Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

mimco
autor
12. led 2008

Ahoj holky,
tak se Vám hlásím zase z práce. Moje potíže s tou stimulací jsou pryč a zdá se, že je všechno v pořádku. Ve čtvrtek jedem do Olomouce na UTZ, tak jsem napnutá. Ale už se začínám celkem na ten KET těšit. Už aby to bylo za mnou.

ili5
12. led 2008

Mimco,to je super zprávička.určitě to vyjde.Udělalas pro to maximum,převoz atd,tak není možná.

mimco
autor
12. led 2008

No kéž by. Nemůžu se dočkat, kolem mě to všechno rodí jak na běžícím pásu a pořá a pořád přibývají nové těhulky ☹ . Hrozně moc jim to samozřejmě přeju, ale jsem alergická na otázky typu - tak co vy? Už byste taky měli něco dělat, no jó, vy máte místo mimča psa...atd.

teri81
12. led 2008

Ahojholky, všechny Vás moc zdravím.
Mimčo, tak to už máš za chvíli a Sany taky, no mně se to taky blíží,ted začnu brát Marvelon a pak to snad už uteče.

Rehonko,když Ti zavedli dvě blastocysty,tak to je velká šance. Můžu se zeptat,kolikabuněčné jste je měli před zmražením? Diky

rehonka
12. led 2008

Teri 81,
před zamražením byly osmibuněčné. Měli jsme jich 5, hned po rozmražení zanikla jedna, druhá druhý den a zbyly nám tyhle dvě krásky a pak jedna o něco menší.
Holky, mám na vás takový, možná hloupý, dotaz. Když jsme se vrátili z transféru, tak jsem měla asi 6 hodin potom orgasmus. může to nějak uškodit? Osobně si myslím že ne, ale i tak se bojím. nemáte někdo zkušenost?

teri81
12. led 2008

Rehonka,takže to třetí embryjko jste nechali byt? Já bych si asi dala zavést tři,ale je fakt,že pokud jsou to blastocysty,tak je velká pravděpodobnost,že se uchytí obě. Já tuším dvojčata 😀

No s tím orgasmem nevím, zřejmě k sexu nedošlo počítám (nám řekli,že až do testu žádný pohlavní styk), četla jsem,že pro miminka je orgasmus naopak příjemná věc,ale pokud to bylo tak krátece po transferu,když ještě nebyli zavrtané,tak nevím,jestli je to mohlo nějak vyrušit,ale myslím,že spíš naopak.
Co myslíte Vy holky?

sany79
13. led 2008

Ahojky holky,
tak co mimco, taky v práci 🙂 Jak ti je?Už se ti to blíží,co? Takže jdeš na kontrolu v čtvrtek? mě to čeká v pátek.Tak jsem zvěděvá co se dozvím.Doufám,že ne žádné hrůzy. Ty budeš mít transfér už v lednu,co? Takže üž jen pár dní v práci a budeš odpočívat s miminkama v bířšku 🙂
Hezkou službu, ať ti to utíká!!!

mimco
autor
13. led 2008

Ahoj Sany,
hlásím se z práce. Je to tak, už se to blíží. Potíže, které jsem měla jsou úplně pryč, nakonec jsem tam ani nevolala. Doufám, že to stihnem v lednu. Pokud bude ve čtvrtek na utz všechno dobré, tak to asi bude do pár dnů. Nemáš představu jak dlouho ten proces rozmrazování a po rozmrazení trvá?

sany79
13. led 2008

Myslím,že to trvá 2 dny. Pak prý embiolog sám zavolá,kdy jsou vhodný na transfér.
Ty budeš před transferem už doma? A po transferu až do testu?

mimco
autor
13. led 2008

Vypadá to, že budu do transferu chodit do práce. I když, ve čtvrtek je kontrola, když bude vše O. K., tak začnou rozmrazovat a asi v pondělí pojedem zpět. Poslední směnu bych asi měla v sobotu noční. Pak budu mít nemocenskou. Měla jsem být od pondělí doma na dovolené, ale máme tady nějakou nemocenskou, tak mě bude ještě potřeba, alespoň to rychleji uteče. Hned ve četvrtek po návratu napíšu a ty pak v pátek. A co ty? Budeš určo doma, že?

