Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

sany79
16. led 2008

ahoj holky, já jsem už taky tak napnutá a to mám ještě spoustu dní čas. I v noci se mi o tom dokonce zdá. 🙂
Carodejnice, ty jsi šla hned do práce? neřekli ti,že se musíš šetřit nebo neco nesmíš?Asi je to jedno,co?Když se to má povést, tak asi nic extra nepomůže.
Jak dlouho jsi ležela po transferu na koze? U nás se jde za 20 min. pryč. Budu se snažit asi 3 dny po tranferu víc ležet,ale kdoví jak to všechno bude.
Mimco,přeji ti zítra jen a jen samé pozitivní zprávy!!!! Hodně štěstí!!!!

carodejnice
16. led 2008

Já jsem do práce šla. Dřepím v kanclu a koukám do počítače, takže žádná hrůza. Neschopenku mi nabízeli, ale přijde mi to zbytečné.
Imco - já taky jím ten Prednisol. Nevíš na co to je? Já jsem se blbec zapomněla zeptat a v příbalovým letáku je napsáno, že by to neměly těhotné a kojící ženy!!! Tak jsem z toho zmatená.

Sany, na koze jsem byla asi 5 minut. A to ještě díky tomu, že se mi doktor snažil ty embrya ukázat na monitoru a já je né a né vidět. Jinak po zákroku jsem tam musela hodinu ležet a jít se vyčůrat až co nejdýl (na transfer se chodí s plným močákem a to je na tom snad to nejhorší).

Tak držím všem palce!

sany79
16. led 2008

Tak to jsem teda netušila,že by měl být plný močák. To ti tam řekli? Určitě se budu snažit jít čůrat co nejpozději.
Prednisun se bere kvůli přehnané imunitě těl, která by mohla embryjka vyloučit. Takže ji snižuje. Na dlouhodobé užívání je to asi pěkné svinstvo. Ale takhle to snad pomáhá a dávkování je tak nízké, že by to uškodit nemělo. Bere se skoro všude. Jinak nic jiného nebereš?
Jinak ti samozřejmě držím moc palce, těch 14 dní bude asi hodně dlouhých,co?
Imco, tak to máš sliznici krásnou!!!!Jak jsi psala na IVF,že budeš platit 3tis.,tak to jsem si mylsela,že taky nebudu nic platit,když nebyl ET z důvodu OHSS a do telefonu už mě informovali, abych si s sebou vzala peníze.Ani jsem se nezeptala kolik.Takže v patek uvídím.

carodejnice
16. led 2008

Sany, díky za ten prednison, jsem klidnější. Beru 2x denně estrofem, 1x denně půlku toho prednisonu a utrogestan (2-0-2). O tom močáku vím už od minula (bohužel jsem už zkušená transferka). Líp se jim kouká ultrazvukem na břiše, kam zavádějí ty embrya, když je plný močák.

imca
16. led 2008

Já si tu neschopenku nechám napsat - určitě aspoň na ten týden, pak uvidím (taky dělám v kanclu a mám tu relativně klid). Akorát mi sestřička říkala, že se doporučuje tak tři dny po transferu ležet a nedělat nic moc fyzicky náročného, aby se emboušci chytli. Myslím že u nás (v Sanusu) se leží po transferu 2 hodiny a pak šup domů 🙂.
Já ten Prednisol brala už při stimulaci na IVF a dneska mi ho doktor znovu předepsal - prý ho mám jíst do toho testování (i všechny ty ostatní hormony, přitom ten estrofem by se taky neměl užívat v těhotenství)... ale snad ti doktoři vědí, co činí .-)). Na co přesně to je, to nevím, ale kdysi mi to někdo vysvětloval - bylo to něco s imunitou myslím... ale fakt nevím.
carodejnice, to Ti řekli, že máš přijít s plým močákem??? Nebo jak jsi to myslela, že se chodí na KET s plným močákem? To jsem ještě neslyšela....
A kolik Ti zaváděli embryjek (v jakém stádiu vývoje)? A máš ještě nějaké rezervní? .-) Omlouvám se, pokud už jsi to tu psala ... Díky za info a hodně štěstí! Ať se embroušci hezky zabydlí (a to rovnou na 9 měsíců 🙂)

