Kolikátá IUI byla úspěšná?

cabalkova
29. črc 2009

Ahoj holky, kdo jste si nechali pomoct k miminku a podstoupily jste IUI, na pokolikate se to u vas povedlo? My zatim jedeme druhe kolo... 🙂

rory_g
25. únor 2012

@maximka33 ahoj, já měla včera 4.IUI, dělá se v den ovulace, záleží, jak dlouhé máš cykly. Dr sleduje růst folikulů na utz, zpravidla bývají dva utz, podle růstu většinou naordinuje Pregnyl, který si buď doma píchneš sama do břicha (vůbec to nebolí), nebo zajdeš na nějakou ambulanci a tam Ti ho píchnou do zadečku. Pregnyl zajistí prasknutí folikulu a tím i uvolnění vajíčka, vždy to načasuje dr. Po IUI už se jen zavádí Utrogestan (progesteron), zase dávkování podle dr. No a o opakování jsem neslyšela, přijde mi to zbytečný...nám dr vždy "předepíše" abychom doma IUI pojistili ten den večer a druhý den ráno 😉

winterska
25. únor 2012

@maximka33 ahojky, po IUI jsem na jaře otěhotněla - bohužel jsme museli po NT screeningu ve 12tt dát mimi pryč pro poruchy neslučitelné se životem. Bylo to tehdy celkově moje 5. IUI, mezitím 2 neg. IVF. Znám dost maminek se zdravým dítětem po IUI tak mu věřím.

a na tvůj dotaz:
1. obvykle 12-16 DC podle toho jak rostou folikuly ve vaječnících, po vyvolané ovulaci Pregnylem nebo Ovitrelle.
2. 1-2x během cyklu. v mém CARu 10DC a případně 12DC. při samotné inseminace UTZ není..
3. nevím o tom - jen doporučují "potvrdit" IUI večer sexem..
4. já jen ovitrelle cca 24-30 hodin před akcí.. některé ženy ale berou hormony na růst folikulů..

dnes jsem 24DC - 10DPO po 8. IUI - a již 3 dny mě pobolívá v břiše a pěkně bolí prsa až se v noci budím..

hela82
26. únor 2012

@maximka33 Ahoj, taky jsme v Pronatalu. Zacatkem brezna budou vysledky a uvidime co nam doporuci. Zatim to vypada na IUI....cim Te budou stimulovat pred IUI? Uz Ti to rikali?

maximka33
27. únor 2012

@hela82 to je zajímavé, že čekáte na výsledky. nás taky "testovali", ale neříkali, kdy budou výsledky. budu brát clostybegyt a pak nějakou injekci. uvidíme, jak to vyjde, jestli tady manžel vůbec bude.. na jaké výsledky čekáš a po jak dlouhé době se je dozvíš?

hela82
27. únor 2012

@maximka33 My tam mame domluvenou dalsi navstevu 8.3. Budou uz pry vysledky krve mne i manzela + vysledky jeho spermiogramu. Tak snad to tak opravdu bude 😕 Jinak v papire mam krevni rozbor na FSH, LH, PRL, E2, TSH, free T4, reprodukční blok, sérologie, tronbofilie. Na toho 8.3. mam poznamku chlamydie a UTZ kontrola. Ja mam stesti ze mam manzela porad doma, akurat tento mesic to snazeni moc nebude 😀 Na toho 8.3 mi vychazi prave ovulace (kdyz bude stejne jako doposud 19DC) a pritom - manzel jde 7.3. na spermiogram (minim.2 dny sex. pauza pred tim) a to uz mam mit pauzu ja (co vim tak 24hod. pred gynekolog. vysetrenim by nemel byt nechraneny sex. styk) 😅

maximka33
27. únor 2012

@hela82 aha to je zajímavé. manželovi budou dělat spermio až před IUI. tak nevím, jestli si tam mám taky zavolat na výsledky.. tak to vyšlo blbě s tou ovulací ne? nebo ti to rovnou budou dělat to IUI 19dc?

