Komu se nepodařilo otěhotnět v Reprofitu

lentilkal
10. čer 2011

Holky je tu vubec nekdo takovy nebo jsem jedina

atrix
13. čer 2011

Ahoj, mě se taky nepodařilo. Reprofit je dobrej, ale rozhodně neumí zázraky, jak čtu všude na netu.

naduska
14. čer 2011

a kam teraz chodis ? do akeho CAR? kolko x si bola v Repraku ?

atrix
15. čer 2011

Ahojky, byla jsem tam sice jen na jednom pokusu, takže jim nechci křivdit, to rozhodně ne. Jsem tam spokojená, myslím, že i náš poslední pokus bude tam, všichni jsou tam příjemní a snaží se. Ale občas mi to přijde až příliš, když všude čtu, jaký tam dělají zázraky a podobně. Ale je fakt, že my jsme celkem baznadějný případ a zázraky tam opravdu nedělají, protože asi to jediné by nám pomohlo.

11112
21. čer 2011

Ahojky mě se taky zatím nepodařilo otěhotnět v Reprofitu,ale mám za sebou teprve 2 pokus.Jak jsem byla na punkci tak tam ležela kočena která už měla 6 pokus a nic takže musím věřit.V září mě čeká 3 pokus,ale bohužel s dárkyní...jak píše atrix já jsem taky beznadějný případ 😒

atrix
28. čer 2011

@11112 Ahoj, a jaký máš problém? Nekvalitní vajíčka? U nás je problém u chlapa a tak se s tím bohužel nic nedá dělat, ten můj už prošel všechny možný a nemožný vyšetření a nikdo neví, proč je spg tak špatný. a stím ani reprofit nic neudělá.

maarina
28. čer 2011

@atrix ahoj a muzu se te zeptat jaky je problem ve vasem spermiogramu? My ho mame taky hodne spatny a v caru nam nabidli oplodneni metodou IMSI.. vy mate nejakou sanci nebo by ste museli mit darce? Ja mam spis strach , ze se nepodari zadne vajicko oplodnit a zbytecne prijdem o hrazeny cyklus pojistovnou.

11112
29. čer 2011

@atrix Ahoj já mám nekvalitní vajíčka moje FSH je 18 a to už se prý dělají nekvalitní vajíčka.U prvního IVF jsem měla konské dávky hormonů a jen jedno vajíčko a podruhé to samé. ☹

hanulka0102
3. črc 2011

Ahoj, já jsem osobně v Reprofitu nikdy nebyla, ale mám spoustu kamarádek, které tudy prošly a zázraky se nekonaly...spíš je to taková bublina, která se kolem něj vznáší, že dělají zázraky...Já mám skvělé zkušenosti se zázraky z Heliosu :D

danissa
7. črc 2011

Ahojky, taky bych se ráda přidala se svou zkušenností z Reprofitu - i já jsem zde byla neúspěšná.
Souhlasím s @hanulka0102 - je to taková nafouklá bublina a rozhodně, nejsou jediní, kteří dělají zázraky. Každé podařené IVF je zázrak a děje se to ve všech CARech. Jinak by nemohly přece existovat. Velké rozdíly mezi CARy jsou ovšem v celkovém dojmu a hlavně přístupu lékařů.

Do RF jsme chodili asi tak 1,5 roku a podstoupili jsme 1x nativní IVF, 1x klasické IVF a 2x KET, vše bez úspěchu. Ano, prostředí je velice příjemné, jakoby rodinné.I veškerý personál je moc milý, nikdy jsem tam neviděla někoho zamračeného, či nepříjemného, jsou skutečně velice ochotní. A co je také velké plus, tak se nesnaží vytáhnout z lidí co nejvíce peněz, ale naopak - vždy se snažili o co nejlepší cenu. JENŽE - celou dobu jsme s manželem poslouchali jen "nebojte, vy jste ještě mladá, však ono se to jednou podaří". Udělali nám imunologické a genetické vyšetření - vše OK. Ovšem špatný spermiogram - morfologie a progresivní pohyb. Takže jsme zkoušeli a stále nic. Ptala jsem se po dalších možných vyšetřeních a stále nám tvrdili, že je to zbytečné, že se jednou určitě dočkáme. Takže z vlastní iniciativy jsem šla na laparoskopii a manžel si zašel na urologii. A ejhle - já mám menší ložiska endometriózy a začínající sanktosalping v obou vejcovodech (a minimálně endometriózu je nejlepší před IVF léčit - zvyšuje to úspěšnost). Manžel má bakterie ve spermatu (před IVF je to nutné přeléčit antibiotiky) a taky malou varikonelu. Takže toto zjištění nám tak nějak vzalo tu naši 100% důvěru v Reprofit, manžel byl tedy hodně naštvaný, cítil to tak trochu jako zanedbání péče, o penězích nemluvě.

