Koľko stojí IUI s darcom na Slovensku?

swika
27. srp 2007

Ahoj kocky, mate niektora skusenosti s IUI s darcom na Slovensku alebo v Cechach? Zaujimalo by ma, kolko vas to v ktorom CARe vyslo, ci a aku ciastku poistovna hradi a na kolky krat bola uspesna. Ake informacie ste o darcovi dostali a ci ste ju podstupovali so stimulaciou alebo bez nej.

julietka
27. srp 2007

ahojcek swika, mam skusenost s IUI s darcom, co by Ta zaujimalo?

julietka
27. srp 2007

prepac,zabudla som napisat - cena je 4500,- Sk. Poistovna na Slovensku zial nepreplaca nic. Ale v porovnani s IVF je to naozaj smiesna suma. 😒

swika
autor
27. srp 2007

ahoj julietka, dakujem za odpoved. Tych 4500 Sk je so stimulaciou alebo bez? V ktorom CARe ste to riesili? A na kolky krat sa podarilo?

julietka
27. srp 2007

swika-3 tis. je za sperma a tusim 1500 za samotny zakrok. Ale nepodarilo sa ani druhykrat ☹
Neviem ci to nie je tymi zmrazanymi spermiami-asi su nejake spomalene 😖 . Inak chodime do Iscaru.

julietka
27. srp 2007

Stimulaciu som neratala-mala som len clostilbegyt a potom pregnyl. Priznam sa ze uz si nespomeniem kolko som doplacala za lieky asi cca 400 Sk.
Mozem sa spytat preco ste sa rozhodli pre darcu vy? U nas je to geneticky problem.

swika
autor
27. srp 2007

Julietka, moj manzel ma neobstrukcnu azoospermiu a odhaduju nam iba 1% uspesnost. Nemal pri narodeni zostupene semenniky (do 2 rokov) a navyse v puberte podstupil chemoterapiu. Ja som na zaciatku trvala na tom, ze to s TESE musime za kazdu cenu vyskusat, ale po uplynuti par mesiacov sa mi zda, ze darca je pre nas schodnejsia cesta a navyse menej rizikova. On je s darcom zmiereny od zaciatku.

julietka
27. srp 2007

pri vasej diagnoze je mozne ze nejake spermijky predsa len najdu. Ale na druhej strane tiez TESE nema zas az taku uspesnost aby ste stracali cas. U nas je geneticka chromozomalna porucha ked sa spermie netvoria vobec. Zmierili sme sa s tym ze je to len biologicky material a dolezite je ze ho porodime a vychovame len my 🙂

mikulka
30. srp 2007

V Pronatalu Praha je cena snad jen za dárc. sperma, tj. cca 1000 kč, kdybs stimulovala, možná tak 1000,.- navíc.

scarlet
31. srp 2007

V ISCARE sa za IUI s darcom dopláca 5000,- SK, aj nás to možno čaká, resp. doporučili nám to lekári 😨.

Našla som milý príspevok k IUI s darcom, here we go:

"hanka01
Datum: 21.8. 14:29
Ahojky, tak já mám tyto otázky už za sebou, tak ti můžu napsat naše zkušenosti. Máme 8. měsíční holčičku po IUI s dárcem. Nikdo, teda kromě doktora a sestřiček to neví a pevně věříme, že to nikdo další vědět nebude. Nechceme nikomu nic říkat a dcerce už vůbec ne. Pro nás je nejdůležitější, kdo dá dítěti lásku a péči a ne genetickou informaci. Lidé někdy dokážou být moc zlí, tak jí chceme ochránit a raději mlčet. A podoba malé - celý tatínek. Nechápu to, ale je to tak. Málokdo řekne, že má něco po mě, ale manžela v ní vidí snad každý. V některých centrech si můžete napsat jaký chcete typ dárce (barva vlasů, oči, výška atd.) U nás to nešlo, ale my to stejně neřešili, já jsem modrooká blondýna a manžel černovlasý a hnědooký, takže i naše biologické dítě by mohlo mít jakoukoliv podobu. Krevní skupinu jsem chtěla stejnou, ale doktor mi říkal, že pokud ty krevní skupiny k sobě nejdou, tak dávají jinou. Ještě ani nevím, jakou má malá krevní skupinu a nějak je mi to jedno. Jsme šťastní, že jí máme a to je pro nás teď nejdůležitější. U pediatra jsem řekla, že v rodinné anamnéze ze strany manžela nic závažného nebylo. Kdyby nedejbože byla malá někdy nějak vážně nemocná, tak samozřejmě u doktorů půjdeme s pravdou ven. Přeji ti co nejdříve taky takové voňavé štěstíčko"

