Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

imca
12. únor 2008

ahojky elvie, to je Tvůj první KET?
Sliznici máš moc hezkou 🙂. Neboj, embrouškové se rozmrazí v pořádku a dopadne to 🙂. Já si nechávala zavést dvě, bohužel se napoprvé nezadařilo,tak uvažuji o tom, zda bych neměla příště zkusit tři bojovníčky, myslím, že Sisi je měla a dneska čeká mimíska - určitě se tím zvyšuje šance. A že by se chytli všichni tři, to je asi hodně malá pravděpodobnost, takže pokud embroušci budou ok, tak možná budu chtít ty tři 🙂. Nevím, co mi na to řeknou v CARu, ale snad by to neměl být problém .-).
Nestrachuj se, je spousta těhulek po KETu 🙂

mufy
12. únor 2008

Ahojky Elvie, tak si čtu,že se ti to teda povedlo a jdeš na KET. No vidíš, aspoŇ tobě to vyšlo.
Já si myslím,že kdybych měla přijít ještě v pondělí na UTZ, tak by se sliznice zvýšila,ale bohužel to Dostál neřekl, tak se divím,že ty jsi byla na UTZ 24 den cyklu a já teprve 20 a mě řekl,že už to nemá cenu.Fakt nevím,podle čeho to berou.
A to si máš volat až za týden? Není to nějak dlouho? Já myslela, že na KET půjdeš už tento týden? Na co tak dlouho čekají?
A nesmíš si říkat,že se to nepovede.

elvie
12. únor 2008

Imco, přesně tak, můj první KET a jsem z toho vyplašená, zdá se mi to všechno nějak zdlouhavé, myslela jsem si, že to bude šup, šup a není co řešit.
Taky se přikláním k tomu, že si nechám zavést tři.

Je to zvláštní Mufy, že na každého mají jiný metr.U mě žádný problém s tím, že mám přijít v pondělí neměli, tak nevím, proč ti to taky neprotáhli, když bys byla teprve 20 dne cyklu, pořád bys na tom byla líp než já se svým 24 dnem a jak jsem četla, tak sliznice se ti za těch pár dní pěkně zpravila a do pondělka bys na tom byla určitě stejně jako já. Dost mě překvapili s tím, že mám jít na KET až příští týden. Myslela jsem si, že to bude tak za den nebo dva. Ale snad ví, co dělají. Když jsem se v kabince oblékala, tak jsem jenom zaslechala Dr. Dostála s Dr. Březinovou, že říkali, že to vychází na sobotu, ale že ona tam nebude, tak to nechají na pondělí a nakonec se domluvili, že od zítřka mám snížit dávky Diviny a Divigelu a nasadit Utrogestan a v pondělí si mám zavolat, jestli se sněhuláci podařili rozmrazit a jak to vypadá a dohodnout si termín KETu. Zdá se mi to všechno nějak dlouho, vůbec nechápu proč to všechno trvá tak dlouho.

V sobotu se jdu ještě odreagovat na ples a pak po KETu hodlám minimálně týden ležet jak placka a nebudu nic dělat, jenom odpočívat a doufat.

mufy
12. únor 2008

Elvie já to taky nechápu, jak to tam v té nemocnici dělají.Taky si myslím,že kdybych přišla v to pondělí,tak že budu mít sliznici jak oni chtěli. No byla jsem z toho smutná,ale ani jsem se nezmohla na odpor.A asi jsem se měla přemoct. Jenže po těch 4 měsících,co ten KET zkouším už nemám ani sílu.
Takže ti je rozmrazí asi v pondělí a hned ti řeknou,kdy máš přijít.Stejně je to ale dlouho,že? Já taky myslela,že to hnedka na druhý den rozmrazí ale že s tím dělají takové caviky...... 😕 Takže to zase budeš další týden čekat.Hmhm.
No já to mám naštěstí příští cyklus už bez prášků,takže se budeme snažit normálně a pak budeme čekat na to rozmražení. No dvojitá šance.... 🙂

elvie
12. únor 2008

Mě se to taky zdá všechno nelogické. Jednomu řeknou tak a druhému zase jinak a přitom my dvě jsme na tom byly vcelku stejně, tak tomu fakt nerozumím 😅 , to postrádá logiku. Kdyby tě nechali do pondělka, tak jsme mohli jít na KET spolu. Věřím, že když jsi tam seděla a oni ti to řekli, tak ses na nic nezmohla, znám to ze své zkušenosti, člověka až za dveřma napadá, co všechno jim měl říct a na co se měl zeptat. Ale musím říct, že jsi silná, čtyři měsíce do sebe pořád láduješ ty prášky, ale pořád to ještě zvládáš. Já už bych byla úplně hotová, vyřízená.

Caviky s tím teda dělají pořádné. Myslím, že nás tím akorát nervujou, člověk pořád jenom čeká a čeká. Držím ti pěsti, aby ti to ten další cyklus už konečně vyšlo a aspoň máš dvě šance v jednom a nakonec to bez těch prášku bude třeba lepší než s.

