Kolikabuněčné embryo jste si nechaly vložit?

pitrisek26
23. říj 2011

Ahoj holky, kolika buněčné embrya jste si nechaly vložit? Je lepší nechat prodlouženě kultivovat? Vím, že někdo si nechává vkládat už 4 nebo 6 buněčné a vyjde to a někde jde na PK a všechny embrya se ve vývoji zastaví nebo je velký úbytek. Nevím co je tedy lepší.. Jaké máte zkušenosti?

boruuvka
23. říj 2011

Já jsem rozhodně pro prodlouženou kultivaci. Nechávali jsme si zavádět 4 den dvě morulky a jedna se ujala. Testovala jsem už 6 den po ET a byly slabé //. Měla jsem celkem 11 vajíček, všechny se oplodnily, ale jak píšeš - některá byla pomalá, některá zanikla, takže kdyby nebyla PK, tak mi mohly zavést jiná embriika a nemuseli jsme naši cácorku mít. Na zamražení nic nezbylo.

ivarei
25. říj 2011

My měli taky PK, nechávali jsme si zavádět 2 blastocysty a máme Aničku a Adámka. Odebrali mi 4 vajíčka.

jimmy1
25. říj 2011

1. transfer (2008) 2 osmibuněčná embrya (negativní)
2. transfer (2009) časná blastocysta (Martínek 😵 )
3. transfer dnes blastocysta (uvidíme 😉)
Rozhodně jsem pro PK 😉

lukza
25. říj 2011

já měla blastocysty a negativní a pak mě doktor řekl že jsou už moc citlivá tak si vyber co je nejlepší prý ideální je morula jení tak náchylná jinak sem určitě pro PK

jolana222
25. říj 2011

Nam to vysvetlovali tak, ze pri prodlouzene kultivaci vyberou embryo, ktere ma nejvetsi sanci. A ze je dulezite, aby videli, jak to pokracuje po 3. dni, protoze 3. den je zlomovy a ne vsechna embrya se pres tu pomyslnou hranici dostanou - nebo nektera dostanou, ale zahy se prestanou vyvijet. My jsme meli PK, zavadeli mi 1 blastocystu a jeste jednu mam zamrazenou. V centru, kam chodim, transferuji a mrazi jen blastocysty - a jejich vysledky rozhodne mluvi pro delsi kultivaci. Koukni se na http://www.sanatoriumhelios.cz/prodlouzena-kult... , ty argumenty jsou fakt logicke 😎

sysysy
25. říj 2011

rozhodně jsem pro PK. Měla jsem 17 vajíček, z toho se nějaké vůbec neoplodnily a z těch, co se oplodnily přežily PK 4 morulky. Dvě mi dali, ujalo se jedno. Další 2 jsou v mrazáčku...ale asi už je nevyužijeme 😒

zvalentova
27. říj 2011

ahoj, u obou IVF jsem chtěla PK, ani u jednoho k tomu nedošlo, protože nám oplodněná vajíčka "pochcípala" do druhé dne. Letos v sprnu zaváděli dvě třídenní, osmibuněčná (více jich nezbylo) a drží se obě. 🙂

mufinka26
27. říj 2011

Ahojky nám vkládaly čtyřdenní morulku 🙂 a testík je pozityvní 🙂

lenka54321happy
26. kvě 2014

ahojte, toto je moj uplne prvy krat na nejakom forum...vobec neviem ako to funguje...som po ET a velmi rada by som sa porozpravala s niekym lebo sa asi zblaznim ☹
dakujem Lenka