Kolik embryí na IVF?

kapunka
13. říj 2008

ahoj řešily jste nebo řešíte tuhle otázku?? díky za zkušennosti.... 😉

len
14. říj 2008

Marinko, hlavně, že vám to vyšlo napoprvý 🙂 Já si popovídala s doktorama, které ty nadstandardy opravdu prokazatelně zvyšují pravděpodobnost, no a připlatila jsem si za pohodlnější léky a o té PK jsem vážně uvažovala... No, příroda to nakonec zařídila po svém 😉 Každopádně bych dvě embrya nezaváděla, kdybych nebyla schopná dvojčata přijmout 🙂 Chápu, že někdo třeba není (už dvě děti má, má minimum financí, bydlí v garsonce...), takže určitě je lepší varianta zavést jen jedno s šancí 30 % nežli dvě (s šancí 50 %) a pak se modlit, aby se náhodou obě nechytila 😒

michina
14. říj 2008

AHoj holky, já jsem z těch, kterému by určitě dvojčátka nevadila. Má spolužačka a druhá kamaárka mají dvojčata, obě přirozeně, první je má jako první 2 děti, druhá jako 2.a3., žádná by neměnila. Obě jsou moc štastné.
Len, zítra jdutaky na transfer! 😉 každopádně me doporučili si nechat dát pouze 2 embryjka (ačkoliv máme tři), protože mám v anamnéze 2 mimoděložní a jeden spontánní potrat, takže tady je prý riziko o něco větší. dnes po 48 hodinách od OPU se ze 7 zůstaly 3 čytřbuněčná, takže nám poradili, at počkáme do zítřka, že se z tech tří vyberou dve NEJ. Jak ste psaly, věřme doktorům, oni mají zkušenosti a ví, co dělají. Říkala, že riziko, že bychom neměli co zavádět nám nehrozí.

mirka19
14. říj 2008

Michino, jsem na tom úplně stejně. V čem je riziko větší?????

michina
14. říj 2008

Netuším, to mi neřekli. Asi, že když jsme plodné, mohly by se uchytit všechny tři 😀 😀 😀

mirka19
14. říj 2008

Aha. Tak to si právě myslím taky. Že bych právě proto šla jen do jednoho. Teda já možná i do dvou, ale to byla manžova podmínka, že jen jedno. že víc dětí už neuživí. Já říkám že kecá, jen by se musel trošku uskromnit a to on nechce.

marinka
14. říj 2008

Len,mně by třeba moc zajímalo, jestli měl nějaký smysl AH, škoda, že to nejde zjistit 😉 U nás prý byla šance 60%, že to vyjde, jednak i kvůli věku, měla jsem 23 při IVF..

kapunka
autor
14. říj 2008

já si prostě nechám poradit od doktorů a basta...ale musím přiznat, že po dnešní diskuzi už zase z dvojčat takový strach nemám 😀

jenom fakt nevím, jak budu zvládat technický veci jako kočáreka tak... 😝

takže hurá do dalších injekcí!!!!!!!!!!!!!!!!

mirka19
14. říj 2008

Kapunko neboj, oni už i dvojčatové kočárky dělají krásné a mají různé vymoženosti http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php 😀 . A všechno se naučíš. Jak to dělat, aby sis to zjednodušila. Kamarádka dvojčata kojila až do roka. Odě najednou. Taky to jde a v pohodě.

marinka
14. říj 2008

Kapun, zase dvojčátka budí spoustu pozornosti, byla bys pyšná máma 😉 😉

kapunka
autor
14. říj 2008

MARINKO - TO JE FAKT 😀 😀 😀

MIRKO - UŽ PO TECH KOČÁRECH KOUKÁM, JE TO DOCELA SRANDA...DÍK MOC 😵

teri81
14. říj 2008

Kapu ahoj,my uz jsme si psaly 😉 ohledne Puregonu.

Ja mela vzdycky (3x) dve embryjka - snazila jsem se Dr. 'premluvit pri tom poslednim na tri,ale neprosl'o mi to - vysvetlil 'mi,ze u me byl´to bylo opravdu velke riziko uz k me postave (pred tehu 49 kg).
Zrejme se chytly obe, jedno mi odeslo v zacatcich a zbyla nam tahle jedna kraska a abych pravdu rekla,jsem rada,ze je jedna 😉 . Ale dvojcatkum bych se samozrejme nebranila.
Pri KET jsem byla rozhodnuta dat si tri,kdyz budou,ale prezily jen dve,taks e to vyresilo za nas.

