Klidový režim po IVF. Co to je?

mango1
27. srp 2008

Zrdavím holky. Jsem po ET a sbírám info zkušených nebo názory těch z vás, kdo s tím má jakékoliv zkušenosti, tak prosím poraďte. Bylo mi řečeno, že mám š dny dodržovat klidový režim ale co to je?To je hodně široký pojem takže poctivě ležím a jen na wc a nic nedělám.Děkuji všem za příspěvky.

mango1
autor
27. srp 2008

katuska23
27. srp 2008

mango já na ivf nebyla,ale zkus se zeptat holek v jiných témách.zadej si IVF a vyjede ti jich spousta,ale dodržuješ to správně,odpočívat,nenamáhat se...

aquila
27. srp 2008

mango probíralo se to tady už tolikrát a co člověk to názor. Já jsem dodržovala klidový režim, ale rozhodně jsem neležela. Mně doporučili - neběhat, necvičit, nic nezvedat, neuklízet, nežehlit, nesexovat, nekoupat se-ve vaně, v rybníku, v bazéně-nikde. První tři dny jsem ani moc nevařila, byla jsem na to nachystaná, tak jsem jen ohřívala,pak už jsem i něco ukuchtila. Seděla jsem na zahradě a četla si, seděla jsem nebo pololežela s noťasem, prostě jsem se snažila odpočívat, ale ne tak abych z toho magořila, že jen ležím a bojím se i pohnout. Pokud si myslíš, že bys něco neměla dělat, tak to nedělej, však se to týden,dva nezblázní. Hlavně jde o tvůj dobrý pocit!!! Tak moc držím palce 😉 🙂

mango1
autor
27. srp 2008

Ok děkuji za radu 😉 já vím, že co car a člověk tak to názor ale rada od někoho kdo to má za sebou vždy pomůže 🙂 tak faj dneska zkusím pomalu hodit po bytě a normálka fungovat ale nic tedy nedělat a snad to bude v pohodě 😒

slunicko552
27. srp 2008

ahoj Mango já jsem tedy ležela a nic nedělala.Měla jsem hrozný strach.Švagrovka se sestřenkou obě dělaly vše normálně a nevyšlo.po druhé už švagrová ležela a vyšlo.Může to být náhoda.Některé holky normálně pracují a vyjde to.Záleží na Tobě.Hodně štěstí 🙂

haniss
11. srp 2010

Ahojki, holky! Jsem 3 den po embryotransféru a docela odpočívám. V Caru mi řekli, že se nemám namáhat, jako v tom, že nemám uklízet, zvedat těžké věci,ale normálně dělat to co jsem zvyklá. Po většinu dne polehávám, čtu si a nebo se projdu po bytě, tak uvidím. Taky by mě zajímalo, jestli musím celý den ležet, byli jsme na tom poprvé, tak co vy na to? 🙂

rioko
11. srp 2010

@haniss mě řekli v CAR když jsem byla na IVF že pokud se to má chytnout, chytne se i kdybch normálně pracovala, nemá se jen namáhat břicho a koupat v horké vodě, můžeš chodit na procházky, uvařit si oběd a podobně, hlavně se nestresovat a věřit 🙂 já to tak dělala a jak vidíš, náš poklad bude mít už 17 měsíců. V září jdu na durhý IVF a rozhodně si nebudu moct dovolit ležet, budu muset s prckem normálně fungovat a věřím, že šande bude stejná

haniss
11. srp 2010

To jsi mě troku uklidnila Rioko, včera u mě byla kamarádka, že mě přišla zkontrolovat a říkala proč neležím, že mám ležet atd. Trochu mě z toho všeho vylekala, jako bych něco porušila nebo co. Možná je to spíše psychické a pořád na to musím myslet, abych něco nezanedbala, nebo aby mi pak manžel nevyčítal, že je to tím, že jsem neležela a neudělala pro to vše. Můj režim je zcela klidový, ráno vstanu, posnídám, něco si pak v leže přečtu, pak si dám oběd, po obědě kouknu na filmík a pořád dokola. Vám to vyšlo hned napoprvé? A kolik jste jich měli zavedených?

