Kolik embryí na IVF?

kapunka
13. říj 2008

ahoj řešily jste nebo řešíte tuhle otázku?? díky za zkušennosti.... 😉

len
15. říj 2008

Díky, já tobě taky 🙂 Embryoložka, když to viděla, že jsou jen 4, doporučila mi ET hned na následující den... Tak uvidíme, odpoledne určitě poreferuju 🙂

mirka19
15. říj 2008

Kapunko, o porodu se stydím mluvit. 😉 Byla jsem taky na císaře, protože malá byla napříč a přišlo mi to jako úplná pohodička oproti holkám, co rodily normálně. Usneš a když se vzbudíš, máš dvě mimča. Akorát mi je dali asi až třetí den, protože mi řekli, že bych na to ještě neměla sílu. A myslím, že měli pravdu. Vozili mi je na kojení a vždycky mi je na nějakou dobu nechali, ale na pořád jsem je dostala až třetí den. Ale pak jsem byla ještě dvakrát na operaci břicha. Tenkrát se ještě neoperovalo laparoskopicky, takže to samé co císař a musím říct, že to sakra bolí (po tom porodu člověk asi zapomíná dost rychle). Člověk to rychle zapomene, ale pohodička to oproti holkám určitě není. Ale ono je nakonec jedno co tě bolí. Akorát po tom císaři můžeš mít komplikace a bolesti celý život. Srůsty, endometriozu. Já nevím, jestli mám srůsty, ale když mně někde něco bolí, doktor řekne, že to budou srůsty. Endometriozu naštěstí nemám. Víš, ony ty dvojčátka bývají menší, tak že si myslím, že porod je pak lehčí. ale to se netýká mně. Naše dvojčata měli 3,30 a 3,45. Ale většinou bývaní pod tři kila.
Jinak mně doktřoi od doby co přišli na to, že čekám dvojčata pořád strašili nějakýma komplikacema. Neměla jsem žádné. Když jsem zjistila, co všechno s těma holkama tenkrát prováděli už od začátku, když se vědělo, že budou dvě, byla jsem ráda, že u mně se na to přišlo tak pozdě. Porod byl plánovaný 14 dní před termínem (myslím, že to tak funguje do dneška, aby nebyly moc velký) a domů jsem šla jako ostatní maminy po císaři.

mirka19
15. říj 2008

Holky, moc vám všem držím palečky. Docela mně mrzí, že já už si svoje mimi nepochovám. A při pohledu na dvojčátkový kočárek slzím. 😉

fanfulin
15. říj 2008

len..Tak to já byla na OPU..13.10...celkem jsem měla 7 vajuch...do včerejška vydržely 4..tak mě zase řekli že mám dojít až 16.10...Mám úplně strach jestli se ještě vyvíjí... 😒 Ale snad ano.... 🙂

len
15. říj 2008

Tak to jsme na tom téměř stejně... OPU 13.10., 12 folikulů, 6 vajíček. Včera jsem volala, oplodněna sice všechna (bez ICSI), ale správně se vyvíjela jen 4, takže mám přijít dnes. Takže to tu možná všecko řeším zbytečně, protože už bylo rozhodnuto 😉 Ale snad budou aspoň 2 na zavedení (v tom případě bych pochopitelně zaváděla obě). V případě tří nevím... Jedno zavést a dvě zmrazit nebo naopak? Ani jedna možnost se mi nezamlouvá. A dost, přestanu se v tom hrabat, za hodinu už to bude jasný 🙂

tetes1
15. říj 2008

Kropi: díky, už mi někde holky psaly, že já se svojí energií to prý zvládnu, jenže jsem vysvětlovala,že má energie je poněkud sobecká 😅 Ale po tom co psala Mirka už se tak nebojím,fakt mi to moc pomohlo.
Mirko: a nezkoušela jsi jít právě na laparoskopii,aby popřípadě odstranili srůsty a endiometriozu a třeba by se mimčo ještě povedlo nebo jít do IVF?

fanfulin
15. říj 2008

len..Tak to jsme na tom opravdu stejně...jenom s tím rozdílem ,že já je měla oplodněné pomocí ICSI mám totiž protilátky proti zona pellucida.Ale u mě je to jasné..jestli vydrží všechny 4 tak dvě si nechám zavést...2 ..zmrazím..a jestli budou jen tři,tak nevím... 🙂
Tak ať ti to dopadne dobře...a užívej si bobky v bříšku... 😉

len
15. říj 2008

Díky, určitě se ozvu 🙂 Omlouvám se všem, jestli tu plácám nesmysly, ale fakt jsem před tím ET nervózní jak prase 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

len - držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

fanfulin
15. říj 2008

len..Já byla poprvé před ET také nervozní..teď už tak nejsem...jenom mě mrzí..že nebylo opět více vajíček,ale asi to nemám předurčené být super nosnice... 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

mirko a promin ještě - jak je to s kojením? vůbec si to nedovedu představit...