Tak jsem nás objednala do HELIOSU a už to frčelo. Mě přeléčili endometriózu, manželovi nasadili antibiotika na ty bakterie, které ale bohužel nezabraly a bakterie tam stále byly. Takže řešením nakonec bylo, že manželovi udělali TESE (tak se jedině dalo těm bakteriím vyhnout, ty totiž vznikají až po cestě "ven"), vzhledem k dřívějším neúspěšným pokusům nám přes pojišťovnu zařídili PGD bez doplatku a výsledkem bylo jedno zdravé embryjko, které mi nakonec zavedli. No a za 7 dní máme termín porodu, čekáme zdravou holčičku a jsme neskutečně šťastní. Takže pro nás udělal zázraky Helios. Sice tam není tak rodinné prostředí, je tam zkrátka více lidí, toto centrum je o dost větší než RF. Ale přístup doktora Texla byl nesrovnatelný s RF. Šel do detailů, skutečně pátral po příčinách naší neplodnosti a hlavně - aktivně to řešil. Je to i o štěstí, že se nám u nich povedl hned první pokus, ale rozhodně, kdyby se mě někdo ptal na doporučení, tak jednoznačně Helios. A to tady nepíšu o protokolu stimulace a řešení OHSS. To je taky na déle, ale nechci to tady zahltit. Už tak jsem se dost rozšoupla 😀. Takže asi tak.
Všem snažilkám přeji hodně štěstí a zdaru v nelehkém světě IVF 😵 !!!

lilienka
8. črc 2011

ahojky holky,taky jsme byli v Reprofitu(2x) a nic. Ale byla jsem i v Olomouci-Fertimed(1x)i ve Zlíně.(4x)-..takže pro nás asi zázrak nějak není na skladu.... 😖 Danissa-gratuluji a tiše závidím 🙂

danissa
8. črc 2011

@lilienka Ahojky, já vím, že to zní jako klišé, ale věř, že i na tebe ten zázrak čeká 😉 !!! Koníka mám hodně prozkoumaného a je tady neskutečně mnoho příběhů, které už málem vypadají beznadějně a právě ve chvíli, kdy už si třeba říkáš, že je to to všechno totálně naprd, tak se zadaří. Člověk to nesmí v žádném případě vzdávat, i když věřím, že někdy je to hodně těžké. Nevzdávejte to a moc moc držím pěsti, aby i vám to brzy vyšlo 🙂 !!!

naduska
9. črc 2011

@danissa gratulujem 🙂 aj nam sa podarilo 3x v Heliku Brno ale vzdy MA a v R.zatial nic 😒

danissa
9. črc 2011

@naduska Děkuji....Moc ti přeji, aby i na tebe se brzy usmálo štěstíčko v podobě zdravého miminka. Dělali vám v Heliosu i PGD? Pokud jsi již 3x měla MA, tak by ti to určitě zařídili jako mě zdarma přes pojišťovnu, určitě to doporučuji zkusit. I když ty se teď léčíš v RF? Tam by to každopádně taky měli umět zařídit, i když u nás v RF o PGD nechtěli ani slyšet... Každopádně já osobně si myslím, že u nás to nakonec bylo to, co nám opravdu pomohlo. Držím pěsti do dalších pokusů, hlavně se nenechávejte odbýt, že jsou některá vyšetření zbytečná, vždy to znamená krůček kupředu 🙂 . Hodně štěstí 😵 !!

dinulka
9. črc 2011

@danissa Gratuluji 🙂 🙂 🙂

danissa
9. črc 2011

@dinulka Děkuji moc 🙂 Taky jsi spolubojovnice v IVF?