beras
11. srp 2010

@haniss tak já jsem zářný příklad toho neležet a nestresovat se.Měla jsem tři ivf všechny jsem proležela ,pajk jsem šla na minimálku a po transferu jsem šla do Ikei v Brně a hodinu cety v autě po nááádherné dálnici 😝 😀 .Myslela jsem,že tam bobka vytřepu.Každý den jsem si pak dala dvě deci červeného vínka a dělal vše normálně jen nejezdila na kole a ejhle budeme mít skoro rok.Tím jak se leží naprokrvuje se děloha a jak řekl dr. ležením se ničemu nepomůže. 😀

haniss
11. srp 2010

Tak to jste mě trochu uklidnily holky, no snad je na tom něco pravdy, co je silné a zdravé tak se chytne i kdybych šla třeba na malou procházku a chovala se ,,normálně" jako vždycky. Kamarádka byla taky již tolikrát, měla zkušenosti, že když ležela tak nic a teď má dvojčátka a po zavedení nakupovala dárky na Vánoce, prostě dělala z čeho měla radost, takže holky, hurá do toho, rozmazlovat se a rozmazlovat, však si to zasloužíme 😀

haniss
11. srp 2010

Holky, jak jste zvládaly to čekání? Fakt jste vydržely udělat si test až za 14 dní? To bude doba... ☹

adelinka3
15. srp 2010

Poprvé jsem v Caru přenocovala a celou dobu ležela až do menses 😖 , takže klidový režim zbytečně. při 2.IVF jsem odmítla přenocovat v Caru, jela jsem domů 150km(z Olomouce do Ostravy), ještě nebyla dodělaná dálnice, takže cesta celkem drncací 🙂 , doma jsem si lehla, ale následující dny už jsem neležela. Byla jsem doma na nemocenské, ale jenom proto abych měla klid, dělala jsem všechno, kromě namáhavých prací. A povedlo se. Test jsem si dělala, jenže cca 10dnů po transferu(neměla jsem prodlouženou kultivaci, embryjka byla 2 dny stará..) a na testu nic, tak jsem to obrečela, a když menses nedorazila a já to mám přesný jako hodinky, tak i přesto jsem si počkala až na výsledky krve. A povedlo se 🙂 Takže jestli můžu poradit, dělej co tě baví a těší, jen ať to není nic těžkýho a netestuj dřív než po těch 14dnech, ať nejsi zklamaná jako já a zbytečně, protože to všechno může být jinak 😉 . Držím palce!!!

jezulicka
20. srp 2010

ahojky holky-
přidávám se k debatě...jelikož už mám za sebou taky 2ivf ale bohužel neúspěšně...
S tím klidovým režimem já osobně jsem si vždy vzala nemocenskou abych byla opravdu v klidu
a nenervovala se v práci...Ležela jsem relaxovala,nic netahala,občas si udělala krátkou procházku po venku
a tak pohoda , ale bohužel i přesto se to nepodařilo..takže to asi v tom nebude ,ale myslím si že je lepší být v klidu doma odpočívat polehávat relax....
na podzim se chystáme na 3ivf tak doufáme že to už konečně vyjde..... ☹ 😒
tak držím všem pěstí ....... 😉 🙂

kaculam
20. srp 2012

Ahojky holky, přidávám se k debatě. Jsem 4den po ET jednoho embryjka ( již jako samoplátce) a mám hrozný dilema jestli nemohu jít do bazénu, jelikož dnes se asi rozteču ☹
Nemáte někdo zkušenosti?

lucido
24. srp 2012

@kaculam Ahoj, do bazenu ani rybniku bych nesla ani nahodou, lekar mi to zakazal, doma jen sprchovani, zadna horka voda.

kaculam
24. srp 2012

@lucido Děkuji za info, už jsem myslela, že tato skupina je pasé 🙂 No nicméne jsem nešla, svědomí mě to nedovolilo, jednou mě manžel opláchl hadicí 🙂 ale dalo se to jinak vydržet 😎

lucido
24. srp 2012

@kaculam Ahoj, není vůbec zač děkovat. Na této diskuzi jsem čistě náhodou, jinak spíše na těch o KETu či IVF. Tak se opatruj, aby se zadařilo 🙂.

cyriela
11. črc 2014

Po IVF jsem celý měsíc lezela a nešla jsem ani ven. Potom co mi mé druhé těhotenství bylo potvrzeno, jsem pravidelně dodrzovala denní půlhodinové vycházky.

agneszka
22. únor 2015

Žádný speciální režim jsem něměla,šla jsem rovnou po víkendu na pět nočních. Povedly se dvojčata. 😀

mrshka
3. zář 2015

no, takže přestávám být šílená z toho, že bych "jen" měla ležet a jdu si uvařit oběd a něco málo poklidit 🙂

ela01
3. zář 2015

Já mám zavedeno jedno embryo a na krev jdu AZ za týden , ale ze bych jen ležela to ne. Neschopenku mam , ale normalne uklízím , vařím , Peru proste v se jak dřív. Akorát nezvedam nic těžkého ,ne koupu se v bazénu ,žádný sex a nechodím cvičit. Jezdila jsem na kole a chodila běhat. Odpočívám když se mi chce a když ne ,tak si třeba za celý den nelehnu. Spis to beru podle toho jak se cítím. I tu skleničku vina si dam když mám chuť. Mé řekli ,že nikde není dokazany , že když celý den lezis , že je naděje větší. Já spis potrebuju zaměstnat , abych na to nemyslela.