sany79
13. led 2008

S tím volnem to mám nic moc.Ještě přesně nevím kdy co bude,takže jsem si předběžně napsala v únoru na druhý týden dovolenou,tak doufám,že to v tom týdnu bude.Jak už máme služby rozepsaný,tak se s tím těžko hýbe.V pátek jdu na kontrolu příští pondělí doberu poslední antikoncepci za 2 dny bych měla dostat MS a pak ještě bud určitě nějaká kontrola kvůli sliznici.A hlavně budu brát další léky. Ty taky myslím bereš Divinu,viď?

rehonka
13. led 2008

Teri 81,
když jsme jeli na Unicu, tak jsem byla pevně přesvědčená o tom, že si necháme zavést všechny 3. Před transferem za námi přišla embrioložka a řekla nám velikosti. Pak jsme si nechali zavolat pana doktora a já vybavena teorií z Internetu jsem se ho ptala. Když mi vysvětlil, jak probíhá redukce, řekl mi rizika o kterých Internet nehovořl a já si současně vybavila děti u nás v práci, kdy se tato redukce "nezdařila na 100%" (jsem speciální pedagog) raději jsme si nechali zavést jen 2. Je mi 25 a myslím, že na zoufalé a megalomanské čny mám ještě čas. I když nepopírám, že mi to leze na mozek.

mimco
autor
13. led 2008

Musela jsem se na chvíli odmlčet. Přišla mě navštívit šéfová a rozhodla se, že mi zpříjemní pracovní neděli 😒.
Beru divinu 3x1.
Rehonko,
držím ti moc palce, určitě jsi se rozhodla dobře. Hezky odpočívej a informuj.

sany79
13. led 2008

Já mám dneska klídek.Takový bych v práci potřebovala až budu po transferu.
Doufám, že divina nemá nějaké nežádoucí účinky. Ta se bere asi na růst sliznice,co? Prednison nebereš?
Rehonka se rozhodla určitě správně. Už má před náma velký náskok,moc držím pěstičky!!!

mimco
autor
13. led 2008

Nic víc neberu. Ve čtvrtek bych měla vzít naposled divinu a pak od pátku už jen zavádět utrogestan. To budu zas nafouklá, jak ve 4 měsíci. Já nejsem vůbec oplácaná a z toho jsem minule tak narostla. Měla jsem obří prsa. Teda mě se to tak zdálo, protože jinak jsem celkem plochá. 🙂 . Přitom v příbalovém letáku nic takového nepsali. Tak, že by to bylo tou čokoládou co mi pořád manžel nosil až pod nos. Tentokrát jsem mu řekla, že žádné sladkosti. Když chce, tak ať mi raději nosí ovoce. Je to můj miláček.

teri81
13. led 2008

ahoj holky?zdravÍm vas.
Rehonka, docelas me vydesila s tou redukci,uz jsem tedy zmenila nazor,pokud to neni uplne bezpecne.
Mimco,Ty se mas,za chvili mas mimca u sebe,tak se opatruj 🙂

sany79
13. led 2008

Tak já jsem na tom s vnady asi stejně 🙂 Ani ta stimulace s tím nehla 🙂
Beres nějaké vitamíny?
Teri, tak už bereš Marvelon? neboj taky ti to uteče.Zatím se opatruj!!!

mimco
autor
13. led 2008

Beru jen kyselinu listovou. To mi doporučila už kdysi kamarádka. Když jsem se bavila se svou doktorkou o vitamínech, které jsou na trhu, upřímně mi řekla, že kromě listovky není třeba nic brát. Že klidně můžu, že tím se nic neskazí, ale že je toho názoru, že jediné co má význam brát, je opravdu jen ta listovka. Je to prevence vad miminka a má se brát 3 měsíce před plánovaným otěhotněním a první 3 měsíce těhotenství. Tak se tím řídím. Já jím hodně ovoce a zeleniny, piju hodně mlíka, jím jogurty. Jsem tak naučená od mala, takže o vitamíny nemám nouzi. Jasně, kdybych věděla o něčem, co zaručeně funguje, jím toho tuny. Jak jsem už někde psala, snědla bych klidně i hov.. 😀, kdybych věděl, že to pomůže.