Mam dve kamaradky,'co si po predchozich neuspesich "prosadily" tri embryjka a obe cekaji jedno mimco.
Take zalezi na veku, mne je 27 ,tak pry opravdu neni duvod davat mi tri. Takze asi tak.
Jak Ty to mas? Uz mas po OPU? Kolik mas vajicek? 🙂

tetes1
14. říj 2008

Já tady vždycky přečtu ty pozitivní ohlasy na dvojčátka,chvíly je mi super a říkám si, tak ať třeba by to fakt bylo fajn a pak mi zase začne hlodat v hlavě červík pochybností.....no jo komu není rady....jsem asi káča pitomá,ale já si nedokážu představit jak psala Mirka o té honičce první rok, že bych nešla celý rok sportovat nebo si odskočit do práce, vůbec si to nedokážu představit technicky, malý výtah,kočár pro dvojčata se tam nevejde, nemohla bych jít pomalu sama nakoupit, nevím jak bych zvládla in liny s tak velkým kočárem.Ty vado, já než k tomu ET vůbec dojde tak budu v Dobřanech. 😅

kapunka
autor
14. říj 2008

ahoj teri - já jdu v pátek na kontrolu - zÍTRA PÍCHÁM ŠESTOU INJEKCI PIREGONU..TAK UVIDÍME CO A JAK....

ale už jsme se rozhodla, že necháme dvě a uvidíme....nechci si pak neco vyčítat, co by kdyby.....

kapunka
autor
14. říj 2008

jo a strašně mě začala bolet hlava - je to normální? je to z toho puregonu?

teri81
14. říj 2008

Asi to muze byt z tech hormonu ta hlava - to neres, 'lehni si a odpocin si.
Tak at mas peknou urodicku! 🙂

mirka19
14. říj 2008

Testes, já jsem teda kojila tři měsíce, ale pak bylo běžné, že mažel přijel ve čtvrtek ze školy a já jsem v pátek vyrážela za kámoškama. Třeba v poledne a vrátila jsem se večer. Neměl problém s krmením, nebo koupáním. A pokud budeš kojit, tak si ani od jednoho moc nikam nevyrazíš. Jinak já jsem neměla ani tu honičku. Oni pořád spali, když jedli, tak společně, když byly vzhůru, tak se zabavili v postýlkách a já jsem mohla podělat co jsem potřebovala. Nemyslela jsem to jako že máš honičku, ale že musíš oblíkat dvě děti, krmit dvě děti a tak. Ale když krmíš jedno, tak mu šupneš jednu lžičku a chvíli čekáš. Pokud máš dvě, šupneš lžíčku jednomu, hned druhému a tak dokola. Když kojíš, tak obě najednou, když mlíčko z flašky, tak taky obě najednou. Koupání je lepší až po jídle, aby to co na koupání čeká nekřičelo hlady a nebo opačně aby nekřičelo to, co už je vykoupané a ty nekoupala druhé. Dneska už se teda s kočárkem dostaneš všude, ale výtah by mohl být problém. Ale můžu říct, že kámošky měly děti víc od sebe a byly větší problémy. To větší nikdy nebude potichu, když mimčo potřebuje spát. Musíš každému vařit něco jiného, větší si chce hrát na hříšti , mimčo řve jenom zastavíš kočár. Například ségřina holka začala chodit do školy, když měl malý dva roky a ten rychle pochopil, že se jí ségra potřebuje alespon hodinu denně věnovat a učit se sní. A tak si pokaždé stoupl vedle stolu a řval. Bohužel, švagr pracuje na směny a pomoct nemohl. Ráno dítě do kočárku a s tím starším do školy. Pak zase dítě do kočárku a pro to starší do školy. Třikrát týdně nějaký kroužek, takže zase dítě do kočárku a s tím starším do kroužku. Pak buď zase domů a nebo hodinu chodit po městě s kočárem a čekat. No ségra byla celkem na prášky. Holka si s klukem chtěla hrát zásadně jen když jedl, což ho rozptylovalo a byl cirkus. Holka chtěla na koupaliště, do kina, prostě takové aktivity s větším dítětem a nic nemohli. Jo, můžou s tatínkem, ale ty sedíš doma s mimčem. A to daleko víc let než se dvojčatama. když ti konečně to starší odroste a mohli by jste začít trošku aktivně žít, pořídíte si další mimčo a zase trčíš pár let doma. S dvojčatama je to jednou a pak jsou to parťáci, vy dospělí taky a všechno co spolu budete dělat je strašně fajn. Musíte to vidět ze všech stran. S dvojčatama se nikam nedostaneš rok, když to budem brát, že do roku tě potřebují. S dvěma dětma po sobě dva roky, protože tě budou každé potřebovat ten rok. A tak dála a tak dále.................

