KET v květnu-červnu 2014, chystáte se?

musilka
3. bře 2014

Chystáte se někdo na KET ? My po nevydařeném 3.IVF teď v únoru plánujeme transfer mrazáčků na tohle období. Spíše tedy ten červen - dáme trochu relaxu na dovče a po ní hned na KET 🙂 Mám za sebou nyní v posledním roce a půl 4 nevydařené transfery tak doufám, že ten pátý bude ten úspěšný 🙂

jankajarni
4. bře 2014

Ahoj, tak to jsme na tom hodne podobne, ja ctyri transfery behem 10 mesicu (3 stimulace). Moc ale KETu neverim...Mame zamrazeno pomalym mrazenim a ne vitrifikaci a to je asi mensi sance:(

musilka
autor
4. bře 2014

@jankajarni tak to bych úplně neřekla bo jeden takový pomalý mrazáček mi už běhá 4 roky doma 🙂 Kdy se chystáš ? Nějaký odpočinek bude ? dovolená, lázně .. ? 🙂

ivka_25
4. bře 2014

Ahoj holky, přidávám se k Vám. My jsme též po třech nevydařených pokusech. 2 IVF a 1 KET. Bohužel vše neúspěšné. Jsem v prac. neschopnosti, protože v práci mě chtějí propustit, tak se tímto "chráním". Na KET se chystáme právě někdy v tom květnu nebo červnu. Dost silně zvažuji i ty lázně a zítra jedu do Brna na konzultaci, co a jak, tak zítra budu chytřejší 🙂 Vy máte nějkou zkušenost s lázněmi při neúspěšném IVF? Jinak my se o mimi snažíme od loňského března a vzhledem k partnerově azoospermii, od začátku máme IVF s darovanými spermiemi. A jaké máte problémy vy, že musíte na umělko?

musilka
autor
4. bře 2014

@ivka_25 v lázních jsem nebyla... Někomu to pomůže ale v našem případě asi ne... Já mám PCO, nenarůstá mi sliznice. Teď jsme byly na 3. IVF. Máme 5 mrazáčku v prvojádrech. U manžela též azoospermie ale bohudík na ICSI to stačilo. Taky víme od začátku že to nepůjde jinak než IVF. My jsme začali snažení před sedmi lety. Mám z prvního IVF z druhého KETu dceru za týden čtyřletou. A teď už právě ten rok a půl se pokoušíme o druhátko. Věřím že v červnu to vyjde. Dcera se nám podařila také v červnu po dovolené do odpočatého pupíku. Tak jsme si teď po tom neúspěšném ETu byli hned zařídit dovču hezky si odpočineme a v červnu hned na věc. Jinak já chodím do práce vracela jsem se předloni v prosinci z mateřské. Jsem zdravotní sestra.

jankajarni
5. bře 2014

O lázních jsem taky uvažovala, ale vubec nevim ,jestli by mi je napsali, protože já jsem ok, problém je u manžela. Ale ymslím, že bych si je po těch všech bolestech a nervech zasloužila🙂
Ivko, a kam chodíš v Brně? Uvažujeme o zmene CARu z Prahy do Brna...A řekli Ti, proč když jsi v pořádku a máš dárcovské, tak to nejde?
Musilko, to jsi mě aspon trochu povzbudila, ze KET neni marny. Jakou metodou jste meli mrazeno, nevis?

musilka
autor
5. bře 2014

@jankajarni před šesti lety kldy jsem na 1. IVF byla ještě v pronatalu vitrifikaci nedělali takže taky klasicky zamrazeno 😉

ivka_25
5. bře 2014

@musilka No tak to je krásné, že už máte dcerku. Alespoň víš, že to "jde". Já jsem naprosto zdravá a stejně se nedaří, tak nevím no. Dneska jsem byla na konzultaci a tam jsem se dozvěděla, že KET má pro nás vyšší pravděpodobnost úspěchu. Je to prý nějaká nová studie, která teda ještě není potvrzená. Ale v Americe údajně nezavádějí čerstvá embrya z důvodu, že sliznice je oslabená. Obzvláště, když se někomuu "urodí" hodně vajíček. To je právě náš případ. Odebrali mi 23 vajíček. Tentokrát jsem to zvládla bez hyperstimuláku, takže to bylo fajne 🙂 Tak uvidíme co bude dál. KETík nás čeká asi také v červnu, pokud vše bude v pořádku. Máme právě také ještě 2 mrazáčky (blastocysty) a pak ještě 8 vajíček. To by bylo, aby nebylo. Už se to přeci musí podařit. A vám budu také moc držet palečky, aby se vám rodina ještě více rozrostla 🙂