U toho KETu mě zaráží to, že tam je menší šance než u IVF 😒 , jaký je v tom rozdíl. Já jsem si pořád myslela, že jsou šance u obou možností stejné 😅 . Asi si nechám zavést tři embryjka, pokud je ovšem budeme mít, aby se ta šance zvětšila.

mufy
12. únor 2008

No já si myslím,že ta šance je menší,protože je riziko v tom rozmražení.Ale zase na druhou stranu jsem slyšela,že když někomu nevyšel ET,tak KET vyšel. No na každého to asi působí jinak. A ty jsi šla na ET a nevyšlo to? Já už teď nevím, nějak jsem to zazdila. 😕 A kolik máš zamražených embryjek?

elvie
12. únor 2008

Jo, na ET jsem byla, ale nevyšlo to. A máme zamražených 6 embryjek, tak snad z toho něco bude 😅 .

oskarka
12. únor 2008

ahoj holky, přeji pěkné odpoledne.
Elvie, přeji Ti, aby se embryjka v pohodě rozmrazila, hezky se vyvíjela a aby Ti KET vyšel.
Já jsem právě dnes 13tý den od KET a jsem zvědavá jak dopadneme - test si mám dělat v pátek 15.2.

mufy
12. únor 2008

Oskarko tro určitě vyjde.Já bych to už asi nevydržela a testla.

Elvie a řekli ti,kolik teď budou rozmražovat? 3 nebo jen 2?

oskarka
12. únor 2008

mufy, jsem hrozně nahlodaná, ale asi vydržím - třeba mne čeká hezká odměna

mufy
12. únor 2008

Tak ještě vydrž, pokud to nevypadá na mršku. Ale moc ti přeju,aby ti to vyšlo,jako Mikulce. 🙂

oskarka
12. únor 2008

elvie, to jsi na tom stejně jako jsme byli my - také jsme měli zamrazeých 6 embryjek (2 dávky po třech), dvě se vyvíjely ukázkově (ostatní špatně) a Ty dvě mám (doufám, že mám) v sobě.

oskarka
12. únor 2008

mrzí mne, že se na nás mikulka nepřišla podívat☹ - byla na krví? ozve se nám až po ultrazvuku, na který by měla jít v pátek? nevíš???

elvie
12. únor 2008

Ahoj oskarko - tak to jsme na tom opravdu stejně, my máme taky zamražených 6 embryjek ve dvou dávkách. Já myslím, že rozmrazí jednu a uvidí, pokud by se nevyvíjeli tak jak mají, tak si myslím, že rozmrazí i tu druhou várku. Držím ti palce oskarko a těm tvým dvěma bublinkám taky, určitě jsou v tobě a je jim moc fajn. Já bych se to asi taky snažila vydržet do toho pátku a pak bych to testla. Takže ti držím palce, ať to výjde a určitě nám dej hned vědět. Dobré zprávy nás vždycky potěší a nakopnou k víře, že i nám se to brzo povede 😀 .

oskarka
12. únor 2008

ahoj elvie, je to přesně tak jak píšeš, rozmrazovali jednu dávku a viděly, že jen jedno je na dobré cestě, tak rozhodli rozmrazit tu druhou... Kéž by byl pátek radostným dnem... (vím, že potom to budou také samé obavy a starosti, ale....)

elvie
12. únor 2008

Já vím budou to sice samé obavy a starosti, ale už by to bylo o něčem jiném ... prostě takové příjemnější. Držím ti pěstičky ať ti to v pátek dobře dopadne a vy dostanete ten nejkrásnější dárek ke Sv. Valentýnu 😀 .

mufy
12. únor 2008

Oskarko Mikulka psala,že se tady objeví až po kontrole krvi a UTZ.Nejdřív jí to musí dr. potvrdit. Nemohla tomu uvěřit. 🙂 Už se těším,až nám donese pěkné zprávičky.

oskarka
12. únor 2008

Tak to se taky těšíííím, tak to by se tu měla objevit v pátek (jsme spolu v Pronatalu, vždy týden od testu se jde na Utz) - a v pátek budu já testovat...

imca
13. únor 2008

Ahojky holky 🙂
Oskarko, tak to už to máš tak říkajíc "za pár" - myslím to testování. Uvidíš, že tam budou // 🙂. Držím na pátek palečky. A Mikulka nám přijde říct, kolim má v kvri hCG - to bude ale hezkých zpráviček 🙂

oskarka
13. únor 2008

Ahoj imco! Doufam, ze budou same hezke zpravicky... Skoda, ze clovek do sebe nevidi, aby zjistil, jak je na tom...