teri81
13. led 2008

SANY,JA TO MELA DOSTAT V PATEK,ALE POCITALA JSEM,ZE TO NEDOSTANU,TAK MI DNESKA DA PRITEL INJEKCI AGOLUTINU A MELA BYCH TO BRZY DOSTAT A PAKZACNU S MARVELONEM, TY UZ HO BERES,NE?
TAKY SE OPATRUJ

sany79
13. led 2008

Mně to není moc jasný,budu brát ten prednison a ten se dává na snížení zvýšené imunity nebo tak nějak, tak se mi nehce zbytečně ládovat vitamínama, nevěřím,že by to nějak pomohlo.Určitě je prospěšná ta kyselina listová.Ale jak píšeš,kdyby něco bylo zaručenýho.... 🙂
Teri, já už 21.1. budu brát poslední Marvelon.V pátek jedu na kontrolu,tak jsem zvědavá co mi řeknou. Nějak se mi to vleče,nedovedu si představit dny po transferu. To bude hrůza vydržet se nenervovat. Test se dělá asi až 17.den po transferu,co?

mimco
autor
13. led 2008

Sany,
nechci tě strašit, ale dny po transferu byly nejdelší v mém životě. To byla fakt síla. Snžile jsem se na to nemyslet, ale to fakt nejce. No a test jsem si dělala 9 den potransferu, odpoledne. Manžel nějak po práci vytuhl a já jsem rychle zaběhla do lékárny, no a budila jsem ho ubrečená s pozitivním testem v ruce. Čárka byla slabá, ale byla tam. Další jsem si dělala ráno a už byla silnější. Hrozně se mi ulevilo. Měla jsem už vlastně spožděnou menstruaci, bolelo mě břicho a prsa, takže jsem to nějak tušila.

sany79
13. led 2008

To si právě dovedu představit, jak se to musí po transferu neuvěřitelně táhnout. Hlavně,že je nejdůležitější klid a nestresovat se, ale kdyby to tak šlo. Už vidím, jak se budu pozorovat a o ničem jiným nepřemýšlet.Ale budu se samozřejmě snažit to neřehánět,ale ono se to lehko říká.....

imca
13. led 2008

ahojky holky, poctivě si Vás čtu, jen nemám moc času písat.
Rehonka: myslím, že jsi s těmi "dvojčátky" udělala dobře (také jsem slyšela, že ta redukce může přinést problémy), tak raději to nepřehánět 🙂. Jinak s tím orgasmem po transferu, to doopravdy nevím - ale myslím, že by to embrouškům vadit nemělo. Stejně se říká, že zásadní jsou tak ty dvě hodinky pro ET, a pak už an tom až tak nesejde. Ale zda se doporučuje nějaké ty dny po ET "půst", to netuším ... ani to moc neřeším, protože od té doby, co řešíme mimi v CARu, se manžovi moc milískovat nechce 😒. Dost mě to trápí, protože já jsem na tom přesně naopak (to asi ty hormony, co do sebe cpu)... ale to by bylo do jiné diskuze .-)).
Já jdu zítra na první kontrolní UZ (12. DC), tak jsem zvědavá, co se dozvím. Bojím se, aby to nebyla nějaká jobovka (jakože "peřinka" je nízká....).
Jak se tu bavíte o těch vitamínech, tak já baším Calibrum Babyplan a pila jsem kontryhelový čajík - a do toho zobu Estrofem.
Tak hodně štěstí, Ketky, ať nám to všem dopadne!!! 🙂