hela82
27. únor 2012

@maximka33 Urcite to nebudou delat hned, nejdriv pristi cyklus bych rekla... Vyslo to blbe ale ja jsem rada ze se to vubec zacalo resit. Na gyn. to totiz brali hrozne laxne... (29let? Casu dooooost, jste jeste mlada 😠 )
Spermiogram mu budou delat hned protoze my nemame zadne ditko a chteji zjistit jak to ze se nam tak dlouho nedari. Navic ja jsem clostilbegyt jiz jednou brala po dobu 3 mesicu a nic... akurat hyperstimulacni syndrom jsem z toho mela 😔 Dr. z gynekologie mne nehlidala, jen mi rekla ze jestli se prvni mesic nepovede, tak dalsi zvysit davku na 2tbl/den a pokud ani tak nic, tak dalsi mesic az 3tbl/den. Ani jeden utz mezitim, nic... A navic mi nikdo ani nerekl ze se musi u Clostiku vic pit. Uz tak piju hrozne malo tekutin, tak i v tom mozna byl problem....
Jinak mne napsal do papiru Puregon pero, ale zatim jsem ho ani nedostala, ani mi nerekl kolik jednotek budu brat, takze IUI urcite bude nejdriv pristi cyklus 😅

maximka33
28. únor 2012

@hela82 ta tvoje doktorka se mi nelíbí.. jsi u ní pořád? mně ségra říkala, že dvě tabl. clostíku brala před IVF... jinak je to asi zbytečné, aby vajíček uzrálo hodně.

lucka2601
28. únor 2012

@maximka33 ajojky nene nemam,jedno sme cekli ale nasli nam vadu:(ja jdu na prvni konzultaci do gennetu 15.3.vubec nevim co mne ceka jak po financny strance tak i po psychicke:(

hela82
28. únor 2012

@maximka33 Jo jsem u ni porad. Pro normalni kontrolu a tak je fajn, ale tohle zanedbala podle mne dost vyrazne. Kazda holka se kterou jsem se bavila byla hlidana jestli vajecniky na stimulaci reaguji nebo nikoliv. Mne rekla at prijdu az kdyz ani ty 3 tbl nepomuzou. Takhle cekat se mi ale nechtelo a jeste pred ovulaci v tom tretim mesici jsem se jim vnutila na utz, abych si byla jista, ze tam vubec nejaky folikul je. Vajecniky uz byly dost zvetsene a pri kontrole dalsi tyden mne uz hnala do nemocnice. I proto jsem sla ted rovnou do CARu...

hela82
28. únor 2012

Holky koukala jsem na cenik Gennetu..... inseminace (IUI) - 2.000 Kč. V tom jsou uz i leky na stimulaci? Nejak mi to nesedi kdyz zvazim ze leky na stimulaci jsou ruzne drahe podle ruznych problemu zeny a zase jako priplatek mi to prijde silene, kdyz vezmu ze nam v Pronatalu rekli ze IUI komplet je hrazene zdravotni pojistovnou krom jiz zminene stimulace. 😕

renca1978
29. únor 2012

@rory_g Ahoj, dovolim se pripojit, ja jsem byla na prvni IUI ted v pondeli, pichla jsem si akorat injekci Otrivelle v nedeli, a zadny jiny leky mi nedali, neberu nic, jak je to mozny?Jsem teda docela znervoznela ☹

rory_g
29. únor 2012

@renca1978 ahojky, to nevadí, že nebereš, záleží na CARu...v Gennetu předepisují Utrogestan,což je progesteron, který vylučuje žluté tělísko, takže taková jakoby podpora 🙂 Kdybys o něj stála, zkus zavolat do CARu nebo k Tvojí gyndr a myslím, že nebude problém ho napsat, abys měla jistotu 😉
@hela82 ahojky, já jsem u VZP a IUI mám komplet hrazené pojišťovnou, Pregnyl mi tam dali taky bez doplatku, doplácela jsem jen v lékárně asi 40Kč za Utrogestan 😉 Takže pokud nejsi samoplátce, neměla bys platit víc než já.

renca1978
29. únor 2012

@rory_g a neni uz pozde, kdyz IUI byla v pondeli?dekuju 🙂

vera_vila
29. únor 2012

@renca1978 já jsem po IUI taky nebrala vůbec nic, jen kys. listovou, kterou mi gyn napsala už předtím asi 2 měsíce... a IUI se podařilo hned napoprvé... Nevydržela jsem čekat 14 dní, tak první test byl po 12 dnech, byl pozitivní, druhý test za 14 dní byl ještě lepší, tak jsem hned volala do CAR a hned jsem jela na krev a UZV a bylo to tam... Zůstala mi jen ta kys. listová, nic jiného jsem nebrala

renca1978
29. únor 2012

moc blahopreji, kez by to byl i muj pripad 🙂

rory_g
29. únor 2012

@renca1978 nene, určitě není pozdě, někteří dr předepisují Utroš třeba až po zjištění těhu a někteří jako u @vera_vila vůbec

renca1978
29. únor 2012

@rory_g diky moc za info

hela82
29. únor 2012

@rory_g Ja jsem zatim v Ponatalu, doporucili mi zatim Puregon a ten stoji 2tisice. Pristi tyden mi reknou vic (budu mit vysledky vstupnich testu krve a tak). Tobe delali IUI v tom Gennetu? Ja na nej koukala kdyz tady holky psaly ze je lepsi nez Pronatal, abych vedela jestli maji treba stejne ceny a tak.... V ceniku ma Gennet doplatek za IUI 2000 a u samoplatce jeste vic.To mne hodne prekvapilo.

