Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

sany79
2. led 2008

sisa32, tak vidím, že postup mají všude jiný. Já začínám antikoncepcí a pak ještě nevím jak to bude pokračovat. Mají se mi dnes z centra ozvat a naplánují kontrolu a řeknou mi snad víc.
Bojím se,že to nevyjde,ale musíme myslet pozitivně 😉

sisa32
2. led 2008

Sany, máš pravdu s tím pozitivním myšlením, ale z vlastní zkušenosti vím, že to není tak jednoduché. U mě převládají spíš ty černé myšlenky. Zatím vše, co jsem podstoupila mi nevyšlo. (3. roky snažení, 4. IUI a 1. IVF)
Držím ti palce, ať jde všechno moc dobře.

imca
2. led 2008

ahojky holky, dlouho jsem se sem nekoukala a nyní vidím, jak jste se přes Vánoce rozepsaly 🙂. V rychlosti jsem si Vás dočetla a vidím, že v každém CARu je příprava na KET opravdu úplně jiná 😕
Já od 28.12. baštím Utrogestan, aby mi přišla mrška - ta předpokládám dorazí 7.1. nebo tak nějak, takže pak mám od 2.DC začít užívat ESTROFEM (3x denně jednu tabletku) a někdy kolem 24.1. by měl být KET, ale předtím ještě půjdu samozřejmě na UZ, aby se vidělo, zda dozrává sliznice a je dostatečná na přijetí embryjka... A podle toho se pak asi dá pokyt do laborky, aby rozmrazili embroušky.
Já jich mám zamražených 15, ale v jakých skupinách a kolikabuněčných, to vůbec nevím. Embryolog mi říkal, že byla embryjka kvalitní, tak doufám, že budou po rozmražení ok 😅.
Nevíte některá, jak to časově vychází, když se ta embryjka rozmrazí, za jak dlouho je transfer?
Já na transfer půjdu teď v lednu poprvé (tedy doufám, že se nějak trefím do termínu, kdy tu můj doktůrek bude, má totiž na konec ledna naplánovanou dovču a nějakou konferenci a já bych si moc přála, aby mi ten transfer dělal on). ET u mě bohužel nebylo kvůli OHSS (doktor mi to rozmluvil a asi to bylo dobře, protože jsem byla 4 dny na kapačkách).
Nevíte, zda je po KETu nárok na neschopenku? Já bych ji docela přivítala ,-).

carodejnice
2. led 2008

Ahojky,
já jsem v létě byla na prvním IVF, které se zdařio-nezdařilo - měla jsem mimoděložní těhotenství, takže oba vejcovody šly ven. Zmrazená embrya jsem neměla žádná (chybou caru - Iscare). Přešla jsme do caru jiného (gennet) a v listopadu jsem byla na druhém pokusu IVF. Všichni mi říkali, jak je to jistý, že to vyjde, když to vyšlo napoprvé (i když špatně). No nevyšlo to a v lednu bych měla jít na KET.
Od prvního dne menstruace jím 2x denně Estrofem a 12tý den jdu na ultrazvuk (9.1.).

Tak držím všem palce!

imca
2. led 2008

carodejnice, tak koukám, že už sis užila své... Doufám, že KET Ti dopadne dobře!
Konečně zase někdo, kdo má předepsaný Estrofem. Můžu vědět, jak se po něm cítíš? Vysledovala jsi nějaké vedlejší účinky? Díky za info. Papa

teri81
2. led 2008

Imca vítej zpátky. No já myslím že po KETu je určitě nárok na neschopenku,já ten první týden budu určitě doma, po ET jsem taky byla doma týden,taky záleží,jak se člověk cítí. A taky jakou máš praci,zda dojíždíš a tak. Nejlepší je být prvních pár dní,kdy se mimi uhnízduje, v klidu, žádný stres, namáhaní a tak.
Myslím,že rozmražení trva asi 45 minut (někde jsem to četla),pak se čeká,která se začnou dělit a další den nebo ještě ten další je zavádějí.
Tak hodně štěstí. Já od ledna baštím Marvelon a taky už se mi to krátí, mám strach a zároven se hrozně těším 😉