imca
16. led 2008

sany, jojo, s těmi penězmi mě to překvapilo... prý je to za tu kultivaci embryjek- roztok, inkubátor a práci embryologa ... ale jestli jsem to pochopila správně, tak je to tak, že pokud nedošlo u IVF k transferu (z důvodu zdravotních rizik - což OHSS je), tak jako by ten cyklus nebyl.... přijde mi to na hlavu, ale vlasntě to je asi výhoda, i když doufám, že už další stimulaci nebudeme potřebovat .-)). No, já tu sliznici normálně (bez hormonů) mívala na nějakých 3mm (hormony mi nefungují jak by měly), takže je to opravdu krása a doktor měl evidentně radost 🙂.
carodejnice: tak to jsme na tom s těmi léky stejně, jen mám o něco vyšší dávky - ale to bude asi fakt tím, že mi tělo bez hormonů v pilulích či injekcích nepracuje tak, jak by mělo ...
S tím močákem je to zajímavá info!!! Já byla jednou na vnitřím UZ, když se mi chtělo hrozně moc čůrat, a doktor si ze mě dělal srandu, že mu ten plný močový měchýř brání ve výhledu na vaječníky .-). Ale u UZ přes bříško je to asi něco jiného 😀

carodejnice
16. led 2008

Mě to s tím močákem řekli, že mám být hodně napitá. A dneska když jsem přišla na pokoj, tak mi řekla sestra, že nemám chodit na záchod a ještě něco vypít.
Zaváděli mi 2 embrya a rezervní mám ještě 3. NO a pak ještě jeden celý pokus IVF. A pak adopce a nebo si to celý platit.
Teď jste mě tak roozhodily s tou neschopenkou. Nikdy jsem jí neměla a naopak jsem slyšela, že se má dělat normální běžný aktivity, že ležení se moc nedoporučuje. Samozřejmě se nesmí dělat velká námaha, ale klasický normální den. Tak se toho řídím.

imca
16. led 2008

carodějnice, co CAR to asi jiný názor .. Po IVF (když je ET) se u nás dává 14 dní neschopenka (tedy kdo chce), po KETu vlastně nevím, ale mám pocit, že je to stejné. Asi je pravda někde mezi - prostě to nepřehánět 🙂. Myslím, že pokud je embryjko zdravé a životaschopné, tak se chytne, pokud není, tak stejně ležení nepomůže ... Každopádně je dobré být v klidu a rozhodně se nenervovat - pokud máš práci ok, žádný stres, tak si myslím, že je to v pořádku 🙂. Ostatně si mylsím, že na psychiku je stejně lepší "normální provoz", než přehnané hlídání se a sledování. Já se na tu neschopenku spíš chystám a i těším hlavně proto, že na mě čeká spousta nepřečtených knížek, studium angličtiny a filmy na DVD 😉.
Takže Ty už máš 2 IVF za sebou? Tak to moc držím palečky, aby to teďka konečně dopadlo dobře 🙂
A když budeš pociťovat únavu, tak si oddychni a nech se od partnera trošku rozmazlovat .-). Z práce hnedka domů a klídeček 😎

rehonka
16. led 2008

Carodejnice,
držím pěstičky, palečky a vůbec všechno co se dá, jen aby to dobře dopadlo 🙂 Já jsem dnes sedmý den po transferu a zatím nepociťuju nic, co by jen vzdáleně připomínalo těhotenství. Když si vzpomenu na první IVF, tak to jsem měla těhotenské stavy hned (pak se ale přestalo miminko v pátém/šestém týdnu vyvýjet). Teď necítím nic, ale říkám si,že je to možná jen silná moc psychiky, která se tak bojí byť jen připustit to pěkné, abych pak nebyla zklamaná. Další hloupá věc jsou všudypřítomné chřipky, holky chraňte se jak jen to jde, abychom neonemocněly!!!

