Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

imca
28. led 2008

Sany, asi máš pravdu, že ty teploty nechám plavat .-)))
Jojo, Carodejnice, dobrý nápad - tak mě čeká krem 4.2., kdy budu testovat, to zatím nevím ... ale možná tak v sobotu, nebo až neděli - testík mám jen jeden, tak snad to bude ten správný, dvoučárkový 🙂.
Carodejnice, tak to už to máš opravdu za pár 🙂 Kolikátý to bude u tebe DC? Máš nějaké příznaky?

carodejnice
28. led 2008

Imčo, ve středu to bude 14tý den. V CARu říkali za 14 dní, tak za 14 dní, vydržím to! Příznaky nemám žádné, což mě mate, protože u toho prvního povedenýho-nepovedenýho IVF mě bolely prsa a měla jsem strašnou chuť na kyselý. Teď vůbec nic 😒 Ale cítím se dobře a NĚCO mi říká, že by to mohlo vyjít. Tak uvídím. Zítra se jdu nervovat k zubařce, tak mi ten den rychle uteče a bude středa 🙂

imca
28. led 2008

carodejnice, jsem ráda, že je tady na koníkovi někdo "normální", kdo se tolik nehlídá... všechny ostatní snažilky po ET a KETu se hlídají, pomalu se bojí pohnout a já mám pak ze sebe skoro špatný pocit, když celý den neležím, ale chovám se tak nějak normálně ... tak mám radost, že je někdo téhož názoru - že totiž pokud je embryjko šikovné a zdravé, tak se chytne i za zcela "normálního" provozu 😀 ... Uklidnila jsi mě 🙂. Mně už totiž z toho nicnedělání začínalo hrabat - aspoň že tu mám pejska 🙂.

já toho 4.2. to bude mít přesně 14 dní po KETu, takže testík si možná udělám v tu sobotu, či neděli -abych byla na pondělí ready ... nechám se překvapit 🙂. A ty nepůjdeš na krev?

carodejnice
28. led 2008

Imco, taky jsem měla trochu špatný pocit, jak všechny byly poctivě doma a ležely u televize a já chodím do práce a lehám si až večer. Ale mě to tak vyhovuje, tak proč zbytečně sledovat každý píchnutí v břiše. Co bude bude 🙂 Doktorka mi řekla, že embrya se uhnizďují 2-3 den po transferu, takže ležení doma je úplně zbytečný.
Třeba ve středu budu mluvit jinak a budu si rvát vlasy, že jsem neležela s nohama nahoře 🙂

Na krev nevím kdy půjdu, protože v případě pozitivního testu do toho CARu musím zavolat a domluvit se. Však víkend (jestli si budeš dělat test) je taky za chvilku. Já si říkám, že to těch 14 dní vydržím (zatím jsem vždycky vydržela).

imca
28. led 2008

u nás v CARu je to tak, že se po 14 dnech jde automaticky ráno na krev a odpolko se má volat, jak to vypadá s HCG - a když je to OK, tak se objednává na UZ a je možné prodloužit kontrolku ... ale pokud bude vše v pořádku, tak asi do práce půjdu - nedělám nic namáhavého a už bych se tu asi ukousala nudou a navíc si to moc nemůžeme finančně dovolit, abych se válela doma....

mikulka
28. led 2008

imco, teplota by měla být vyšší. Jen v případě, že by dorazia MS, tak klesne, ale POZOR! Jestliže bereme Utroš, ten drží teplotu výš. Po ET jsem, a i ještě po MS, měla teplotu 37.1! Takže když je Utroš, nedá se podle toho řídit. Ty navíc, když jsi nikdy neměřila, nevíš, jaká je tvoje normální teplota, klidně ji můžeš mít nižší. A 37, to rozhodně nemá každý a každá těhulka, někdo má normálně nižší teploty (já mám teda spíš vyšší). Takže se zbytečně nešetříš! 😉

mimco, tak super, mimča máš v bříšku. Já se ti nedivím, že jsi šla ven, mně to šetření naprosto ubíjelo. Teď už se moc nehlídám, jen abych nic nezvedala a nenamáhala se, ale dnes jsem třeba uklízela, i vytírala, protože už mi to lezlo na mozek. Zase jsem se pozorovala. To pozorování je hrozný, co, holčiny?

