KET v květnu-červnu 2014, chystáte se?

musilka
3. bře 2014

Chystáte se někdo na KET ? My po nevydařeném 3.IVF teď v únoru plánujeme transfer mrazáčků na tohle období. Spíše tedy ten červen - dáme trochu relaxu na dovče a po ní hned na KET 🙂 Mám za sebou nyní v posledním roce a půl 4 nevydařené transfery tak doufám, že ten pátý bude ten úspěšný 🙂

78marcela
18. čer 2014

@krasnydenvsem to je blbé...ale kamarádka mi říkala, že to na začátku taky měla, v noci, strašné křeče, že jí bylo hrozně zle, bylo to opravdu na začátku, ještě myslím ani nevěeděla, že je těhu (ona otěhotněla normálně, tak se tak nesledovala jako my) a bylo to v pohodě, za tři týdny má termín...takže ještě neplaš, bud v klidu, kdyby to špinění sílilo, tak jed na pohotovost, nebo třeba i hned, oni ti dají v nemocnici něco, co pomůže na udržení.

vanule
18. čer 2014

@krasnydenvsem přesně jak píše Marcela, nemusí to nic znamenat. Při prvním těhu mě na začátku z ničeho nic vzbudila hrozná bolest, opakovala se to několikrát a vždy v noci, musela jsem vstát a posedět,naštěstí to nic neznamenalo. Ale kdyby přece jenom špinění nepřestávalo vyhledala bych doktora, za to nic nedáš... Držím pěsti 😉

vanule
18. čer 2014

dnes jsem volala do CARu kdy mám přijet na krev, tak mě sestřička objednala na pátek ráno, jsem zvědavá jak dlouho budou trvat výsledky....a hlavně, že na nic nepříjdou

78marcela
18. čer 2014

@vanule držím pěsti...já sama nevím, co si víc přeju, aby při hysterce na nic nepřišli, nebo aby přišli...říkám si, že když na něco přijdou, tak to bude třeba ta příčina proč se nedaří a že bude dobře.

vanule
18. čer 2014

@78marcela máš pravdu, my byli zrovna ten případ, že se nepřišlo na nic ani u jednoho a proto nebylo co léčit! a doma jsem stejně neotěhotněla 😒 Když jsem byla před měsíce v CARu po těch dvou letech, tak mi doktor řekl, že i tady medicína stále jde dopředu a za ty 2roky jsou zase nové metody, lepší důkladnější vyšetření...

michaela28
19. čer 2014

Holky, tak já nemám moc dobré zprávy z krve. Testy mi sice sílí, ale hcg mám zatím jen 44, dr. říkal, že i u menší hodnoty se to celé pak vyvíjelo pěkně, ale nevím nevím. V pondělí mě čeká další odběr krve. To je tak dlouhá doba, že to snad nevydržím. Hrozí mi i mimoděložní, ach joooo ☹ .

vanule
20. čer 2014

@michaela28 na pondělí držím palce, aby z toho bylo vytoužené těhulení 😉
Já dnes byla na krev, odebrali mi 5 zkumavek (u mě najít žílu je "nadsestřičkovský" úkol, ale na druhý pokus přece jen se našla)- dle doktora, když už tak na všechno a důkladně, příští pátek znovu na krev (na hormonální pofil po MS) to nějak uteče a pak se uvidí jak to půjde dál...

krasnydenvsem
21. čer 2014

@michaela28 ahoj snad bude vše v pořádku já sem už zašpinila tak sem valila ke svému gynekologovi no na UNICU mam jít ted v uteri tak holky vím už je tam jedno a už má srdíčko asi práskla nějaká cévka snad to bude už dobré

vanule
24. čer 2014

@michaela28 tak jak jsi dopadla ?

michaela28
25. čer 2014

@vanule no, tak jsem jsem předpokládala hcg trošku kleslo, takže to nedopadlo ☹ . Zítra ještě kontrolní odběr a pak vysazení léků a čekání na ms.