mikulka
16. led 2008

Holky, kolikátý den se zavádějí při KETu embryjka? Mně dnes překvapili v CAR, že mám jít tuto ne na KET, dnes mi píchli Pregnyl, takže ovu bude v pá. V ne to tedy budou dva dny od ovu. Ale embryjka mám 4 dny kultivovaná. Ještě jsem do CAR volala, zda je to fakt ok a prý ano. Nerozumím, jak to počítají. Kdy zaváděli embryjka vám?

imca
16. led 2008

mikulka, mně je budou zavádět 19 DC (ale prý to jde od 17dne). U tebe je to kolikátý den?

mikulka
16. led 2008

V ne budu 15 DC... A nezáleží třeba také na výšce sliznice? Dr. říkala něco jako že sliznice tomu takto odpovídá. Já byla vyjukaná, že bude KET tak brzo, tak jsem se ani na nic nezeptala.

rehonka
16. led 2008

Minulka,
já byla na KETu 18tý den, myslím, že záleží hlavně na typu hormonální stimulace, kteoru zvolí. Věř jim... Já jsem se také poprvé snažila všechno chápat, ale jak se pěkně říkalo v "Medvídkovi": "copak musíme vždycky všechno pochopit? Některé věci stačí prostě přijmout" a tímto heslem se řídím při celém IVF. Je to oprošťující postoj 🙂

sany79
16. led 2008

Stejně musíme holky dělat to co nám řeknou. Sami nic nezmůžeme.Oni musí vědět co dělat. Neslyšely jste některá o nějakých přírodních prostředcích na tu sliznici? O kontryhelu už jste psaly, někde jsem četla, že je dobré chilli nebo grepy. Tak nevím. S tím lným močákem mi to furt vrtá hlavou. Taky jsem se vždy před UTZ musela jít vyčůrat.Ale tohle je asi jiný.

mimco
autor
16. led 2008

Ahoj holky,
já se to taky snažila počítat, ale nemůžu se dopočítat, takže to nechám koňovi, ten má větší hlavu. Už se nemůžu dočkat, až mi zítra paní doktorka zodpoví všechny mé otázky. Normálně jsem si je musela napsat, protože pokaždé když tam příjdu, vzpomenu si na polovinu věcí a pak mě to štve a je mi trapné tam volat. Zítra Vám písnu jak jsem dopadla. No nevím, nevím. Divinu beru, ale mám zase takové tlaky v podbříšku jako před men. Jsem fakt zvědavá na výsledek.

sany79
16. led 2008

Mimco, zítra ti přeji samé dobré zprávy!!! Určitě nám hned napiš. S tím psaním otázek na papír máš pravdu, taky si na všechno vzpomenu až když jsem doma. S těma tlakama v podbřišku je třeba dobrá zpráva, že je sliznice a peřinka pěkně připravená.

mikulka
16. led 2008

rehonko, já mám KET bez stimulace. Ale asi to nechám. Jen jsem zkrátka myslela, a zdálo se mi to logické, že se embryjko vkládá podle ovulace. Asi je to spíš podle děložní sliznice. Jinak Medvídek se mi moc líbil 🙂

sany, já znám jen ten kontryhel, a ten fakt pomáhá.

teri81
16. led 2008

HOLKY, TAK VY UZ TO MÁTE VŠECHNY BUD ZA SEBOU NEBO HODNE BRZY PRED SEBOU,VY SE MÁTE!
JÁ FURT CEKÁM NA MS,ABYCH MOHLA BRÁT MARVELON A NIC, ACH JO!!!! SNAD SE DOČKÁM.