sany79
13. únor 2008

Ahojky holky, dlouho jsem se neozvala. Až od včera jsem zase u PC. V pátek jsem byla na KET.Bylo to úžasný.Mám 2 hatchujícíc blastocysty a mohla jsem si dát i 3 ve stejné kvalitě.Ale na poprvé jsem zůstala u dvou. Dr.říkal,že jsou ve vývoji v jakém by měly být a hlavně po rozmražení ve vývoji ještě pokročily.Taky říkal,že děloha je hezky připravená.Jinak vůbec nic na sobě necítím i kdybych cítila,tak to spíš bude tím Pregnylem,který si ještě píchám.V pátek ho budu píchat naposledy.Některé Cary Pregnyl po KET nedávají,co? Jinak mám špatné svědomí,že moc neodpočívám.Prostě to nejde,jen tak ležet,když mi nic není.
Oskarko,tobě už se to blíží!!!A vypadá to hodně nadějně,jak se cítíš,máš nějaké příznaky?Děláš něco nebo hodně odpočíváš???

oskarka
13. únor 2008

Ahoj sany, ráda Tě vidím. Ty si pícháš Pregnyl ještě teď, jo??? Hmm, tak to já ho dostala několik dní před KETem a pak už nic - mám jen Utrogestan 2x2 a Prednison 1x0,5. Cítím se dobře, nic mi není, sem tam píchne v podbřišku, dloubne v prsou a břicho pobolívá jako před MS... (ráno se mi udělalo špatně při čistění zubů, ale to se mi už někdy taky stalo a těhotná jsem nebyla...).

Chodím od tohoto pondělí do práce, takže jsem byla doma (i s víkendy) od 30.1. do 10.2. - první dny jsem hodně odpočívala, ležela a seděla, ale od toho pátého dne už jsem začala "žít" normálně.

sany79
13. únor 2008

Tak hlavně,že máš oskarko klidnou práci. Já jdu do práce přesně za týden.Vzala jsem si noční,to je větší kid.Takže než si budu dělat test tak na mě výjdou jen 2 služby.
Pragnyl si píchám už jen slabší, Dr. říkal,že kdyby mně po něm nebylo dobře,že ho píchat nemusím.Mohla by prý po něm být taky nějaká hyperstimulace,tak mám docela strach. Nevím jestli si ho v pátek budu píchat.
Jinak místo to Utrogestanu píchám Agolutin. Klikátý den od KET si děláš test? u mě je to až 17.den.To je asi kvůli Pregnylu,který to může skreslit.Proto si ho dřív dělat určitě nebudu.
Ať ti to v práci hezky ubíhá!!! Nejsi unavená? To by byla taky dobrá známka 🙂

oskarka
13. únor 2008

sany, já mám dělat test 16tý den od KET. To víš, že jsem unavená a hodně ospalá... (teď bych třebas šla do postýlky, ale půjdu dneska dřív z práce🙂 ).

imca
13. únor 2008

Ahojky Sany, tak to gratuluji k transferu rozmražených miminek - věřím, že Ti to dobře dopadne 🙂. Ten Pregnyl se ve většině CARů asi nepíchá, ale věřím, že tam u Vás vědí, proč ho pochat - určitě to zvyšuje pravděpodobnost úspěchu 🙂.
Oskarko, u Tebe to vypadá opravdu mooooc dobře 🙂. V ten pátek se Ti potvrdí, že jsi těhulinka 😵

oskarka
13. únor 2008

imco, kez bys mela pravdu... zrovna jsem psala v nejake diskusi, ze bych do sebe chtela videt, jak to tam vypada -i manzel rano rikal, skoda, ze se nemuzeme podivat, zda tam ti nasi drobecci jsou...

sany79
13. únor 2008

Imco,děkuji moc za podporu.Ještě je dost dlouhá doba,jsem zvědavá jestli začnu pozorovat nějaké změny.Smozřejmě jen ty, co by byly krůčkem k úspěchu 🙂
Oskarko,tak to jsme na tom stejně,taky si říkám jestli se tam něco děje,jestli tam ještě žijí.My se o tom moc nebavíme, pořád vím,že úspěch není moc vysoký.
Přítel se při transferu ptal jak jsou embryjka velká.Jsou hodně maličká,mají asi desetinu milimetru.Myslela jsem,že nám něco ukážou,ale neviděla jsem vůbec nic,žádný ultrazvuk u toho puštěný neměli.

oskarka
13. únor 2008

sany, to je skoda, zes ta embryjka nevidela. To u nas v Pronatalu nas u toho ultrazvukuji a tak jsem na obrazovce mohla videt, jak tam ty dve "kulicky" vpluly - kraaaasny pocit. Bylo to naprosto zretelne videt.
Drzim Ti palecky, aby byl tento transfer uspesny.

sany79
13. únor 2008

To věřím,že to musel být krásný pocit. U nás můžu pochybovat zda tam něco transferovali. 😒
Já ti držím taky moc palce!!! Musíš najít krásné // abych mohla taky začít víc věřit. 😉
Škoda,že se nám Mikulka neozývá jak je na tom.
Teď mě chytají takový divný křeče do břicha,ale není to v podbřišku je to o dost výš. Nevím jestli to není z toho Pregnylu, píchala jsem ho včera a může mít nežadoucí účinky jako u hyperstimulace. Nevím jestli si tu třetí mám v pátek vůbec píchat.

oskarka
13. únor 2008

Mikulka čeká určitě na potvrzení lékařem a pak se nám tu ukáže - a to by mělo být v pátek.