mirka19
14. říj 2008

Jo bacha holky, na jednu nevýhodu jsem přišla. Všechno musíte kupovat dvakrát. Oblečení po sobě dědit nebudou. Pokud koupíte nějakou hračku jen jednou, budou se prát. Například na lyžák pojedou taky najednou, takže dvoje lyže. Ale pozor, ani nevíte jaký budete mít týden klídek, když oba odjedou 😅 . I kola budete potřebovat dvě. A zapomeňte, že je dáte každého do jiné třídy nebo školy. Kromě toho, že to říkají psychologové, je to podle mně blbost. Bylo by jim smutno. A pro vás má jedna třída jen výhody. Když je jeden nemocný, druhý nosí úkoly. Na třídní schůzky musíte jen do jedné třídy. Když je jeden lejdák (u nás kluk), můžete doufat, že všechno bude vědět ten druhý. Když má jeden fakt velký průšvih, druhý vám to řekne, protože se o něj bojí. Lumpárny dělají spolu, takže když něco (v našem případě jeden spadl ze stromu), tak vám to druhý příjde říct (v našem případě kluk z toho stromu spadl na holku, tak že se příbelhali společně).

kuba2
14. říj 2008

Ahoj holky tak já přidám svou statistiku.
Při 1.IVF zavedeny 2 blastocysty -nic
2.IVF -zavedena 1 morula -nic
KET-zavedeny 3 hatchující blastocysty nic
3.IVF zavedeny 3 4b. embrya-nic
Nativ s minimální stimulací zavedeno 1 8b. embryo -otěhotněla jsem, ale bohužel před 14 dny v 11.tt ZT

Takže já už budu podstupovat jen nativy s 1 nebo 2 embryjky, řešit redukci bych nechtěla - znám 4 holky co se jim chytli všechny 3 a bylo to pro ně hrozné psychicky jít na redukci.

Všem přeji hodně štěstí 🙂

rosienka
14. říj 2008

katy2- jeeeej, hrozne ma potesilo, ze si aj ty uz tehula 😀 😀 😀 ..pamätam si tie tvoje trampoty a tazke obdobia, i ked sme este velmi spolu nepokecali. Drz sa, nech ti to vyjde do konca.

inak, ja som si tiez chcela dat zaviest aj 3 embria, keby som ich tolko oplodnenych vôbec mala, ale zial sme mali len jedno, sice pekne 10-bunkove na 3. den a nic z toho 😒

tetes1
15. říj 2008

Mirko, ty jsi úplné zlato, ale fakt 🙂 Děkuju ti moc,já si vůbec neuvědomila, že to fakt může mít i své výhody mít dvě stejně staré děti. Je fakt, že mám v tomhle skvělého manžela, který nemá naprosto problém vyžehlit,nebo vytřít a nemá takový ty gendrovský názory, že ženská má být u plotny a chlap na gauči, takže věřím,že mu to vydrží. Hrozně moc jsi mi pomohla,že bych je snad nakonec i sama chtěla 😀

campi
15. říj 2008

Jak to pozoruju, tak se mi zdá, že je lepší mít dvojčata než dvě různě staré děti (1,5 - 3 roky), protože s dvojčatama děláš přibližně stejný věci najednou. Když máš tříletý dítě a novorozence, tak se určitě honíš víc. Potom jezdíš s jedním do školky, s druhým do školy, chtějí různě trávit volný čas atd.

Mirka to tu popsala perfektně.

Ohledně redukce souhlasím s kuba2. Ono se to zdá jednoduchý - kdyžtak půjdu na redukci, ale je to fuj fuj rozhodnutí a občas to na mě doléhá, byť se snažím si to nepřipouštět. A to jsem dvojčata chtěla - jenom jsem nepočítala, že se rozdělí na 3 (tam to bylo vzhledem k rizikům a špatnýmu nálezu na UTZ jasný).

