KET na srpen 2012

lucido
25. črc 2012

Je tu někdo kdo plánuje kryoembryotransfer v srpnu?

kopretinalouka
25. črc 2012

@lucido Ahoj, my se na to chystáme zhruba za dva týdny. Od pondělka jím estrofem na růst sliznice a 6.8. jdu na kontrolní ultrazvuk.
Je to už náš poslední ket, máme vyplácané všechny pojišťovnou hrazené pokusy a poslední dvě embrya zmražené. Pokud přežijí rozmražení, tak to bude už můj celkově pátý transfer. Z úplně prvního mám syna, pak třikrát nic, no a teď se chystáme na ten poslední. Upřímně řečeno jsem ale skeptik a v úspěch po tom všem už nevěřím. ☹

lucido
autor
25. črc 2012

@kopretinalouka Ahoj, ja nyni dobiram dnes duphaston, pak mens. snad brzy a zacnu papat estrofen. Takze v pulce srpna me ceka KET. Mam za sebou 1.IVF v dubnu, v kvetnu mimodelozni a jeden vejcovod fuc. Tak mam alespon nejake mrazacky, dost se bojim, aby zase nebyl nejaky problem. Porad si lamu hlavu, zda dat 1 nebo 2. Dite zadne bohuzel nemam.

kopretinalouka
25. črc 2012

@lucido No vidíš, na mimoděložní jsem zapomněla, to jsem taky kdysi měla, ale přirozeně. To bylo vlastně poprvé a naposledy, kdy jse otěhotněla bez doktorů, taky mě stálo vejcovod. A tys to mimoděložní měla po tom IVF?

A kolik máte zmražených embryí? Jestli jedno, nebo dvě, to neporadím, ale taky jsem to řešila při druhém pokusu po synovi. Ten se povedl hned a z jednoho embrya, tak jsem nad tím pak taky dumala, že když se povedl syn hned, tak i druhé dítě bude hned (haha, až čas ukázal, jak jsem byla naivně optimistická) a že co když to budou dvojčata. No a vidíš to, nechytlo se ani jedno embryo. A v dalším transferu mi zase dali dvě a zase ani jedno. A pak zase dvě a zase ani jedno. 😒 Teď jsem spíše ve stádiu, že se modlím, ať obě dvě to rozmražení přežijí a dají mi je obě dvě, ať je šance o něco vyšší, když už je to náš poslední pokus.

lucido
autor
26. črc 2012

Ahoj, my máme zapraženo 9 embryí, jinak mimoděložní jsem měla právě po 1. IVF. Nejdříve jsem myslela, že se to neujalo, těhotenský test sněhubílý no a pak měsíčky, při kontrolním testu už jen tak najednou překvípko a čárka každý den sílila a sílila, nakonec to dopadlo tak nešťastně.
Myslela jsem si, že celá záležitost s umělým oplodněním bude jednodušší, ale ono to vlastně je pořádný záběr pro tělo a hlavně na psychiku. Pořád čekáš, nic není jisté.
Budu Ti moc držet palečky, aby tvůj KET vyšel dobře a měla jsi další mimi. Také si to moc přeji, ale zároveň se bojím,a by se zase něco nepřihodilo, mohu jen doufat. Máme zamraženo po 2 a pak i něco po třech, tak uvidíme co po rozmražení.

dashi
26. črc 2012

Ahoj holky, já měla stihnout Ket ještě teď v červenci a to mi narostla ukázková sliznice bez prášku, jen jsem pila kontryhel, ale jdu až v srpnu. Čekám až dorazí MS, zatím beru prednison a pak nasazen estrofem na sliznici 😉 Máme poslední 2 nanučky, ale mám dilema 1 nebo 2 😖 ? Jak jste na tom vy?

dashi
26. črc 2012

@lucido mám taky dilema jestli 1 nebo 2 😒 . Nejspíš půjdu jen do 1, co se má stát to se tane 😉

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi Ahoj, já čekám taky na mens. jako na smilování boží. Z imunologie mám nevalné výsledky, doporučili mi brát Prednison, ale doktor v CARu mi ho nedal, mají i s mým gynekologem názor, že na reprtodukční imunologii vždycky něco najdou. No tak nevím. Včera jsem dobrala Duphaston a čekám na 1. den mens. abych začala ďobat ten Estrofen také kvůli sliznici. Chic to nějak uspíšit, snad nedělám špatně tak brzy po operaci. No uvidíme.
Když máte poslední 2, tak co budeš dělat, když po rozmražení budou obě ok? To necháš zavést jen jedno?