ivka_25
5. bře 2014

@jankajarni Já chodím v Brně Klinika Unica. Jsou tam všichni strašně moc příjemní. Z tohoto hlediska jsou tam super. Ze začátku mi to až lezlo na nervy, jak se na mě každý smál a pořád chodil, jak se máte apod. Ale teď už to beru úplně jinak. Opravdu jsou tam skvělí! Jinak na ty lázně jsem se dnes také ptala, a doktor mi řekl, že to nevyvrací, ale ani nedoporučuje. Je to prý o tom vypnout a jet kamkoliv. Třeba k moři. Ale je to samozřejmě věc názoru. Já opravdu než bych zaplatila x tisíc za lázně, tak si radši zaletím do Řecka nebo někam do tepla 🙂 Bohužel jsem v pracovní neschopnosti, takže zahraničí u mě bohužel nehrozí. Takže to jistí nějaká chatička v Čechách, kde člověk úplně vypne 🙂 A proč se to nepovedlo nám zatím bohužel nikdo nedokázal říct. Příroda si to asi bohužel přeje jinak. Jak říká můj partner, tohle vše je znásilňování přírody. Ale moc věříme, že teď už se nám to povede 🙂 A tobě také držím palečky a Unicu můžu jen doporučit. I když u nás zatím bez výsledku, ale to se zlomí 🙂

jilu04
5. bře 2014

Ahojky holky, ráda bych se k vám přidala. Mě sice čeká KET už teď v březnu, ale snad to neva. Já mám za sebou teda zatím jen jedno IVF. ET nám nevyšel, tak to jdeme zkoušet dál.

jankajarni
6. bře 2014

@musilka Kéž by nám to taky klaplo.. A kolik a jaké kvality jste meli tenkrát a ted mrazeno?

jankajarni
6. bře 2014

@ivka_25 My jsme uvazovali o Heliosu, ale uvidíme...Já jsem na neschopence, tak moře asi pro mě nebude možný...mě ty lázně přijdou fajn i co jsem četla od holek a taky jsou tam lidi s podobnymi problemy. mam pocit, ze kdo tohle neproziva, nepochopi....

ivka_25
6. bře 2014

@jilu04 Ahojky, tak budeme hodně držet palečky, aby to vyšlo 🙂

ivka_25
6. bře 2014

@jankajarni To máš naprostou pravdu, že kdo toto neprožívá, nedokáže to pochopit. I já jsem na neschopence, takže pro mě moře také padá... Škoda :/ A o jakých lázních uvažuješ? Případně jaký termín?

jankajarni
7. bře 2014

@ivka_25 Zatím nevím konkrétní, termín bych ráda před KETem, cca květen/červen... Jinak vubec nevim, do kdy mi nechaji neschopenku, ale nejak se vubec ted po tom vsem do prace necitim...jak to mas s neschopenkou ty, bez problemu?

ivka_25
7. bře 2014

No do teď to bylo bez problémů, ale na ten KET máme jít právě také asi v červnu a na kontrolu jdu příští týden ve středu, tak uvidím, jestli mě nechá 🙂 Já v to doufám, protože jinak jsem namydlená... A nenudíš se doma? Já jsem občas měla takové stavy úzkosti (převážně, když bylo hnusně), ale teď už je to dobré. Pořád doma něco uklízím a předělávám, abych se nenudila. Teď jsme se ještě rozhodli, že budeme stavět domek, tak si plánuju a tak, takže to utíká rychleji... Do práce mě snad nepustí, protože by mě hned vyhodili, takže radši budu doma pořád něco předělávat :D :D :D

jilu04
8. bře 2014

@ivka_25 Moc děkuji, už jen čekám až dostanu mrchu po vyvolávačce a pak hurá do toho.

stazina1
9. bře 2014

Ahoj holky,tak to vyzerá,že sa pridám k vám na KET,mali sme teraz v únoru ET ale je to zrejme biochemické tehotenství,takže máme mrazáčka,taak dúfam,že aspon ten bude bojovat do zdarného konca. 🙂

jankajarni
10. bře 2014

@ivka_25 Já jdu na kontrolu až za týden ode dneška , tak dej vedet, jak to probehlo. Doma se vubec nenudim, ale ty nalady, to mam taky. Nejhorsi je, kdyz prijdou myslenky, že třeba nikdy mit mimi nebudem, to je hrozna predstava:(

jankajarni
10. bře 2014

@musilka Tak to zni dobre. A kolik jste tenkrat meli mrazacku, v jake fazi zamrazene a jake kvality? My mame blastocysty.