hanulka0102
20. črc 2011

@danissa nemůžu než souhlasit - taky mám ten dojem, že se nám zadařilo díky PGD. Předtím jsem byla 2x těhu, ale srdíčko už na ultrazvuku nebylo :( Pan doktor Texl nám to vysvětloval tak, že je možné, naše embryjka měly genetickou chybu, která způsobovala to, že to dál nemohlo pokračovat...když se nám pak dělalo PGD, tak se u našich embryí takové chyby našly...Zaváděly se jen takové, které byly v pořádku a je to doma 😎
Za nás PGD pojišťovna ještě neplatila, ale už sem slyšela od hodně lidí, že to teď v Helisou jde - to je myslím velká výhoda oproti jiným centrům, vyšetření má rozhodně smysl a navíc to nic nestojí 🙂

danissa
20. črc 2011

@hanulka0102 Ahojky, tak to moc ráda čtu 🙂 . Já si myslím, že toto vyšetření je skutečně obrovský krok kupředu a rozhodně má smysl! A ty už máš mimčo (mimča 🙂 ) doma anebo jsi stále těhule? Já už vesele tu naši vymodlenou holčičku přenáším, pokud nic nepropukne, tak v neděli jdeme na vyvolání 🙂

hanulka0102
20. črc 2011

@danissa Jasně, my už jsme komplet 🙂 byli jsme na IVF 2007 a 2010. Vy už ale taky budete mít doma brzo rušno, koukám ;)
Teď mají v Heliosu dokonce nějakou novou metodu - CGH, kterou se prý dá zjistit ještě víc chyb v jiných chromozomech než u běžného PGD, které dělali i nám. Kamarádka s tím teď přišla od dr. Texla z poradny, tak jsem zvědavá...

danissa
20. črc 2011

@hanulka0102 No paráda, ty jsi úžasná motivace pro všechny, kteří ještě váhají 😉 Krásný úspěch 😉 Taky by jsme rádi dvě dítka, tak uvidíme, třeba se stane zázrak a druhé počneme přirozeně, ale to je úplně jedno.

Vidíš, a o tom CGH jsem ještě vůbec neslyšela, je skvělé, že medicína jde takhle dopředu a dává šanci mít dítě i tzv. beznadějným párům. Jsem fakt ráda, že žiju v této době, vůbec si neumín představit, že bych miminko neměla.

hanka1011
17. srp 2011

Ahoj, me sestrenici se to tam bohuzel nepovedlo. Dvakrat ji vnutili nativni cyklus a jednou minimalku a nic ☹Byla tam pry teda spokojena,akorat to miminko, kdyby bylo...ale usmalo se na ni nakonec stesti, je ted ve druhem mesici a otehotnela prirozene...!!! 🙂 Hold, zazraky se taky deji, uz se tesime na mimiska, budeme je mit skoro soucasne 🙂

jolana222
19. srp 2011

Muj gynekolog me poslal do Reprofitu, ze tam jsou nejlepsi...az posleze jsem se, bohuzel, dozvedela, jak tady ten byznys funguje. Gynekologove jsou podplaceni IVF centry, aby jim posilali pacientky. V Reprofitu mi nutili nativni cyklus a dvakrát z toho nic nebylo, vůbec se jim nepodařilo mě nastimulovat. Takže jsem začala pátrat na vlastní pěst a ptát se známých a byl mi mockrát doporučený Helios. V Heliosu prý na uplácení doktorů nejhrajou, nemají to zapotřebí, když mají nejlepší výsledky. Pan doktor Texl s námi všechno hezky probral a vysvětlil, udělaly se všechny testy na spermiích a zjistilo se, že máme navíc zhoršenou fragmentaci DNA, takže nám doporučil PICSI, které má v tomto případě smysl. Celkem zásadní rozdíl byl ve stimulaci - v Heliosu jsem byla během stimulace několikrát na krvi a na ultrazvuku, všechno se pořád hlídalo a kontrolovalo, zatímco v Reprofitu byla za celou dobu jen jedna kontrola na ultrazvuku :( Výsledkem je jedno krásné mímo a jeden mrazáček...

