Kolik embryí na IVF?

kapunka
13. říj 2008

ahoj řešily jste nebo řešíte tuhle otázku?? díky za zkušennosti.... 😉

tetes1
15. říj 2008

tak já si zase říkám, že možná bude lepší,když se rozhodnu až v daný okamžit, že když o tom přemýšlím dopředu, tak to beru moc prakticky,sobecky a moc nad tím přemýšlím,kdežto když budu ovlivněná i tou stimulací,jak do toho rozhodování dám i víc "citu".....

luzza
15. říj 2008

len
tak to je hezká zpráva 😵 😵
já abych se taky trochu vyjádřila k počtu embryí... 😅 byli jsme od začátku rozhodnutí,že chceme 2
jedináčka už máme,je mu 10... a myslím,že to,že nemá toho sourozence vedle sebe,jeho život hodně ovlivňuje
já sama jsem ze třech dětí a měla jsem vždycky pocit,že na jedné lodi jsme my a na druhé lodi naši 😀 😀
řešili jsme spoustu věcí a pořád jsme měli jeden druhého...a vydrželo nám do dnes 😉
tak teď si chci zkusit,jaké je to vychovávat dvojčata... 🙂

kapunka
autor
15. říj 2008

luzza a tobě se chytily dvě nebo jsi jich měla víc zavedených?? 😎

luzza
15. říj 2008

a strašně se na to těším!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

luzza
15. říj 2008

chtěli jsme zavést dvě a obě se zakousla 😀

len
15. říj 2008

Stejně je to paráda, když se někomu ta dvě chytnou 🙂 Já v sobě sice zrovna čerstvě dvě mám, ale stejně si to prostě nějak nepřipouštím... Takže gratuluju všem, komu se to povedlo 🙂

Tetes, v mém případě se ten "cit" zvrtnul v hysterické výlevy 😀 Ale jo, asi uvidíš, pravda je, že jsme o tom hodně mluvili a stále nebyli pořádně rozhodnutí (i když já se spíš klonila k těm 2). No a když se nás v pondělí embryoložka ptala, kolik jich budeme zavádět, vyhrkla jsem "dvě!" ještě před tím, než dokončila větu 😀 Prostě v té chvíli bylo jasno 😉

luzza
15. říj 2008

len
tak budu moc držet palce 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
15. říj 2008

oni ty moje embryjka věděly,jak DĚSNĚ je chci obě 😀 😀 tak mi udělaly rdost azůstaly 😔 😀 😀

len
15. říj 2008

Díky 🙂 No a třeba jo, budou z nich hodný a poslušný děti 😉

luzza
15. říj 2008

len
no to snad budeme mít všichni, ne????? 😀

len
15. říj 2008

No ale ty tvoje se tak projevují už od párbuněčného embrya 😉

len
15. říj 2008

Jo, ještě k tématu - v našem CARu prý zavádějí průměrně 1,6 embrya na ženu, tzn. cca stejný počet si přeje jedno a dvě. Úspěšnost je pak kolem 30 % při transferu jednoho a 50 % při dvou 🙂

luzza
15. říj 2008

len
no vidíš,to jsem ani netušila 😕

len
15. říj 2008

Ona se ta čísla budou lišit - tada ta v průměru embryí na ženu, to bude mít každý CAR jiné, obzvlášť, pokud někde zavádějí i tři, hned to vyskočí.
Úspěšnost by měla být srovnatelná.

Mimochodem, dneska psali o připravované certifikaci CARů - úspěšnost 15 % 🙄 To dle mého je pomalu jak u IUI, to není žádná známka kvality 😒

luzza
15. říj 2008

len
a kde to psali??? 😨
to je nějaké ubohé, ne??? 😕

kapunka
autor
15. říj 2008

teda musím říct, že jsem furt nevěděla, pak že jenom jedno pak jsme zase nevěděla a ted vím, že určitě dvě..a 15 procent..to je teda najaký divný, ne??????????

kapunka
autor
15. říj 2008

len a jak ti je??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chodíš nebo ležíš ?

len
15. říj 2008

Luzza, v dnešních novinách, ve vyhlášce k zákonu o specifických zdravotních službách navrhují, že by centra bez certifikace nesměla fungovat. A jednou z podmínek certifikace je 15% úspěšnost při IVF. Ale to snad musí splnit každý CAR 😒 Je to prostě spodní hranice, ale dneska se všichni pohybují kolem té 50% hranice.