kuspitka
22. zář 2008

Ahojte....je tu niekto kto bol ncentre a IUI s pouzili darcovske spermie???

myskyva
22. zář 2008

,kuspitka sem tu já 🙂

kuspitka
22. zář 2008

ahoj...ale ty si bola v cechach

myskyva
22. zář 2008

aha,tos nepsala že chceš jen ze slovenska 🤐 tak nic

kuspitka
22. zář 2008

to nevadi mojka aspon si sa ozvala zato som ti velmi v dacna a co to stoji u vas????

myskyva
22. zář 2008

500,- kč ale to je jenom za dárce - jsem ve státnim CARu a protože IUI je plně hrazený pojišťovnou tak za to už jsem neplatila

petkaerdal
22. zář 2008

ahoj kuspitka,ja som osobne nebola,ale velmi dobra kamoska ano a viem ,ze za darcovske spermie platila 8000sk...zvysili sa ceny,bola vo FC...

kuspitka
22. zář 2008

mozes mi napisat co je to FC???
mysyva tu nic to su uz ludia.....taka som zuriva

petkaerdal
22. zář 2008

Ferticent...centrum v Ba...

kuspitka
22. zář 2008

Aha...
tak tam nechcem ist..
Ba nejako nemam rada.

agatice
10. lis 2009

🙂 🙂

sammira
24. kvě 2010

ahoj dievcata tato tema je uz zapadnuta prachom,ale bohuzial sa ma tyka 😢 je tu niektora co ma tiez takyto problem?

patkapetko
14. čer 2010

@sammira ahoj, my mame tiez tento problem, aj ked my potrebujeme darovane vajicka a nie spermie. Chodili sme od januara do Iscaru, ale teraz tam uz nie je nasa Dr. a dalsi Dr. nam povedal, ze nemaju vobec ziadne darkyne a ani tak skoro mat nebudu... 😢 Tak teraz ideme do dalsieho centra a uvidime. Ale myslim, ze to bude na dlhe lakte kym sa najde darkyna 😢
A ty kam chodis?

sammira
14. čer 2010

ahoj patka to je mi velmi luto ☹ ale hlavu hore vzdy sa najde nejake riesenie!nedaj sa odradit!!ja chodim od februara do car v piestanoch,lebo to mam par km od bydliska.len velky problem je ze toto car je nove a este nie je uplne zazmluvnene.zmluvu ma zatial iba s union poistovnou.a ja mam doveru.inak lekar je cech vola sa vodicka a je neskutocne mily a ustretovy.toto je moje prve car tak to neviem porovnat s inymi.ty nad akym car teraz rozmyslas?