imca
2. led 2008

teri81, děkuju za info 🙂
Tak to jsem ráda, že je nárok na nějaký ten oddech 🙂. Vím, že v Sanusu (kam chodím) dávají neschopenku po ET (když je to po OPU) 14 dní, než se jde na krevní test a pak se vidí, jak dál... Tak předpokládám, že po KETu nějaká ta neschopenka bude taky - s týdnem klídku počítám určitě - jsem na tom stejně jako ty - mám z toho někde uvnitř vítr, ale na druhou stranu se už nemůžu dočkat 😵 a taky se těším na lenošení (dneska jsem si koupila tři knížky a taky mám zásobu filmíků na DVD - převážně romantických a komedií 🙂),tak už se nemůžu dočkat, až budu číst a koukat.
Dobrou 🙂

teri81
2. led 2008

Imca,
no jasne, prece si ten oddech zaslouzime. To je super,ze mas filmy a knížky,jen si to krásně užij a relaxuj a směj se,at se miminečko krásně uhnízdí. U spokojené maminky se mu přece musí zalíbit,ne? 😉
Já taky počítám s týdnem minimálně a už se těším 🙂 papa

mimco
autor
3. led 2008

Ahoj holky,
tak se zdá, že mrcha je na blízku a snad bych od zítřka mohla začít brát Divinu. To znamená, že koncem ledna by mohl být KET. Tak snad to vyjde. Jsem nervózní a už to podle toho vypadá doma. Mužíček se mnou nemluví, protože jsem se dneska pustila do většího úklidu a sáhla jsem mu na jeho sbírku nejrůznějších krámů, které jsou apsolutně na nic. Chudák, vztekal se, že zase nic nenajde. Ach ti chlapi.

imca
3. led 2008

HELP, holčičky, prosím pomoc! 😨
Nevíte některá, kolikátý den cyklu (aspoň přibližně) se může provést KET??? Je to někdy po půlce cyklu? Nebo se to řídí jen tím, zda je dostatečně narostlá děložní sliznice??? U mě asi zase nastane posun (vypadá to, že mrška přijde už dneska, místo pondělí), takže se bojím, že ten KET nestihnu kvůli tomu, že můj doktor má na konci ledna dovolenou ☹ Ach jo...
mimco. máš pravdu s chlapama je někdy kříž ... já se toho mého snažím už rok (co spolu bydlíme) přimět, aby si po sobě uklízel a nenechával všude válet nějaké hovadiny, které, když se ho zeptám, zda je potřebuje, mi oznámí, že ne, ať je vyhodím (nechápu, proč je nevyhodí rovnou sám!!!)
Včera mě dostalo, když mu říkám, že mu uklidím oblečení, které dostal k Vánocům, když on to doteď nezvládnul (14 dní se marně válelo na křesle - ještě zabalené v igelitce, přičemž jsem mu několikrát připomínala, že by si ho mohl dát do skříně), a on mi na to odpověděl, že nemůže dělat dvě věci najednou /zrovna se piplal s vestavěnou skříní - což mu chválím), ale na ulizení těch pár hadříků měl 14 dní!!!! Asi tu chlapskou logiku nikdy nepochopím ...
😨 😅

ili5
3. led 2008

Mimco,tak piš každý den jak pokračuješ,jsem na tě moc zvědavá.Nevíš kolik ti budou rozmrazovat mimin,všechny určitě ne,že?Já mám4 v OV,včera krev negativní,zítra se jdu domluvit.Asi si je nechám tam zavést.Bojím,že to zas nevýjde a 3 pokusy je dost málo.Ty jsi taky měla IMSI+prodlou.kultivaci(podle té ceny,platili jsme taky jak ty).Kdyby ket nevyšel,tak nevím kde bych na to zas vzala,musela bych počkat nějaký čas. 😉

ili5
3. led 2008

Mimco napiš mi do interní pošty co se tam v té OV všechno stalo,docela mě to zajímá.Díky, 😒 😉

teri81
3. led 2008

Imca,
já myslím,že KET se dělá kolem16 dne cyklu,někde jsem to četla.
Holky,jestli se ale mýlím,tak mě klidně opravte.