rory_g
29. únor 2012

@hela82 jsem v Gennetu od ledna a teď v pátek jsem měla druhou IUI a nedoplácela jsem vůbec nic...

hela82
29. únor 2012

@rory_g Aha,tak to jo. Tak to nechapu proc maji ty 2tis.v ceniku. Zbytecne vyplasi potencion.klienty 😕 Jsem zvedava jak to dopadne s nami v Pronatalu....delali vam pred IUI i nejake dalsi vysetreni krom krevnich testu, utz a spermiogramu?

rory_g
1. bře 2012

@hela82 to nevím, asi mají starej ceník 😀 Udělali nám s mm genetiku a imunologii a mně tombofilní mutace a pro jistotu kontrolní HP. Moc se mi tam líbí, jak jsou akční, pořád se něco děje, mám z toho dobrý pocit

hela82
1. bře 2012

@rory_g 😀 To je super. Ja mam zatim taky dobry pocit z CARu, tak snad mi ho tam nepokazi 😔 Tak si pamatuj vsechno a muzeme srovnavat pak.... na Pronatal jsem cetla ruzne diskuze, nektere hodne kriticke, tak kdyby bylo spatne alespon budu vedet kam jit 😀 Nikde sice zazraky nedelaji, ale pristup, prostredi a snaha personalu dela hodne 😎

lucka2601
2. bře 2012

Ahojte baby,ja beriem clostil.už dlhšiu dobu tak isto Utrogestan 3mesiac moja MS bola že špinenie+1den Klasika a koniec,teraz???Dnes mám končit s poslednou tabletkou a špinim už vlastne počas brania 3den je to normálne???Vobec tomu nerozumiem mám ísť do GENNETU ale či so mnou aj niečo budu robit ked je to takéto divné. 😨 😢 😖 ☹ Snažíme sa už 4rok,prvé nám vyšlo ale genetická vada 😢 Ozvite sa mi!!!!Ďakujem

sarinka_nevesta
26. dub 2012

My byli v Pronatalu v Praze tenhle měsíc na první inseminaci, v úterý jsem měla dostat menzes a nic. V sobotu to budou tři týdny po inseminaci a mám si udělat test. Brala jsem Utrogestan na podporu případného těhotenství bolela mě prsa která se i zvětšila, občas pobolívávalo břicho. Tak jsem teda zvědavá, co bude a nebude....

maybay
26. dub 2012

@rory_g ahojky, tobe predepsali ultrogestan po kazdem IUI?

rory_g
27. dub 2012

@maybay ahojky, jj, večer v den IUI a druhý den ráno IUI pojistit a večer hned Utroš 😉

maybay
28. dub 2012

@rory_g tak to me utros nedala, ze pry to poprve nebude predepisovat, ze je to neprijemny brat tenhle lek, tak nevim co znamena neprijdemny, to je vkladaci? My jsme taky druhy den rano pojistili a nevyslo to stejne, tak snad vyjde druhe. Myslis, ze ten utros tomu muze hodne pomoct?

rory_g
28. dub 2012

@maybay jj, utroš se vkládá, tak je to trochu nepříjemné, ale nic hrozného...on je to vlastně progesteron, který má tělu napomáhat, asi pomoct k otěhotnění nemůže, spíš pokud bys měla málo progesteronu. Ono jestli bys měla otěhotnět, tak je jedno, jestli ho bereš nebo ne, někde třeba předepisují utroš až po zjištění těhu a někde vůbec ne🙂

cigaas
15. dub 2016

Ahojky devcata jsem 11 den po iui a zavadim si utrogestan a ze zvedavosti sem skusila test a negativni stejne jako 10 den☹ negativni myslite ze mam jeste sanci? Je to moje prvni iui naznaky mam jen bolesti prsou a docela dost papam🙂 ale jinak nic nejsou to vsugerace?☹ diky