vanule
26. čer 2014

@michaela28 jeje tak to je mi líto ☹

vanule
27. čer 2014

@78marcela ahoj Marcel, tak jsem si dnes byla na výsledky krve, naštěstí žádné trombofilní mutace nebyly zjištěny, ale mám mírně zvyšenou hodnotu štítné žlázy (sice dle dr. nic přehnaného, ale přece) a taky mi řekl,že by chtěl udělat znovu hysteroskopii (takže to vypadá, že budeme mít podobný termín)

78marcela
27. čer 2014

@vanule no prima, tak jsem docela ráda, že v tom nebudu sama, už máš termín, kdy jdeš? Já si ho možná o týden posunu, ještě nevím určitě, ale jak jsem tak počítala, tak by mi to vycházel KET přesně na začátek příměstského tábora, který pořádáme a to bych teda neměla klid na ležení ani náhodou...takže bud pár dnů před nebo po. Ještě nevím. Navíc jsme ted na dovolené a začala jsem špinit, první den silnější, myslela jsem, že mám ms a nadávala jsem, že tři roky nic a ted to přijde bez jakékoliv stimulky zrovna na dovolené...ale je to slabé, víceméně špinění... tak nevím, jestli se termín i tím neposune.

vanule
28. čer 2014

@78marcela řekl mi ať příjdu příští měsíc po MS, nato jsem řekla, že to může být za hodně dlouhý měsíc, když jí mám nepravidelnou, tak mi konečně předepsal Utogestan - beru ho do 13.7. pak by měla přijít MS, takže to vidím někdy na konci července....
snad i přes špinění (vážně so to umí vybrat :-/) užívej dovolené 😉

78marcela
30. čer 2014

@vanule tak už jsem zpět, bylo to fajn, snad nám vyjde ještě jedna během prázdnin🙂)

78marcela
10. črc 2014

@vanule ahoj, jak se daří ? Já dnes byla na té hysteroskopii, šlo to docela dobře. Měla jsem tam jeden polyp, odstranili ho, jinak vše v pořádku. Tak doufám že to pomůže ke zdárnému výsledku. A co ty ?

vanule
10. črc 2014

@78marcela ahoj, tak ty to už máš za sebou, to je moc dobře, že je vše v pořádku, tak teď to vysněné těhulení, moc ti přeju, aby brzo vyšlo....
já zatím jsem ve fázi Utrogestanu pak čekání na MS, poté se mám objednat a tam mi řeknou co bude následovat dále...takže zatím jen čekání

78marcela
11. črc 2014

@vanule určitě se brzy dočkáme. Já si dam teď dva týdny pauzu a pak léky abych dostala ms, po ní stimulace na KET a koncem Srpna KET. Snad po hysteroskopii úspěšný. Tak uvidíme, snad se brzy dočkáme. A ty beres utrogestan i teď před ms? Já až těsně před KET a hlavně po něm.

vanule
11. črc 2014

@78marcela no já mám Utroš hlavně proto, abych MS vůbec dostala, měla jsem to tak vždy..ale při IVF po transféru jsem ho zase brala pro udržení - takže zřejmě všemožný lék 🙂
Momentálně mám takový pocit, že se asi nedočkám KETu nikdy...
než půjdu do CARu (po MS) doktor chce, abych měla vyjádření z interny, tam jsem objednána až 5.září, takže tam musím zajít mimo termín a hlavně co říct doktorce, která mi už jasně řekla, že je proti. Takže když mi dá negativní vyjádření (s čímž počítám) tak co se mnou?? ☹
dle všeho její razítko (interny) bude bráno jako nejvíc a teď mi sama sestrička řekla, že přece mi žádný internista nepodepíše souhlas s tím mým tlakem, váhou, věkem ☹ je to prostě jak začarovaný kruh!!!