tehulka1167
3. zář 2015

@ela01 Přesně tak. Já to dělám taky tak jsem 9 dní po transferu.

liko77
3. zář 2015

Neměla jsem žádný klidový režim. Jen 20 minut ležení na klinice a pak řekl pan primář, že mám dělat vše co chci a jsem zvyklá. Poprvé jsme se bála, polehávala, byla na neschopence, prostě odpočívala a nepovedlo se ☹ . Další pokus jsme absolvovala v neděli dopoledne, trochu si odpočinula, navečer jela busem 200km domů, na pondělí si vzala dovolenou a trochu odpočívala a užívala si volný den a pak normálně do práce a dělat vše jako obvykle. No a dnes je to už rok, náš poklad se narodil po bezproblémovém těhotenství a jsou mu právě 3 měsíce😉😉

lena101
28. čer 2016

Ahoj holky když jste čekali zda to vyjde nebo ne... pobolivalo vás na jak něco před MS? Já jsem dnes 6ty den po ET. Bylo mi vložena jedna blastocysta 6 ty den po odběru. Měli jsme prodlouženou kultivaci. Na zmrazení bohužel nic. Děkuji za odpověď a držím všem pěstičky 😊

molia
28. čer 2016

@lena101 taky jsem tu vznášela přesně tuto otázku,kdyz jsem byla v tvé situaci...mě pobolivalo a to docela dost, vlastně mě pobolivá a cítím to i teď když jsem v 6+5tt,ale řekla bych, že už je t o mírnější,taky jsem docela dost cítila prsa ... přeji moc moc štěstíčka 🙂 😉 🙂

lena101
29. čer 2016

@molia Děkuji moc za uklidňující odpověď. Snažím se byt v pohodě dělat jakoby nic. Už se těším na víkend, to už by snad mohl test něco ukázat. Věřím, že se to povede, musí..... Bylo to 1 Ivf a snad poslední. Nezbylo nám nic na zmrazení, tak bych musela vše podstoupit znovu 😑... to se mi úplně nechce. Tobě se to povedlo hned? Taky přeji moc štěstíčka ať jste s miminkem oba, obě v pořádku 😊

sarinkaropuska
9. kvě 2017

@mango1 AHOJ JSEM DNS Po Ket A KLIDOVY REZIM TO Není POTREBA Jen NETAHAT TEZKE VECI. Mám syna takže to ani nejde ležet ale po ket je dulezity těch 20min po transferu pak je to na embriu😉takže ti nemá cenu lezet😀

lydiee
22. čer 2017

@sarinkaropuska A prosím tě, co to znamená-netahat těžké věci? Kolik to je tak kilo-ta těžká věc?? Děkuji!!

sarinkaropuska
22. čer 2017

@lydiee ahoj tahala jsem syna a váží 15kg. Hodně záleží na embriu jak se uchytí mne se uchytíl a pak pustil po měsíci krvácela jsem celou dobu.drzim palce ať ti to dopadne dobre

lydiee
22. čer 2017

@sarinkaropuska Je mi to líto!! Já mám teď po 7. pokusu, vždy bez úspěchu a jen jedinkrát, před rokem se povedlo-zázrak, dar❤...ale v 5. týdnu jsem jedno miminko samovolně potratila a druhému v 10. týdnu přestalo bít srdíčko...tak jsem přišla o obě mé lásečky. Je to někdy moc těžké, mám 43 let, v transferech 200 tisíc, možná zničené zdraví...a miminko nikde. Já teď v npovém CAR ležela po KET jen 10-15 minut a pak jsem domů cestovala 3 hodiny tramvají, vlakem a busem. Ten den jsem po chvilkách polehávala, ale včera, tzn. 1.den po KET jsem chodila ven, seděla v křesle na zahradě, sice pod slunečníkem, ale to horko bylo šílené, na zahradě sbírala jahody, dnes byla 4 hodiny na návštěvě u kámošky, když už mě ze sezení tlačilo břicho...no, a pak jak jsem byla doma sama, mě přepadly takové myšlenky-potvory, zda jsem vše udělala dobře, jestli jsem to nepokazila ohýbáním, dlouhým sezením, od kámošky jsem nesla tašku s oblečkama asi 3-4 kilovou...Snad to dopadne dobře!!!! Děkuji ti a užívej krásné chvíle i s klučíkem, kterého máš doma😘!!!