Testovat mám 7. 2. Ale myslím, že se to klidně může ukázat dřív, buď MS dorazí, nebo ne, pak budu moc doufat 😉

carodejnice
28. led 2008

V tom mojem CARu to zase funguje tak, že si doma uděláš test, pak zavoláš, že ho máš pozitivní a oni tě objednají na ultrazvuk a pošlou na krev. Teda alespoň si to myslím, že protože v tom CARu jsem absolvovala jeden IVF neúspěšný pokus a volala jsem jim, že byl negativní a nic.
A jdu ven, už mě bolí zadek od sezení na židli 🙂
Mějte se!

mikulka
28. led 2008

carodejnice, u nás to taky tak funguje. Když je pozitivní test, volám do CAR a objednám se na UZ. Krev u nás snad nedělají. Také jdu ven, pro pečivo.

ili5
28. led 2008

Ahoj holky,čtu vás poctivě a držím pěsti.Mimco konečně jsi napsala,z těch 15 zmrzlíku už máš jen ty 3 a 2 ti zavedli,nebo ti ještě zbyly?Poctivě tě sleduji,mám 4 zmrzlé a nemám moc důvěru jít do OV,tak dumám jestli to taky nepřevést.Můj gyn.mi zdělil,že to nejde,ale od tebe vím,že bez problému jste to převezli do Fakultky,že?Jestli chceš o tom mluvit tak mi napiš do inter.pošty co se stalo při tom zamražování v OV.Moc by mě to zajímalo.Díky.Držte se a odpočívejte. 😉

mimco
autor
28. led 2008

Ili, máš to v IP.

ili5
28. led 2008

Mimco díky moc,taky jsem pískla něco.

imca
28. led 2008

mikulka, díky za info o těch teplotách....
Je fakt, že já měla vždycky teploty spíš nižší a když jsem náhodou měla nad 37, tak mi bylo už fakt zle.... Akorát jsem měla šílené teplotní výkyvy v době stimulace, to mi lítaly nad 39, ale jinak jsem fakt většinou kolem těch 36 ... a jestli to ovlivňuje utrouš, tak to asi opravdu vůbec nemá cenu, abych se těmi teplotami nějak zabývala...
Jinak já už dneska taky trošku uklízela, myla nádobí, vařila... prostě takové ty normální úkony, ale nic těžkého netahám, ani se nikde nešplhám, nenatahuju... tak snad to tak stačí 🙂
jdu do hajan, dobrou... 😅

carodejnice
29. led 2008

Potřebovala bych od vás poradit. Včera jsem tak přemýšlela o zítřejším těhu testu a napadlo mě, jak to mám udělat s utrogestanem. Když si ho večer zavedu, nebude mi nějak ovlivňovat výsledek testu? Přeci jenom ráno ještě jsou po něm památky a když budu mít ranní moč, tak jestli to nevadí? Nebo bude lepší večer ten utrogestan spolknout?
Jak to děláte nebo uděláte vy???? 🙂

mikulka
29. led 2008

carodejnice, s tím bych si hlavu nelámala. I když bude Utroš v moči, test nemůže ovlivnit. Je to progesteron, žádné hcg v něm není, takže bez obav. Když ti nepřišla MS, vypadá to nadějně. Cítíš na sobě něco?

Holčiny, já jsem čím dál nervóznější, což určitě neprospívá, ale nemůžu si pomoct.

murasek
29. led 2008

ahoj mikulko - jakpak? zkus se odreagovat knihou, filmem.. je to tezky, ja vim..

mikulka
29. led 2008

Asi mi leze na mozek, jak jsem doma, na to nejsem moc zvyklá. Dneska asi vyrazím na Karlův most. Jinak mi z toho hrábne! ☹

murasek
29. led 2008

jasne, bez se projit... je to lepsi nez tam bezmoc, venku clovek trosku zapomene 😉

oskarka
29. led 2008

Holky, pěkný den Vám přeji.
Mikulko, ahoj. Jen se běž projít, provětrat si hlavu. A jak se cítíš?