teri81
13. led 2008

SANY,JE BYLA PO TRANSFERU NE TAK NEDOCKAVA JAKO SPIS NA NERVY,ABYCH NĚCO NEUDĚLALA ŠPATNĚ, BYLA JSEM UPLNĚ HYSTERICKÁ KVŮLI KAŽDÉ BLBOSTI A TED UŽ VÍM,ŽE TO BYLA PITOMOST, HLAVNĚ BUD V KLÍDKU, SEŽEN SI ZÁSOBU ČASOPISŮ A KOMEDÍÍ, POZVI SI KAMARÁDKY, VAŘ NĚJAKÉ SLOŽITÉ DOBROTY A ONO TO UTEČE,NEBOJ. MY JSME JELI ASI 10 DEN PO TRANSFERU DO ANGLIE,TAK MI TO UTEKLO RYCHLE.
MNĚ ŘEKLI NA UNICE TESTOVAT 15 DEN PO TRANSFERU.

IMCO, CALIBRUM BABY PLAN BAŠTÍM TAKY 🙂

ili5
13. led 2008

Imco taky baštím to samé,ale ten Estrofem nevím co je,taky vitamíny,nebo hormony od dr?

imca
15. led 2008

ahojky holky, hlásím, že jsem měla absťák, když koník nechodil.. 😉
Chtěla jsem Vám včera napsat, že kontrola mi dopadla dobře - peřinka měla včera 7mm (12. DC) a mému doktůrkovi se moooc líbila 😅. Zítra jdu ještě na jeden ultrazvuk a to už rozepíšeme další léky (utrouš, pregnyl atd.) a v pondělí by měl být KET.
ili5: estrofem jsou hormony - mám je předepsané na růst děložní sliznice a asi fungují 😵.
A ten kontryhel má asi taky něco do sebe! Rozhodně neuškodí a když nic jiného, tak pomáhá krom gynekologických "věcí" i např. při trávení .-).

sany79
15. led 2008

ahojky holky, taky jsem měla absťák, nevím proč ten koník pořád blbne.
Imco,tak to ti moc gratuluju!!! Já jdu na kontrolu v pátek, tak jsem taky zvědavá. Ty už budeš mít příští týden miminka v bříšku, teda to už je hned. To já si ještě počkám,ty už budeš testit a já teprve začínat 🙂
Takže kolikátý den cyklu ti vychází KET?

carodejnice
16. led 2008

Ahoj holky, tak mám KET za sebou. Před 3 hodina jsem ležela na koze a koukala na monitor, na ty moje dvě embrya a teď už zase dřepím v práci. Takže mě čeká 14 dní nervů, aby to vše dobře dopadlo.

mimco
autor
16. led 2008

Ahoj holky,
koník mi nějak nešel, tak jsem byla mimo.
carodejnice - hóóódně štěstí, budu ti držet palce.
Já jedu zíte do Olomouce na UTZ, tak doufám, že bude všechno dobré a příští týden bude KET. Jsem tak napnutá, že to snad nevydržím.

imca
16. led 2008

Ahojky holky, tak podávám hlášení z dnešního UZ:
Dneska (tj.14DC) byla "peřina" 8,5mm a doktůrkovi se to zamlouvalo (prý je minimum 7mm, takže jsem mírně nadlimit) . Napsal mi další dávku hormonů, takže krom estrofemu (1-1-1) budu brát od 17.DC Utrouš (nejdřív dva dny 1-1-1, od 19.DC, kdy bude KET, budu brát 2-2-2) a ještě mi předepsal Prednison 1-0-1/2. Ten Pregnyl u mě nakonec nebude - ten se dává asi jen tehdy, pokud je ve vaječníku připravený nějaký ten folík (ale u mě nic takového není), ale prý by ta dávka hormonů měla stačit 🙂. V sobotu mi rozmrazí embryjka (ani jsem se neptala kolik vlastně) a v neděli by mi měl ebmryolog(íček) zavolat, jak to vypadá, zda jsou "mimoušci" v pořádku, žijí, úspěšně se dělí a kdy je čeká stěhování z roztoku v inkubátoru do té mojí hormony vydupané peřiny ... Snad všecko dobře dopadne!!! A pak, když to bude takhle, tak 4.2.2008 HCG (docela hezké datum .-)))

Carodejnice - ty jsi byla dneska na KETu a šla jsi do práce? Ty sis nenechala napsat kontrolku?