mirka19
15. říj 2008

Ahojky. No vidíš Testes. A kamarádka na to nechce slyšet. A to je jí 33 a s otěhotněním měla problém. Nikdo neví, jestli by pak ještě otěhotněla a kdy. Takže manžel je teď rád, že čekají dvě, že je to odbyté, že nebudou mít další tak pozdě a že nebudou muset sedět sedm let doma, jako když si pořídí děti s odstupem tří let. Že prostě děti půjdou ve třech letech do šklky a začne jim normální život. My jsme většinou i ty kroužky měli stejný, tak že mi odpadlo běhání do kroužků s každým jinak, ale prostě jsem je šoupla třeba do keramiky, za tu dobu si nakoupila aoběhla co bylo potřeba a šli jsme domů. Fakt myslím, že dojčat není třeba se bát a myslím, že na to přijde i ta moje kamarádka. Ale až pozdějí. Až se děti nearodí, tak už by je nedala. 😀 😀 A pokud máš pro dvojčátka podmínky, tak bude všechno fajn. Jen vám všem moc držím palečky, aby se miminko podařilo, ať už jedno, nebo dvě. Tří bych se teda bála, protože ruce má člověk fakt jen dvěA A teď jsem někde viděla nebo četla, že se někdo ptal, jak třeba mamča řešila, když vylezla s dětmi z bytu a jedno běželo nahoru a jedno dolů. A ona říkala: Jednoduše, první chytím to co běží dolů, protože by uteklo na cestu a potom to, co běží nahoru. Ale neboj, any ty děti bývají vycvičený, protože ti ani nic jiného nezbývá, než aby byly samostatné a poslušné, což se ti později zase vrátí. U nás teda neexistovalo takové to že dítě vyndáš z kočárku a ono si o tlačí a tak pomalu někam dojdete, protože tak by jsme nedošli nikam. Když se někam šlo, tak sedět v kočáru (vstávání zakázáno a kupodivu poslouchali) a když se šlo na procházku, tak třeba pěšky, nebo jsme někam dojeli na kočárku a tam si vylezly. Prostě to chce dodržovat režim. Ale pak jsem měla kamarádky, které když přšli s jedním dítětem, pořád ho museli okříkovat a lítat kolem něho a nechápali, jak to že já ne. Protože prostě byly to dětičky vycepované a kromě toho se uměly zabavit spolu. Akorát jak někdo někde psal, chce to velkou ohrádku, aby si prostě věděla, že když něco potřebuješ dělat, tak jsou v bezpečí. Oni už si tam spolu pohrají.

len
15. říj 2008

Teda Mirko, já se na ty dvojčata skoro začínám těšit 😀
Ale jak píšeš, hlavně, ať se chytí aspoň jedno, ty dvě by pak už byl nečekaný bonus... Ona když je šance půl na půl, že se to podaří/ nepodaří, tak nějak člověk ty věci jako počet nebo pohlaví odsouvá do pozadí 😉

kapunka
autor
15. říj 2008

mirko a co porod?? toho se bojim asi nejvíc 😢 - já teda ale kvůli očím stejně tak jako tak pujdu na císaře.. 🙄

kropinka
15. říj 2008

Ahoj Mirko, děkuju moc za to jak jsi to tady popsala!!! 🙂 Já měla dvojčata vždycky vysněný a povedlo se nám to při IVF. Taky budeme mít páreček. 😉

Jasně,že mám obavy,jak se to zvládne,hlavně jestli budou donošený,z porodu atd,ale to znáte všechny.

Připravuju manžela na to,že přijde domů z práce,dostane dvojčata do ruky a máma se půjde vyspat,aby nabrala sílu na noc. 😀

My máme výhodu,že bydlíme v domku se zahradou,takže tam bude pískoviště,skluzavka atd,takže s nima nebudu muset tolik pendlovat.

Včera jsem byla na velkým ultrazvuku, viděla jsem směs rukou a nohou,ale všechno včetně testů je naprosto OK,takže se na ně moc těším,i za tu cenu,že to bude ze začátku náročný. 🙂

Teri,neboj se!!! Zrovna Ty to zvládneš levou zadní!! 🙂

fanfulin
15. říj 2008

Ahojko holky..Strašně se mě líbí vaše příspěvky... 🙂
Já jsem si vždy přála mít ty dvojčata,ale po 1 IVF...se to nepovedlo...měla jsem jen dvě vajíčka..a z těch se neuchytilo ani jedno..no škoda... 🙂
Teď za chvilku budu po 2 IVF...máme jenom 4 vajíčka a doufám,že do ET aspoň 2 vydrží... 🙂
Moc mě mrzí,že nebudou žádní mrazáčci ... 🙂

len
15. říj 2008

Fanfulin, já měla včera taky 4, za hoďku jdu na ET a jsem napnutá až hrůza, kolik jich tam do dneška zbylo 😕

rkatka
15. říj 2008

Ahoj holky, měla jsem 3 vajíčka která mi zaváděli. Bylo to už po 4 tak jsem doufala že se uzdrží 2. Nakonec jsme rádi za to jedno, které se drží a doufám že vydrží dokonce.

fanfulin
15. říj 2008

len..Tak já budu napnutá až do zítřka..uvidíme jak budou bojovat...tak držím pěsti... 😉

fanfulin
15. říj 2008

rkatka..Tak to já asi nebudu moct řešit kolik...nevím ani kolik mě do zítra zbude,a opravdu doufám,že aspoň 2 bojovníci.... 😉