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi Váš, říkala jsme si, že to necháme osudu podle toho jak to dopadne po rozmražení. četls jsme na netu různé názory lékařů, někde doporučují striktně zavést při KETu jen 1, že je větší šance. Ale říkám si, že se 2 mi mohla být větší šance. No ale co když pak se chytí obě 🙂. No tak bych měla dvě, z jedné vody načisto 🙂.

lucido
autor
26. črc 2012

@kopretinalouka Ahoj, napsala jsem Ti odpověď jako vložit příspěvěk a právě si všimla, že mám dávat jako odpověz, jsem to ale tatar.

dashi
26. črc 2012

@lucido jo to asi vždy najdou, ale když jsem potřebovala u Dr. v CAR zprávu co jsem všechno podstoupila, 😅 nechápu přístup od Dr, že mi beztak nasadí prednison a nic víc (já byla v Podolí). Tak proč mi ho sakra nenasadili už pri IVF a KEt.
S nanučkama fakt nevím, budu doufat že to s 1 vyjde.Mě by dvojčata nevadila 😉 , ale.... No nevím, nevím už jsou zamražený 2 roky a budu vůbec doufat, že budou ok. A pokud nevyjde Ket tak 2. IVF 😝 a to se mi fakt nechce 😒

lucido
autor
26. črc 2012

Já byla na imonologii v Podolí nyní v červnu, výsledky čekání měsíc klasika. Ale do CAru chodím jinam. No a jak můj gynekolog tak v CARu mi žádný Prednison nenapsali, tak uvidím co se stane. Na imunologii mi napsal doporučení můj gynekolog - na mojí žádost, v CARu mi to nenapsali (nežádala jsem) a rpvnou jmse zkusili 1. IVF. Říkám si, zda to mimoděložní neblo díky mé imunitě nebo zda jsme se trefila do té 2 % statistiky po IVF, zkrátka já musím mít všechno. Stejně budeme do KETu ten Prednison brát. No 2. IVF se mi také nechce.

kopretinalouka
26. črc 2012

@dashi
@lucido Holky, vy jste na tom dobře, že máte ještě možnost dalších dvou IVF na pojišťovnu, to bych se s tím asi neštvala a nechala si zavést dvě 🙂. A 9 zamražených, tak to je nádhera, to by bylo, aby v tom ani jedno miminko nebylo.
Jinak já mám taky imunitu na houby, ale prednison jsem dostala a jím ho už něco přes měsíc. A s tou imunitou jsou na to dva názory, jedni doktoři si myslí, že to může mít vliv, druzí zase, že to je přeceňované, tak těžko říct, kde je pravda.
Každopádně před svým prvním úspěšným pokusem jsem měla imunitu vzornou a povedlo se to hned. A teď mám imunitu naprd a nepovedlo se to třikrát a až pak se přišlo na to, že se mi v těhotenství s tou imunitou něco stalo a snaží se to doktoři přeléčit.

A to Podolí je vtipné v tom, že všem při problémech s imunitou napíšou sex s kondomem, to jsem zase někde četla, že to je léčba jak z 80. let minulého století, tak si to vemte, každý tvrdí něco jiného.

@dashi A proč jste nešli na ten ket v červenci, když sliznice byla?

dashi
26. črc 2012

@kopretinalouka no protože si to posichrujem tím prednisonem a esrofem 😉
Jenže je nejhorší to, že co si člověk neoblítá a nevyčte tak nemá, že by tě jako Mudři poslali na nějaký vyšetření samy od sebe to neeee ☹ Já si oblítala genetiku, cvičila mojžíšku, imunologii, podstoupila laparku a k tomu piju různý bylinky co by pomohly a nic 😢 Nikde nic nenašli jen na tom imunu mírně zvýšené hodnoty.
Hoooolky spren to jistí, budem určitě těhule 🙂 🙂 🙂

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi No musíme se snažit a fakt to psychicky brát tak že těhule budeme.

dashi
26. črc 2012

@lucido jasánek 🙂 srpen je náš 🙂 😉

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi Mohu se zeptat kam chodíš do CARu?

dashi
26. črc 2012

@lucido v Českých Budějovicích a Ty?