Kapunka - báječně 😀 Vlastně si ani nepřipadám, jako bych měla v sobě dvě embrya, právě jsem s kolegou zvládla hodnotící pohovor a asi se divil, jak jsem na něj hodná 😀 Z centra jsem došla v klídku do práce, tady se pohodlně rozvalila v křesílku a užívám si to 😎

kapunka
autor
15. říj 2008

tak to jsi dobrá..já se asi zblázním strachy aby se náhodou něco nestalo..to víš v autě to hází v práci mužu spadnout ze schodů... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

poletucha
15. říj 2008

len-strasne ti fandim 😀 snad se obe pevne capnou a uz nepusti 😉 ja vam uplne zavidim,ze uz to prozivate 😎 me ted ceka jeste laparka,2IUI a v lednu 1IVF..no aspon ze se neco konecne deje

len
15. říj 2008

Kapunko, právě že v práci na to nemusím tak myslet 😉 Sedím tu, v klídku vybírám pro kolegy vánoční dárečky, plánuju večírek (a nenápadně na něm zařizuju nealko koktejly 😀 )... Doma není net, ležela bych v posteli a užírala se - mimochodem válení se v posteli mám od dr. výslovně zakázaný 😀 Ale to už jsem totálně od tématu, takže pardon, už se klidím a ještě jednou všem moc děkuju za držení palců 😵

kapunka
autor
15. říj 2008

vidíš a já bych čekala opak - nohy nahoře anic nedělat...dokonce jsme nekde četla že jedna holčina se bála, že ji embryjka vypadnou.. 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

len
15. říj 2008

Embryo je prý veliké jako zrnko prachu, prakticky ihned, co ho tam zavedou (ve zhruba 5 mm3 tekutiny, která se hned vstřebá), tak se přichytne někde na té "kobercovité" sliznici a pokud s ním okamžitě nepůjdu na hodinu stepaerobiku nebo tak něco, tak se ani nehne 😉 No a tam bude ještě pár dní zachycené, dokud se nezačne zahnízďovat nebo dokud se samo nevstřebá... Tak snad aspoň jedno bude mít dost rozumu 😉

fanfulin
15. říj 2008

len..já myslela ,že mě dají aspoň smítko už a né zrnko prachu.... 😀 Ale co hlavně ,že tam něco bude a hlavně ,že se jim bude u nás líbit.... 😉 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

tak dneska kontrola před narkozou na interně..všechno v pořádku - mám teda pocit že na mě něco leze, ale připisuju to puregonu..teplota to snad není... 😠

kapunka
autor
16. říj 2008

ahoj holky? kde ste?????? 🙂

zítra jdu po žti dnech na puregonu na kontrolu - dneska trochu bolesti břicha - bojim se aby to nebyl průjem...a ten syndrom...pomooooc 😒

teri81
16. říj 2008

Kapunka, tak držím palce a ta bolest břicha je dobré znamení - náš dr. vždycky říká,že blbý je,když přijde ženská na kontrolu po Puregonu a říká,že nic necítí. Mně teda bolelo pokaždý břicho před OPU a bylo to znamení,že vajíčka rostou.
Já bych teda nad jedním embryem ani neuvažovala - naopak jsem chtěla tři,ale to mi nepovolili.
U nás v CAR je průměr 1,9 embrya na transfer. A je fakt,že šance na jednočetné těhotenství s jedním embryjkem je 30% a se dvěmi 50%,tak to už je rozdíl.
Mně zaváděli vždycky dvě, poprvé se chytlo jedno (ale skončilo to revizí),podruhé žádné a potřetí asi obě,ale pak jsem krvácela a na potvrzení UTZ už bylo jen jedno.
Tak jsem zvědavá,jakou budeš mít úrodičku 😉

kapunka
autor
16. říj 2008

teri - doufám, že úrodička bude...to břicho ale zase tak moc nebolelo vlastně skoro vůbec - a když už tak to byly střeva...tak nevim nevim....to bych musela všechno absolvovat znova..? 😠

tetes1
16. říj 2008

Kapu:tak ti zítra držím palce ať dopadne kontrola dobře a je úrodička...

kapunka
autor
17. říj 2008

ahoj tetes díky moc!!!!!

holky - dáme si vědět!!!! jdu!!!! 😀 😀 😀 😀