Mimco,
tak nás o všem informuj,jo? 🙂

carodejnice
3. led 2008

Imco, já jsem po tom Estrofemu v pohodě, nic nepociťuju. Ale já dobře snáším zatím všechny dryáky, co do mě nacpali. Tobě nedělá dobře???

imca
3. led 2008

carodejnice, já ho začnu užívat až zítra (teda doufám, že se s doktorem zítra dohodneme, že do toho KETu půjdeme, nechce se mi čekat na další cyklus), tak jsem se ptala spíš preventivně. Kamarádka ho taky brala a bez nějakých větších problémů, tak to snad taky zvládnu bez potíží 🙂.
A kolikátý den cyklu jsi, jestli můžu vědět? Neříkal Ti doktor, kdy asi proběhne u Tebe transfer?
Díky za každou i malinkou informaci 🙂
teri, děkuju za info 🙂.

mimco
autor
3. led 2008

Ahoj holky,
myslím, že ten ket se dělá později, protože mi bylo řečeno, že tak 15 den je kontrolní ultravuk a pak asi za 3 dny KET. Mi se mrchaspozdila o 5 dní. Dneska ráno jsem vzala 1 tabletku, ale odpoledne jsem nějak krvácet přestala a jenom špiním. Přerušovat to nebudu. Doufám, že se to nějak nepo...., už mám fakt nervy. Kolik jich rozmrazí nevím. Máme jich naštěstí 15. Ale prý jsou málo kvalitní, takže si myslím, že budou prostě rozmrazovat větší počet aby zvýšili pravděpodobnost dalšího vývoje miminek.
Zítra tam zavolán a uvidím co dál. Doufám, že to stihneme do konce ledna.
K tomu samotnému transferu.
V Ostravě se leží hodinu a pak hybaj domů. Naštěstí jsme to měli kousek. V Olomouci taky nejste přes noc. Budu konzultovat s Dr. a asi si někde v Olomouci vezmem hotel, protože tu cestu si neumím představit.
Illi,
bylo toho celkem dost, ono se to tak nabalovalo. Více výše v diskusi.
Jinak stručně:
Čermák je prostě podle mě prase, které si nevidí do huby, nehledě na to, že je surový při vyšetřování.
Poslední kapka byla, když jsem se přišla objednat na KET a on mi řekl, že je to blbost, že uděláme nový ciklus a já nato, proč, když máme tolik miminek zamražený, Dr. - Já rád pracuju s čerstvýma. Byl nekompromisní, že se i sestry divily. Přitom bylo předem domluveno, že v případě nezdaru bude KET, to on ovšem popřel.
Během týdne jsme byli v Olomouci i s našima miminkama.

teri81
3. led 2008

MImčo,
to je v pohodě, já když jsem dostala měsíčky před prvním IVF,když jsem začínala brát Marvelon,tak jsem to taky měla jeden den, druhý den jsem zašpinila,ale to vůbec nevadí,prostě to máš slabé.
V Brně,kam chodím já si poležíš 20 minut a pak si ještě sedneš,dáš kávu a můžeš jít.
U mě to bylo naopak,já doktora přesvědčovala,že bych radši šla do nového cyklu a on mi vysvětlil,že by to byla škoda,že KET je pro mě fyzicky i finančně nenáročný a když to nevyjde, do dalšího IVF půjdu hned další měsíc,tak jsemspokojená s tím,co mi řekl.
Takže u Vás se ten KET dělá už v tomto cyklu? Já až dostanu třetí MS od revize ,tak začnu brát Marvelon 3 týdny,potom se mi naplánují léky a KET za další tři týdny,vlastně až v dalším cyklu.
Všude je to asi jinak. Vlastně tady ket trvá stejně dlouho jako IVF - 3 týdny antikoncepce a tři týdny příprava na embryjka. Tak držím palce a zas nás informuj 😉

mimco
autor
3. led 2008

Teri,
Já pevně věřím, že to bude v tomto cyklu. Záleží co děloha po stimulaci. Ale zatím jsem vždycky všechny léky snášela moc dobře, tak to nechci zakřiknout.
Já jsem po revizi 6 měsíců. Trošku se to díky té Ostravě skomplikovalo a protáhlo, ale hlavní je, že se už konečně něco děje. Já si už připadám jako magor, mám vybranou postýlku, košík na spaní, kočárek atd. Ale co. Na konikovi jsem zjistila, že jsou tady holky, které ještě nejsou a už nakupujou. Kolikrát jsem už měla pokušení, ale nakonec jsem nic nekoupila. Nechci tím pokoušet osud. Nejsem sice věřící ani pověrčivá, ale člověk nikdy neví jak to všechno vlastně nakonec dopadne.
Jedno vím momentálně jistě, neumím si představit, že bych měla žít bez dětí, to by byl můj konec.
Raději nemyslet. jinak jsem celkem optimista, je to vidět, že? 😉

mimco
autor
3. led 2008

Holky,
chtěla jsem se ještě zeptat, jestli kromě předepsaných léků berete nějaké vitamíny? já beru kyselini listovou, moje Dr. mi řekla, že to stačí. No upřímně, kdybych věděla, že to pomůže snědla bych klidně i hov.. 😀 .