vanule
17. črc 2014

@78marcela Ahoj Marci, tak jak se daří???
jak to tak vypadá jsem úplně ze hry o KET venku ☹ 😢 byla jsem si na té interně a vůbec jsem nepochodila (což jsem čekala) ale, že to bude až takový masakr, ach joo ☹

78marcela
17. črc 2014

@vanule jak to co ti řekli?

musilka
autor
17. črc 2014

@vanule a víc neřekli ? že by tu byla možnost třeba při snížení hmotnosti tím možná i snížení tlaku tu šanci KETu mít ?

vanule
18. črc 2014

@78marcela
@musilka dokonce i tlak už není v hlavní roli (u dr. 135/90 což je u mě luxus mívám i 170/90, ale jen u doktorů) z interny než dá nějaké potvrzení mě poslala na krev, moč, včera jsem si byla pro výsledky a opravdu děs běs, vyšla mi špatná moč (přisuzuji to tomu Utrogestanu, že jsem do neděle zaváděla, takže dnes jsem byla na kontrolním odběru - ve středu bude výsledek) no a nejhorší na tom všem je, že mám zvýšené jaterní testy a to dost, takže mě poslala na sono jater, ledvin. Všude dlouhé čekací doby, jdu až někdy v půlce srpna a kdoví co najdou tam ☹ mám počítat s delší léčbou....takže jsem dostala do CARu hodnocení, že v této době je pro mě těhotenství hodně rizikové.
@musilka jak jsme si před časem psali o té Mačingové, na mě snad nic nefunguje. na poslední kontrole na interně jsem byla v lednu, navážila mi 110kg, ve středu po více jak půl roce 110kg, prostě váha mi nejde dolů ani za nic, to se hlídám, teď víc sportujeme, s malou jezdím na kole a stejně ani deko dolů ☹

78marcela
18. črc 2014

@vanule tak to není nic příjemného. Tlak je v pořádku, mám ho taky takový, nikdo mi nic neříkal, že by to vadilo. Ale ty testy..asi žádná hitparáda, a to mě tedy dost mrzí. No nezbyde ti nic jiného, než to preléčit a jít potom, třeba za půl roku. Je to blbé, já vím, mě ty odklady taky ničí. Od února, kdy jsem se objednala k první konzultaci, tak stále nic. Doufala jsem, že budu v květnu těhotná a že si přes prázdniny užiju ty nevolnosti. A že další školní rok už začínat nebudu. A vidíš, nic zatím. Stále nějaké odklady. Tak si to holt prostě musíme vyčekat. Přeléčís se a půjde to později. Holt to vezmi tak, že i kdyby ti ho teď dali, že by se to nemuselo povést nebo bys o to třeba mohla přijít. Pak podstoupit celé znova by byl mnohem větší zahul. Teď se das do pořádku a holt za pár měsíců bude vše ok.
No a diety na mě taky nepůsobí. Ja mám blbé stravovací návyky. Nejim málo po třech hodinách, jim dvakrát denně a hodně. To je blbě. Ale diety jsou nahouby. Jen to máš za chvíli zpět a ještě jednou tolik. U nás je to o to horší, že máme blbý metabolismus a blbé hormony. A nepomůže nic.

vanule
18. črc 2014

@78marcela k váze mi dr. jen řekla, že mám být ráda, že to aspoň nejde nahoru - no taky potěšující 😝 no ono to spíš vypadá, že tohle bude dlouhodobější léčba..
s tím čekáním máš pravdu, můj "plán" byl taky, že na třicítku budu těhotná 😨

78marcela
18. črc 2014

@vanule no u me to s tou vahou potesujici neni. Mam od unora od prvnich hormonu sedm kilo nahore. Des bes. Myslis ze to bude na tak dlouho? Dyl nez treba pul roku? Ja mam v zari 36 let a jeste zadne miminko. Snazime se uz ctyri roky. Ted v srpnu pujdu na paty transfer. Snad uz uspesny, uz nevim, co vic by se dalo udelat.