ivka_25
13. bře 2014

@jankajarni Tak po kontrole dobré, stále jsem na neschopence :D Nesmíš myslet na to, že bys nikdy neměla mít mimi. Je i spoustu jiných možností 🙂 Třeba adopce. Já vím, že je teď těžké o tomhle mluvit, ale bohužel je potřeba počítat s každou variantou. Já už mám doma knížku o adopci, ale také jsem ji ještě neotevřela. Ale uvidíš, že to nebude ani potřeba 🙂 Na druhou stranu, když se člověk začne zaobírat i jinou variantou, může to i pomoct 🙂 Takže hlavu vzhůru a hlavně pozitivitu 🙂 A to úplně všeho :D

78marcela
18. bře 2014

Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala. Dnes jsem se objednala na konzultaci ke ketu. Jdu na ní 10.4. Nevíte co pak bude následovat a kdy bych asi mohla počítat s ketem? Byla jsem už před čtyřmi lety na dvou ketech, ale bylo to všechno za sebou v umělých cyklech po ET. Teď nevím co mě čeká po tak dlouhé době. Menses nemivam skoro vůbec, asi tak jednou za tři roky. Budu vděčná za rady.

sissi9
19. bře 2014

Ahoj, jse m tady nová, mám před 1.IVF, ale nejdřív jdu na OPU a až v dalším cyklu na transfer. Mohl by mi tu někdo říct, kdy zhruba dostanu MS po OPU (bez transféru)? Děkuju moc.

musilka
autor
19. bře 2014

sissi no podle toho kdy si ďobneš pregnyl - vyvoláš ovulaci to bývá 36 hodin před OPU takže pak asi podle normálního cyklu.... ale vím sama z prvního IVF který byl bez transferu že pak asi za 9-10 dní přišla MS 😉

@78marcela já to dělám tak že si píchnu agolutin na vyvolání MS a pak se chodí na ultrazvuky kvůli kontrole sliznice. Já beru 3xdenně 2mg estrofemu od 1. DC kvůli tomu že prvě přirozeně nemenstruuju a neroste sliznice.... Taky se chystám na KET ale až červen 😉

78marcela
20. bře 2014

@musilka Ahoj. Díky za odpověď. Takže mě to určitě taky tak čeká, takže ke Ketu by mohl dojít asi v květnu. Už se nějak nemuzu dočkat. Nějak cítím v kostech že to teď vyjde🙂

musilka
autor
7. dub 2014

Obnovuji po nějaké době 🙂 jak se máte? a nejsou tu nějaké nové duše co jdou v červnu na IVF či KET ?
Já se před dvěma týdny pustila do akce stravování... Dávám si 28 -mi denní detox podle A. Mačingové a hezky rychle mi to utíká 🙂 Co nevidět jsou velikonoce, pak dovolená a v červnu hurá do toho 🙂
Po velikonocích pojedeme do CUBE vyfasovat léky a dohodnout se. Nezkoušela jste některá embryo glue ? Já o něm tentokrát uvažuji....

78marcela
7. dub 2014

@musilka A co to má být? O tom jsem nikdy neslyšela...já jedu ted ve čtvrtek na konzultaci, doufám, že mám vše v pořádku a že mě hned začnou stimulovat na ketík v květnu.

musilka
autor
7. dub 2014

Ebryo glue je takové "lepidlo" tohle je výtažek z diskuze " ...embryo Glue je speciální transferové médium, kterému se mezi pacienty lidově říká „lepidlo na embrya“. Vlastností tohoto média je, že má skutečně biologicky přirozené lepivé vlastnosti a embryo je tak snáze přichyceno k děložní sliznici.
Standardní příplatek za použití „lepidla“ je 1.500,–."

úspěšnost to nezvyšuje ale 1500 už mi nepřijde jako takový mega položka když si sečtu všechny investice. Tak to možná zkusíme.

Taky si právě musím pro estrofemy a decapeptyly kvůli stimulce na KET tak se na to glue ještě pořádně poptám. A taky chci třídenní embry místo blastocyst. Blastocysty jsem teď měla při posledních čtyřech KETech a ETech a při KETu třídeňáků před pěti lety se mi ujmula dcera tak k nim mám větší důvěru...

78marcela
7. dub 2014

@musilka Aha, tak o tom lepidle jsem nikdy neslyšela. Je fakt, že to není taková položka, když se vše vezme kolem a kolem, ale zase, když to nezv\yšuje úspěšnost? Tak to nevím, pokud by to k něčemu bylo, tak by to tu úspěšnost, zvyšovalo, ne?

musilka
autor
7. dub 2014

no ono se to používá někdy práve v případech kdy není dostatečně vysoká sliznice a s tím já mám problém že mi nedoroste.... Ale Sof se tehdy zahnízdila i na těch 7-mi milimetrech..... já se výš prostě nedostanu.... tak proto.

78marcela
7. dub 2014

@musilka Aha..tak to jo. Tak uvidíš, posbírej informace a třeba ti to pomůže. se sliznicí tedy jsem myslím nikdy problém neměla.