mimco
autor
3. led 2008

No, vypadá to, že jsem tady sama, normální lidi totiž o půlnoci spí, ale já ne. Zoceluji se prací na noční.
Tak Vám přeju krásné sny 😵 .

ili5
4. led 2008

Ahoj,po nezdařeném 1.ivf se mám chystat na ket.Dnes mi dr.zdělil,že se žádné prášky nedávají,za 6 dní menzes mám dojít,podívá se jak roste sliznice,když ne,tak pak by něco nasadil a pak je ket.Tak se mi zdá,že na ten ket asi prdí,když z toho mají málo.Léky se nedoplácejí,tak je ani nenabízí,na co,že?Je zde některá,která šla také bez léků?A jaká je vaše příprava před ket,vitamíny,byliny?Já dnes koupila baby plan a budu pít kontryhel.čaj 3xdenně,stačí to,nebo mám něco dokoupit,raďte chytré hlavičky.Prý se na ket může jít hned.Já počkám do dubna,nechám tělo odpočinout a v práci by mě na další neschopenku nepustili,nebo propustili 😀

sany79
4. led 2008

Ahojky ili5, já se teď chystám na svůj první KET. 1.ivf jsem měla bez ET z důvodu silného OHSS. Koukám, že na každé klinice postupují úplně jinak. Já od 1.dne MS beru antikoncepci Marvelon,18.den jdu na kontrolu a pak určitě budu muset něco brát a asi i injekce na vyvolání ovulace,ale to budu vědě přesně až po té kontrole. Na KET jsem měla jit v listopadu,ale nechala jsem tělo taky odpočinout, takže teď to vyjde přesně půl roku od IVF. Kolika máš zmražených embryií? V unice to marazí po 4,takže můžu 2x na KET,máme jich 8. V práci to má taky na nic. Nikomu to nechci říkat, takže si vezmu na týden dovolenou,pak budu chodit a podle testu se uvidí. Jinka já beru taky Calibrum Baby plan,jinak asi není nic potřeba,pak si chci koupit GS mamavit.

rehonka
5. led 2008

Ahojky ketovky,
dlouho jsem tu nebyla a tak vám opožděně, ale přece, posílám novoroční vinš... Ať se nám naše největší miminkovské sny a touhy plní, bříška se nám kulatí a postýlky roztomile kňourají...
Já se chystám 10.1. na KET, dnes jsem si píchla Pregnil, zobu Prednison, Divnu, listovku a jsem z toho všeho tak zoufale plačtvá..... Manžílek je stále v práci, je to hotový workoholik a tak jsem si na příštích 14 dní objednala kamarády, kteří mi přjedou z Krkonoš a budou se mnou v těch nejdůležitějších dnech. Ono je těžké dodržet tu základní zásadu a tou je klid.
Při prvním pokusu jsem se chovala dost sebevědomě, hned ten stejný den jsem jela za kamarády o Krkonoš, opíkali jsme kuřátka na chalupě a spát jsem šla až k ránu. Tento pokus budu brát o poznání zodpovědněji.

ili5
5. led 2008

Jak tak koukám ,tak všude se něco bere před ket a jen v OV nic.

vm72
5. led 2008

Ahoj holky! Jsem u vás na návštěvě. 😀 Mohla bych se vás prosím zeptat,jaké máte zkušenosti s tím,že když si chcete dát zavést jen jedno embr.,nenutí vás Dr.do dvou a nechá to rozhodnutí opravdu na vás? Já mám dceru (8let) a chtěla bych zkusit zavést opravdu jen jedno,ale bojím se,že mě bude dr.nutit do dvou...myslíte,že to rozhodnutí je opravdu jen na mě a můžu si za ním stát? Jinak na IVF se chystám v únoru a bude to 1.pokus.Děkuji.V.