evulatko
19. srp 2011

@jolana222, to je asi vec pripad od pripadu, ja jsem ted v Reprofitu stimulovala a na ultrazvuku jsem byla behem stimulace ctyrikrat🙂 Jsou tam vsichni moc fajn a dali mi nakonec i dobrou cenu, ja je muzu jen doporucit !!!!

pacinkadol
1. zář 2011

Ahoj holky, jak tudy tak bloumam,narazila jsem na vasi diskuzi. Tak jsem se rozhodla, ze se pridam svoji zkusenost (ackoliv nekde jsem to tu uz psala).Ja jsem v Reprofitu podstoupila 3 cykly.Jeden z nich byl nativ, z toho nic nebylo. Potom mi delali nativ, ziskali 2 vajicka, jedno z toho mi transferovali a bohuzel zase nic:(Prislo mi lito, ze kamardky, ktere se jinde nechaly normalne stimulovat mely 15 a 21 vajec, jsou ted tehotne a jeste maji zamrazene sourozenecky...a podstoupily jen 1 zakrok,ja musela jit dvakrat, uzila jsem si stejne trapeni a nic. Akorat me to stalo vic penez a vic casu. Takze me se to v Reprofitu bohuzel take nepodarilo.
Jinak mi ted konecne doslo, proc me tam moje gynekolozka tak tlacila-jak jsou tam uzasni, jak je to jedne centrum z Brna, ktere muze skutecne doporucit. Tak oni podlpaceji? To je bezvadny, copak jsme nejaky zbozi, ktery mohou gynekologove prodavat CARum!!?Dela se mi z toho zle:(

daguli
4. zář 2011

@pacinkadol Vazne?To je skoda, ze to nevyslo.
Jinak me teda moje gynekolozka popravde take presvedcovala,at jdu do Reprofitu,ze je to tam nej. Prislo mi to zvlastni, protoze jsem chtela jit jinam a ona mi na to celkem nastvane rekla, ze at si delam co chci, ze mi jen rika,ze jeji pacientky maji nejlepsi zkusenosti s timto CARem...tak ted uz vim proc, no. Hezke to opravdu neni,ale co se da uz delat, to mas vsude. Vis, ja ted chodim taky do Reprofitu,myslim, ze jsou tam pristupove docela v pohode,ale popravde mam za sebou minimalku a take mi to nevyslo. Dal jsem se rozhodla, ze zkusime jeste normalni stimulaci a uvidim.Kdyby to nevyslo, vyberu si jiny CAR a sama, nehlede na doktroku. 😝
A kam ted budes chodit, jestly se muzu zeptat?

daguli
4. zář 2011

@evulatko souhlasim, ze tam jsou fajn, kromne pana doktora Rotera, tem kouka jak buldog a je nejakej divnej 😖 Nevim, jak to popsat, mam z neho fakt hodne smisene pocity..

evulatko
4. zář 2011

@daguli, toho jsem ja nezazila🙂 Ja chodim ke Stelclovi a trochu vic jsem prisla do styku s Koudelkou a oba mi prisli super🙂

daguli
4. zář 2011

@evulatko Jo, Koudelka v pohode, Roter uchyl...ale pst 😎

evulatko
4. zář 2011

@daguli 🙂

petra878
5. zář 2011

@daguli Rotr je fakt divnej, ja si ho pamatuju jeste kdyz byl v Heliosu. Myslim, ze to,bohuzel, neni ojedinele, ze gynekologove posilaji sve pacientky do toho centra, ktere jim nejvic zaplati, ale je to smutne... Znam spoustu pripadu ze sveho okoli, kteri se setkali s tim, ze je posilali doktori do RF nebo do Unicy..ostatne tyto dve centra jsou tim vyhlasene. Neni nad to udelat si vlastni nazor a zkusenost, ja nedam dopustit na Helios.

jolana222
5. zář 2011

Já jsem byla u dr.Rotra v Heliosu jednou, jsem ráda že už tam není. Místo něj je tam mladý šikovný dr. Šula, který je o 100% lepší a není takový trapný úchyl jak Rotr.Úplně pitomě jsem se nechala svým gynekologem poslat do Reprofitu, aniž bych nad tím nějak zvlášť dumala...kdybych měla informace, které mám dnes 😉 ale chybama se člověk učí...