patkapetko
14. čer 2010

@sammira v stredu ideme do Gyn-fiv a potorm Ferticent. Na gyn-fiv som sice nepocula moc chvaly, ale ved uvidime. Na Iscare boli same chvaly a ako to dopadlo 😢 O tom, ze nasa doktorka tam uz nie nas ani neinformovali a keby nahodou nezavolam do centra tak este teraz spokojne cakam na darkynu. No a potom ked sme tam isli k dalsiemu doktorovi, tak ten bol velmi odmerany a hned povedal, ze ved oni nemaju ziadne darkyne a ze ked chcem nech si donesiem nejaku!!!!! Pritom predtym mi tvrdili, ze je to vysoko anonymne a nemozem si doniest darkynu pre seba. Hoci mam dve sestry ktore by mi ochotne pomohli...ale ja nechcem, neviem si predstavit ako by som sa cely zivot pozerala na dieta mojej sestry a mojho muza...asi by som to stale mala v hlave, tak som to zamietla 😢 Toto umele oplodnenie nepreplaca poistovna, ale mne to nedalo a tak som si zavolala do poistovni, ze ci naozaj sa to neda nejak vyriesit, ja som sa totiz narodila "zdrava" len potom ked som mala 20 r. tak som absolvovala chemo aj ozarovanie a tym sa mi znicili vajecniky, no a predstav si, ze mi to v poistovni uznali, lenze teraz nam to je na nic ked nemame CAR 😢
A ty mas aky problem ak sa smiem spytat?

sammira
14. čer 2010

jaaaj patka aka neochota od lekara 😠 ani ja by som si nevedela predstavit ako darkinu moju sestru....ani som netusila,ze by som si ju mohla priviest do car,a povedat,ze tato je ochotna darovat!!!cudne,ze?viem,ze umele oplodnenie poistovna moc nepreplaca,ale predsa kolko tolko..som rada,ze poistovna sa tak pekne k tebe zachovala a slubila ti pomoc.patka pre boha a koli comu si musela absolvovat chemoterapiu a oziare???ja som zatial ok ale manzelovi diagnostikovali tazku oligoastenoteratospermiu.lekar nas poslal na geneticke testy,ktore su vdaka bohu dobre a urologovi-andrologovi ktory len skonstatoval,ze to uz lepsie nebude a ze to necha na posudenie car ako bude dalej s nami pokracovat.to bol odbornik,co?tak neviem co bude dalej.

patkapetko
14. čer 2010

@sammira no a ten doktor je docent a vsade velmi ospevovany, v telke a casopisoch a ked sa so mnou rozpraval tak som mala pocit, ze ma ma uplne v pazi a ze sa bavime o pomarancoch a nie o darovani vajicok!!!! Mala som leukemiu a museli ma celotelovo ozarovat a brala som chemo, takze sa to tam vsetko znicilo 😢 Ja som stale dufala, ze sa to nejak preberie, ale uz viaceri doktori mi povedali, ze nie je sanca. Moj muz ma vsetko ok, spermiogram vyborny...
A v car vam co povedali, ze to pojde iba darovanim spermii, inak nie?

maja3.s
14. čer 2010

Ahoj holky...tak my teď taky podstupujem IUI...s dárcem poprvé, tak jsem zvědavá, jak to dopadne

sammira
14. čer 2010

@patkapetko no to este neviem co bude dalej.do car pojdeme az buduci tyzden,lebo manzelovi sa tento neda uvolnit s prace.a ponesieme tam vysledky s genetiky a od urologa.ale mam taky pocit,ze darcovstvo bude asi jedine riesenie ☹ale neva ak je to nase riesenie tak to beriem vsetkyma desiatima 🙂juj taka mladunka a taku chorobu si si prezila. ale dufam,ze si stabilizovana a uz nic zle nehrozi.som zvedava co ti povedia v gyn-five.neboj a hlavu hore urcite to dobre dopadne..

patkapetko
14. čer 2010

@sammira dakujem za povzbudenie 🙂 jasne, ze aj ja by som to brala vsetkymi desiatimi, lepsie ako nic 😅
Tak drzim paste nech vam to dobre dopadne v centre 😀 My ideme v stredu tak sa uz neviem dockat co nam povedia...

sammira
15. čer 2010

@patkapetko budem v stredu drazat palce a cakat na dobru spravicku od teba 🙂