murasek
29. led 2008

ahoj oskarko, jak ty valcis?

mikulka
29. led 2008

Ahoj oskarko, no, měla jsem pocit, že poslední 3 dny mi bylo divně, hlavně večer, ale od včera nic, skončilo to. Tak nevím ☹

mikulka
29. led 2008

oslarko, ty už zítra, viď? 😉

oskarka
29. led 2008

Jojo, snad budou embryjka v pohodě rozmrazena a zítra dojde ke KETu. Prý je dělají v 10,12,14 a nejsou mi teď schopni říci, kdy přijdu na řadu - takže do práce nejdu, zůstanu ráno doma.

mikulka
29. led 2008

Aha, tak to jsem zvědavá. Neboj, rozmrazí se dobře 🙂

oskarka
29. led 2008

Mikulko, Ty zůstáváš doma až do testu? Kdy si ho budeš dělat? Jaký termín v Pronatalu určili?
Já uvažuji, že bych byla doma tak týden a pak šla do práce (a pracovala hezky zlehka🙂).

murasek
29. led 2008

oskarko, tfuj tfuj, a zitra drzim palcaky

mikulka
29. led 2008

oskarko, pokud máš práci ok, klidně do práce běž, myslím, že je to dokonce lepší, být doma je ubíjející. Já už bych ráda byla doma až do konce února, kdy v práci končím a v březnu nastupuju do nové. Do té staré nemohu, tam by mě teď sežrali. Testík mi určili za dva týdny a půl od KETu, což vychází na 7. 2. Když to do té doby nedostanu, budu optimističtější. 😉 Ne jako teď. 😕

oskarka
29. led 2008

mikulko, a zakazovali Ti něco konkrétního nějak výrazněji? nebo vše s mírou?

mikulka
29. led 2008

Říkali 3 dny klid, nechodit ven, ale že nemusíme pořád ležet, neb těho se vyležet nedá, ale prostě klidový režim. Po 3-4 dnech už můžeme ven, na procházku a začít dělat běžné věci. Zákaz byl jen, žádné sportování, ani nejmenší jako Mojžíšová apod., žádné skákání, natahování, zvedání těžšcíh věcí. prostě relativně klid.

imca
29. led 2008

ahojky holčičky 🙂
carodejnice, myslím, že s tím utroušem to nijak nevadí - klidně si ho večer zaveď a ráno testni, na výsledek by to nemělo mít vůbec vliv ...
Jinak já s tím zaváděním utrouše mám čím dál větší problém - jako by se mi to tam nějak zmenšilo, ztvrdlo a nemůžu ty kuličky pořádně zasunou .-) 😅 . Parkrát už jsem raději tu tobolku spolkla ...
Já už taky moc nevím, čím se odreagovat - nejlepší je, když tu mám nějakou tu návštěvu. Telka ani filmy už mě moc nebaví, tak si občas hraju scrabbla (sama se sebou) .-), místo křížovek 😀. A pak mi taky ubírá čas šmejdění po netu 🙂.
Mikulka, procházka jenom prospěje.. i když já byla teĎ venku s pejskem a venku je takový smog, že jsem zase ráda zapadla do bytu.. bydlím ve 12 patře a z okna vidím jen bílou mlhu - fuj!
Oskarka, držím palečky, aby se embryjka dobře rozmrazila a krásně se vyvíjela a těšila s na maminčinu peřinku 🙂

imca
29. led 2008

oskarka, mně doporučili po KETu stejný klidový režim jako Mikulce (a to chodím do jiného CARu), takže na tom asi něco bude. A taky se moc nedoporučuje jízda autobusem, vlakem .. aspoň ty první tři, čtyři dny.. a chodit někam moc mezi lidi (kvůli bacilům, virům) .. tedy pokud bereš Prednison - ten snižuje imunitu a mohly bysme něco chytit a to fakt teď není potřeba ! .-)
Já už bych do práce šla docela ráda - bojím se té spoušti, co tam po mojí 14 denní absenci vznikne ... dva právníci bez asistentky, to to ale bude vypadat!!!! 😅