Kolik IVF/KET, kolik zavedených embryí, kolik dětí?

eimmy
13. bře 2011

Ahoj holky,
možná že zde nějaké podobné téma bude ale nenalezla jsem ho... 🙂
Asi každá hledáme na netu při kolikáté IVF či následném KET se podařilo otěhotnět a asi většina znáš řeší otázku kolik embryi si nechat zavést a jaké jsou výsledky při zavedení 2 "kousků" zda opravdu 2 děti či 1.
Byla bych ráda kdyby jste zde napsaly Vaše názory a zkušenosti aby si ostatní holky udělaly představu či jim to v lepším případě pomohlo při rozhodování o počtu zavedných embryi.

já mám následující "statistiku" 😉
1x IUI - neúspěšné
1.IVF - zavedeno 1 embryo -neúspěšné ( nic na zamražení )

petrala
15. bře 2011

@eimmy ja fakt nevim...dr. v iscare mi rikala ze se dava 12 tis zaloha....9 tis stoji ICSI a co jineho se plati?snad mozna jen zamrazeni ne?Tak jak se to muze vysplhat az na 27 tis?Jsem s toho jelen 😅 zadne zkusenosti s ivf nemam tak se proto ptam🙂

eimmy
autor
15. bře 2011

@petoule ahojky,
no k té kvalitě.... mě odebrali 16 folikul z toho bylo 15 vajíček ( podle vysledků jsme oba 100% ok ) 9 nechali oplodnit IVF a 6 ISCI z těch 9 neoplodnili NIC a z těch 6 nám oplodnili 5 a nechali PK z té nám nakonec zbylo 1 velmi kvalitní a 1 málo ( nebylo k mražení ) navrhli nám zavést jen to jedno že to určo dopadne že je fakt parádní a nic... takže ted necháme všechny oplodnit ISCI

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala ano dává se 12 tis. záloha ale z té se neplatí léky ty si platíš sama zvlášt.... ty vyjdou okolo 5 000,-- Kč z těch 12 tis. platí se :
prodloužená kultivace 3500,-- Kč
ISCI 8000,-- Kč
echokatetr 900,-- Kč
anestezie 2500,-- Kč

petoule
15. bře 2011

děkuji za odpověď, chtěla jsem se ještě optat po zavedení embryjí musí se 14 dní ležet?

eimmy
autor
15. bře 2011

@petoule ne nemusí stačí ležet v den ET a pak si jen dávat pozor aby jsi nezvedla nic těžkého apod. Ono se ani nedoporučuje pořád ležet....

petoule
15. bře 2011

eimmy ty teď to máš jak máš kdy další IVF? já mám od něděle odebrané vajíčka zítra zas budem volat a chci si dát 3 embryja, ale doktorka říkala, že je nesmysl dát tolik, že se pak můžou rozdělit a místo trojčat může být i více. tak uvidíme, ale to čekání těch 14 dní je dlouhý na výsledek

petrala
15. bře 2011

@eimmy me dr,rikala i o lecich ktere proplaci pojistovna...co je to ta prodlouzena kultivace?je potreba? 🙂

eimmy
autor
15. bře 2011

@petoule já jdu 18.3. na 1 injekci dlouhého protokolu. je to nějaká injekce na utlumení a rovnou mi píchnou i agolutin na vyvolání MS.
já chápu tvoje pochyby zda 2 či 3 embrya ale pokud bych byla na tom jako ty a měla poslední pokus a předešlé 2 IVFs 2 embryjkama tak bych nechala zavést 3... asi to nebude znít možná ok ale vždy se dá udělat redukce plodu pokud by nastal případ že by se chytla všechny 3 nebo se i rozdělila...

petrala
15. bře 2011

moje znama byla uz dvakrat na ivf a neuspesne vzdy dala 2 ,ptala jsem se ji zda se davaji i vice rikala ze ze zakona se mohou davat jen 2 embrya,,,,ale jak vas tady ctu tak se davaji i 3 ?

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala ano jsou léky které platí pojištovna v celém rozsahu to jsou léky jako je např. Menopur či Fostimon - tyto léky jsou tzv. "nečisté hormony" jsou získávány z moči žen v přechodu ( jsou v klasické injekci - prášk ředíš s rostokem a aplikuješ normální stříkačkou do svalu stehno apod). A pak jsou léky jako je Gonal, Perugon to jsou tzv. "čisté hormony" které jsou vytvořeny uměle - na tyto homony pojištovna připlácí z části a jsou v peru ( lehčí aplikace - méně bolestná - aplikace do břicha do špeku 😀 )
PK- prodloužená kultivace je vhodná jelikož se ukáže které embryo je nejsilnější ... PK je že ti embryo zavedou 4-6 den po oplodnění

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala ano některé CAR dávají i tři pokud na tom pacientka trvá a měla několikrát za sebou neúspěšné IVF s dvěma embryjkama

petrala
15. bře 2011

@eimmy moc dekuji za info🙂))

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala memí zač ... já taky byla vyplašená před 1 IVF 😀 😀 😀

petrala
15. bře 2011

@eimmy no...to mi povidej,kež bychom ivf ani potrebovat nemuseli☹

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala jj přesně tak..... nejhorší není ta stimulace to se dá ale až po OPU... čekání kolik ti odebrali vajíček ( chvílema jsem si připadala jak kvoočna ) pak kolik se oplodní.. každý den si volat kolik jich přežilo.. k tomu nafouklé břicho jak v 7 měsíci a když dojde k ET tak tě čeká nekonečných 14 dní... a u mě s neštěstným koncem ☹ jen doufám že to ted vyjde.... 😵 😵 😵

petrala
15. bře 2011

@eimmy jak to nafoukle bricho?ja musim chodit do prace....jen ted 14 dni po ET budu doma🙂

kkamca
15. bře 2011

Ahoj,
taky přidám do mlýnku.
1.IVF - prodloužená kultivace,ICSI.(ZE 14 FOLIKULŮ,JEN 6 VAJEC,pouze 4 se oplodnily,nic k zamražení).Zavedeny 2 embryjka -blastocysta,morulka.NEÚSPĚŠNÉ. 😒 😒 (cena 20 tis,gennet liberec)
1.IUI s dárcem -neúspěšné.(cena:2000 kč,G Liberec).

Další postup ve hvězdách..

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala začneš mít nafouklé břicho už během stimulace tak 8 den stimulace hormony ( chodila jsem jen v telákách a v sukni na gumu do ničeho jsem se nevešla ) po OPU jsem měla opravdu bolesti když jsem jela po OPU domu nemohla jsem se ani ohnout a zavázat boty a kalhoty jsem nezapla ani na zip o knoflíku ani nemluvim. Musíš pak vypít min 4-5 litru tekutiny aby jsi nedostala hyp. stim. syndrom. a nezvrdla ti děloha to by nebyl možný ET. takže jsem jen pila a seděla na wc a byla v teplákách... 😒 Po OPU mi břicho ještě víc narostlo. Během stimulky jsem nabrala 5 kg - průměrně se přibere 4-8 kg co jsem se bavila s holkama

eimmy
autor
15. bře 2011

@kkamca ahoj a máš nějaký termín do CAR nebo jak ted dál???

petrala
15. bře 2011

@eimmy tyjo...kdyz to tak ctu ani se mi na ivf nechce☹

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala není to lehké... hlavně na psychiku... ale zvládneš to neboj 😉 😉

petrala
15. bře 2011

@eimmy kdyby aspon byla 100% uspesnost co?

kkamca
15. bře 2011

@eimmy ahojenky.
No ted sem ve fázi čekání,IVF další zatim nejdu..jednak z finančních důvodů a za druhé ani nějak nechci.Bojím se neúspěchu.Fakt..říkám si ještě 2 pokusy částečně hrazené jsou,ale stejně..Tak se chci připravit a ještě nechat dodělat imunologii a možná mezitím ještě jedno IUI.
IVF asi na jaře příští rok-uvidím. 😒

kkamca
15. bře 2011

Baby já IVFku strašně moc věřila..brala sem to jako že 99.9 % ,že to vyjde.. ☹ 😒

eimmy
autor
15. bře 2011

@petrala PŘESNĚ !!!!!!! Pro mě bylo nejhorší že jsem byla na 99% přesvědčená že to vyjde.... a pak ten šok když NIC... prostě bílo... nevěděla jsem co dělat... nechctěla jsem o tom vůbec mluvit... prostě hukot jako blázen... 😢

eimmy
autor
15. bře 2011

@kkamca jj to chápu je to finančně náročné i když je to z části hrazené pojištovnou... Imuno je dobré udělat já už jej mám taky hotové a vše ok... tak snad to ted vyjde...

kkamca
15. bře 2011

@eimmy U nás nebýt hlavní problém spermio..tak kdoví jak by to bylo. 😒

sponiarka
15. bře 2011

@eimmy jasně dám vědět také chodím k Apoli jsem moc spokojená

niki2
15. bře 2011

1. IVF - ET 2 embrya - nic
KET 2 embrya - nic
KET 1 embryo - syn 6 let

2. IVF - ET 1embryo - nic

3. IVF - ET 1 embryo - zamlkle tehotenstvi v 9.tt
KET 1 embryo - syn 3 roky

sponiarka
15. bře 2011

@niki2 to je krásné doufámže nám to tet taky vyjde