PŘEJU VÁM VŠEM,CO JDETE NA KET,AT SE VÁM MIMČA KRÁSNĚ ROZMRAZÍ A DĚLÍ A VÁM,CO JE MÁTE V BŘÍŠKU,AT SE JIM TAM LÍBÍ A ZŮSTANOU TAM.
REHONKA, KAŽDÁ ŽENA TO MÁ JINAK S TĚMI PŘÍZNAKY A KAŽDÉ TĚHOTENSTVÍ JE JINÉ. MAMINKA MÉHO PŘÍTELE KDYŽ ČEKALA JEHO SESTRU TO VĚDĚLA PRÝ HNED A PŘI NĚM JÍ ANI DEN NEBYLO PROSTĚ NIC,TAKŽE KLÍDEČEK! MOŽNÁ SE TO FAKT PSYCHIKA. JÁ PŘI PRVNÍM CÍTILA TO SAMÉ CO TY HNED TŘETÍ DEN A PAK SE MI BOHUŽEL STALO TAKY TO SAMÉ,TAK TŘEBA SE TO BOJÍŠ PŘIPUSTIT SI,TO JE MOŽNÉ.
VŠECHNY MOC ZDRAVÍM A MYSLÍM NA VÁS!!!
JÁ TEDY PO KETU BUDU TAK TÝDEN DOMA. ALE PRACUJI VE ŠKOLCE,KDE JE TO OBCAS O NERVY,TAK TO JE POCHOPITELNE 😀 😝

imca
16. led 2008

Mikulka, taky bych řekla, že doktoři vědí, co dělají a je dobré jim důvěřovat a asi to moc nezkoumat. Určitě záleží na té sliznici, zda je dostatečně "načechraná", aby se embryjko dobře uhnízdilo. A pokod máš cyklus bez stimulace a je u Tebe ovulka,tak se to řídí asi i podle ní - proto ten Pregnyl a po ovulce hnedka KET 🙂. Tak to budeš mít přede mnou jeden den náskok, půljdeš-li na to v neděli 🙂
Rehonka, s tím medvídkem je to pěkné a asi by bylo dobré se tím řídit - když mě to prostě nedá a chci vědět, co za tím vším vězí ... ale někdy mi z toho jde hlava kolem 😝 😅
Jinak s těmi otázkami jsem na tom stejně, co si nenapíšu, to zapomenu... kupříkladu dneska jsem měla možnost mluvit s embryologem (chtěla jsem se na tolik věcí poptat) a nakonec jsem mu jenom odkývala těch několik vět, co mi řekl a ani jsem se ho nakonec nezeptala, jak je to s tím rozmražováním - tak snad budu v neděli pohotovější a až mi zavolá, co a jak, tak ho vyzpovídám .-)))
Mimco, také přeji dobré zprávičky! A napísej nám, jak jsi dopadla 🙂. Ty tlaky by mohly znamenat, že se něco děje v děloze (a to něco je, že narůstá). Já taky měla takové tlaky a ukázalo se, že endometrium fakt narostlo, takže to snad bude u Tebe stejné 🙂

mikulka
17. led 2008

Imco, to znám, já se taky vždy chystám , na co vše se zeptám a pak jsem tam vyjukaná, že zapomenu na vše 😕
To bude tvůj první KET?

imca
17. led 2008

mikulka, je to pro mě úplně první transfer (ET se u mě nekonal - měla jsem silný OHSS), takže je to premiéra 🙂). a jak u Tebe?

rehonka
17. led 2008

Holky,
prosím vás, vy co už máte rozpis na KET na Unice, podívejte se mi prosím, jestli si budete píchat po transféru Pregnyl? Díky moc....

teri81
17. led 2008

REHONKA, JÁ TEPRV ZAČÍNÁM MARVELON,ALE TEN PREGNYL MAJÍ PRÝ HOLKY,CO MAJÍ OVULACI,ABY SE UVOLNILA VAJÍČKA,TAKŽE JÁ HO ASI MÍT NEBUDU,PROTOŽE NEOVULUJI.
MOŽNÁ HO NEMÁŠ A TOTO TĚ ZASKOČILO,ALE U KAŽDÉ JE TO JINAK.

mimco
autor
18. led 2008

Zdravím Vás holky,
včerejší návštěva Olomouce dopadla nad očekávání dobře 😵 . Stresolvala jsem zbytečně. Sliznice byla 6,9mm, což si myslím, že je super. Zvyšila mi dávku diviny na 2-1-2 a v něděli jedeme znova na kontrolu a to už bych se měla dozvědět kdy bude transfer. Moc se těším. Začínám to vidět zase jinak, trochu pozitivněji. Tak snad se nám budou miminka po romrazení dobře vyvíjet.
Zase se ozvu a napíšu co a jak.
Pa a opatrujte se všechny 😀

carodejnice
18. led 2008

Mimco, držím palce! Já mám po KET v břiše takový nějaký tlaky, co trvají jenom chvilku. Namlouvám si, že se mi tam ty dvě embrya zakousávají do peřiny 🙂

imca
18. led 2008

ahojky holky 🙂
taky si myslím, že ten Pregnyl je jenom tehdy, pokud je ovulační cyklus - pokud není, tak by asi neměl smysl.. já ho taky nemám předepsaný - jen estrofem, prednison a utrouš.
Mimco, to je bezva 🙂 Takže někdy po neděli bude KETík? 🙂 Já půjdu (snad) v pondělí - v neděli mi má volat embryolog. Tak nás tu bude několik jen v rozmezí pár dní - to bude ale testíků 🙂).
carodejnice - taky si myslím, že ty tlaky znamenají, že se embroušci přichytávají a stelou si postýlku 🙂

rehonka
18. led 2008

Díky holky za informace,
já ho právě beru a dost dobře nechápu, proč ho beru i po transferu. Ale asi to je tak správně. Holky, musím se vám sdělit se svými dnešními pocity. Děsně mě bolí podbřišek a prsa. Přesně tak to bolelo, když jsem minule byla v očekávání, než nám mimiška zamlkla. Jsem dnes osmý den po transféru, tak to budu brát jako dobré znamení.
Vy si holky před transferem hezky odpočiňte, chce to pohodičku. Já jsem teď týden jen polehávala, koukala na telku, do práce chodila jen tak "jako" a myslím, že je to to pravé ořechové.

rehonka
18. led 2008

carodejnice,
kdysi jsem někde četla, že tlaky v prvních třech dnech jsou uvolnování plynů, které se vytvořili tím, jak pan doktor načechrá spodej při zavedení a ad čtvrtého dnu to už může být způsobeno tím, jak se mimiška vrtají a dělají si prostor - nejprve hlavně chcemický...

mikulka
18. led 2008

imco, já měla také OHSS, 3. stupně, vaječníky zvětšené skoro 6x a 500 ml vody v břiše. Byla jsem dlouho v nemocnici an kapačkách a pak jsem si domů odnesla ještě poničená játra, otoky a další lahůdky. A to jsem do IVF vstupovala jako zdravá se vroznými cykly a vším okolo. Manžel nemůže mít děti, tak máem dárce.
No a embryjka se nechytla, což je na jednu stranu dobře, hyperstimulák by neskonči a bylo by to celé divoké.
A teď po třech měsících jsu tedy na KET 😉 🙂

Holky, a když není ovulka, tak KET může být? To jsem nevěděla. A z čeho se tam pak utvoří žluté tělísko? 😕

rehonko, vypadá to dobřeee 😉

imca
18. led 2008

rehonka, tak to jsou zajímavé informace s těmi plyny .-)). zase budeme o něco chytřejší 🙂
já se chystám být taky týden doma a ten další uvidím, jak mi bude a kdyžtak ten další týden půjdu do práce taky jen tak "jako" 🙂
Mikulka, jejda, tak to sis teda užila ☹. Tak teďka už to snad bude všecko v pořádku 😉 Čeká tě to myslím v neděli, viď? 🙂 Tak na tebe budu myslet a v pondělí jdu taky na to - doufám, že embryjka budou ready 😀

taky mi bylo divné, že ovulka nemusí být, ale to žluté tělísko, které produkuje progesteron (přírodní gestagen) se dodává tím utroušem, aspoň myslím - tak snad to je dostačující .-)).

Našla jsem zajímavý odkaz o hormonech - jukněte na to: 🙂
http://www.hormony.estranky.cz/stranka/menstrua...