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi Já v Praze v Pronatalu.

dashi
26. črc 2012

Takže jsi z Prahy? Tak v Praze je zase výběr CAR, ne? V Budějkách bylo dost dlouho jen jedno 😉 Ale já už jsem si na DR. zvykla a sestřičky jsou taky fajn. Ale jilkož jsme se přestěhovali, tak bych to měla blíž do Jihlavy, ale opravdu se mi už do dalšího IVF nechce při představě co mě čeká 😉
Jestli jsem dobře postřehla tak jsi zatím bezdětná a po neúspěsném 1. IVF? A kolik ti je, jestli to není tajný?

kopretinalouka
26. črc 2012

@dashi Já jsem úplně ten samý případ, milión vyšetření, taky genetika, hematologie, dvakrát imunita, laparka, dvakrát hysteroskopie, průchodnost vejcovodu, mojžíška a taky nic. Ale zase jedno dítě už mám, tak je to něco jiného než být bezdětná a teď ty nervy do toho. I když i tak je mi to líto, hlavně kvůli syna, chtěla bych, ať má sourozence a ten pořád nikde 🙄.
Bylinky jsem nezkoušela, v tomhle jsem skeptik 🙂. Ale na druhou stranu před synem jsem zkoušela kineziologii a taky astrologii, no prostě když to nejde, tak se člověk upíná na kdeco.

kopretinalouka
26. črc 2012

@dashi Teď jsem si přečetla tvůj deníček a obdivuju tě, že jsi vydržela celý rok 2011 bez zkoušení 🙂. Já bych to asi rok nedala, už mi taky z toho hrabe a nemyslím na nic jiného než na to, kdy už konečně budu těhotná 😀.
A mi bude letos 29.

dashi
26. črc 2012

@kopretinalouka no já se právě musela od toho odpoutat, jelikož se nám taky protáhla rekonstrukce baráčku a museli jsme bydlet s tchýni v 1+2 a to člověku pohodu nepřidá ☹ . Ke všemu člověk neměl žádný soukromý a upřímě tchýně o mě nemusí vědět všechno 😝 a beztak by dnešní medicínu nepochopila, jelikož je trošku víc hloupoučká. Tím si nechci hrát na nějaký macho, ale už jsem tak trochu otřískaná životem a moc lidem nedůvěřuju. 🤐 A srážka z blbcem je to nejhorší 😅
Tak to máš ještě času 🙂 na svůj věk, akorát ty sumy což, když si to člověk musí platit sám ☹

kopretinalouka
26. črc 2012

@dashi No to je to, věk je jedna věc, ale mi nešlo otěhotnět ani ve 23, což by měl být ideální věk pro otěhotnění 🙂, tak co pak teď v těch 29 😒, ale hlavní jsou ty peníze, na samoplátecký pokus v životě nenašetříme a upřímně už se mi do toho ani nechce. Jsem z toho všeho strašně unavená, roky lítání po doktorech, věčné nervy, všechny peníze se vrážely do umělých oplodnění...Už se těším, až si konečně někdy taky zajedeme někam k moři 🙂.

dashi
26. črc 2012

@kopretinalouka hm, hm vím o čem mluvíš, já začala s bývalým partnerem asi taky kolem 24, tudíž 5 let s přestávkama lítání po doktorech, cpaní se hormonama, pak několikrát IUI 😝 . No a pak jsem se s ním v 29 rozešla a měla vymalováno, asi takhle chlapa mít nebudu a děti s tým se můžu rozloučit. No a vidiš mám novýho partnera, kterej už má splníno (2 dospívající děti), ale ví moc dobře, že dítko chci a on vlastně taky, tak to vše podstupuje se mnou 😉
Říká se, že zdraví si za peníze nekoupíš, ale když nejsou tak....

pawlla
26. črc 2012

Ahojky me ceka ted v srpnu KET po neuspesnem prvnim IVF kdy jsem v 7tt mela spontalni potrat, mame 3 mrazacky. Chtela jsem se zeptat co vse se uziva za leky pred KET dr mi rikal ze jen minimalne leku tak nevim co si mam pod tim prdstavit

kopretinalouka
26. črc 2012

@pawlla Ahoj, já beru estrofem na růst sliznice, prednison na potlačení imunity a fraxiparine na ředění krve.

pawlla
26. črc 2012

@kopretinalouka jj diky prednison a estroferm jsem brala i pri stimulce na ivf tak jsem zvedava co mimdr zitra vsechno da

kopretinalouka
26. črc 2012

@pawlla A ty chodíš někde do Ostravy?

lucido
autor
26. črc 2012

@dashi Ahoj, máš pravdu, v Preze je Carů hodně, je z čeho vybírat, ale já se nějak hned rozhodla pro Pronatal, že se orientují i na složitější případy což doufám nejsem a nebudu. Je mi 38, takže už biologické hodiny řvou na poplach.

lucido
autor
26. črc 2012

@kopretinalouka Ježíš, to je krásný věk 29 let, to se neboj, zadaří se, jen musíš být trpělivá.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru