Kolikabuněčné embryo je nejlepší při embryotransferu?

pitrisek
28. únor 2008

Holky, poraďte mi prosím.
Moc se nevyznám v tom, kolika buněčné embryo by mělo správně být při ET.
Moc díky

teri81
28. únor 2008

ahoj Pítrisku,
nevim, vim o holkach,co otěhotněly s meněbuněčnymi embryi a vyšly jim dvojčata a pak o těch,ktery zavedli blastocysty a nevyšlo to,ale obecně se myslim říká,že by měla být embrya tak osmibuněčná už a že vyšší stádia jsou lepší.
Ale kdo ví, stejně je to všechno na osudu.
Mně dneskia zavedli dvě. Přeju moc a moc štěstí. 🙂

valentynka
28. únor 2008

ahoj pitrisku,
nedá se říct,která jsou lepší a která ne, je pravda,že otěhotní ženská ,kdy embryo je ve fázi šestibuněčné, nebo osmibuněčné.
Mě se to napoprvé nepovedlo, šla jsem na ET za dva dny po odběru vajíček,tudíž žádná PK.
Po druhé jsem měla kráásné blastocysty, jednu už hatchující-tzn.že je už připravená vyjít z obalu. a napodruhé se povedlo ! Ale přišel v 6tt potrat. ted mě čeká třetí ivf.

Kdybych ti měla osobně poradit,rozhodně bych si nechala udělat prodlouženou kultivaci, hlavně proto,že se po dvou nebo třech dnech vyselektují ty špatná embrya,které by ti třeba zrovna mohli zavést a byly by to ty špatný,které by se neuchytili.
Když nechají embrya dozrát do maximální možnosti,což je 5dnů a stádium blastocysty,tak vytrvají ty nejlepší.
záleží samozřejmě jak budou embrya kvalitní,aby vůbec nějaké tu prod.kultivaci přežilo. Já jsem měla po dvakrtá vždycky kolem 6-8 vajíček, z toho se oplodnilo 5 a přežilo kultivaci 2-3.
snad jsem ti nějak poradila. ahojky

valentynka
28. únor 2008

teri,tak at ti to dopadne dobře a aspon jedno se uhnízdí 🙂 za 14 dní at tam jsou // 🙂

teri81
28. únor 2008

díky moc 😉 valentynko!!!

mirabela
12. kvě 2010

ahoj, tady je o tom zajímavý článek: http://www.gyne.cz/clanky/2005/205cl1.htm
Hodně štěstí, my čekáme, zda se u nás uhnízdí dvě osmibuněčná embryjka.