Do konce pristiho tydne bude transfer. Beru od dnesniho dne vyssi davku Estrofenu 1-1-1 plus Prednison 5mg denne.

kopretinalouka
10. srp 2012

@lucido Děkuji. A kolik jsi toho estrofemu brala doteď?
@dashi To čekání je šílené, jsem den po transferu a nejradši bych už testovala 🙂. Zatím jsem to brala v pohodě, ale teď navečer na mě padly depky, že to zase nevyšlo ☹. Tak snad to není nějaká předtucha.

mishi
10. srp 2012

@lucido mym gynekologem je mudr hulvert, jsem u nej v soukr ordinaci od 7/2009, takze jsem chodila i do Iscare, kde byl na jare 2010 (kdy jsem otehotnela) lekarem a minuly rok se tam stal primarem (drive drzel primariat mudr mrazek, u toho jsem absolvovala klinickou studii na menopur a mam z ni alzbetku🙂

mishi
10. srp 2012

@kopretinalouka drzim ti palce! to cekani znam. ja se taky chovala silene, kdyz jsem ode dne ocekavane MS testovala rano i vecer a cekala, zda bude // silit a zmeni se z ducha ve viditelnou carku.

lucido
autor
10. srp 2012

@kopretinalouka Do dnesniho jsem 13 dni brala Estrofen 1-0-1.
Depky nekam zamkni, na testovani zapomen, pickej az na datum co ti rekli v caru. Alespon se nebudes nervovat, vydrz.

lucido
autor
10. srp 2012

@mishi Brala jsi take Prednison nebo ho Iscare nedavaji? Predpokladam, ze mas reprodukcni imunologii v poradku.

kopretinalouka
11. srp 2012

@mishi Já u prvního dítěte taky testovala jak šílená 🙂, ale jak už tam jednou ty dvě jsou, tak je to přece jen o fous lepší, než když člověk trne, jestli tam vůbec něco bude. Ale taky to znám, ty stresy, jestli čárka sílí a hysteráky, když jsem usoudila, že nesílí a že je to určitě potrat 🙂.

@lucido Já mám špatnou imunitu a beru 2 prednisony denně.

lucido
autor
11. srp 2012

@kopretinalouka Jak dlouho ten Prednison budes brat?

mishi
11. srp 2012

@lucido mne zjistili na imunologii protilatky na spermie, brala jsem asi 2 mesice anopyrin a prednison a tloustla jsem 🙄 s temito leky jsme zkusili i treti IUI, ale samozrejme bez uspechu....jinak jsem laparku a hysteroskopii delohy mela bez nalezu. to byla zima. no a na jare v breznu jsem byla prijata do klinicke studie a musela jsem prestat brat veskere leky i vitaminy, ktere by studii ovlivnily. tedy IVF byl i bez leku z imunologie no a vyslo to hned napoprve!!! embryo uz telo prijalo bez problemu, takze to osobne vidim asi tak, ze spermie zabijim, ale embryo uz prijimam.)))

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru