Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

ili5
21. led 2008

Držím všem pěsti.Mimco,to je super zprávička,v pátek budu na tě myslet.Natři to té Ostravě.Pak napiš i holkám do OV,ať jim to nemusím tlumočit.Drž se! 😉

imca
21. led 2008

ahojky holčičky, tady jsem 🙂. Ještě jednou gratuluji Siso, je to super zprávička - a když jsi poctivě ležela, já se taky budu snažit vydržet, aspoň ty tři dny, co mi naordinovali.
píšu v leže, tak se omlouvám za případné překlepy.
Mám v bříšku dva bojovníčky . Prý mi ve finále rozmrazili 5 nanučků, jedna ta zygotka se neujala, to už jsem možná psala, a z těch 4 rozmražených prý vybrali ta dvě nej - embryolog říkal, že byli pěkní... tak doufám, že se jim u mě bude líbit
Jsem maličko nervózní z toho, co vlastně můžu a nemůžu - pořád si říkám, co je ještě ok a co už bych neměla... Takže jsem si řekla, že raději zkusím ty tři dny ležet a vstávat budu jen v těch nejkrajnějších případech .-).
Sestřička mi toho moc neřekla, ona si to totiž popletla a myslela si, že už jsem byla na ET, tak když jsem se jí před odchodem ptala, co a jak, tak jí teprve docvaklo, že je to pro mě dneska premiéra a pak mi v rychlosti řekla to, co už jsem stejně věděla
Tři dny se doporučuje klidový režim - pokud možno ležet (údajně kvůli tomu roztoku, ve kterém se embroušci zavádějí). Nic těžkého nezvedat,nenosit a vyhnout se domácím pracím .-))). Na to slyším dobře a ráda poslechnu

Jak jsem předpokládala, tak jsem se embryologa a ani doktora nezeptala, kolikabuněčná ta embryjka vlastně jsou... docela mě to za jímalo, ale pak jsem na to nějak zapomněla.. no což, stejně by mi to nic moc neřeklo..

Manža přišel z práce, tak se mu budu věnovat (povídat si s ním .-)) - nic jiného nemůžu... 😅
a později si vás dočtu a normálně napíšu... papa KETky 🙂

mikulka
21. led 2008

sany, mně právě říkali, že se povedlo, když přišel tak těžký hyperstimulák po ET. Ale byla to fakt fuška a myslím, že tělo si samo poradilo a embryjka radši vyloučilo. Neměly by pak asi moc šancí. A na KET jsem šla po 4 měsících od prvního IVF.

imco, tak se pěkně šetři. Já nejsem zvyklá poléhavta, jsem dost aktivní. Ale dnes jsem spíš odpočívala, jediné činnosti bylo umytí a uklizení nádobí a uvaření rychlého oběda. Jinak tv a kniha. Tak snad je to tak ok. Jako vůbec nic nedělat, to bych nemohla.

teri81
21. led 2008

AHOJ HOLKY,
SANY, JÁ RADŠI JEŠTĚ NEGRATULUJU,PROTOŽE SAMA OD SEBE VÍM,ŽE DVĚ ČÁRKY JEŠTĚ NEJSOU JISTOTA,ALE JE TO SUPER, KRÁSNÝ, TAK ASPON KŘIČÍM JUPÍÍÍÍ A TĚŠÍM SE,AŽ NÁM NAPÍŠEŠ O SRDÍČKÁCH 😉

REHONKA, JAK PSALY HOLKY, JEŠTĚ NEDĚLEJ ZÁVĚRY A KDYŽ TO NEVYJDE,TAK HNED MŮŽEŠ JÍT DO NOVÉHO POKUSU,COŽ JE SUPER.
VÍŠ,JE LEPŠÍ,KDYŽ TO NEVYJDE,NEŽ KDYŽ TO VYJDE A JE VŠECHNO ŠPATNĚ JAKO JSEM TO MĚLA JÁ,TAKŽE TOTO BER JAKO BONUS,KTERÝ JSI VYZKOUŠELA A PŘÍŠTĚ TO VYJDE URČITĚ. 🙂

HOLKY, S TÍM DĚLÁNÍM NEDĚLÁNÍM PO ET JÁ BYCH ŘEKLA,ŽE JE URČITĚ DOBRÉ SE ŠETŘIT,ALE JAK MI NÁŠ PAN DOKTOR ŘÍKAL, PSYCHIKA JE DŮLEŽITÁ A LEŽET A POZOROVAT SE TAKY NENÍ DOBRÉ,JE DOBRÉ SE TROCHU ZAMĚSTNAT. JÁ SE PO PRVNÍM ET DOST ŠETŘILA,ALE NELEŽELA JSEM, SUPER ČINNOST PRO MĚ BYLO ŽEHLENÍ V SEDĚ (UŽ TED SI VRŠÍM PRÁDLO NA ŽEHLENÍ,ABYCH MĚLA CO DĚLAT), PUSTILA JSEM SI FILM A BYLO TO V POHODĚ. A PÁR DNÍ PO ET JSEM LETĚLA DO ANGLIE A TAKY JSEM OTĚHOTNĚLA.
TED SE BUDU ŠETŘIT JEŠTĚ VÍC A PRVNÍ TŘI DNY BUDU SPÍŠ POLEHÁVAT A SEDĚT,ALE LEŽET JEN V POSTELI ASI NEBUDU, KAŽDÉMU VYHOVUJE NĚCO JINÉHO,DŮLEŽITÉ JE ,ABYCHOM SE CÍTILY DOBŘE.
TAK SE DRŽTE!!!
IMCO,AT TI TO DOBŘE DOPADNE. A HOLKY VÁM OSTATNÍM VŠEM TAKY 😉

teri81
21. led 2008

JEŽIŠI JÁ SE SPLETLA, GRATULUJU SISE,NEZLOBTE SE, UŽ SE MI TA JMÉNA PLETOU 😀

sisa32
22. led 2008

Ahooj holky, ještě jednou děkuju za podporu. 🙂
Dnes v noci jsem nemohla vůbec spát, ráno jsem chtěla znovu testovat a hrozně jsem se bála, ža tam ta druhá čárka už nebude. Jsem z toho úplně na nervy. Čárka tam byla, ale úplně stejně silná jako včera, myslela jsem, že trochu zesílí. No hlavně že tam je. 🙂
Ráno jsem byla u dr. a koukal na mě jak na zjevení, vůbec mi to nevěřil. 😲 Poslal mě na krev a odpol. před 14 hod. tam zkusím zavolat, jak to vypadá a zítra se objednávám na ultr.

Rehonko, neboj se a zkus to znovu později a kdyby to nevyšlo, tak máš určitě ještě zásobičku embryjek. Držím palce. 🙂

Imco a všechny ostatní keťačky, držím palce a přeju //. Užívejte si v klídku doma (hlavně ten zážitek, když manža uklízí), tak to bylo aspoň u mě. 😀 😝

imca
22. led 2008

ahojky, holky, já taky nejsem zvyklá ležet, ale těch pár dní to vydržím, i když stejně musím pořád chodit do kuchyně a do koupelny a taky obstarat pejska, takže s tím ležením to není až taková hrůza 🙂. Zásoby filmíků mám, knížky taky, takže odpočívám a relaxuju 🙂
Teri, díky za info ohledně toho, co dělat a nedělat - prádla tu mám taky hromadu - před KETem jsem měla veliké praní (v koši nic nezbylo), takže hromada čistého prádla se na mě těší - ale to si nechám až tak na pátek .-)).
Zatím se loučím.
Sisa, držím palečky!!!

sisa32
22. led 2008

Imco, jak píšeš o tom prádle, tak mě se minulý týden rozbila pračka. A to jsem měla připravený 3 hromady prádla. Opravář řekl, že bude do pátku hotová a když mu manža v pátek volal, tak mu řekl, že bude až tento pátek. Tak si umíš představit, jak to tu vypadá. Něco peru ručně. I sem přemýšlela, že to vemu na vyprání k mámě, ale spíš to nechám až jí přivezou. už se těším, až budu ty hromady žehlit. 😒 😠

mikulka
22. led 2008

Holky, zrovna žehlení je dost namáhavé na břicho, to bych asi nedělala... Já včera dost odpočívala, teda na mě dost, jsem spíš aktivnější člověk, až mi to lezlo na mozek a začala jsem přemýšlet co kdyby se nepovedlo a tak. Takže dnes to už tak přehánět nebudu, abych zase neměla dovný myšlenky. Jinak necítím nic. Po ET jsem jako by cítila, jak se embryjka zavrtávají, cítila jsem dělohu (ony se pak ale stejně pustily a nedopadlo to), teď necítím nic 😕 . Ale jsem 2 dny od KETu 🙂

sisa32
22. led 2008

Mikulko, jasně, je ještě brzy. Mě se děloha ozvala až 9 a 10 den po KETu, ale byly to takový nepříjemný bolesti.

S tím žehlením si mě přivedla na spásnou myšlenku. Mám 15-ti letou ségru a ta si bude chtít určitě přividělat......... 😎

mikulka
22. led 2008

Jistě, siso, ha 😀 😉

sisa32
22. led 2008

Ježíši, já napsala přivydělat s měkým i. Fuj, to je hnus. 😎 😎 😎

sisa32
22. led 2008

Ahoj holky, volala jsem do laborky a krev pozitivní, HCG je 1087. Tak nevím, snad to odpovídá 3 týdnu. Poradíte ?

imca
22. led 2008

sisa, tady je tabulka hodnot - podívej se 🙂
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

imca
22. led 2008

holky, já mám strach si dojít i na velkou ... 😎 😀 ... ale asi to nemám řešit, žejo? 🙂))))

mikulka
22. led 2008

imco, to fakt neřeš! Embryjka nemohou vypadnout 😀 Ani se jim nic nestane, když zatlačíš, neboj. I když já při prvním pokusu, při IVF taky řešila vše možné, každý pohyb. Ale vím, že děloha je jako dva krajíce chleba, které na sebe pevně přilínají a embryjka jsou mezi nimi. A pak už se začnou zavrtávat. 😉

siso, tak to je super, ne? 😉

imca
23. led 2008

ahojky holky, ten kůň ale dneska zlobí - až teď se trošku rozběhnul .-)
mikulka, no, já už si pomalu přestávám dávat pozor na to, co dělám, jinými slovy, už na to tolik nemyslím .-).Pořád si opakuji, že když se mají uhnízdit, tak se uhnízdí 🙂
Pozoruješ na sobě nějaké změny? Já teda vůbec nic...Možná mi přijde, že je něco trošku jinak, jak si zavádím utrogestan, ale to si možná jen vsugerovávám .... nemáte s tím některá zkušenost? Dá se to vůbec poznat?
Asi o tom zbytečně přemýšlím... ale to fakt jen tehdy, když jsem na koníkovi, jinak na to moc čas nemám - buď jsem začtená do knížky, nebo zakoukaná do filmíku 🙂.
Sisa, tak máš nějaké nové zprávičky? 🙂)) a co těhu příznaky - už se objevily?

ili5
23. led 2008

Ahoj Imco,já po et při zavádění Utrogestanu měla nějak nabobtnalé vevnitř,zvětšené všechno,pak po 8 dnech asi už to bylo v normě a na druhý den jsem špinila a pak...Takže jestli máš nějaké změny,tak je to dobré.Já měla podle výsledků,že se taky chytlo,ale neudrželo.Tak držím pěstičky,určitě to výjde!!! 🙂

mikulka
23. led 2008

imco, necítím na sobě právě vůbec nic. Po Et jsem se dole při zavádění Utroše cítila jako by oteklá, ale to bylo asi po stimulaci. Teď mám přirozený cyklus a necítím fakt nic. 😕 Ale to je snad ještě brzy.

sany79
23. led 2008

Holky, nebojte určitě je ještě brzo. Ale věřím vám, že se to nedá se nepozorovat. Já na tom budu za 14 dní stejně jako vy teď. Ani nevím jestli tady bude někdo kdo bude mít podobný den KETu,abych si tady měla s kým podporovat 🙂
Dneska jsem vzala první Divinu, jak jste jí braly? jám beru 3 dny 1x ráno, 4dny 1x ráno a 1x večer, a pak až 3x denně. Snášely jste jí v pohodě?
Musela jste si některá píchat Pregnyl?

imca
23. led 2008

sany, s tou Divinou ti neporadím, vůbec to neznám - já pořád jen utrouš, utrouš, utrouš .-)). A pregnyl se myslím píchá jen tehdy, pokud máš ovulační cyklus..

... mně to tam taky přijde takové nabobtnalé, ale to asi může být i tou hromadou progesteronu, co se uvolňuje s utrouše.. jinak fakt vůbec nic... ještě pár dní a už se na to vůbec nebudu soustředit ... pomaličku na to zapomínám, proč mám vlastně neschopenku... akorát mi to připomínají ti lidičkové, co mi volají či píšou smsky .-)).
doufám, že tu všecky postupně na sebe nabalíme těhotenské příznaky 🙂)).
dobou noc 😵

rehonka
24. led 2008

Ahojky holky,
moc děkuji za slova podpory. Včera ráno jsem byla na Unice a potvrdily se negativní zprávy. Do dalšího pokusu teď nejdu, potřebujeme si odpočinout a nabrat síly. Bylo to psycho a nejsem připravená na další.
Vám všem ostatním ale přeji klid, pohodu a šťastné pokusy 🙂

carodejnice
24. led 2008

Imco, já jsem vevnitř taky taková nabobtnalá. Navíc mě pořád pobolívá břicho, tak mám strach. V listopadu jsem byla na druhém IVF a dostala jsem měsíčky 7 dní po zavedení. Teď mám po KET 8 dní a s hrůzou chodím na záchod, jeslti náhodou nešpiním.
Jsem z toho už paranoidní. V létě jsem byla na prvním IVF a po pozitivním těhotenským testu jsem byla nejšťastnější člověk. BOhužel štěstí nám nevydrželo dlouho a měla jsem mimoděložní těhotenství. V nemocnici mi ale "omylem" odoperovali zdravý vejcovod a ten s tím těhotenstvím mi tam nechali. Za měsíc mi prasknul a málem jsem umřela. Sice jsem to přežila, ale bez obou vejcovodů. V listopadu jsem se odhodlala na druhý IVF a nevyšlo to. Tak teď mám strašný strach.
REhonko, úplně si dokážu představit co prožíváš!!!! Držím palce, ať se z toho brzy dostaneš!!!

sisa32
24. led 2008

Rehonko, moc mě mrzí, že ti to nevyšlo. ☹
Carodejnice, to je hrůza, co tu popisuješ, k našemu zdravotnictví fakt nemám slov....

mikulka
24. led 2008

carodejnice, to je strašné ☹ To sis chudinko prožila strašné věci, moc ti přeji, aby ti to vyšlo!
Holky, tak se mi zdá , že jsem dole taky jako by "nabobtnalá". To je divné, co? Při těho to asi není, ne? Nevím, z čeho by to bylo 😕 Ale teď je to asi fakt z Utroše, což je vlastně progesteron. Já beru ráno 2 a večer dva, a vy?

sany, já měla přirozený cyklus, tak jsem nebrala nic, jen mi píchli Pregnyl na vyvolání ovulky. Bylo mi po něm hrozně, oteklo mi břicho a hrozně bolelo! Asi jsem ještě měla citlivý vaječníky z OHSS či co.

imco, přesně, taky občas zapomínám, proč jsem na neschopence, když mi vlastně nic není 🙂

sisa32
24. led 2008

Mikulko, já to cítila taky, měla jsem pocit, že při každém zavedení utroše mi to tam nějak mění tvar a je to takové opravdu jako nabobtnalé .....

mikulka
24. led 2008

To je zvláštní, co? 😕 Ale z čeho by to jiného bylo, než z Utroše. On asi působí místně. Tak ještě že teď nesmíme mít styk, bůh ví, jaký by to bylo i pro manželi 😕 🤐

sisa32
24. led 2008

No, já právě nevím, jestli to dělá utroš., brala jsem ho už mockrát, ale tohle jsem měla prvně.

A myslím, že kdybych se teď před manžílkem nebránila, tak by se mu to asi líbilo. 😎

imca
24. led 2008

ahojky holčičky,
carodejnice, to sis teda užila... 😒 😠 vůbec se nedivím, že máš obavy, jak to tentokrát bude... ale věřím, že to konečně dopadne - po tom, co jsi zažila, to prostě musí dopadnout dobře 🙂

Já beru utrouš 3x denně 2kuličky, takže jsem fakt zakuličkovaná 🙂))- Mám pocit, že to bobtnání by mohlo být vlastně dobře .-). Ale moc na to nespoléhám - protože opravdu jinak vůbec nic nepociťuju ..

Holčičky, jak je to vůbec se sexíkem? Kdy může být?? Na to jsem se nějak neměla kuráž zeptat - navíc mi transfer dělal jiný doktor, než ke kterému chodím,tak jsem byla trošku rozpačitá... Teď na to teda ani nemám chuť a bála bych se, že to může nějak uškodit... ale časem? .-))
Sisa, taky si myslím, že by se to manžovi možná líbilo ještě víc, když je to tam takové nabobtnalé 😅 😉

mikulka
24. led 2008

Aha, tak já mám pocit, že jsem to měla i minule po ET, ale už moc nevím. Kéž by to tak bylo těho 🤐 Ale to je asi fakt přebrzo.