rehonka
5. led 2008

Ili5,
asi máš pravdu a je to zvláštní, ale na druhou stranu - běžná ženská také není před ovulací nikterak stimulovaná a jistě po zavedení začneš brát Utroš nebo Agolutin, aby se bebíšek pěkně hnízdil a udržel. Hlavně bych ale brala lstovku, tou nikdy nic nezkazíš a pak se také dost osvědčuje Ptačí jeřáb od Podhorné. Kamarádka ho brala měsíc a děloha se jí moc pěkně připravila (otěhotněla pak běžnou formou i když předtím měla vždy velmi nízkou sliznici).
Takže nepropadej panice a teš se na KET 🙂

ili5
5. led 2008

Rehonko,já včera koupila baby plan,kontryhel 3xdenně piju tak tu listovku asi už ne.Ale ten ptačí jeřáb neznám,mám to k tomu jíst?Ať nejsem převitamínovaná.Na ket bych šla v květnu.VM 72 je to na tobě kolik si necháš zavést,oni ti řeknou jak se vyvíjí,jak nebudou moc kvalitní,tak si nechej zavést raději 2 a kdyby se náhodou chytli oba dva,tak existuje resonance,oni ti to jedno usmrtí,brutálně řečeno 🙂

teri81
5. led 2008

MImco,
já jsem si koupila taky baby plan od Calibrum,chtěl jsem si jeste koupit kys. listovou,ale to je tam uz obsazené a prý to stači. Je to 30 tablet za 160 Kč. A ještě beru čínské bylinky od mé p. doktorky,co dělá akupunkturu.
Já se teda na žádný kočárek ani oblečky ještě ani neodvážím podívat,i když bych moc chtěla,ale bojím se. Já jsem po revizi 4 měsíce a fakt už se nemůžu dočkat,i když fakt i bojím. Ale dneska jsem si řekla,že musím myslet i na jiné věci, dělat něco příjemného a dát se trochu do pohody. Asi si zajdu na kosmetiku a někam na masáž nebo tak něco.

Vm 72,
doktor Te určitě nutit nebude,je to Tvé rozhodnutí, připrav se , že Ti bude říkat,že dvě zvyšují pravděpodobnost i na jedno,ale je to fakt na Tobě.

Rehonka, no tak to už máš za pár, Ty se ale máš! 🙂 Prosím Tě, jak to probíhá až dobereš ten Marvelon. Jak často se něco píchá nebo chodí na kontroly? Já mám jít na KET na konci února a ještě 16.2. se chystám do Anglie na pár dní,abych se trochu odreagovala,tak si říkám,jestli vůbec pojedu. Injekci si totiž sama píchnout nejsem.
Tak hodně štěstí!

rehonka
6. led 2008

Ili5,
já si osobně myslím, že ten jeřáb ublížit nemůže, holky ho braly a přtom zobali i listovku. Chtěla jsem ho taky brát, ale už bych toho měla hodně. Ale ty v postatě nic nebereš, tak bych se toho nebála. U nás v "bylince" pracuje taková moc fajn baba a té když jsem se ptala na účinky, možnosti, možná rizika, tak mi odpověděla. Tak se někde zastav a taky se poptej. Ale celkově si myslím, že když jdeš až v květnu na KET, že bych tó začala užívat až v březnu/dubnu.
Teri81,
já chodím na UNICu a tam je postup následující. Dobereš Marvelon a čekáš na měsíčky. Ty musí dorazit v termínu. Když dorazí, tak začneš prát Divinu (nejprve 1-0-0 až po pár dnech 1-1-1), pak budeš brát ještě Prednison a teď už předepisují i listovku - takovou dost levnou, ale asi v obsahu účinných látek je to stejné jako ty drahé. A tak to zobeš. 12tý den si píchneš 1 Pregnyl a zobeš dál. 17tý den jdeš na KET. Prý mi budou 15/16 den volat z kliniky, řeknou mi, jak se embrijka vyvýjejí a řeknou mi přesnou hodinu transferu. Ode dne transferu si pak budeš píchat Agolutin.

teri81
6. led 2008

Ahoj Rehonka, diky za vysvetleni,ja Ti pred chvili psala na Unicu. 🙂