kikina666
15. říj 2008

ahojte baby, ja som pri prvom IVF riesila tento problem ze ci 1 alebo 2a nechala soms a prehovorit na 1 a dalsie 3 sme dali zmrazit a ked som isla na KET, tak sa nam z 3 rozmrazilo iba 1 ... takze keby som sa nebola nechala zblbnut, tak som mohla uz mat mimi, lebo keby som si dala pri ET vlozit 2 tak by bola vacsia sanca ze sa chyti aspon jedno a nakoniec sme mali z 3 dobrych iba jedno ... takze smola
teraz zacinam druhu stimulku a urcite dam vlozit 2, uz sa nenecham prehovorit uz som sa rozhodla, takze z mojej vlastne skusenosti dajte radsej dve ... lebo sa nemusia vsetky rozmrazit

mirka19
15. říj 2008

Testes1, na laparoskopii jsem byla dvakrát, pokaždé mi vzali jeden vejcovod. Endometriozu nezjisitli a srůsty nevím. Ale už nemůžu mít děti normálně, protože nemám vejcovody. Museli by jsme na umělé, nevím jak dlouho by to všechno trvalo a nejsem nejmladší. Kromě toho by se mimi narodilo v době, kdy by šli dvojčata na vysokou školu a nevím, jestli by jsme utáhli s mojí mateřskou dva vysokoškoláky, hypotéku a ještě další dluhy. Tak že zatím asi nic. 😀 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

holky - utíkám do práce - držte se a dejte vedet - hlavně ty Len!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

tetes1
15. říj 2008

mirko: tak takhle dlouho by celé obštrukce okolo IVF netrvaly, když je tvým dětem 17. A vysokoškoláci už se zase musí taky trochu umět o sebe starat sami a ne se jen nechat od rodičů. Ale to samozřejmě musíte vědět lépe vy. 😉

mirka19
15. říj 2008

Jo jo, vím, že by to tak dlouho netrvalo, děti jsou letos ve třeťáku. Když by šlo všechno dobře,narodilo by se mimi na začátku čtvrťáku, když hůř, třeba by už byli na vysoké. A že už se budou taky trošku snažit, v to taky doufám. My musíme teď po tom mimoděložním ještě dva měsíce počkat. Taky jsme to taky úplně neuzavřeli, ale nevím, vypadá to spíše že ne. Víš, začínali jsme s dětma brzo a teď čím více se to protahovalo, máme větší pocit, že by jsme se o děti starali ještě v důchodu. A že jsme si vlastně nicjiného v živoě neužili, protože když už se dětizačínají osamostatňovat, pořídíme si prcka.ale jak už jsem psala. Nejvíc mně odrazuje to, že by pakticky neměl sourozence, že by bylsám, protože manžel dvě děti zásadně odmítá. Oni to ti chlapi mají holt jinak. Zvláště když už děti máme.

kapunka
autor
15. říj 2008

mirko na jednu stranu máš recht, že si ted můžeš užívat - ale zase mimco by udelalo radosti i tem tvým dvojčatům ne??

teda hoky - dneska se mi nejak zamotala hlava.. 😝 .no ten Puregon teda dělá věci - dneska byla 6.injekce... 😝

kikina666
15. říj 2008

kapunka ahoj a na kedy mas naplanovany odber uz vies ?

kapunka
autor
15. říj 2008

ještě nevím - v pátek nu na uz a snad 22. odběr.....a ty? 😎


_

len
15. říj 2008

Tak se hlásím 🙂
Předčilo to mé očekávání 😵 Včera mi řekli, že se přirozeně oplodnilo všech šest vajíček, z nichž 4 se vyvíjejí správně. No a dneska se na mě dr. smála, že mám 2 moc hezký, 2 slušný a ta zbylá dvě, že by rozhodně ještě neodepisovala 😎 Takže ta dvě nej mi zavedla a zbylá čtyři nechají do soboty a ta, která se budou dobře vyvíjet, tak zamrazí (takže vlastně PK). V pondělí si mám zavolat, kolik těch mražáčků máme. Neplatila jsem nic 🙂

katy2
15. říj 2008

len, gratulujem k mimiskom 🙂 🙂 🙂 😵 teraz nech sa pekne zahryznu..... 😵

marinka
15. říj 2008

Len, tak to je paráda, snad to vyjde!!!! 😵 😵

fanfulin
15. říj 2008

len..Tak moc gratuluji...Já jsem měla depku z toho,že máme jenom 4 embryjka,tak mě to nedalo a volala jsem tam a najednou jich je 5.... 🙂 které se všechny pěkně vyvíjí..

len
15. říj 2008

Holky, moc děkuju 🙂
Fanfulin, tak vidíš, to jsme na tom podobně 😉 Ona se prý vyvíjejí pomaleji, ale nepřestávají, rozhodne prý zítřek. Takže možná proto jdeš na ET až zítra, protože to bude úplně jasno 🙂

fanfulin
15. říj 2008

len...Jsem blbá včera jsem to obrečela a dnes jak jsem tam volala a řekli mě to tak jsem měla takovou radost,že jsem do telefonu určitě i koktala.... 😀 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

len - to je super- gratuluju - a jak ti je? je to jiný????? 😎

len
15. říj 2008

Hele, tohle přesně znám, to jsem celá já 😀 Já už dokonce v neděli večer ořvala, že mi všecky folkuly popraskaly (splasklo mi břicho) 😀
Už jsem teda hodně mimo téma, ale kdybych se k němu měla vrátit - doporučuju o počtu vložených embryí rozhodnout ještě před začátkem stimulace, protože pokud s váma ty hormony budou mávat jako se mnou, tak rozumné uvažování je děsně těžké 😉

fanfulin
15. říj 2008

len..Já vím od začátku,že chci 2.... 😀